Йога для розслаблення, зняття втоми і стресу

% Ліля, автор JustLady. % % %
���� ��� ������������, ������ ��������� � �������
% Щоб позбутися стресу, стати спокійною і врівноваженою людиною, потрібно звернутися всередину себе, намагатися бути більш усвідомленим в житті і не розтрачувати свою енергію на дрібниці. Відрізнити важливе від другорядного в круговороті сучасного життя допоможе практика йоги.
% Статті за темою «Йога для розслаблення, зняття втоми і стресу» %
Йога для розслаблення, зняття втоми і стресу
% Боремося з хронічним стресом %
Йога для розслаблення, зняття втоми і стресу
% Вправи для зняття втоми очей %
Йога для розслаблення, зняття втоми і стресу
% Йога - гімнастика для душі і тіла %
Йога для розслаблення, зняття втоми і стресу
% Як перемогти синдром хронічної втоми, не вдаючись до ліків %

Постійно займаючись йогою, людина накопичує енергію і вчиться утримувати її всередині. Розпоряджайтеся з розумом своїми внутрішніми ресурсами: робіть тільки важливі справи, не переживайте через дрібниці і не займайтеся безглуздими справами. Будьте усвідомлені у своєму житті, в діях і рішеннях, які ви приймаєте щомиті.

Більше спостерігайте за собою і за своїм диханням. Йоги вважають, що спокійне дихання одно спокою в розумі. А значить, і розслабленню. Під час перерв на роботі, перед ранкової та вечірньої практикою йоги робіть дихальні вправи. Сядьте в зручну позу з прямою спиною. Почніть повільно вдихати повітря животом, поступово надуваючи його. Слідом за черевною порожниною надувається діафрагма, а потім - грудна клітка. Розтягуйте вдих, дихайте із задоволенням. Повний видих робіть повільно в зворотному порядку: повітря спочатку виходить з грудної клітки, а потім з живота. Зробіть п'ять повільних вдихів-видихів, вдихніть звичайним способом і затримайте дихання. Якщо ви знайомі з технікою виконання бандх - енергетичних замків - виконайте їх. Закрийте очі і спостерігайте за своїми відчуттями. Коли стане некомфортно, відпустіть замки (якщо вони були закриті) і повільно, плавно видихайте повітря. Зробіть кілька спокійних вдихів-видихів. На останньому видиху з силою випустіть все повітря і затримайте дихання. Затримка на видиху дається складніше, ніж затримка на вдиху. Не мучте себе, намагаючись утримати її подовше. Як стане некомфортно - повільно вдихайте. Три рази повторіть весь комплекс. 

Попеременное дихання заспокоює розум, врівноважує праву і ліву частини тіла, призводить до балансу півкулі головного мозку. Виконуйте цю вправу ввечері, можна навіть перед сном. Сядьте в зручну позу з прямою спиною. Ліву руку покладіть на коліно долонею вгору, праву підійміть до обличчя. Виконайте Вішна-мудру правою рукою: вказівний і середній палець зігніть і притисніть до долоні, мізинець і безіменний палець притисніть один одному і витягніть вгору, так само, як і великий палець. Прикладіть цю конструкцію до носа так, щоб безіменний палець торкався лівої ніздрі, а великий - правої. Поперемінно стискаючи ніздрі пальцями, дихайте вільної ніздрів. Великим пальцем притисніть праву ніздрю до перенісся, вдихніть лівою ніздрею, вважаючи до 2-х в розумі. Закрийте обидві ніздрі і виконайте затримку дихання на 4 рахунки. Закриваючи ліву ніздрю, видихайте правою, подумки рахуючи до 6-ти. Вдихайте правої на 2 рахунки, знову зробіть затримку дихання на 4 рахунки, видихайте лівою стороною, подумки рахуючи до 6-ти. Таким чином дихайте кілька хвилин, концентруючись на диханні і направляючи внутрішній погляд на точку між брів. Ви відчуєте спокій і рівновагу, сторонні думки підуть на задній план. Закінчуйте вправу, видихаючи через праву ніздрю.

Теги: стрес, втому, дихання, йог, зняття, розслаблення, пранаяма

Йога від Дженіфер Еністон

���� �� �������� �������
% Сперечатися про те, наскільки талановита чи ні Дженніфер Еністон можна скільки завгодно. Зрештою, у всіх різні смаки. Однак є один незаперечний факт щодо цієї жінки: вона дивовижно гарна в плані зовнішності. Її зброєю є йога - тут вам і здоров'я, і ​​краса.
% Статті за темою «Йога від Дженіфер Еністон» %
Йога від Дженіфер Еністон
% Особисте життя Дженіфер Еністон %
Йога від Дженіфер Еністон
% Найпоширеніші види йоги %
Йога від Дженіфер Еністон
% Філософія йоги %
Йога від Дженіфер Еністон
% Йога - гімнастика для душі і тіла %

Причому вік жодним разом не впливає на неї, і в свої 42 актриса залишається прекрасною і молодий, ніби їй 20 і немає за плечима багатьох складних років. Дженніфер віджартовується, коли її запитують про дієти, явно не знаходячи цей спосіб єдино ефективним у боротьбі з віком і зайвою вагою. Любов до йоги у Еністон з'явилася давно, причому була ця любов з першого погляду. Саме йога допомогла актрисі стати на ноги після хворобливого розриву з Піттом, і з тих пір Дженніфер вірна їй, і не визнає інші системи. Йога Дженніфер Еністон захопила не стільки тим, що чудово допомагає бути у формі, скільки своїм цілющим властивістю.

Робота актриси - важка праця, вимотує як фізично, так і морально. Відпочивати тілом можна по-різному, але ось дати відпочити розуму і душі не так вже й просто, як здається, і навіть прогулянки по місту в хорошу погоду часом не дієві. Відмінним рішенням у такому випадку є йога, інакше не була б вона настільки популярна. Різних методик багато. Як і все інше, йога вимагає індивідуальний підхід, і зрозуміти, які саме асани потрібні, може тільки майстер. Йога Дженніфер Еністон викладається досвідченим інструктором Менді Інгбер. Таким чином, Еністон відпочиває і піклується про свою фігуру одночасно, заряджаючись енергією і гарним настроєм. У поєднанні з правильним харчуванням йога дає небувалі результати.

Упор в заняттях йогою актриса робить на такі асани, як «метелик», «воїн», «міст», «кішка», «дерево» і «човен», кожна з яких розрахована на певну групу м'язів. Діючи заспокійливо і навіть в деякому роді зцілювальне, заняття йогою стали хобі Дженніфер Еністон, і зараз вона просто не мислить себе без щоденних занять. Помилкою є те, що ці вправи забирають багато часу. Багато людей нехтують йогою, відмахуючись, що на неї у них немає часу. Насправді ж у актриси на заняття йде не більше півгодини в день, але ефект такий, ніби вона годинами просиджує в спортзалах, при цьому періодично вправляючи свої нерви у психоаналітиків. Звичайно, Дженніфер дозволяє собі іноді побайдикувати, пропускаючи заняття, але буває таке вкрай рідко саме через любов актриси до йоги.

Теги: заняття, йог, асан, дженифер, Еністона

Йога проти високого тиску

% Олександр Гаранькін, автор JustLady. % % %
���� ������ �������� ��������
% Підвищений артеріальний тиск (артеріальна гіпертонія) виникає внаслідок звуження судин і посиленої роботи серця як реакції на активність тих чи інших частин нервової системи. Також можуть мати місце інші причини. Підвищення тиску може спостерігатися на тлі ослаблення функцій кровоносних судин, роботи нирок, пошкодження тонкого кишечника або печінки.
% Статті за темою «Йога проти високого тиску» %
Йога проти високого тиску
% Філософія йоги %
Йога проти високого тиску
% Йога проти безсоння %
Йога проти високого тиску
% Елементи йоги для простої зарядки %
Йога проти високого тиску
% Йога в дорозі %
% Таким чином, тиск може підвищуватися під дією різних причин, а тому використовувати для профілактики цієї проблеми слід кілька способів. Природно, якщо мають місце діагноз і тривалий перебіг гіпертонії, медикаментозна корекція обов'язкове. В іншому випадку можна використовувати деякі асани з йоги, щоб нормалізувати тиск і роботу внутрішніх органів.%

Халасана, або поза плуга

Виконується вона таким чином. Ляжте на килимок на спину, витягніть ноги, напружте в колінах. Руки вздовж тулуба вниз долонями. Видихніть, потім зігніть коліна і підтягніть ноги до живота, натискаючи не його стегнами. Далі з видихом відривайте від підлоги таз, допомагаючи руками. Дихання рівне.

Трохи опустіть тулуб, ноги і руки перенесіть за голову, пальцями ніг торкніться підлоги. Якщо важко, поставте на підлогу лавку або табурет і торкніться пальцями вже його.

Напружуючи коліна, потягніть тулуб трохи вгору і переводите його за допомогою рук у вертикальне положення. Пальці ніг при цьому повинні стосуватися підлоги якнайдалі від голови.

Далі витягніть руки в протилежному ногам напрямку, великі пальці рук зчепіть, а після витягайте ноги і руки в протилежні сторони, що дасть повне розтягнення хребта.

У такій позі залишайтеся при нормальному диханні 5 хвилин, потім звільніть кисті рук, ноги підніміть і повільно опустіть їх на підлогу, повністю. Тепер можна розслабитися.

Пашчімоттанасана, або поза нахилу вперед

Сідайте на підлогу, витягніть ноги перед собою, долоні покладіть на підлогу в районі тазу. Кілька разів вдихніть і видихніть. Видихнувши востаннє, витягніть руки, схопивши великі пальці обох ніг. Кожен затискайте між великим, середнім і вказівним пальцями.

Тепер розтягніть хребет, намагаючись його тримати прогнутися. Прогинати спину слід від тазової кістки ззаду, руки витягуються від плечей. Тоді спина буде плоскою. Далі зробіть ще кілька глибоких вдихів і видихів.

Нахиліться з видихом, розсуваючи лікті, використовуючи їх як важелі, які допомагають тягнути вперед тулуб. Постарайтеся торкнутися колін чолом. Опускайте лікті на підлогу поступово, витягніть тулуб і шию, торкніться колін носом, потім губами.

Коли ви будете це робити з легкістю, захопіть підошви, щоб покласти на коліна підборіддя. Коли ви і це будете робити без проблем, переплетіть пальці, зчіплюючи кисті, а підборіддя на цей раз помістіть нижче колін, на гомілки. Задня поверхня колін при цьому повинна щільно прилягати до підлоги.

На початковій стадії у вас коліна будуть від підлоги підніматися. Напружуйте задні м'язи стегон, а також рухайте тулуб вперед.

У цій позиції залишайтеся до 3-5 хвилин, дихання має бути рівним. Далі вдихніть, голову від колін підійміть і, нарешті, розслабтеся.

Теги: тиск, йог, асан, гіпертонія