Як вирівняти поставу

% Світлана Саричева, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������
% Навіть тривале сидіння за столом - це праця. Для збереження потрібної для роботи пози нерідко доводиться напружувати м'язи шиї, спини і живота. Особливо важко дітям і підліткам. А адже часом батьки, бажаючи домогтися правильної постави у свого чада, змушують його весь час сидіти прямо, не змінюючи положення. У результаті виходить навпаки: постава псується, а виправляти її часто доводиться вже після закінчення школи і вузу, коли розумієш, що на робочому місці якось дуже вже незручно сидіти ...%
% Статті за темою «Як вирівняти поставу» %
Як вирівняти поставу
% Як вирівняти хребет %
Як вирівняти поставу
% Як виправити поставу %
Як вирівняти поставу
% Як вирівняти тон шкіри %
Як вирівняти поставу
% Вибираємо красиві туфлі на високих підборах %
% Неправильна поза ускладнює роботу серця, порушує дихання, викликає короткозорість і знижує працездатність в цілому. Спробуйте сидіти з малим нахилом тулуба вперед. У цьому випадку менше втомлюються очі, а також м'язи шиї і спини; добре працюють серце і легені.%

Щоб вирівняти поставу, необхідні стіл і стілець, висоту яких можна регулювати. Розслаблюйте плечі. Спина повинна стосуватися спинки стільця (або лежить на ній подушки-валика). Бажано, щоб стілець або крісло були обертовими. Зігнуті в ліктях руки повинні лежати на столі. Ноги треба зігнути під тупим або прямим кутом (для посилення ефекту їх можна поставити на перекладину або низьку лавочку). Таз повинен бути підтягнутий. Між грудьми і столом повинна вільно проходити долоню.

Жінкам варто ретельно вибирати бюстгальтер. Кращий варіант - бюстгальтер з дротовим каркасом або з бретелями, які перехрещуються на спині. Не варто зловживати і ходінням на високих підборах. Під час домашніх справ намагайтеся присідати, а не нахилятися; використовуйте віники та щітки з довгими ручками. І більше ходіть пішки - спокійно і випроставшись, що не сутулячись і не випинаючи груди або живіт.

Є проста вправа на перевірку «правильності» постави. Встаньте спиною до стіни, відставивши п'яти приблизно на 7 см від неї. При правильній поставі ви зможете покласти руки між стіною і спиною в області талії, а голова і плечі при цьому будуть стосуватися стіни.

Для виправлення постави варто спробувати спати на боці, поклавши одну плоску подушку під голову. Бажано взяти подушку з натуральних матеріалів, вона буде «підлаштовуватися» під вигини тіла. Іншу покладіть між колін. Таким чином можна вирівняти становище стегнових кісток і тазу. Якщо в цій позі лежати незручно, спробуйте спати на спині, підклавши подушку під коліна.

Теги: постава, поліпшення, виправлення

Як сісти в позу лотоса

% Озерова Юлія, автор JustLady. % % %
��� ����� � ���� ������
% Поза лотоса - в йозі вона називається падмасана - це не саме просте положення для новачка. Освоювати її потрібно з обережністю, прислухаючись до своїх відчуттів, щоб не пошкодити суглоби і зв'язки. Зазвичай непідготовлена ​​людина починає спокійно приймати позу лотоса через кілька тижнів чи кілька місяців, в залежності від віку та інтенсивності тренувань.
% Статті за темою «Як сісти в позу лотоса» %
Як сісти в позу лотоса
% Як сісти в лотос %
Як сісти в позу лотоса
% Асани для зміцнення дихальної системи %
Як сісти в позу лотоса
% Кращі пози для зачаття дитини %
Як сісти в позу лотоса
% Як навчитися тримати поставу %
% Позу лотоса приймають таким чином. Сядьте, хребет витягніть вгору, розправте плечі і випрямити спину. Тепер зігніть праву ногу, візьміть її за ступню і покладіть на ліве стегно, при цьому підошва правої ноги повинна бути повернена назовні, тобто вгору. Потім візьміть ліву ногу і покладіть її точно так само на праву. Праве коліно притиснуто впритул до підлоги, спина пряма. У багатьох з першого разу не виходить. Але якщо людина освоїла позу лотоса, то сидіти так він може необмежено довгий час.%

Щоб навчитися сідати в позу лотоса, потрібно зміцнити і зробити більш гнучкими гомілковостопний і колінний суглоби. Для цього будуть потрібні тренування. Сядьте на підлогу. Зігніть ногу і покладіть ступню правої ноги на бердо лівої якомога вище, але так, щоб вам при цьому було комфортно. Намагайтеся, щоб коліно було притиснуто до підлоги. Якщо поки не виходить, то обережно розтягуйте ногу, намагаючись дотягтися коліном до підлоги. Посидьте так декілька хвилин, потім змініть ногу. Ця поза називається напівлотоса.

Через деякий час ваша гнучкість помітно збільшиться, тоді починайте піднімати ступню якомога вище по стегну, переміщаючи її ближче до пахової області.

Ще одна вправа називається метелик. Сядьте на підлогу, зігніть ноги і з'єднайте їх ступнями. Колінами намагайтеся дістати до підлоги. Для цього поробіть ними рухи вгору і вниз, на зразок того як метелик махає крилами.

Інша вправа: обійміть руками гомілку так, щоб коліно лежало на одному лікті, а ступня на іншому. Покачайте ногу вперед і назад. Потім те ж саме виконайте з іншою ногою.

Взагалі, здатність сідати в позу лотоса вже говорить про те, що у людини є хороша розтяжка. Тому кілька додаткових вправ, що підвищують гнучкість потрібних для цієї пози суглобів і зв'язок, сприяють загальному підвищенню гнучкості.

Сядьте в позу, як для вправи метелик. Підтягніть п'яти якомога ближче до паху. Потім поробіть нахили вперед, намагаючись дістати особою до підлоги. Випрямити ноги, але з'єднайте ступні. Знову поробіть нахили вперед, намагаючись опуститися якомога нижче, щоб особою дістати колін, а руками - ступнею. Розведіть ноги широко в сторони і теж спробуйте «скластися» якомога сильніше.

Згідно з ученням йоги, падмасана приносить користь всьому організму. Вона вважається найбільш відповідною для розслаблення і заспокоєння, а також відновлення внутрішніх сил, зміцненню спини. Позу лотоса рекомендують для медитацій, так як вона сприяє набуттю енергетичної рівноваги.

Теги: розтяжка, лотос, поза

Найпоширеніші види йоги

����� ���������������� ���� ����
% Йога - це багатогранне і цілісне вчення про пізнання навколишнього світу і самого себе. Багато століть ця система була закритою, тому що справжні йоги за допомогою цього вчення досягали небувалої могутності. Йога - точне і конкретне вчення, в якому безліч технік і методик. Вони дозволяють розкрити всі закладені в людині здібності, реалізувати свій потенціал і розвинути тіло. Занурюючись в йогу, людина починає жити новим яскравим життям, більш осмисленою і повною. Це вчення дозволяє розвинути себе, поліпшити здоров'я, здобути витривале і сильне тіло. Також за допомогою йоги людина зможе реалізувати себе у всіх областях людської діяльності. А які ж є напрями йоги, чим вони один від одного відрізняються, і який вид йоги вибрати? Читайте про це в жіночому онлайн журналі JustLady.
% Статті за темою «Найпоширеніші види йоги» %
Найпоширеніші види йоги
% Філософія йоги %
Найпоширеніші види йоги
% Ідеальна одяг для йоги %
Найпоширеніші види йоги
% Хитрощі кундаліні-йоги %
Найпоширеніші види йоги
% Заняття йогою для красивої фігури %

Насправдівидів йоги дуже багато, стільки, скільки людських проявів життєдіяльності. До основних, тобто класичним різновидам йоги відносять крия-йогу, хатка-йогу, пранаяму, мантра-йогу, медитацію. Кожна з цих різновидів системи спрямована на розвиток тіла і розуму, набуття ясного свідомості і вигостреного інтелекту. Ці йоги - свого роду фундамент, на основі яких розроблено численні відгалуження, деякі більш складні і об'ємні.

Найпоширеніші види йоги

Хатха-йога складається з послідовності вправ, включаючи асани (статичні положення тіла), пранаями (дихальні практики), розслаблення, медитацію. Комплекс вправ хатха-йоги розвиває гнучкість, силу людини, розтяжку. Складність цьогонапрями йоги для новачків полягає в тому, що їм по початку складно утримуватися в статичній позі, і практично не вдається в них добитися розслаблення. Це й зрозуміло, адже зазвичай в йогу приходять абсолютно непідготовлені люди, тому спочатку вони відчувають незручність і неприємні відчуття. JustLady запевняє вас, що це тільки на перших порах. З часом, коли ви дійсно почнете і навчитеся працювати, ви не будете відчувати від практики ніякого дискомфорту. Цейвид йоги найбільше підходить неквапливим людям, які до всього підходять грунтовно. Якщо ви роздумуєте над тим,який вид йоги вибрати, І знаєте, що вам до душі повільні заняття, і у вас на них вистачить терпіння і витримки, то раджу вам звернути увагу саме на хатха-йогу. Можливо, ви знайдете себе саме в ній.

Інший поширений вид йоги - кундаліні йога («згорнулася змія»). Думаючи над тим, який вид йоги вибрати для розвитку гнучкості і сили, враховуйте і цей напрямок йоги. У журналі JustLady ви можете прочитати про особливості цієї практики.

����� ���������������� ���� ����

Кундаліні йога підходить будь-якій людині. Суть її полягає в тому, щоб виконати позу і протриматися в ній якомога довше. Втім, в практику входять і динамічні вправи, а також медитація, дихальні техніки і спів мантр. В основу практик кундаліні йоги покладена послідовність вправ і релаксації (Кріі), які спрямовані на досягнення якої-небудь конкретної мети. В кінці кожної практики виконується медитація, яка приводить в гармонію потік енергії, розбуджений вправами.

Який вид йоги вибрати дівчатам, які віддають перевагу динамічні вправи і швидкий темп? Раджу подумати про Аштанга-йогу. Своїм енергійним темпом вона кілька схожа з аеробікою. Ценапрямок йоги складається з серії поз, які виконуються в певній послідовності і дихальному ритмі. Тим не менше, потрібно враховувати, що аштанга-йога вимагає хорошої фізичної форми, а тому нетренованим людям буде досить складно нею займатися. Практика складається з восьми статико-динамічних ступенів, пов'язаних між собою рухами. При цьому під час кожної вправи слід концентрувати погляд на певній точці. Це дуже ефективна практика для накопичення в тілі енергії.

Для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, ідеально підходить такий напрямок йоги, як йога Айенгара, названа на честь свого творця. Головна особливість цієї практики полягає в правильному виконанні асан: кожна повинна витримуватися строго відведений час, причому перехід з однієї пози в іншу повинен бути плавним. Айенгара і Кундаліні -найпоширеніші види йоги, Причому перша підходить навіть для самих нетренованих новачків, тому що практика починається з найпростіших асан. Після регулярних занять ваше тіло стане гнучким і сильним, а душевний стан нормалізується.

А ось практика Бікрам йоги проводиться в приміщенні, нагрітому до 40, 5 гр. С. Ефект від цього виду йоги досягається за рахунок того, що з організму виводяться всі токсини. Практика виконується протягом 90 хвилин, при цьому виконуються 26 поз. Однак є деякі обмеження, і перш, ніж зайнятися цією йогою, потрібно порадитися з лікарем: не всім можна тренуватися в приміщенні з високою температурою.

Вчення йоги настільки багатогранне, що кожен знайде в ньому свою нішу: і вагітні жінки, і діти, і люди з обмеженими здібностями, і люди з хронічними захворюваннями. Перш ніж вибрати якусь певну гілку йоги, ви можете спробувати кілька видів. Ви обов'язково зрозумієте, який саме напрямок «ваше». Почніть нове життя з йогою - шлях вдосконалення тіла і розуму, розкриття своїх здібностей!

 Аліса Терентьєва
% Жіночий журнал JustLady