Працюємо над поставою прямо в офісі!

�������� ��� ������� ����� � �����!
% Гарна постава - це пряма спина, привабливий зовнішній вигляд, впевненість у собі та здоров'я до самої старості. За поставою потрібно стежити з малих років. Ще в школі вчитель на уроках робив зауваження: тримати спину рівно, не сутулитися, не нахилятися низько над партою і не «кособочіться».
% Статті за темою «Працюємо над поставою прямо в офісі! » %
Працюємо над поставою прямо в офісі!
% Вправи для красивої постави %
Працюємо над поставою прямо в офісі!
% Як виправити поставу %
Працюємо над поставою прямо в офісі!
% Грація і постава: наскільки тотожні ці поняття %
Працюємо над поставою прямо в офісі!
% Здоров'я починається з постави %

На робочому місці про поставу турбуватися нема кому, крім вас самих. Пішли в Лету обов'язкові виробничі гімнастики на робочому місці, фізкультхвилинки після кожних 2-х годин роботи. Відповідно до закону про охорону праці, ви маєте право на 5-ти хвилинний технологічна перерва після кожної години роботи, особливо офісні працівники, які працюють за комп'ютером. Але тратте ви ці хвилинки за призначенням? Досить дотримуватися протягом робочого дня кілька правил для підтримки постави, і ваша спина буде прямою і здоровою до глибокої старості.

1. Велику роль відіграє вибір робочого крісла або стільця. Сидячи на ньому, ви повинні обов'язково діставати повною ступнею до підлоги, коліна повинні бути трохи вище стегон. Стілець повинен мати підлокітники, щоб притримувати плечі в правильному положенні. Якщо ваша робота пов'язана з поворотами тулуба, крісло повинно обертатися.

2. Маленька подушка або м'який валик, покладений за спиною в районі попереку, підтримає вашу спину в правильному положенні.

3. Не можна довго перебувати в одному положенні. Час від часу виконуйте нескладні вправи:

- Встаньте, пройдіться по кабінету, нахиліться вправо, вліво;
% - Зробіть кілька рухів руками або плечима обертального характеру;
% - Потягніться кілька разів, затримуючись на кілька секунд;
% - Підійміть 3-4 рази плечі до вух;
% - Кілька разів відведіть плечі назад, щоб лопатки максимально зімкнулися по центру спини, після чого розслабте плечі, спину і руки.

Ці нескладні вправи допомагають зміцнити м'язи спини, за умови їх регулярного виконання. Якщо немає можливості зробити ці вправи стоячи або в русі, можна робити їх сидячи прямо за столом.

4. Бажано в робочий час змінити взуття на високих підборах на більш просту модель. Високі підбори впливають на рівновагу, що сильно порушує правильність постави.

Пам'ятайте про поставу протягом усього дня, розслаблюйте плечі, як тільки відчули, що починаєте сутулитися. Займатися поставою не пізно в будь-якому віці, головне - пам'ятати про неї.

Теги: м'яз, офіс, рівно

Як навчитися йозі

% Міла Кірдіна, автор JustLady. % % %
��� ��������� ����
% Йога - це філософське вчення про фізичний і моральний благополуччя людини. Вона об'єднує фізичні і дихальні вправи, медитації та очисні практики. Пам'ятайте, що це не просто комплекс вправ, а спосіб життя. Переходити до нього потрібно поступово і обережно, бажано під керівництвом досвідченого інструктора або вчителя.
% Статті за темою «Як навчитися йозі» %
Як навчитися йозі
% Як зайнятися йогою %
Як навчитися йозі
% Про йогу з усією серйозністю %
Як навчитися йозі
% Що таке йога %
Як навчитися йозі
% Як почати займатися йогою %
% Серії асан (поз) можна виконувати через 2 години після прийняття їжі, після щільного сніданку чи обіду потрібно почекати не менше 4-ох годин. Перед початком заняття бажано спорожнити кишечник і сечовий міхур, промити ніс. Не рекомендується займатися йогою відразу після пробудження або безпосередньо перед сном.%

Перед заняттям викиньте з голови всі неприємні і сумні думки, зосередьтеся на своєму тілі і відчуттях. Під час практики вас не повинні відволікати сторонні звуки або думки. Виконувати асани краще в тиші або під легку, тиху музику.

Почніть свій шлях в йозі з простих асан: гірка, собака мордою вгору і вниз, дерево, бічні трикутники, поза плуга і свічки і з основних послідовностей: великих і малих кіл. Тільки освоївши їх досить добре, переходьте до більш складних вправ. Не робіть асани, які вам неприємні або викликають хворобливі відчуття.

Поступово збільшуйте час перебування в кожній асане, з кількох секунд до хвилин. «Дихайте» через ті м'язи і суглоби, де відчувається напруга або незручність. М'язи обличчя повинні бути розслаблені завжди. Отримуйте задоволення від вправ - тільки тоді йога принесе користь вашому здоров'ю.

Рух і дихання повинні доповнювати один одного. Протягом всього заняття дихання повинно залишатися рівним і глибоким, без затримок. Всі складні рухи і зусилля виконуються на видиху. Намагайтеся подовжувати час видиху, виконуючи його зі звуком «ххааа».

Наприкінці практики обов'язково виконуйте шавасану, або позу трупа. Відпочинок та глибоке розслаблення після серії асан закріплюють їх оздоровчу дію, чудово налаштовують на робочий день, якщо ви займалися вранці, і заспокоюють дух і тіло перед сном, якщо заняття проходило ввечері.

Приміщення для занять має добре провітрюватися. Бажано, щоб ви могли спостерігати за собою в дзеркала, щоб правильно вибудовувати позу і вчасно виправляти помилки. Поступово можна почати виконувати знайомі асани з закритими очима, повністю концентруючись на диханні і відчуттях тіла.

Теги: заняття, йог

Як зайнятися йогою

% Niverina, автор JustLady. % % %
��� �������� �����
% Йога давно вже стала популярною у всьому світі. Проте більшість людей поки сприймає її як комплекс фітнес-вправ, тоді як це, в першу чергу, серйозна духовна практика. Займатися йогою необхідно регулярно, поєднуючи медитацію і роботу зі своїм тілом. Тому треба відразу внести ці заняття в свій звичайний розпорядок дня, щоб йога стала невід'ємною частиною життя, але не обтяжливим зобов'язанням, а незамінним джерелом спокою, натхнення та енергії.
% Статті за темою «Як зайнятися йогою» %
Як зайнятися йогою
% Як почати займатися йогою %
Як зайнятися йогою
% Як не можна займатися йогою %
Як зайнятися йогою
% Як займатися йогою будинку %
Як зайнятися йогою
% Як займатися йогою будинку %
% Незважаючи на те, що зараз з'явилося безліч книг і посібників з йоги, які гарантують навчити своїх читачів занять в домашніх умовах, почати цей важливий етап у своєму житті слід все-таки в студії. Перші кроки початківця йога повинні бути пройдені під досвідченим поглядом викладача, який направить і пояснить правильну техніку виконання асан, дихання і навчить медитації.%

У всіх студіях йоги є класи для початківців, проте не скрізь є заняття, спрямовані на навчання духовній практиці. Якщо хочеться просто подивитися, що ж таке ця йога, то можна піти і в звичайну студію. Однак якщо настрій серйозний, то краще відразу знайти студію з комплексним навчанням.

До речі про настрій, початківці йоги рідко мають чітку мету і усвідомлене пояснення свого приходу до цієї практики. Тому для початку бажано відповісти для себе на деякі питання. Навіщо мені це? Що я сподіваюся отримати на цих заняттях? Чи готовий я присвятити цьому деякий час кожен день?

Більшість дають таку відповідь на перше питання: хочу пізнати себе, привнести в своє життя спокій і гармонію, хочу навчитися дисципліні і підпорядкувати собі своє тіло. Швидше за все, ви з цим погодитеся. Однак майте на увазі, найважливіше в заняттях йогою - систематичність. Складно викроювати кожен день 1, 5-2 години, проте можна відвідувати студію 2-3 разу в тиждень і знайти 15 хвилин для щоденного домашнього заняття, переважніше вранці до сніданку. Вам це під силу?

Не прагніть відразу все схопити, йога - обширне навчання і досягти меж її пізнання практично неможливо. Тому намагайтеся до всього приходити поступово. Не потрібно відразу перебудовувати своє життя, радикально міняти звички, це призведе до того, що ви швидко стомитеся і розчаруєтеся в «цій йозі».

Професійні студії мають кілька початкових рівнів занять, від року до 5 років. Цього часу якраз достатньо, щоб йога стала частиною вашого життя. Намагайтеся не пропускати заняття, дотримуйтесь порад інструкторів, стежте за правильністю рухів і роботою м'язів.

Де б не проходило заняття: вдома чи в студії, ніщо не повинно відволікати вас від йоги. Як правило, студії забезпечують своїм клієнтам необхідні умови: в залах або тихо, або грає легка музика, світло пригашене. Постарайтеся створити такі умови і вдома. Якщо неможливо позбутися від звуків, використовуйте беруші, пов'язку для очей, попередьте домашніх, щоб не турбували.

У кімнаті, де ви займаєтеся, повинно бути тепло. Вибирайте одяг, не стискує рухів, краще з натуральних матеріалів. Заняття повинні проходити на голодний шлунок, тому ранковий час підійде найкраще. Якщо ви дуже голодні, випийте склянку води або соку. Не займайтеся під час застуди або при нездужанні, не вживайте алкоголь і важку їжу напередодні. Жінкам не можна займатися в першу добу місячних.

Якщо щоденні тренування вас занадто напружують або просто неможливі по ряду побутових причин, визначте для цього конкретні дні тижня, наприклад, понеділок, середу і п'ятницю. Однак ці дні вже не пропускайте, замінювати їх на інші дні не бажано.

Починайте з 2-3 асан, поступово збільшуйте або міняйте їх, але законні 15 хвилин проводите з повною віддачею, не відволікаючись ні на що. Після заняття утримайтеся від водних процедур, щоб не порушити інтенсивне кровообіг, стимульоване йогою.

Не бійтеся дарувати йозі свій час, воно не пропаде, а навпаки, повернеться з лишком. 15 хвилин щоденних занять додадуть енергії та натхнення на весь день. Крім того, ви помітите, що тепер вам потрібно набагато менше часу, щоб виспатися, і менше їсти, щоб насититися.

Теги: йог, крок