Як правильно написати заяву на відпустку за свій рахунок

% Сергій Пшеничников, автор JustLady. % % %
��� ��������� �������� ��������� �� ������ �� ���� ����
% У кожної людини в житті можуть виникнути обставини, що змушують покинути місце роботи або служби. Іноді єдиним виходом зі сформованої ситуації є відпустку за свій рахунок, або відпустку без збереження заробітної плати.
% Статті за темою «Як правильно написати заяву на відпустку за свій рахунок» %
Як правильно написати заяву на відпустку за свій рахунок
% Худеем правильно. Як правильно худнути жінці %
Як правильно написати заяву на відпустку за свій рахунок
% Граціозна, наче кішка - як виробити гарну ходу %
Як правильно написати заяву на відпустку за свій рахунок
% Ідеальні брови. Як надати бровам красиву форму і потрібний відтінок %
Як правильно написати заяву на відпустку за свій рахунок
% Чому я не люблю правильних жінок? %
% Зазвичай в трудовому договорі або контракті не прописується такий термін, як «відпустка без збереження заробітної плати», але якщо заглянути в главу 19 Трудового кодексу РФ, це поняття там зустріти можна. Отже, відпустка за свій рахунок є соціальною гарантією громадянина.%

У відповідності зі ст.128 Трудового кодексу Росії «за сімейними обставинами та з інших поважних причин за письмовою заявою працівника може бути надана відпустка без збереження заробітної плати, тривалість якого визначається за угодою між роботодавцем і працівником».

Отже, надання подібного відпустки працівникові або службовцю носить заявний характер, тобто він надається тільки по персональному заявою співробітника. Ні в одній організації, тим більше ні в одному з правових документів таку відпустку не запланований.

Для того щоб оформити відпустку без збереження заробітної плати, слід написати заяву на ім'я керівника установи. У «шапці» потрібно вказати посаду начальника його П.І.Б., а також посаду та П.І.Б. заявника.

Якщо подібний відпустку знадобився військовослужбовцю або співробітнику правоохоронних органів, то він у «шапці» рапорту вказує тільки посаду та персональні дані свого начальника, а свої дані ставить в кінці рапорту. В іншому заяву і рапорт оформляються однаково.

Після «шапки» по центру аркуша слід написати слово «заява (рапорт)».

Далі, відступивши абзац, пишіть наступний текст: «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати тривалістю ___ календарних днів з« ____ »_______ по« ____ »_______ 20__года». Тривалість краще заздалегідь обумовити зі своїм безпосереднім начальством.

Пам'ятайте, що відпустка без збереження заробітної плати надається тільки при вказівці поважної причини, керівник же не має права вимагати у вас підтверджуючих документів.

Після основного тексту заяви (рапорту) необхідно обов'язково написати причину: «Підстава (причина): _________________________».

Під заявою напишіть дату і поставте підпис, під рапортом - посада, звання, персональні дані, підпис і дату.

Віднесіть заяву (рапорт) своєму керівництву, щоб воно проставити резолюцію про згоду надання вам відпустки за свій рахунок. Після цього чекайте рішення роботодавця, тому саме він приймає кінцеве рішення.

Теги: текст, заява, плат, рахунок, відпустка, рапорт, збереження

Як розрахувати лікарняний лист, якщо немає заробітку

% Наталія Кулагіна, автор JustLady. % % %
��� ���������� ���������� ����, ���� ��� ���������
% Відповідно до Федеральним законом № 255-Ф3 і його змінами № 343-Ф3, № 21-Ф3, розрахунок лікарняного листа здійснюється виходячи із середнього заробітку за 24 місяці. Також можливе провести розрахунок та оплату виходячи з фактичного заробітку, якщо трудовий стаж співробітника більше 6 місяців або з МРОТ, якщо стаж менше 6 місяців. %%
% Статті за темою «Як розрахувати лікарняний лист, якщо немає заробітку» %
Як розрахувати лікарняний лист, якщо немає заробітку
% Як оплатити лікарняний лист %
Як розрахувати лікарняний лист, якщо немає заробітку
% Як заповнити лікарняний лист по вагітності та пологах %
Як розрахувати лікарняний лист, якщо немає заробітку
% Як взяти лікарняний лист %
Як розрахувати лікарняний лист, якщо немає заробітку
% Як закрити лікарняний %
% Якщо співробітник пред'явив лікарняний лист і вам потрібно зробити розрахунок, керуйтеся зазначеними законами. Співробітник зобов'язаний пред'явити довідки про заробітну плату з усіх підприємств, на яких трудився останні 24 місяці. Якщо довідок про доходи немає, а на вашому підприємстві відпрацьовано менше 6 місяців або загальний трудовий стаж становить менше 6 місяців, робите розрахунок виходячи з мінімальної оплати праці, яка з 1 червня 2011 року становить 4611 рублів. Такий же розрахунок слід зробити, якщо заробіток відсутня, що може статися при отриманні листка непрацездатності відразу після працевлаштування.%

Для розрахунку помножте 4611 рублів на 24, розділіть на 730, у вас вийде 151 рубль 59 копійок - це середньоденна сума, з якої ви повинні справити подальший розрахунок. Якщо стаж співробітника менше 6 місяців, то виплачуйте 60% від зазначеної суми за всі дні непрацездатності. Якщо загальний трудовий стаж від 5 до 8 років, виплачуйте 80%, від 8 років - 100% середньоденного заробітку, розрахованого з МРОТ. Такий розрахунок підходить тільки для тих випадків, якщо співробітник захворів сам. Якщо лікарняний отриманий по догляду за дитиною до 15 років, то сума оплати буде дещо інша.

При стаціонарному догляді помножте 151, 59 на всі дні, зазначені у листку непрацездатності. При амбулаторному догляді до 11 дня робите розрахунок виходячи з 60% середньоденного заробітку, розрахованого з МРОТ. З 11 дня - 50%. Обидва результати складіть.

Лікарняний лист, наданий жінкою для оплати допомоги по вагітності та пологах, при відсутності заробітку, сплачуйте виходячи з 100%. Для цього 151, 59 помножте на кількість днів, зазначених у листку непрацездатності. При одноплідній вагітності лікарняний лист видається на 140 днів, при багатоплідній вагітності - на 196 днів. При важких пологах жінці видадуть окремий листок непрацездатності на 14 днів, який ви зобов'язані сплатити у розмірі 100% виходячи з МРОТ. Якщо багатоплідна вагітність була визначена тільки під час пологів, то жінка вам пред'явить листок непрацездатності на 56 днів. Вони також повинні бути сплачені в розмірі 100% виходячи з МРОТ.

Теги: лист, ні, посібник, співробітник, заробіток, листок, непрацездатність, розрахунок, відсутність

Імідж керівника: як поводитися з підлеглими

% Анна Ліннден, автор JustLady. % % %
����� ������������: ��� ����� ���� � ������������
% Від того, наскільки добре керівник організовує робочий процес і мотивує своїх підлеглих, залежить успішність організації в цілому. Погане ставлення до співробітників може привести до втрати цінних кадрів, в той час як хороше здатне не тільки утримати персонал, але й зробити його роботу більш ефективною.
% Статті по темі «Імідж керівника: як поводитися з підлеглими» %
Імідж керівника: як поводитися з підлеглими
% Імідж керівника: від демократії до диктатури %
Імідж керівника: як поводитися з підлеглими
% 10 способів вирішити проблеми з підлеглими %
Імідж керівника: як поводитися з підлеглими
% Шкідливі поради для сучасної бізнес-леді %
Імідж керівника: як поводитися з підлеглими
% Складові іміджу: елегантність і харизматичність %
% У відносинах керівника і підлеглого можуть бути дві крайності. У першому випадку начальник віддає накази, а співробітник їх виконує, притому будь-яка ініціатива з боку персоналу виключається, а працівники, по суті, безправні. У другому випадку керівник поводиться з підлеглими, немов з рівними, порушуючи тим самим субординацію. Завдання мудрого начальника - зуміти знайти золоту середину і дотримуватися її. З одного боку, співробітники не повинні відчувати себе простими виконавцями, які не мають права на власну думку. З іншого, вони повинні поважати начальника і розуміти особливості ієрархії в організації.%

Нерідко співробітники намагаються працювати відповідно до очікувань і вимог начальства. Щоб домогтися найкращих результатів, мотивуйте підлеглого і давайте йому завдання, з якими він може впоратися. Якщо ви будете вимагати занадто багато чого, персонал перестане справлятися зі своїми обов'язками. Занадто прості завдання, навпаки, призведуть до того, що співробітники розслабляться і почнуть працювати упівсили.

Ви повинні домогтися якщо не любові, то хоча б поваги колективу. Завжди чітко і ясно пояснюйте співробітникам, що саме вони повинні робити, щоб не виникало непорозумінь і вас не звинувачували за очі в некомпетентності і примхливості. Якщо співробітник впродовж довгого часу добре справляється з роботою або блискуче виконав важливе завдання, похваліть його в присутність колективу. Претензії ж, навпаки, слід пред'являти на самоті, не ганьблячи співробітника перед колегами. Пояснюйте, в чому полягала помилка і як її треба виправити, і повагу до вас зросте.

І, нарешті, не варто заводити улюбленців. По-перше, це може спровокувати конфлікти в колективі, які погано позначаться на роботі. По-друге, вас напевно звинуватять в упередженості. Постарайтеся з усіма співробітниками спілкуватися однаково, не надаючи нікому з них явно незаслужених привілеїв.

Теги: начальник, колектив, ставлення, керівник, поведінка, імідж