Як розрахувати зарплату за переробку

% Світлана Селезньова, автор JustLady. % % %
��� ���������� �������� �� �����������
% Деякі роботодавці, оцінюючи продуктивність праці і можливість співробітників виконати ту чи іншу роботу, можуть залучити персонал до понаднормової роботи. Як правило, переробка оплачується не стандартним чином, тобто за підвищеними ставками.
% Статті за темою «Як розрахувати зарплату за переробку» %
Як розрахувати зарплату за переробку
% Як оплачувати понаднормові години %
Як розрахувати зарплату за переробку
% Як розрахувати свій коридор калорійності %
Як розрахувати зарплату за переробку
% Як захистити свої права на роботі %
Як розрахувати зарплату за переробку
% Угаров %
% Згідно з трудовим законодавством, керівник не має права залучати співробітників до понаднормової роботи. Насамперед, необхідно отримати письмову згоду на переробку. Але законом (стаття 99 ТК РФ) також передбачені ті випадки, коли роботодавець може змусити співробітників працювати після робочого дня, наприклад, для усунення неполадок, що виникли внаслідок стихійного лиха. Винятком є ​​вагітні жінки, неповнолітні співробітники, - в цих випадках переробка категорично заборонена.%

Щоб розрахувати заробітну плату за переробку слід знати, що якщо загальна кількість відпрацьованих сверхнорми годин на день становить менше двох, то оплата проводиться в полуторному розмірі; якщо більше двох - у двократному. Врахуйте, що трудовим законодавством передбачені й рамки понаднормової роботи: працівник не може працювати по 4 години сверхнорми два дні поспіль, а кількість годин переробки в рік не повинен перевищувати 120 годин.

Перш ніж розрахувати оплату за переробку ви повинні визначити кількість відпрацьованих годин сверхнорми. Для цього скористайтеся табелем обліку робочого часу, причому розпишіть кожен день на листку паперу.

Далі визначте суму оплати за одну годину робочого часу. Для цього оклад розділіть на відпрацьовану кількість годин, виключаючи час переробки. Наприклад, інженер Івановим в липні було відпрацьовано 182 години, з них 6:00 сверхнорми: 2 липня - 1, 5:00; 5 липня - 3 години; 8 липня - 1, 5:00. Місячний оклад співробітника дорівнює 20000 рублів. Таким чином, 20000 рублів / 176 годин = 113, 64 рубля / год.

Так як 2 і 8 липня Іванов відпрацював сверхнорми по 1, 5 години, то для розрахунку береться ставка рівна 1, 5. Таким чином, 113, 64 * 1, 5 = 170, 46 рублів за годину переробки. За три години оплата дорівнює 170, 46рубля * 3часа = 511, 38 рублів.

Щоб розрахувати оплату за 5 липня (3:00 сверхнорми), ви повинні 113, 64 рубля * 2 * 3часа = 681, 84 рубля. Таким чином, сума заробітної плати співробітника за липень буде дорівнює 20000 + 511, 38 + 681, 84 = 21193, 22 рубля. До цієї суму додайте районні коефіцієнти і відніміть ПДФО (13%).

Теги: зарплата, оплата, розрахунок, понаднормові, переробка

Як обґрунтувати підвищення

% Наталія Кулагіна, автор JustLady. % % %
��� ���������� ���������
% Підвищення зарплати або посади необхідно правильно оформити і обгрунтувати в наказі. Обґрунтування підвищення законодавець залишив на розсуд керівника, але оформлення чітко регламентовано Трудовим кодексом РФ.
% Статті за темою «Як обґрунтувати підвищення» %
Як обґрунтувати підвищення
% Як обгрунтувати підвищення заробітної плати %
Як обґрунтувати підвищення
% Як обгрунтувати підвищення зарплати %
Як обґрунтувати підвищення
% Як підвищити свою зарплату %
Як обґрунтувати підвищення
% Як переконати начальника підвищити зарплату %
% Якщо ви підвищуєте зарплату, то зобов'язані за два місяці до факту попередити співробітників, пред'явивши письмове повідомлення (стаття №№ 134, 135 ТК РФ). Ознайомте всіх з повідомленням під розписку. У день підвищення складіть додаткову угоду до основного трудовим договором. Вкажіть всі пункти, які змінилися в ньому. Якщо ви обгрунтуєте підвищення зарплати розширенням виконуваних обов'язків, внесіть цей пункт в додаткову угоду і докладно опишіть нове коло обов'язків.%

Випустіть наказ уніфікованої форми № Т-5. У наказі вкажіть терміни підвищення заробітної плати, суму, обгрунтування. Як обгрунтування вказуйте зміна трудових обов'язків, підвищення кваліфікації з номером документа, отримання диплома або іншого документа, що підтверджує підвищення рівня знань, великий стаж, досвід і т.д. Також як обґрунтування ви можете вказати причину підвищення зарплати «У зв'язку з інфляцією». У цьому випадку внесіть до наказу посилання на статтю № 134 ТК РФ.

Ознайомте співробітника або співробітників з наказом під розписку. Подайте в бухгалтерію повідомлення про дату, з якої слід проводити нове нарахування та списку співробітників, яким ви підвищили зарплату.

Якщо ви виробляєте підвищення співробітника на посаді, то необхідно повідомити його про це за два місяці. Під повідомленням отримаєте підпис. Через два місяці складіть до основного договору додаткову угоду. Вкажіть в угоді терміни підвищення на посаді, якщо терміни не вказані, то підвищення слід вважати безстроковим.

Випустіть наказ. Вкажіть у ньому нове найменування посади, ПІБ співробітника, обгрунтування для підвищення в посаді. Як і у випадку підвищення зарплати, ви можете послатися на отримання диплома, підвищення кваліфікації з номером отриманого посвідчення, великий стаж роботи.

Теги: підвищення, зарплата, посада

Як скласти план презентації

% Bosyak, автор JustLady. % % %
��� ��������� ���� �����������
% Ефективний інструмент досягнення поставленої мети, в тому числі, укладення договору - презентація. Щоб вона справді стала ключем до успіху, її потрібно правильно скласти. Перед тим як приступити до презентації, потрібно грамотно сформувати її план.
% Статті за темою «Як скласти план презентації» %
Як скласти план презентації
% Як скласти план робіт %
Як скласти план презентації
% Як провести усну презентацію %
Як скласти план презентації
% Як зробити відмінну презентацію %
Як скласти план презентації
% Плануємо життя: як скласти розклад %
% Перша дія - визначення цілей презентації. Вам потрібно чітко уявляти, чого ви хочете домогтися за допомогою презентації, який ефект вона повинна зробити по свого завершення.%

Наступне, що вам потрібно зробити - отримати максимум інформації про аудиторію. Саме від кількості слухачів буде залежати глибина подачі матеріалу. Якщо вам належить переконувати великий зал, повний людей, то презентацію потрібно готувати яскраву, зрозумілу. А ось невеликої компанії компетентних слухачів потрібно запропонувати ознайомитися з конкретним і глибоким аналізом проблеми.

Ось тепер можна переходити до побудови плану презентації. Робіть його глибоким, докладно описуючи кожен пункт свого виступу. Це допоможе більш детально розкрити тему і не збитися під час виступу.

Перший пункт плану кожної презентації - введення. У ньому має бути озвучено, яка проблема буде розглядатися, які передумови її виникнення. Вкажіть в плані номера слайдів, які будуть доповнювати вашу мову.

Основна частина. У цьому інформаційному блоці потрібно глибоко торкнутися поставленого завдання. Оскільки основна частина досить об'ємна, в плані потрібно виділити основні моменти, позначивши їх тезисно.

По пунктах розпишіть послідовність викладу матеріалу, позначте, в якому місці виступу ви будете звертатися до таблиць, графіків або іншим наочних посібників.

Особливу увагу потрібно приділити ув'язнення. Це повинні бути конкретні висновки по викладеній проблемі. Саме висновок - запорука успіху вашої презентації, тому опрацювати його потрібно якомога більш детально.
% І останнє. Не забудьте про додаткові кошти подачі матеріалу. Їх варто вибирати, виходячи з переваг слухачів - слайди, графіки та інше.

Крім того, будьте готові відповісти на запитання. Цей пункт теж внесіть в план, щоб бути готовим.

Теги: план, презентація