Що таке човниковий біг
% Анчутка, автор JustLady.
%
%
%
% Всі напевно пам'ятають уроки фізкультури. Фізичні вправи і спортивні ігри розвивали рухливість і підвищували тонус. Часто в програму занять входила і здача нормативів з човникового бігу. Але мало хто замислювався про те, що це за біг і чому він так називається.
% Статті за темою «Що таке човниковий біг»
%
% Що таке човниковий біг
%
% Біг: зміцнюємо тіло й пам'ять!
%
% Правильне дихання при бігу
%
% Відмітна особливість човникового бігу в тому, що коротку дистанцію потрібно долати кілька разів, туди і назад. Руху спортсмена дуже нагадують руху човника в ткацькому верстаті. Тому даний вид бігу і отримав таку назву.% Для нього характерні кілька способів старту - низький і високий. А також відсутність стартових колодок, необхідних у бігу на сто метрів. Спортсмен на високому старті чимось нагадує ковзанярі - невеликий нахил тіла вперед, напружена толчковая нога, махова нога на носку. Правильна техніка дуже важлива, тому що найчастіше дорогоцінні секунди губляться саме через неправильне старту.
Швидкість проходження дистанції залежить від частоти кроків, яка досягається рухом на шкарпетках. Її рекомендують відпрацьовувати, стрибаючи на скакалці. Але в цьому різновиді бігу швидкість - не найголовніше. Крім неї необхідна спритність для виконання поворотів зі зниженням швидкості.
Фініш тут аналогічний стометрівці. Після останнього повороту треба набрати хорошу швидкість і пробігти фінішну лінію.
Перевага човникового бігу в тому, що для нього не потрібна дуже велика площа. Тому є можливість проводити заняття, наприклад, у фізкультурному залі. Якщо немає умов, щоб бігти стометрівку, його так само можна використовувати для визначення швидкості. Крім того, абсолютно різними можуть бути дистанції і кількість збігів.
Потрібно пам'ятати, що човниковий біг має на організм людини велике навантаження через різких гальмувань, поворотів і фінішу на граничній швидкості. Тому для серйозних занять необхідно мати відповідну підготовку.
А от школярі різного віку дуже люблять бігові вправи з швидким стартом, ускорениями і зупинками. Знаючи це, викладачі фізичної культури включають човниковий біг в різні спортивні і рухливі ігри. Заняття їм поліпшують якості швидкості, сприяють правильній координації рухів і вчать самоконтролю.
Теги: вид, вправа, біг, різновид
Користь від плавання
% Maratik, автор JustLady.
%
%
%
% Хочеться себе постійно підтримувати у формі, але однієї дієти зазвичай виявляється мало. Щоб привести м'язи в тонус, потрібно регулярно займатися фізичними навантаженнями. У кожного виду спорту є свої переваги, але варто зупинитися докладніше на користь плавання.
% Статті за темою «Користь від плавання»
%
% Про користь занять плаванням
%
% Плавання - ідеальне тренування
%
% Плавання як спосіб схуднути
%
% Заняття плаванням: легкий спосіб прийти у форму
%
Плавання розвиває практично всі групи м'язів. На деякі з них навантаження дається більше, на деякі - менше. Все залежить від вибраного вами стилю, але знайте, що після проведення часу в басейні жоден м'яз не залишилася без навантаження.
Найбільше навантажуються м'язи спини, плечей і трицепси. При плаванні брасом значно задіяні м'язи ніг, а при плаванні батерфляєм (або дельфіном, як його ще називають) ви непогано зміцните м'язи живота.
Чи варто говорити, що відвідуючи басейн 2-3 рази на тиждень, ви будете спалювати значна кількість калорій. Плавання є одним з найбільш енерговитратних видів спорту, тому, якщо у вас є незначні проблеми із зайвою вагою, вам корисно буде відвідувати басейн.
Для тренування витривалості плавання також добре підходить. Не турбуйтеся, якщо не зможете перший час пропливати значні дистанції без відпочинку. З кожним тренуванням подолану вами відстань буде збільшуватися.
Плаваючи, ви зміцните не тільки зовнішні м'язи, але і внутрішні. Натреноване серце і дихальна система також будуть і додатковими бонусами регулярного плавання.
У теплу пору не обов'язково плавати в басейні, для своїх водних занять можна використовувати річки і озера. А якщо ви не боїтеся екстриму, то можна зайнятися моржуванням і плавати в більш холодній воді. Правда, для цього ви не повинні мати протипоказань і бажано ознайомитися зі спеціалізованою літературою.
Однак, якщо ви хочете досягти якихось значних результатів у плаванні, варто пам'ятати, що потрібно обмежити тренування по деяким іншим видам спорту. В першу чергу важко одночасно поєднувати хороший біг і непогане плавання. Звичайно, тріатлоністи якимсь дивним чином беруть участь в обох цих видах спорту, але якщо простежити уважніше за їх результатами, то буде ясно, що одночасно і в плаванні, і в бігу видатних результатів у них не виходить. Вся справа тут в литкового м'яза, яка при постійному бігу стає жорсткою, а для гарного плавання навпаки необхідна гнучка.
Також не варто захоплюватися тренажерами, щоб не забивати собі м'язи. Як мінімум, потрібно робити розтяжку після занять силовим фітнесом.
Теги: вид, інший, користь, спорт, плавання
Біг: як правильно організувати тренування
% Алла Артем'єва, автор JustLady.
%
%
%
% Фізичні вправи на свіжому повітрі набагато корисніше занять в задушливих залах. Пробіжки - це і хороша кардиотренировка, і боротьба із зайвими кілограмами. Але щоб біг приніс тільки користь, необхідно правильно організувати тренування.
% Статті за темою «Біг: як правильно організувати тренування»
%
% Біг для схуднення: як втекти від зайвої ваги
%
% Правильне дихання при бігу
%
% Час для занять бігом вибирайте самі - не потрібно дотримуватися стереотипів і тренуватися вранці. Біоритми у всіх людей різні, і, можливо, ваш час день або вечір.% Перед початком пробіжки не рекомендується їсти і пити. Легкий перекус потрібно влаштувати після тренування. І не обмежуйте себе в рідині, зневоднення - це не ваш спосіб схуднення.
Одяг для бігу вибирайте з натуральних тканин, щоб шкіра дихала. Із взуття найкраще підійдуть якісні кросівки. Не намагайтеся заощадити на спортивному взутті - дешеві кросівки можуть стати причиною мозолів і болі в ногах.
Опинившись на вулиці, не прагнете відразу ж побігти. Спочатку виконайте кілька разогревающих вправ - стрибків і присідань. Пройдіться швидким кроком. Поступово перейдіть на легкий біг, а через 2-3 хвилини прискорюйтеся до оптимального темпу.
Слідкуйте за диханням. Вдихати треба носом, видихати - ротом. Дихання має бути не частим, але глибоким. Слухайте своє тіло: як тільки почали задихатися - це сигнал до закінчення тренування. Спочатку перейдіть на уповільнений темп бігу, потім - на ходьбу.
Не намагайтеся відразу ж встановити високі навантаження або прив'язати тренування до певної дистанції. Збільшуйте відстань поступово, орієнтуючись на своє самопочуття. Якщо ви перевантажите своє тіло під час першої пробіжки, вам доведеться взяти перерву. А після нього - починати все спочатку. Та й на емоційному настрої невдача позначиться погано.
Помилка багатьох новачків - зайва напруга м'язів під час бігу. Тіло повинне бути в тонусі, але не перенапружене, інакше після тренування будуть хворіти всі м'язи.
Знайдіть хороший стимул для тренувань. Він напевно буде потрібно через деякий час, коли перший ентузіазм вичерпається. Поставте мета - схуднути або розвинути витривалість. Якщо ви будете бачити реальне наближення до цієї мети, змушувати себе бігати не доведеться.
Отримуйте задоволення від бігу. Міським людям часто не вистачає легких фізичних навантажень і м'язи сумують за ним. Відчуйте, як ваше тіло наповнюється енергією і вам захочеться продовжувати тренування постійно.
Теги: тренування, біг, пробіжка
|