Як нумерувати трудові договори

% Елеонора Коврижка, автор JustLady. % % %
��� ���������� �������� ��������
% Нормативно правові акти не регламентують процес нумерації трудових договорів. Стаття 57 Трудового кодексу також не відносить номер договору до обов'язкової інформації. Так чи треба нумерувати трудові договори? %%
% Статті за темою «Як нумерувати трудові договори» %
Як нумерувати трудові договори
% Як відправляти супровідний лист %
Як нумерувати трудові договори
% Як зробити портфоліо %
Як нумерувати трудові договори
% Молескин. Легенда кишенькового формату %
% Коли укладають трудовий договір, то нумерувати його не є обов'язковою умовою. Тим не менш, номери на таких документах ставляться при уніфікованих формах облікової документації оплати та праці.%

Тому кожна організація чи компанія сама для себе вирішує доцільність розстановки номерів. Нумерація договорів переслідує мету упорядкувати діловодство та ідентифікацію документів. Лист Роструда від 09.08.2007 № 3045-6-0 містить деякі рекомендації по нумерації трудових угод.

Номер трудового договору в невеликих організаціях зазвичай містить власний номер і цифру, яка позначає рік ув'язнення. Наприклад, 06/11 буде позначати порядкове число і цифру року.

Іноді діловоди самі продумують свою систему нумерації, стверджують її у керівництва і впроваджують. Як вони це роблять, чи не принципово важливо. Це можуть бути номери зі знаками тире і у вигляді дробу.

Зокрема, коли в фірмі кожен день полягає безліч трудових договорів, зручно привласнювати номер, рівнозначний дня прийому на роботу. Тобто при укладанні угоди 15 квітня 2012, номер може виглядати приблизно так: 1504-12 / 1. Цифра через дріб буде означати порядковий номер працівника.

Деякі співробітники відділу кадрів привласнюють трудовим договором номер, аналогічний табельному, який автоматично ставиться в комп'ютерній програмі «1С Діловодство». З нового року нумерацію, як правило, починають заново.

Щоб пронумерувати всі трудові договори необхідно розкласти їх у порядку убування чисел року. Тобто недавні документи розмістити знизу, а в самому верху буде лежати договір, укладений на самому початку року. Спочатку вручну поставити олівцем порядкові номери, а потім розбірливим почерком прописати повні версії номерів згідно із затвердженим начальником шаблоном.

Теги: договір, номер, акт, нумерація

Як написати правильно звіт

% Sestr, автор JustLady. % % %
��� �������� ��������� �����
% Написання звітів для багатьох категорій працівників входить в посадові обов'язки. І, хоча іноді здається, що це марна трата часу та складання звіту відволікає від решти роботи, це не завжди так. Будь звіт повинен бути вивчений і проаналізований керівництвом, а результат цього аналізу повинен використовуватися для прийняття управлінських рішень.
% Статті за темою «Як написати правильно звіт» %
Як написати правильно звіт
% Як підготувати річний звіт %
Як написати правильно звіт
% Граціозна, наче кішка - як виробити гарну ходу %
Як написати правильно звіт
% Як зізнатися в любові в листі %
Як написати правильно звіт
% Худеем правильно. Як правильно худнути жінці %
% Зазвичай, звіт супроводжується пояснювальною запискою або листом, тому немає необхідності писати його на бланку. Якщо це звіт по відрядженні, то він прикладається до всього пакету документів, а якщо звіт про роботу за певний період, то він передається безпосередньому начальнику і в цьому випадку супровідний лист також не потрібно. Пишіть його на стандартному аркуші паперу і оформляйте відповідно до ГОСТ Р 6.30-2003.%

Якщо це серйозний, багатосторінковий звіт, наприклад, про проведені випробування, то краще зробити титульний лист. Для невеликого звіту просто напишіть заголовок зверху, на першому аркуші. Після слова «Звіт» в заголовку вкажіть тему звіту, термін, за який ви звітуєте.

У вступній частині опишіть проблему, цілі і завдання тієї роботи, яка була проведена вами. Якщо це стандартна звітність з встановленою періодичністю - щомісячний, щоквартальний звіт по роботі, то ніякої вступній частині писати не треба - його суть вже викладена в заголовку.

В основному тексті звіту перерахуйте ті роботи, які вами були виконані в рамках поставленого завдання і вкажіть терміни виконання кожного пункту. Після цього дайте висновок про те, наскільки вам вдалося виконати ті завдання, які були перед вами поставлені.

Проаналізуйте, чому, якщо це мало місце, вам не вдалося виконати все, що було намічено. Це могло статися через обмеження за часом, брак матеріалів або відсутності необхідного обладнання. Перерахуйте всі причини, які вплинули на це. Насправді, ця частина звіту є найважливішою, оскільки тут ви повинні перерахувати об'єктивні причини, що перешкодили вам сумлінно виконати роботу. Тим самим ви перекладаєте відповідальність за це на керівництво, що не зуміло забезпечити вас усім необхідним.

На підставі вашої звіту начальство зобов'язане зробити висновки і вжити необхідних заходів для того, щоб забезпечити вас всіма потрібними для роботи матеріалами і обладнанням або продовжити термін виконання певних видів робіт.

Теги: робота, звіт

Колектив і субординація: коли вона особливо необхідна?

% Dasha, автор JustLady. % % %
��������� � ������������: ����� ��� �������� ����������?
% Людина проводить на роботі більшу частину свого життя. Тим, хто працює в колективі дуже важливо чітко окреслити своє коло обов'язків і позначити межі, які переходити не слід. Подібних кордонів існує не мало, але все ж найгострішою залишається кордон ділового спілкування. Достатньо лише дотримуватися кількох простих правил субординації для того, щоб працювати серед колег було комфортно.%
% Статті за темою «Колектив і субординація: коли вона особливо необхідна? » %
Колектив і субординація: коли вона особливо необхідна?
% Тримати дистанцію з колегами - необхідність? %
Колектив і субординація: коли вона особливо необхідна?
% Поради початківцям бізнес-леді %
Колектив і субординація: коли вона особливо необхідна?
% Керівник - успішний, чесний, об'єктивний %
Колектив і субординація: коли вона особливо необхідна?
% Як пройти співбесіду на вакансію «помічник керівника» %

Не варто бути занадто відвертим і виносити своє особисте життя на загальне обговорення. Такі розмови на роботі абсолютно не доречні, та й у гіршому випадку, можуть обернутися в подальшому проти вас. Чисто ділові відносини і розмови, не більше того.

 Слід зберігати незалежність і принциповість, навіть якщо думку колективу йде врозріз з вашим. Не варто вступати в конфлікти, а якщо цього уникнути не вдається, зберігайте самовладання.

 Конфлікт між начальником і підлеглим також досить імовірний, оскільки вони знаходяться в нерівному становищі спочатку. Обурення, образу і навіть бажання звільнитися може викликати догану начальника. Слід прийняти це як конструктивну критику, заспокоїтися і спробувати виправити становище.

 Перш ніж вимагати від підлеглих виконання трудових обов'язків, начальник повинен вміти показати особистим прикладом, що поставлене завдання здійсненне.

З таким керівником ніколи не виникає конфліктів, непорозумінь чи спірних ситуацій, а всі розпорядження виконуються точно, чітко, оперативно і у встановлені терміни. У тих колективах, де взаємини між співробітниками засновані на взаємній повазі, а не завдяки авторитарності думки начальника, формуються позиції лояльних субординаційних відносин.

 Часом, зберегти своє робоче місце і підніматися на посаді не порушуючи субординації практично неможливо. В умовах постійної конкуренції ніхто не просунеться вперед, якщо сам себе не просуне.

Теги: начальник, колектив, субординація