Як сісти в лотос

% Ольга Устимова, автор JustLady. % % %
��� ����� � �����
% Поза Лотоса - одне з основних медитативних положень у йозі. На санскриті поза лотоса називається Падмасана. Дана йогічна поза допомагає поліпшити стан колінних суглобів, корисна для кісточок і стегон, допомагає при лікуванні сколіозів, ревматизму, робить позитивний вплив на роботу печінки, серця, кишечника, легенів, шлунка.
% Статті за темою «Як сісти в лотос» %
Як сісти в лотос
% Як сісти в позу лотоса %
Як сісти в лотос
% Як робити дихальну гімнастику %
Як сісти в лотос
% Йога під час місячних %
Як сісти в лотос
% Займаємося йогою разом з улюбленим %
1

Прийняти позу Лотоса без попередньої підготовки дуже складно. Спочатку необхідно розім'яти м'язи і суглоби ніг. Сядьте на підлогу, ліву ногу витягніть, праву зігніть в коліні. Розминайте руками кожен палець правої ноги. Подушечками пальців розімніть внутрішню і зовнішню поверхні стопи. Долонями розітріть знизу - вгору м'язи гомілки і стегна. Подушечками пальців пам'ятайте колінний суглоб, але не чіпайте область під коліном.

2

Сядьте на підлогу, ліву ногу витягніть, стопу правої ноги покладіть на стегно лівої. Стопа правої ноги при цьому максимально вивернула внутрішньою поверхнею наверх. Притримуйте стопу лівою рукою, а правою рукою натискайте на однойменне коліно, намагаючись наблизити його максимально до підлоги. Робіть вправу 15-20 секунд. Поміняйте ноги місцями.

3

Сядьте на підлогу, ноги витягнуті, руки вгорі. Зробіть вдих, потягніться верхівкою вгору, розтягуючи хребет, і з видихом опустіть верхню частину тіла до ніг. Спину тримайте прямо, дихайте животом, руками намагайтеся дотягнутися до стоп. Тримайте позу протягом 15 секунд. На вдиху поверніться у вихідне положення, потягніться верхівкою наверх і опустіть руки.

4

Встаньте на коліна, ноги розташуйте якомога далі один від одного. Сядьте на підлогу між п'ят, обіпріться руками ззаду на підлогу, на вдиху відхилятися назад до тих пір, поки спина повністю не ляже. Руки покладіть на живіт, очі закрийтеся, дихайте рівномірно. Постарайтеся максимально розслабитися в цій позі. Через 15-20 секунд, допомагаючи собі руками, піднімайтеся у вихідне положення.

5

Сядьте на сідниці, коліна зігніть, з'єднайте ступні і розташуйте їх якомога ближче до паху. Надавите руками на коліна, щоб вони максимально близько наблизилися до підлоги. Підніміть руки вгору, на вдиху потягніться за верхівкою і з видихом опустіть верхню частину тіла до підлоги. Спину не згинайте, дихайте рівномірно. Через 20 секунд на вдиху повертайтеся у вихідне положення.

6

Сідайте в позу Лотоса. Праву стопу покладіть на ліве стегно, а ліву стопу обережно потягніть вгору і покладіть на праве стегно. Якщо поза виконується вперше, то вона може заподіювати незручність і навіть хворобливість. У цьому випадку перебуваєте в Лотосі кілька секунд, а після виходу з пози розминайте м'язи ніг і суглоби. Щоденні тренування допоможуть зробити м'язи більш еластичними, а суглоби гнучкими, і поза Лотоса стане звичною.

Корисні поради

Не засмучуйтеся, якщо у вас не вийшло з першого разу сісти в позу Лотоса. Продовжуйте заняття щодня і через кілька днів ви її опануєте.

Теги: нога, лотос, поза, підготовка

Правила медитації

������� ���������
% Сучасні психологи пропонують людям величезну кількість різноманітних методик, що дозволяють формувати позитивне мислення і боротися зі стресом. Однак найбільш ефективною і визнаною у всьому світі методикою боротьби зі стресом є медитація. Протягом декількох тисяч років вона зарекомендувала себе як кращий спосіб відволікання від неприємних думок, зосередження на головному, гармонізації свого внутрішнього стану, зняття напруги і поліпшення здоров'я.
% Статті за темою «Правила медитації» %
Правила медитації
% Побічний ефект медитації %
Правила медитації
% Медитація для початківців %
Правила медитації
% Як провести медитацію %
Правила медитації
% Медитація проти болю %

Для того, щоб навчитися розслаблятися і приводити свій душевний стан в порядок за допомогою медитації, не потрібно вивчати специфічні техніки, досить освоїти кілька основних правил розумового зосередження, які залишилися незмінними з давніх часів.

Для медитації потрібно вибрати саме тихе і спокійне місце в усьому будинку, де ніхто не зможе вам перешкодити. Найпростіше вчитися медитувати сидячи, але необов'язково для цього сідати в позу лотоса, позиція може бути будь-який, головне, щоб вона була зручною і дозволила максимально сконцентруватися на своєму тілі. Сидіти під час медитації потрібно прямо і, в той же час, розслаблено. Спина повинна бути прямою, а голова і шия повинні стати її продовженням, розташовуючись на одній лінії. Повністю розслабте м'язи обличчя і тіла, послідовно звертаючи увагу на кожен м'яз.

Потім, коли буде досягнута потрібна ступінь розслаблення, сконцентруйтеся на диханні. Дихати потрібно носом, а саме дихання повинно бути ритмічним і рівномірним. Не міняйте темп дихання, прислухайтеся до нього і прагнете до того, щоб при вдиху піднімався живіт, а не груди. Дихайте із закритими очима протягом 20-25 хвилин.

Не думайте ні про що, крім безпосередньо розслаблення. Залиште всі свої турботи на потім, зараз же сконцентруйтеся насамперед на своїх відчуттях. Коли медитація закінчиться, не варто відразу підхоплюватися і продовжувати перервані справи. Виходити з розслабленого стану потрібно поступово і повільно, щоб організм не відчув струсу.

Іноді в медитації можна використовувати додаткові предмети, які допомагають увійти в стан максимальної концентрації, наприклад, палаючу свічку. Дивлячись на полум'я протягом 20 хвилин, ви легко змініть свій стан свідомості в потрібну сторону. Зосередитися можна на чому завгодно, і з часом, коли ви наберетеся досвіду, ви зможете сконцентруватися не тільки на будь-якої речі або на власному диханні, але і на власних позитивних емоціях.

Теги: медитація

Правила та різновиди джапа-йоги

% Skailar, автор JustLady. % % %
������� � ������������� �����-����
% Джапен-йога, індуїстська практика, заснована на медитативному повторенні мантр і не вимагає фізичних навантажень, вважається легким способом богопізнання. При читанні мантр використовуються чотки, звані джапа-мала, які складаються з 108 намистин. Аналогом джапа-йоги в християнстві є молитовні практики з використанням чоток.
% Статті за темою «Правила і різновиди джапа-йоги» %
Правила та різновиди джапа-йоги
% Тренінги для жінок: типи і різновиди %
Правила та різновиди джапа-йоги
% Види і різновиди манікюру %
Правила та різновиди джапа-йоги
% Корисні властивості солодкого і пекучого перцю %
Правила та різновиди джапа-йоги
% Основні правила орального сексу %

Джапа-йогу підрозділяють на 4 види: байкхарі (звукова), упаншу (шепочуть), манасік (уявна) і Лікхі (друкарська).

Правила байкхарі наказують проголошення мантри вголос, що формує стійкість розуму, сприяє заряджені його енергією і допомагає людині знайти спокій.

При проголошенні пошепки мантри упаншу, чути її повинен тільки сам шепоче. Упаншу більш тонко впливає на розум людини.

Успішно освоившим байкхарі і упаншу, дозволяється почати практикувати манасік джапу. Ця, ще більш тонка, техніка найбільш поширена в Індії, вона покликана привести людину до просвітління.

Лікхі джапа, призначена для освоїли попередні види джапи, полягає в записуванні мантри сотні разів самими маленькими літерами за допомогою червоних, блакитних або зелених чорнила.

Перед читанням джапи необхідно вибрати мантру або ім'я Бога, найкраще, щоб це зробив гуру. Мантру потрібно повторювати щодня від 108 до 1080 разів, що становить від одного до десяти кіл на вервиці. Намистини необхідно перекочувати середнім і великим пальцем правої руки, використання вказівного пальця суворо забороняється. Необхідно стежити, щоб чотки не висіли нижче пояса, їх слід тримати на рівні серця або носа. Забороняється перетинати верхівку (Меру) чоток, дійшовши до неї, слід повертатися назад. Не слід дивитися на чотки, а також показувати їх іншим людям, для цього їх накривають чистим хусткою, прати який необхідно щодня.

Джапу читають подумки, поєднуючи повторення з будь-якою роботою. Якщо від читання щось відволікає, допускається деякий час читати пошепки або вголос, потім знову необхідно повернутися до уявного повторення.

Перед ранковим читанням мантри необхідно вимити тіло, обличчя і рот. Джапу повторюють в будь-який вільний час, але переважніше робити це вранці, опівдні і ввечері. Поєднуючи джапу з ритмічним диханням (пранаямой), медитувати найкраще на форму або зображення вашого божества, думаючи при цьому про значення мантри. Кожен склад мантри вимовляється правильно і чітко, темп читання не змінюється.

Свою гуру-мантру не слід відкривати нікому, забороняється також просити мирських речей. Джапу читають сидячи обличчям на схід чи північ, дотримуючись мовчання і не піддаючись почуттю тривоги, найкраще у відокремленому місці на природі або в спеціальному залі, призначеному для медитацій.

Теги: вид, читання, йог, вимова, різновид, Джап