Як розрахувати дні компенсації при звільненні

% Світлана Селезньова, автор JustLady. % % %
��� ���������� ��� ����������� ��� ����������
% Співробітники, що працюють в рамках трудового договору, при звільненні мають право отримати компенсацію за всі невикористані дні відпустки. Як правило, виплата розраховується виходячи з трудового стажу та середнього заробітку.
% Статті за темою «Як розрахувати дні компенсації при звільненні» %
Як розрахувати дні компенсації при звільненні
% Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні %
Як розрахувати дні компенсації при звільненні
% Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати %
Як розрахувати дні компенсації при звільненні
% Як правильно провести розрахунок невикористаних днів відпустки %
Як розрахувати дні компенсації при звільненні
% Як порахувати компенсацію за невикористану відпустку %
% Якщо співробітник звільняється, він може скористатися своїм правом на відпочинок. Якщо ж він не має ніякого бажання «отгулівать» відпустку, може взяти грошову компенсацію, яка також розраховується виходячи з відпрацьованих в періоді днів і середнього заробітку.%

Спочатку визначте, скільки днів відпустки вам належить. Для цього розрахуйте трудовий стаж, який повинен бути безперервним. Складіть всі дні, коли ви були на роботі; дні, коли роботодавець змусив вас не бути присутнім на місці - наприклад, при несвоєчасній виплаті зарплати. Також додайте кількість днів відпустки без утримання, але тільки в тому випадку, якщо загальна тривалість його була менше 14 днів.

Якщо в будь-якому місяці число відпрацьованих днів було менше15, то відпустку слід виключити із загального стажу.

Визначте тривалість щорічної оплачуваної відпустки. Відповідно до російського законодавства, кількість днів відпочинку за один календарний рік одно28 (Це мінімум). Щоб розрахувати кількість днів відпустки за один відпрацьований місяць розділіть 28 днів на 12 місяців (календарний рік), отримаєте 2, 33 дня. Це число помножте на кількість місяців в трудовому стажі. Наприклад, співробітник відпрацював 3 місяці. Таким чином, 2, 33 дня * 3месяца = 7 днів (кількість покладених днів відпустки).

Обчисліть середньомісячний заробіток. Для цього складіть всі виплати, які були видані вам у розрахунковому періоді. Сюди входить заробітна плата, премії, тобто все те, що обкладалося ПДФО. Тепер це число поділіть на кількість відпрацьованих місяців.

Для розрахунку компенсації обчисліть середньоденний заробіток. Відповідно до російського законодавства, середня кількість днів у місяці одно 29, 4. Таким чином, середньомісячну заробітну плату розділіть на 29, 4. Отримане число і буде оплатою компенсації за один робочий день. Щоб розрахувати компенсацію за всі дні відпустки, отримане число помножте на кількість належних днів відпустки.

Теги: компенсація, звільнення, розрахунок

Як скасувати наказ на відпустку

% Altair, автор JustLady. % % %
��� �������� ������ �� ������
% Відпустка - подія довгоочікувана, і, як правило, заздалегідь сплановане. Але іноді законними вихідними доводиться жертвувати. Причиною цьому, наприклад, може стати несподівано виникла необхідність присутності співробітника на робочому місці. Для узаконення даного факту потрібно скасувати наказ на відпустку.
% Статті за темою «Як скасувати наказ на відпустку» %
Як скасувати наказ на відпустку
% Потрібна перепочинок: брати чи не брати коротку відпустку? %
Як скасувати наказ на відпустку
% Відпустка без чоловіка. ЗА і ПРОТИ %
Як скасувати наказ на відпустку
% Синдром відсутності відпустки %
Як скасувати наказ на відпустку
% Як почати роботу після відпустки %
% Заява - перший документ%

Насамперед, потрібно врахувати, що наказ на скасування відпустки правомірний тільки тоді, коли співробітник ще перебуває на робочому місці. В іншому випадку доведеться видавати інше розпорядження - про відкликання з відпустки з чітким позначенням причини.

Видавати наказ на скасування відпустки можна тільки за наявності заяви, написаної передбачуваним відпускників, і усного освідомлення співробітника про причини даної дії. Пишеться воно навіть у тому випадку, якщо перенесення термінів відбувається з ініціативи службовця і не суперечить колективному договору. У заяві необхідно обґрунтувати, чому змінюється дата, і вказати час нового відпустки. Важливо, щоб даний період припав на поточний рік.

Написану заяву на скасування відпустки віддається на затвердження вищестоящому керівнику. Той зобов'язаний проставити резолюцію «не заперечую», вказати свою посаду, термін візування документа.

Підготовка та видання наказу

На підставі отриманого і завізованого заяви складається наказ. Він може бути написаний у вільній формі, або взятий з довідника типових кадрових документів. Наказ обов'язково видається на спеціальному бланку, яким користуються для регулювання трудового процесу в конкретній організації. У ньому, як мінімум, має бути два пункти. У першому вказується причина перенесення, у другому прописується фраза про те, що виданий раніше документ став недійсним.

Отриманий бланк реєструється в папці наказів по особовому складу. Після цього роблять кілька копій даного документа і відправляють їх у відділ кадрів і в бухгалтерію. Керівники цих підрозділів підшивають їх у службові папки, а на першому примірнику відзначають, що ознайомлені з розпорядженням, ставлять свій підпис і дату.

Наказ є. Що далі?

Підтверджуючи своє ознайомлення з документом, співробітник також ставить особистий підпис. На його підставі керівники підрозділів вносять корективи в основний графік відпусток. Дія нового наказу починається з дня його видання.

Теги: заяву, відпустка, графік, наказ, відміна

Як почати діловий лист

% Жовта Оса, автор JustLady. % % %
��� ������ ������� ������
% Діловий лист це чітко структуроване послання, яке несе в собі максимум інформації при мінімумі друкованого тексту. Разом з тим, в такому повідомленні важливу роль має звернення, вступна частина і стандартні обертів.
% Статті за темою «Як розпочати діловий лист» %
Як почати діловий лист
% Як писати діловий лист %
Як почати діловий лист
% Як писати лист по роботі %
Як почати діловий лист
% Як написати діловий лист %
Як почати діловий лист
% Як оформити лист-прохання %
% На початку будь-якого ділового листа вказується, кому воно адресоване, ця позначка робиться у верхній правій частині листа. Там же можна написати ім'я адресанта і організацію, яку він представляє. Тема листа може бути вказана після слова «Відносно».%

Якщо ви пишете діловий лист конкретній людині, який представляє організацію, почніть послання з обігу. У діловому листуванні доречно використовувати слово «шановний». У випадку якщо ви звертаєтеся в листі до декількох людей або імена представників компанії-адресата вам не відомі, використовуйте на початку листа «Шановні добродії» або «Dear Sirs" (якщо мова сполучення - англійська).

Після звернення не переходьте відразу до питання, яке ви збираєтеся вирішити за допомогою письма. Спочатку напишіть пару фраз, які свідчать про ваше ставлення до організації-адресата. Ви можете використовувати стандартні фрази, наприклад, «Наша компанія висловлює повагу та бажає процвітання Вашому бізнесу».

Якщо організація, в яку ви пишіть, або її представники в недавньому минулому надавали послуги вашої компанії, поставляли товари або сприяли в будь-якому процесі, обов'язково подякуйте за це на початку листа. Ви можете написати: «Ми висловлюємо вам вдячність за ...», «З вдячністю відзначаємо ...». У цій частині досить одного пропозиції, якщо ви хочете особливо відзначити конкретних співробітників організації-контрагента, напишіть окремий лист-подяку.

Тільки після побажань всіляких благ адресату і його представникам переходите до суті питання. У даній частині листа доречно використовувати «Цим листом повідомляємо Вам @. @», «Звертаємо Вашу увагу на ...». Навіть якщо питання, який став причиною написання листа, неприємний або є причиною конфлікту між організаціями, дотримуйтесь в листі всі норми ввічливості, будьте тактовні.

Теги: лист, клієнт, партнер, контрагент