Мобінг: піти не можна залишитися

% Xyrma1, автор JustLady. % % %
�������: ���� ������ ��������
% За новим словом «мобінг» ховається стара проблема - цькування в колективі, будь то робота, навчання чи інша група людей. Перед людиною, що опинилися під психологічним тиском, рано чи пізно постає питання: залишитися і терпіти утиски далі чи піти?
% Статті за темою «Мобінг: піти не можна залишитися» %
Мобінг: піти не можна залишитися
% Моббінг: вижити, коли тебе виживають %
Мобінг: піти не можна залишитися
% Моббінг і психотеррор на робочому місці і методи його подолання %
Мобінг: піти не можна залишитися
% Окремо від відділу: як протистояти мобінгу %
Мобінг: піти не можна залишитися
% Новий колектив - готуємося до виживання %

Не здійснюйте необдуманих вчинків. Для початку постарайтеся зрозуміти, в чому причина такої напруженої обстановки в колективі. Усвідомивши її, вам простіше буде знайти для себе рішення, що слід робити.

Таких причин може бути кілька. Найчастіше моббинг щодо людини починається в тому колективі, в якому високо, але поки приховано внутрішнє напруження. Якщо на роботі нестерпні умови праці, погане керівництво, то поки не зміняться ці фактори, агресія буде виливатися в навколишнє середовище.

Чекати змін можна дуже довго, тому подумайте - а чи настільки дорого вам це робоче місце, щоб мужньо справлятися з пресингом? Інша справа, якщо у фірмі тимчасові труднощі - зірваний контракт, податкова перевірка, переатестація або розпал сезону. Проблеми закінчаться, накал спаде, в колективі пропаде невмотивована агресія.

Спровокувати моббинг може і поява нового, неординарного людини в усталеному, консервативному колективі. Виникає класична ситуація неприйняття чужака.

Постарайтеся з ходу не виділятися, але й не відмовляйтеся від своєї індивідуальності. Якщо негативно налаштований колектив відчує вашу невпевненість і страх - це може стати сигналом до посилення тиску, щоб скоріше вижити вас.

Ми говорили про перевантаженість колективу як про базу для моббінга, але відсутність достатньої завантаженості теж може стати причиною тиску на людину. Людям може здаватися, що він працює менше за інших або, навпаки, з головою поринає в роботу, щоб вислужитися перед начальством.

Але не забувайте займатися самоаналізом (не плутати з самоїдством!). Якісь ваші дії можуть, дійсно, йти в розріз зі сформованими правилами поведінки в даному колективі. Прислів'я про чужий монастир і власний указ якраз про це.

Теги: колектив, мобінг, утиск

Золоті правила ефективного спілкування

% Олена Преснякова, автор JustLady. % % %
������� ������� ������������ �������
% Співрозмовник - що він за людина? Чи вміємо ми слухати один одного? Як змусити себе поважати точку зору співрозмовника і не втратити себе? Використовуючи золоті правила спілкування і приміряючи їх до кожної конкретної ситуації, можна з легкістю відповісти на всі ці питання.
% Статті за темою «Золоті правила ефективного спілкування» %
Золоті правила ефективного спілкування
% Золоті нитки краси %
Золоті правила ефективного спілкування
% Золоті правила бронзового загару %
Золоті правила ефективного спілкування
% Психологія ділового спілкування %
Золоті правила ефективного спілкування
% Золоті нитки: правда і вигадка %

Ніколи не перебивайте співрозмовника, навіть в тому випадку, якщо вам здається, що він відхилився від теми. Можливо, він просто хоче врахувати всі її нюанси, а не намагається домогтися того, щоб ви йому допомогли. Показуйте свою зацікавленість у тому, що говорить співрозмовник. Задавайте питання по суті теми, уточнюючі і навідні, щоб не ускладнити його з відповіддю. Час від часу кивайте, підтакуйте. Це не лестощі або догоджання, а бажання заохотити співрозмовника до того, щоб він якомога більш повно висвітлив питання.

Чи не висловлюйте свою зацікавленість розлогим описом подібних ситуацій з вашого життя, якщо тільки вас про це не попросять. Знайте, що ваш співрозмовник хоче розповісти про себе, а не почути ще одне підтвердження того, що він і без вас уже знає. Якщо вам зробили якесь не надто вигідне для вас пропозицію, задумайтеся ненадовго з таким виглядом, ніби ви роздумуєте над цим питанням. Цілком імовірно, що ваш співрозмовник збільшить ставки, і ви розлучитеся, задоволені один одним. Говоріть спокійно, але не тихо, якщо хочете, щоб вас почули в прямому сенсі цього слова, і не стали перепитувати вас не з метою зрозуміти вашу точку зору, а з метою зрозуміти хоч що-небудь.

Забудьте про правила Дейла Карнегі стосовно до нашої дійсності. Більшість росіян не довіряють співрозмовнику, який багато посміхається, а проголошення свого імені деяким і зовсім неприємно. Не засипте співрозмовника цитатами з великих на підтвердження своєї думки. Великі теж можуть помилятися, а у співрозмовника виникне враження, що ви хочете показати, наскільки ви ерудовані, а не наскільки ви зацікавлені в обговоренні теми.

Визнайте свої помилки, не намагайтеся доводити свою точку зору, незважаючи ні на що. З боку здаватиметься, що ви вперті або, вибачте, не в собі. Якщо помиляється співрозмовник, не поспішайте його тут же поправляти, інакше він може подумати, що ви або глузуєте над ним, або бажаєте показати, що ви розумніші за нього. Краще висловіться так: «Ваша точка зору вельми цікава» або «А що якщо поглянути на це з іншого боку? »Якщо ви хочете переконати співрозмовника у своїй правоті, починайте свій вислів з формулювання« Так, але ... », щоб фізіологічно ваше заперечення спочатку сприймалося як твердження.

Теги: золотий, спілкування

Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники

��� ������� ���������� �� ������, ���� ��� ��������� ����������
% Робота в дружному колективі проходить весело і продуктивно. Народжується безліч цікавих ідей і планів, спілкування приносить величезне задоволення. Але крім приємних моментів, трапляються і прикрі миті (розбіжності, конфлікти, образи), виникає питання, як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники? На щастя, існують декілька корисних порад, спрямованих на поліпшення життєвого тонусу і самопочуття ...
% Статті за темою «Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники» %
Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники
% Як підняти собі настрій %
Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники
% 10 способів підняти собі настрій %
Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники
% 5 способів підняти настрій узимку %
Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники
% Як не зіпсувати свято: правила та поради %

Прогулянка на свіжому повітрі

Для того щоб заспокоїтися і проаналізувати ситуацію, допоможе звичайна прогулянка на свіжому повітрі. У період обідньої перерви можна посвітити їй зовсім небагато часу (15-20 хвилин).

Під час неспішної і розміреним ходьби, коли ніщо не заважає, і ніхто не турбує, негативні думки змінюються позитивними. Крім усього вищесказаного, прогулянка дає можливість змінити однотипну робочу обстановку, в якій доводиться проводити весь день. Завдяки цьому, природним чином піднімається настрій і з'являється бажання трудитися.

Розмова з близькою людиною

Одним з самим дієвих способів підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники, є розмова з близькою людиною. Це може бути колега (працюючий разом з вами) або друг (з яким можна зв'язатися по телефону).

Під час спілкування можна запитати ради, розповісти щось або просто дізнатися цікаві новини і останні події, що сталися в житті. Нова інформація дозволить відволіктися від складнощів у відносинах з колегами і переключитися на «хвилю» позитиву і відмінного настрою.

Музика, як ліки

Як все починає одразу дратувати і турбувати, коли не в дусі або погано себе почуваєш. Починає боліти голова, з'являється дзвін у вухах, неможливо зосередитися і нормально виконувати свої обов'язки. Але варто лише включити улюблену музику і все навколо стає світліше і радужнєє. Проблеми відступають на другий план і так грунтовно вже не турбують.

Для того щоб не відволікати співробітників, краще надягти навушники і в повній гармонії насолодитися вибраними композиціями.

Дані поради допоможуть швидко, без докладання особливих зусиль прийти в себе і на час відійти від негативу, що скупчився на роботі.

Теги: робота, співробітник, настрій