Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати

% Наталія Кулагіна, автор JustLady. % % %
��� ���������� ����������� �� �������� ���������� �����
% Згідно зі статтею № 236 Трудового кодексу РФ за затримку заробітної плати покладена виплата компенсації, розмір якої повинен бути вказаний у внутрішніх правових актах підприємства, але не може бути нижче 1/300 від ставки рефінансування ЦБ РФ.%
% Статті за темою «Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати» %
Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати
% Як порахувати пені за затримку зарплати %
Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати
% Як оформити компенсацію невикористаної відпустки %
Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати
% Як розрахувати зарплату за день %
Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати
% Як визначити свою зарплату %
% Якщо вам несвоєчасно виплатили заробітну плату, а вона повинна видаватися не рідше двох разів на місяць з рівноцінними проміжками часу, то ви вправі звернутися до трудової інспекції, прокуратури або до суду. Напишіть заяву, вкажіть суму заробітної плати, терміни затримки.%

Ви маєте право отримати компенсацію не тільки за затримку заробітної плати, а й за несвоєчасну виплату відпускних, компенсації за невикористану відпустку, розрахунку при звільненні та інших належних вам сум.

Відповідно з вашою заявою уповноважені представники зазначених інстанцій зобов'яжуть роботодавця не лише погасити всю суму заборгованості із заробітної плати, а й нарахувати компенсацію згідно з вказівками внутрішніх правових актів підприємства, але не менш 1/300 від усієї суми заборгованості за кожен прострочений день.

Компенсація за прострочену виплату заробітної плати розраховується за формулою, в якій зарплату необхідно помножити на 1/300 і помножити на кількість прострочених днів з виплат, якщо інше не зазначено у внутрішніх правових актах. Наприклад, якщо ваша зарплата дорівнює 20 тисячам, термін затримки становить 60 днів, то ви отримаєте компенсацію рівну 4000 тисячам рублів. Сума виплат за один день прострочення буде дорівнює 66, 67 рублів.

Якщо у внутрішніх актах підприємства вказана інша компенсація, то зробіть розрахунок виходячи з фактичних процентних ставок. Наприклад, якщо вказана виплата компенсації в розмірі 1/200, то розділіть зарплату на 200 і помножте на кількість прострочених днів. У розглянутому прикладі сума буде дорівнює за один день 100 рублів, за 60 днів - 6000 рублів.

Якщо роботодавець не згоден з висунутими вимогами про погашення перед співробітниками зарплати та нарахування компенсації за кожен прострочений день, то йому нарахують великий адміністративний штраф. Також роботу підприємства можуть призупинити на строк до 90 днів, які дані для повного розрахунку з працівниками.

Теги: працю, плат, відпускна, зарплата, формула, компенсація, оплата, розрахунок, затримка

Як оформити вихід з декретної відпустки

% Олена Преснякова, автор JustLady. % % %
��� �������� ����� �� ���������� �������
% Якщо ви збираєтеся вийти з декретної відпустки - за графіком або достроково - вам потрібно правильно оформити всі документи для того, щоб керівництво змогло знову прийняти вас в число діючих співробітників.
% Статті за темою «Як оформити вихід з декретної відпустки» %
Як оформити вихід з декретної відпустки
% Як оформити декретну відпустку %
Як оформити вихід з декретної відпустки
% Як вийти з декретної відпустки на роботу %
Як оформити вихід з декретної відпустки
% Працевлаштування після декретної відпустки %
Як оформити вихід з декретної відпустки
% Як піти у декретну відпустку %
% Відповідно до ТК РФ тривалість відпустки по догляду за дитиною - 3 роки з моменту його народження. Після цього матері необхідно або звільнитися, або вийти на роботу. Саме тому, не чекаючи закінчення терміну декретної відпустки, вам слід вирішити: чи збираєтеся ви залишити службу і присвятити себе вихованню малюка або повернетеся до своїх посадових обов'язків.%

Зверніться до роботодавця як мінімум за місяць до запланованого виходу на роботу і напишіть заяву про відновлення вас в штаті. Вкажіть в тексті заяви, в який день ви б бажали приступити до виконання своїх обов'язків. При цьому ви повинні взяти до уваги те, що для оформлення вас на робочому мете буде потрібно якийсь час. Адже роботодавцю та начальнику відділу кадрів доведеться переглянути штатний розклад, звільнити вашого заступника або скасувати суміщення. А головному бухгалтеру - зробити перерахунок окладів співробітників і нарахувати вихідну допомогу працівнику, зайнятому замість вас.

Якщо ви хочете зайнятися вихованням дитини, із заявою про звільнення за власним бажанням зволікати теж не варто. Роботодавець повинен бути попереджений про це за 14 днів до передбачуваної дати вашого виходу з декретної відпустки. Можливо, вам заздалегідь відомо, що вас чекає: ненормований неврахований графік, відсутність планової зайнятості, робота в умовах порушення техніки безпеки та інше. Але краще ніяких причин і пояснень в заяві не наводите, щоб потім у трудовій інспекції не з'явилося зайвих питань до адміністрації вашої організації, а вас не затягали по судах.

Після того як ви написали заяву про вихід з декретної відпустки або про звільнення за власним бажанням, керівництво повинне видати відповідний наказ. Ознайомтеся з ним і поставте дату та підпис. Займіть в зазначений термін своє робоче місце або зверніться до бухгалтерії за вихідною допомогою, а у відділ кадрів - за трудовою книжкою.

Якщо ви вирішили вийти з декретної відпустки достроково, формулювання в заяві та наказі буде дещо інша. Вам слід попросити про допуск до роботи і почекати, поки керівництво прийме рішення і видасть відповідне розпорядження. Однак ви в будь-який момент зможете змінити своє рішення і знову піти в декретну відпустку.

Теги: відпустку, вихід, декрет, тривалість

Як написати заяву про підвищення розряду

% Sestr, автор JustLady. % % %
��� �������� ��������� � ��������� �������
% Питання присвоєння та підвищення розряду працівникам підприємства регламентується п.п.10-21 Загальних положень Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника професій, затвердженому ще в 1985 році. Згідно з ним, ці питання знаходяться у віданні кваліфікаційної комісії, яка створюється наказом керівника підприємства. Але приводом для засідання цієї комісії є заява самого працівника.
% Статті за темою «Як написати заяву про підвищення розряду» %
Як написати заяву про підвищення розряду
% Як отримати спортивний розряд %
Як написати заяву про підвищення розряду
% Як отримати розряд з тенісу %
Як написати заяву про підвищення розряду
% Як написати заяву про підвищення зарплати %
Як написати заяву про підвищення розряду
% Віцмундирі %
% До того як написати заяву про підвищення розряду, продумайте всі аргументи, які ви можете привести на користь того, що ваша кваліфікація підвищилася, і ви можете претендувати на вищий розряд, клас, категорію. Візьміть стандартний аркуш паперу формату А4, ручку з чорним або синім чорнилом і починайте писати заяву.%

У правому верхньому куті напишіть прізвище та ініціали, посада керівника свого підприємства і повне найменування вашої компанії. Потім напишіть слово «від» і вкажіть своє прізвище, посаду, розряд, клас або групу, найменування підрозділу, в якому ви працюєте.

Після адресної частини посередині рядка напишіть з великої літери слово «Заява» і, відступивши з нового рядка, викладайте суть вашого прохання. Почніть її зі слів «Прошу Вас взяти у мене іспит на кваліфікаційний розряд такий-то».
% Викладіть коротко відомості про себе та свою роботу. Напишіть, який навчальний заклад і коли ви закінчили, яку спеціальність набули під час навчання. Розкажіть про досвід своєї роботи з даної спеціальності, перерахуйте розряди, які ви мали, вкажіть, який розряд у вас зараз.

Потім вам необхідно викласти факти, що є підставою для підвищення вам розряду. В якості такого аргументу можна привести курси підвищення кваліфікації або тренінги, які ви відвідували або закінчили. Підставою для отримання більш високої категорії може бути отримане другу освіту, отримання вами сертифіката після проходження спеціального навчання.

До заяви необхідно додати подання на підвищення вам розряду, яке має написати ваш безпосередній керівник - майстер, начальник зміни. У ньому він повинен описати ваші професійні навички, дати характеристику на вас як на працівника, описати особисті якості і розповісти про ваші досягнення на робочому місці.

Теги: заяву, підвищення, комісія, розряд