Як зустрічати молодят після ЗАГСУ

% Віра Яковлева, автор JustLady. % % %
��� ��������� ����������� ����� �����
% Споконвіку у весільному обряді шанують традиції, тому стандартна церемонія в загсі, за великим рахунком, є тільки прелюдією до весільного торжества, яке кожна пара прагне зробити відповідно до прийнятих звичаями. Один з таких непорушних весільних законів - зустріч молодих, в якій беруть участь, в першу чергу, батьки нареченого і нареченої, а вже потім - інші родичі, друзі та гості.
% Статті за темою «Як зустрічати молодят після ЗАГСУ» %
Як зустрічати молодят після ЗАГСУ
% Життя після загсу. Твої нові правила %
Як зустрічати молодят після ЗАГСУ
% Клопоти виїзної весілля %
Як зустрічати молодят після ЗАГСУ
% Перша заміжня прогулянка %
Як зустрічати молодят після ЗАГСУ
% Номер для молодят %

За сформованою традицією, зустріч молодят починається з загсівському порога. Після урочистого одруження гості намагаються першими вийти на вулицю і вишикуватися в дві шеренги по обидві сторони від ганку загсу. Як тільки новоспечені чоловік і дружина з'являться на порозі, їх слід обсипати зерном пшениці для родючості, маленькими цукерками для солодкого життя і монетками для багатства в сім'ї. Втім, тепер до цих стародавніх ритуалів приєдналися й нові тенденції, наприклад, осипання молодих конфетті, блискітками або пелюстками троянд зі спеціальних хлопавок.

Основна дія по приветствию нової сім'ї після загсівському церемонії розгортається перед входом в будинок або ресторан, де буде проходити святковий банкет. При гарній погоді - на вулиці, при поганій - на порозі квартири або в холі закладу у вигляді живого коридору шикуються гості. На передньому плані - батьки нареченого і нареченої, в руках у новоспеченої свекрухи повинен бути піднос з новими келихами, наповненими вином або шампанським, короваєм і сільницею з сіллю.

У стародавні часи на піднос належало покласти вишитий власноруч ручник, однак зараз ці розшиті рушники можна купити в спеціалізованих весільних салонах. Також, якщо сім'я молодих православна, при зустрічі мати нареченої повинна тримати в руках ікону з дівою Марією, Миколою Чудотворцем або святим - покровителем нареченого або нареченої (тобто носять те ж ім'я).

Коли молоді підійдуть до зустрічаючих, за їх спиною не повинно бути нікого, тільки порожня дорога. Нареченому і нареченій, за звичаєм, слід вклонитися своїм батькам у пояс. Потім молодята відламують по шматочку від короваю та мочають ці шматочки в сіль, а потім годують ними один одного. Так символічно вони насолили один одному в останній раз, після чого їх повинна очікувати життя без сварок.

Цікаво, що останнім часом все більше пар обирають для весілля коровай ні з сіллю, а з цукром або топленим шоколадом: щоб сімейне життя було солодким. У будь-якому випадку, який би хліб не виявився на підносі, є для молодят ще одна важлива прикмета: чий шматочок короваю буде більше, тому і головувати в родині.

Після хліба з сіллю наречені беруть келихи і п'ють з них до дна. Раніше полалаглось попередньо перехрестити питво у разі, якщо через нього хтось напустив на наречену порчу. Однак сьогодні цієї традиції йдуть далеко не все. Щодо биття посуду думки теж розходяться. Деякі пари розбивають келихи на щастя тут же, після того, як вип'ють з них вино. Інші п'ють з цих келихів на протяг всього весільного застілля, а б'ють скло в кінці вечора. Є й такі молодята, хто зберігає свої весільні келихи на пам'ять.

Теги: весілля, посол, молода, молодожон, загс, зустріч, ручник, традиція, коровай, звичай

Весільні притчі

% Маргарита, автор JustLady. % % %
��������� ������
% Притчі - невеликі повчальні розповіді, що містять в собі мудрість століть. На сході притчі завжди були обов'язковою частиною будь-якого свята. І вже звичайно ніяка весілля не обходилося без притч, адже на весіллі літні родичі та гості передають свою мудрість молодятам, вчать їх зберігати свою любов, берегти вогонь в сімейному вогнищі.%
% Статті за темою «Весільні притчі» %
Весільні притчі
% Як відкрити в собі талант %
Весільні притчі
% Ні апельсинової кірки: апаратна косметологія проти целюліту %
Весільні притчі
% Зоряні комплекси %
Весільні притчі
% Як розібратися у своєму характері %

І дійсно, притча - чудовий варіант для весільного святкування. Притчі дуже цікаві, вони містять яскраві образи, що запам'ятовуються, їх сюжет захоплює і викликає масу почуттів. У той же час притчі допомагають молодятам осягнути мудрі поради. Особливо популярні притчі під час весільного застілля. Піднявши келих, гості розповідають притчу, закінчуючи її цікавим тостом.

Кожен народ має свої весільні притчі, які відображають їх релігійні погляди, особливості їх історичного шляху, світогляду, менталітету. Так, східні притчі більш алегорично, і зрозуміти їх може не кожен європеєць. Європейські ж притчі здаються жителям сходу занадто поверхневими і прямолінійними. Але весільні притчі завжди красиві і романтичні, адже всі вони підкреслюють важливість любові, і немає на світі більш прекрасного почуття.

Одна з найулюбленіших весільних притч звучить так. Дуже давно, на світанку цивілізації, на чудовому острові в океані жили почуття. Жили вони добре, але одного разу вода в океані почала підніматися, і острів був на межі затоплення. Любов допомагала іншим почуттям врятуватися, і ось всі почуття, крім Любові, вже сиділи в човнах і були готові вирушити на пошуки нового будинку. Любов спохопилася, що їй теж пора збиратися, але порожніх човнів більше не залишилося. Тоді Любов попросилася в човен до Гордості, але та не взяла її до себе, боячись, що Любов зіпсує оздоблення човни. Любов попросилася на борт до Грусти, але і вона не дала притулок Любов, вона так любила бути одна. Любов стала кликати радість, але та весело базікала з іншими почуттями і не чула поклику Любові. Любов приречено зітхнула і подумала, що не врятуватися їй уже, і гірко заплакала, але тут хтось гукнув її. Любов обернулася і побачила незнайоме почуття на човні, воно простягало Любові руку і привітно посміхалося. 

Любов ступила на борт човна і попливла вдалину від потопаючого острова. Вона боялася запитати, ким був її рятівник, і мовчала. Її супутник теж мовчав, дивлячись на неї добрими глибокими очима. Він відвіз Любов на чудовий острів, що став їй новим будинком, побажав їй всього найкращого і поїхав. Лише тоді Любов знайшла дар мови і запитала у стояла поруч Мудрості, ким був її рятівник. Це був Час, тихо промовила Мудрість. Лише Час розуміє важливість Любові.

Теги: весілля, молодята, любов, притча

Сучасний сценарій сватання

% Diana74, автор JustLady. % % %
����������� �������� ����������
% Раніше на Русі сватання було дуже важливим етапом на шляху до вінчання. Сьогодні мода на обряди та звичаї повертається. Звичайно, сучасний сценарій сватання - більше красиве старовинне обряд, ніж серйозний захід.
% Статті за темою «Сучасний сценарій сватання» %
Сучасний сценарій сватання
% Сватання нареченої: звичаї %
Сучасний сценарій сватання
% Сватання і заручини %
Сучасний сценарій сватання
% Посаг нареченої %
Сучасний сценарій сватання
% Як вийти заміж після 30 %
% В радянський і пострадянський період традиційна обрядовість весіль виражалася лише в організації дівич-вечора / парубочого і хлібосольному застілля, а отримання згоди батьків - головна мета сватання, було абсолютно формальним. Власне, і сьогодні мало хто знає, як точно проводився обряд сватання, після якого хлопець і дівчина вважаються нареченим і нареченою.%

Сьогодні сватання проходить за попередньою домовленістю і узгодженим сценарієм. Тоді як раніше свати нареченого приходили іноді несподівано і про симпатії дочки батьки дізнавалися вже на самому обряді.

Сучасний сценарій може припускати просте знайомство з невеликим застіллям вдома, причому не обов'язково у нареченої, але і в ресторані. Тим більше, що нерідкі ситуації, коли молоді давно живуть спільно в цивільному шлюбі.

Примітно, що сватання і раніше, і сьогодні - прекрасний спосіб обговорити саме майбутнє головний захід, а саме організацію весілля, поділити витрати, обговорити деталі.

Інший варіант обряду - масштабний захід, цілий спектакль з усіма традиційними елементами сватання: сватами, рядженими, байками, рушниками, подарунками, хлібом і навіть свахою. Тут можна або стилізувати приміщення під російську хату або провести обряд в російській сільському будинку. Неодмінно з піччю. Адже за обрядом, якщо молодій красуні російської наречений люб, вона мете мітлою в напрямку до печі від порогу, натякаючи про свою прихильність і запрошуючи сватів затриматися.

Загалом, сценарій сватання може доповнюватися і коректуватися. Але, коли вже задуманий цілий стилізований обряд, а не просто знайомство і розмови, бажано добре підготуватися. Потрібно розподілити ролі, відрепетирувати мови, запастися костюмами і атрибутикою, підглянути пару неодмінних деталей (як сидіти, кому і що дарувати, чий уклін перший). Щоб було цікаво і виглядало все органічно, як сватів можна запросити професіоналів - тамаду, акторів. Або балакучого і винахідливого одного.

Теги: сценарій, весілля, організація, наречений, сватання, сват