Як подолати страх публічного виступу

��� ���������� ����� ���������� �����������
% Якщо вам належить виступити перед аудиторією, але при одній лише думці про це стає погано, то доведеться трохи попрацювати зі своїм страхом, навчитися його контролювати. З часом, при наявності регулярного досвіду, ви будете почувати себе більш впевнено.
% Статті за темою «Як подолати страх публічного виступу» %
Як подолати страх публічного виступу
% Як подолати страх перед виступом %
Як подолати страх публічного виступу
% Як подолати страх водіння %
Як подолати страх публічного виступу
% Страх публічних виступів %
Як подолати страх публічного виступу
% Як подолати чорну смугу в житті? %
% Перед виступом продумайте свій імідж - займіться підготовкою костюма, підбором аксесуарів, зачіскою та макіяжем. Ви будете почувати себе більш впевнено, якщо будете знати, що у вашому образі немає вад. Перед виступом добре виспіться, уникайте стресів і не плануйте на цей день ніяких заходів, які можуть схвилювати вас.%

Спробуйте відразу ж встановити контакт з публікою, чесно зізнавшись в тому, що ви нервуєте. Скажіть про це просто, з посмішкою, додайте трохи гумору і публіка вже не буде звертати уваги на вашу нервозність, та й ви трохи заспокоїтеся.

Сприймайте публіку як людей, які прийшли не просто послухати вас - уявіть, що багато з них будуть виступати відразу ж після вас, і вони також хвилюються і нервують. Можна уявити, що це ваші найкращі друзі, які налаштовані привітно і дружелюбно. Знайдіть у натовпі кілька людей, чий погляд здасться вам підбадьорливим, і віщає, звертаючись тільки до них.

Доповніть свій виступ діаграмами, графіками і таблицями. Ваша презентація допоможе викласти суть проблеми більш наочно, зробить ваш виступ живим. Ви ж отримаєте можливість трохи перевести дух, так як люди будуть розглядати ваші ілюстрації. Використовуйте наступний прийом - дивіться не на тих людей, хто дивиться на вас, а на тих, чий погляд спрямований в інший бік.

Постарайтеся розсмішити публіку. Вам необхідно заручитися підтримкою незнайомих людей, але так, щоб це виглядало природно - як би випадково упустите указку або ручку, зробіть вигляд, що забули черговий лист з доповіддю і т.д. Ви розрядите атмосферу і змініть ставлення публіки до вас. Ви можете рухатися по сцені, жестикулювати і робити все, що допомагає вам виступати - звертатися до аудиторії, розмахувати руками, міняти вираз обличчя, жартувати.

Час від часу висловлюйте особиста думка - крім теоретичних висловлювань загострюйте увагу на тому, що саме ви думаєте з цього приводу. Це можуть бути домашні заготовки, але виглядати це повинно, як імпровізація. Такий хід дозволить аудиторії упевнитися в тому, що ви знаєте, про що говорите, маєте свою думку на предмет доповіді.

Теги: страх, публіка, виступ, аудиторія

Чим відрізняється психолог від психотерапевта

% Євгенія Соколова, автор JustLady. % % %
��� ���������� �������� �� ��������������
% У житті людини трапляється безліч складних ситуацій, в яких важко розібратися самостійно. Якщо ви не можете справитися з нападами зневіри і депресією, заплуталися у власних почуттях або не в силах вирішити тривалий сімейний конфлікт, зверніться до допомоги професіонала. Знайти вихід допоможе психолог або психотерапевт.
% Статті за темою «Чим відрізняється психолог від психотерапевта» %
Чим відрізняється психолог від психотерапевта
% Психолог і психотерапевт: до кого звертатися? %
Чим відрізняється психолог від психотерапевта
% Як знайти психотерапевта %
Чим відрізняється психолог від психотерапевта
% Як вибрати психотерапевта %
Чим відрізняється психолог від психотерапевта
% 6 найпоширеніших помилок про психологів %
% Перш ніж вдаватися до послуг того чи іншого фахівця, необхідно розібратися, а чим конкретно займається кожний з них. Психолог - людина, яка отримала вищу гуманітарну освіту за спеціальністю «психологія». Головним напрямком його діяльності є вивчення функціонування особистості здорової людини, а при необхідності, корекція його поведінки. Сфера професійних інтересів сучасних психологів досить обширна: вони задіяні в педагогічному процесі, маркетингу, управлінні персоналом і т.д.%

Основний метод роботи цього фахівця - психологічне консультування, в процесі якого він підказує клієнтам вихід з непростих життєвих ситуацій. Особливою категорія психологів - фахівці, що займаються клінічної психологією. Їх завдання - визначення особливостей психіки пацієнтів за допомогою певних методик. Професійний психолог не є лікарем. Він не знає основ медичної діагностики, не може ставити діагнози і займатися лікуванням.

Психотерапевт, на відміну від психолога, є лікарем і проводить лікування за допомогою методів психотерапевтичного впливу - бесіди, спрямованої на виявлення та вирішення внутрішніх конфліктів пацієнта. Психотерапевт, як правило, займається легкими психічними розладами, тобто випадками, коли людині погано, але до фізичного захворюванню цей стан віднести не можна. Головний засіб лікування - бесіда і консультування, з призначенням медичних препаратів, якщо цього вимагає ситуація.

Особлива сфера діяльності психотерапевта - психосоматичні розлади, при яких внутрішній конфлікт людини відбивається на стані його фізичного здоров'я. До таких захворювань належать: гіпертонія, ожиріння, вегетосудинна дистонія, гастрит, бронхіальна астма, синдром хронічної втоми, деякі види, остеохондрозу та псоріазу. Лікування цих захворювань необхідно проводить комплексно, у тісній співпраці з іншими медичними фахівцями.

Теги: психолог, психотерапевт

Як пережити важкий понеділок

% Nataly163, автор JustLady. % % %
��� �������� ������� �����������
% Іноді так непросто буває налаштуватися на робочий лад саме в понеділок після чудових вихідних, коли ви весело проводили час з друзями, грілися під променями теплого сонечка, словом відпочивали. Не дарма ж цей день називають важким.
% Статті за темою «Як пережити важкий понеділок» %
Як пережити важкий понеділок
% Як пережити зраду близької людини %
Як пережити важкий понеділок
% Як пережити сварку на початковому етапі відносин? %
Як пережити важкий понеділок
% Криза середнього віку у чоловіків %
Як пережити важкий понеділок
% Як допомогти чоловікові, коли в нього не ладиться на роботі %

Ви ще напередодні ввечері починаєте нарікати на те, що завтра понеділок - найважчий день? У вас пропадає гарний настрій через цих думок? Не турбуйтеся. Вам не буде здаватися все це нерозв'язною проблемою, якщо ви будете знати, як правильно потрібно діяти.

Перестаньте думати про це в недільний день, не псуйте собі відпочинок. Але знайте, що спати все-таки потрібно лягти раніше. Якщо ви лягаєте за північ у збудженому стані, то не зможете швидко заснути, будете довго возитися, а вранці відчуєте себе розбитим і не виспався.

Поставте будильник на такий час, щоб мати можливість не підхоплюватися відразу, а поніжитися ще хоча б трохи. Чашечка кави і ранкова зарядка збадьорять вас. Порадуйте себе в цей день якимось новим вбранням. Заведіть за правило для себе саме в понеділок робити такі подарунки, які не можете дозволити в інші дні. Нехай ранок першого трудового дня буде позитивним і повним приємних сюрпризів.

Зазвичай саме в понеділок треба виконати масу справ. Чи не хапайтеся за все відразу. Складіть план дій таким чином, щоб не залишати на вечір найскладніші завдання. Але а те, що можна зробити і завтра, залиште на наступний день, адже неможливо впоратися з усіма завданнями за один робочий день.

Якщо ви любите ту справу, якою займаєтеся, то вам буде простіше впоратися з небажанням братися за роботу.

Налаштуйте себе на позитивний лад. Для цього можна думати про те, яку нагороду ви отримаєте ввечері за добре виконану роботу. Наприклад, можна запланувати похід в кіно або романтичний вечір з близькою людиною. Повірте час пролетить набагато швидше, а гарний настрій в цей день вам гарантовано.

Робіть перерви в роботі, не перестарайтеся і думайте про хороше. Все це вам дозволить впоратися з будь-якими труднощами.

Теги: тиждень, робочий, понеділок