Як не можна займатися йогою

% Альона Ігнатьєва, автор JustLady. % % %
��� ������ ���������� �����
% Йога - найдавніше вчення про тіло людини, про силу його духу і про можливості душі. Йога гармонійно розвиває особистість, вона дає досягти нових фізичних можливостей. Йога практично не має протипоказань, але займатися нею треба за правилами.
% Статті за темою «Як не можна займатися йогою» %
Як не можна займатися йогою
% Як займатися йогою будинку %
Як не можна займатися йогою
% Як зайнятися йогою %
Як не можна займатися йогою
% Як займатися йогою самостійно %
Як не можна займатися йогою
% Як схуднути за допомогою йоги %

Зараз відбувається небувалий сплеск інтересу до йоги. Переситівшісь новинками спорту та фітнесу, люди стали повертатися до витоків. Йога відповідає всім потребам сучасності: вона розвиває фізичні можливості людини, призводить думки в порядок, виліковує від хвороб. Ця практика доступна практично всім людям, незалежно від віку та віросповідання.

Займатися йогою можна у фітнес-клубі або в спеціальному центрі. У центрах йоги заняття глибше охоплюють саму суть вчення, більше часу віддано духовним практикам і медитації. У фітнес-клубах йога викладається в більш спортивній манері. При виборі центру йоги зверніть увагу на відгуки відвідувачів. Іноді за такими вивісками ховається якась секта, і всі заняття ведуться за принципом «прочищення мізків». Педагоги починають просити вас відмовитися від зручностей цивілізації, стати вегетаріанцем, провести життя в медитації для наближення до просвітління. З таких центрів краще йти, щоб не стати жертвою зомбування. Йога зовсім не вчить відмовлятися від мирського життя. Це дано тільки обраним.

Для занять йогою є деякі обмеження по здоров'ю. При різних захворюваннях не можна виконувати ті чи інші асани. Наприклад, при проблемах з хребтом не можна робити перевернуті асани. Вагітним жінкам протипоказані скрутили, стійки на голові, все асани на животі. Є обмеження при виконанні асан під час менструації. Якщо у вас підвищена температура, то заняття краще відкласти. А ось закладеність носа і болю в горлі йога допоможе вилікувати. Дитяча йога носить ігровий характер. Дитина виконує асани з назвою тварин або квітів.

Заняття йогою можна проводити в ранковий або вечірній час. В залежності від часу доби виконуються і різні асани. Одні повинні зарядити енергією, інші налаштувати на спокійний сон. За 2 години до початку занять не приймають їжу. Після йоги можна перекусити зеленим салатом і випити води.

Теги: заняття, йог, асан, протипоказання

Ранкова і вечірня йога: вправи та поради

% Ліля, автор JustLady. % % %
�������� � �������� ����: ���������� � ������
% Йога з'явилася кілька тисяч років тому. Ще в Стародавній Індії мудреці займалися йогою, щоб розвинути своє тіло і свідомість, досягти просвітлення. Зараз йога стала модною і мало хто замислюється про духовну складову практики. Проте позитивний ефект традиційних ранкових і вечірніх практик незаперечний.
% Статті за темою «Ранкова та вечірня йога: вправи та поради» %
Ранкова і вечірня йога: вправи та поради
% Йога проти безсоння %
Ранкова і вечірня йога: вправи та поради
% Йога для зору %
Ранкова і вечірня йога: вправи та поради
% Йога - гімнастика для душі і тіла %
Ранкова і вечірня йога: вправи та поради
% Йога для відносин: що? де? коли? %

Дихання - життя.
% Почніть ранок з практики дихання. Насичуючи тіло киснем, ви пробуджуєте його і готуєте до фізичної та розумової активності. Дихайте повним йогівських диханням, відчуваючи, як життєва енергія з повітрям насичує ваше тіло. Починайте усвідомлений повільний вдих з низів живота, поступово надуваючи живіт, діафрагму, грудну клітку. Саме в цьому порядку. Видих робіть у зворотній послідовності: видихайте з легких, потім з діафрагми, наприкінці дихального циклу злегка втягуйте живіт, виштовхуючи все повітря назовні. Дихайте повним диханням кілька хвилин, спостерігаючи за тим, як прокидається ваше тіло. Намагайтеся не думати про майбутні справи.

Здрастуй, Сонце!
% Випивши трохи чистої води, починайте ранкову розминку - Привітання Сонця (Сурья Намаскар). Ви можете легко знайти відео з цими вправами в інтернеті. Всі традиційні школи йоги включають ці вправи в свою практику. Рухайтеся згідно ритму вашого дихання, що не збільшуйте і не сповільнюйте темп. Витягую всім тілом, посміхайтеся майбутнього дня, відчувайте, як енергія розливається по тілу. Приділіть увагу кожному суглобу, кожної м'язі. Постарайтеся зробити 8-12 кіл Привітання Сонцю.

Змиваємо свій сон.
% Після ранкової розминки рекомендується снідати не раніше, ніж через пів години. Це час відмінно провести в душі, остаточно приводячи себе у форму і змиваючи можливий після Сурья Намаскар піт. Йогівські очищення передбачає миття тіла, особи, чистку зубів і всієї порожнини рота. Якщо у вас немає спеціального скребка для чищення мови, скористайтеся зубною щіткою.

Освіжаючий ковток.
% Чашка свежезаваренного зеленого чаю, випитого після практики йоги, освіжить розум і подарує бадьорість тілу.

Здрастуй, місяць!
% Вечірня практика йоги дзеркальна ранкової: увечері ми робимо Привітання Місяці (Чандра Намаскар). Користуйтеся відео в інтернеті, поки не вивчите послідовність асан. Робіть вечірню розминку на порожній шлунок (поїсти можна за 2-4 години до йоги) і закінчите вправи за 2 години до сну. Виконайте 6-12 кіл Місячного Привітання, розтягуючи і розслабляючи тіло. Постарайтеся повернути свою увагу всередину, відпустіть денні турботи, стежте за своїм тілом. Тільки спокій і усвідомленість допоможуть вам виконати вправи на баланс, що входять в комплекс Чандра Намаскар.

Легкий подих.
% Розслабтеся після фізичних вправ. Сядьте на підлогу з прямою спиною і схрещеними ногами. Ви можете виконати кілька циклів повного йогического дихання, як робили вранці, або просто розслаблено подихати, спостерігаючи, як з кожним видихом тривоги і хвилювання покидають ваше тіло. Постарайтеся розслабитися і відчути, як тонка цівка холодного повітря на вдиху лоскоче ніс. На видиху тепле повітря зігріває верхню губу.

Водні процедури.
% Після вечірньої практики йоги прийміть душ або гарячу ванну, випийте трав'яний розслабляючий чай. Постарайтеся не дивитися телевізор і поменше спілкуватися. Зберігайте спокій і тишу всередині себе.

Теги: вправу, рада, йог, сурья, намаскар, Чандр