Як заповнювати анкети з влаштування на роботу

% Олена Єгорова, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������ �� ���������� �� ������
% Заповнення анкети - один з етапів на шляху до працевлаштування. Процедура представляє собою внесення здобувачем в чистий бланк анкетних даних та інформації про освіту та професійний досвід. Така практика застосовується в більшості компаній.
% Статті за темою «Як заповнювати анкети з влаштування на роботу» %
Як заповнювати анкети з влаштування на роботу
% Як заповнити анкету для вступу на роботу %
Як заповнювати анкети з влаштування на роботу
% Як отримати пенсійний поліс %
Як заповнювати анкети з влаштування на роботу
% 5 дрібниць, які дратують на співбесіді %
Як заповнювати анкети з влаштування на роботу
% Вагітність і робота %
% Анкета являє собою перелік питань, на які пропонується відповісти потенційному співробітнику компанії. Їх кількість, так само як і зміст, може бути різним у залежності від побажань фахівця, що займається підбіркою персоналу. В одних організаціях обмежуються запитальником на півсторінки, в інших заповнювати доведеться кілька аркушів.%

Для багатьох рекрутерів анкетування - спосіб отримати найбільш повну інформацію про кандидата. Справа в тому, що резюме складається в довільній формі і здобувач має право в нього включати тільки ті відомості, які він вважатиме потрібними. Тому у роботодавця залишається вірний засіб отримати потрібну йому інформацію про претендента - запропонувати йому заповнити анкету.

Бажано, щоб відповіді на питання були максимально повними і інформативними. Небажано пропускати пункти - це розцінюється як неповага. Тому краще поетапно заповнювати анкету, а після завершення ще раз побіжно подивитися внесення запису, щоб виключити пропуску через неуважність.

Нюанси заповнення окремих пунктів анкети

П. І. Б. вказуйте завжди повністю. Не варто детально розписувати відповіді на закриті або альтернативні питання, оскільки вони не припускають розгорнутого оповідання. А ось освіта, досвід роботи і сильні сторони варто викласти максимально докладно - це найбільш важливі відомості для кожного рекрутера. При заповненні анкети подумайте про комфорт її читання: всі абревіатури краще розшифрувати.

Більшість претендентів навмисно пропускають такі пункти, як «Слабкі сторони», «Недоліки» і т.п. І це велика помилка, яка може в буквальному сенсі вирішити долю кандидата. Природно, що пускатися в «тяжкі» не варто, і роботодавцю краще не знати про всі ваші таємних гріхах, але залишати цю строчку порожній вкрай небажано. Насправді, вона говорить про ступінь критичності та адекватності потенційного співробітника. У всіх є свої мінуси, і повне заперечення таких ставить під сумнів деякі особистісні якості. Що ж тоді вказати? Цілком нешкідливими виявляться формулювання «підвищена вимогливість до себе», «прямолінійність», «самовпевненість» і т.д. Головне, зуміти їх грамотно обіграти. Наприклад, сором'язливість технічного працівника зіграє йому на руку, а ось для менеджера з продажу мати такий недолік вкрай небажано. Тому в другому випадку краще вказати «гіперактивність», «відкритість» і т.п.

Окремої уваги заслуговує графа анкети «Переваги». Зазвичай над її заповненням здобувачі теж замислюються мало і пишуть щось на кшталт «активний», «неконфліктний», «амбітний» і т.п.

По-перше, вживання якостей з приставкою «не» крані небажано. У рекрутера може виникнути цілком резонне питання, звідки, власне, це слово з'явилося? Адже якщо людина пише «неконфліктний», значить у нього є певні проблеми у взаєминах з людьми.

По-друге, надактивні і амбітні люди найчастіше виявляються незручними, особливо на посадах, де не потрібно прояви будь-якої ініціативи. Роботодавця цілком можуть насторожити формулювання «веселий», «креативний», «енергійний» і т.п. Природно, що в будь-якій роботі є свої нюанси, і якщо ви хочете зайняти місце клоуна або масовика-витівника, то подібні якості виявляться дуже до речі. Але в анкеті для працевлаштування в офіс або на завод писати таке не варто. Замість цього краще вкажіть, що ви «виконавчий», «відповідальний», «цілеспрямований» і т.д. Присутність у кандидата перерахованих якостей істотно підвищить його шанси успішного працевлаштування.

Теги: питання, робота, пристрій, досвід, зведення, заповнення, перелік

Як взяти день в рахунок відпустки

% Сергій Пшеничников, автор JustLady. % % %
��� ����� ���� � ���� �������
% Відповідно до ст.19 Трудового кодексу РФ працюючому співробітнику щорічно надається відпустка не менше 28 календарних днів. Відпустку можна ділити на частини за умови, що одна з частин буде не менше 14 днів. Для отримання 1 дня в рахунок майбутнього відпустки необхідно написати заяву на ім'я керівника підприємства.
% Статті за темою «Як взяти день в рахунок відпустки» %
Як взяти день в рахунок відпустки
% Як взяти день в рахунок відпустки %
Як взяти день в рахунок відпустки
% Як взяти відпустку за свій рахунок %
Як взяти день в рахунок відпустки
% Як взяти відпустку за свій рахунок %
Як взяти день в рахунок відпустки
% Як оформити відпустку частинами %
% Для надання працівникові 1 вихідного дня в рахунок відпустки йому слід написати заяву на ім'я начальника установи, але не пізніше, ніж за 3 дні до дати, зазначеної в заяві. У непередбачених ситуаціях, коли керівництво не знає, що працівникові необхідний відгул, відпустка надається на розсуд начальства. Наприклад, у випадку авралу на робочому місці заяву можуть не підписати.%

Коли дні чергової відпустки використані, працівник має право протягом року взяти відпустку без утримання, тобто за свій рахунок, тривалістю 30 днів. Для отримання відпустки за свій рахунок необхідно також написати заяву за 3 дні до передбачуваного відпочинку. У разі невідкладної ситуації можна попередити начальника напередодні відпустки.

Заяву на відпустку пишеться власноруч, також допускається і друкований варіант. У правому верхньому куті пишеться «шапка» заяви: начальнику (установа), П.І.Б. від (посада) П.І.Б. Відступивши абзац, по центру аркуша пишеться слово «заява». Після нього з нового рядка йде сам текст: «Прошу надати відпустку за рахунок чергової відпустки на ___ днів з ____ числа». В кінці заяви ставиться дата і підпис співробітника.

У разі позитивної резолюції про надання відпустки на 1 день, відділ кадрів підприємства зобов'язаний видати наказ форми Т-6 із зазначенням дати та кількості днів відпустки співробітника.

При негативній відповіді на заяву про надання відпустки працівник не має права залишати своє робоче місце, інакше всі дні будуть вважатися прогулами і роботодавець має право розірвати трудовий договір в односторонньому порядку, написавши акт порушення, видавши наказ про покарання і витребувавши пояснення з працівника. Пояснювальна записка у формі поданого, але не підписаної заяви не є поважною причиною, тому суд визнає звільнення законним.

Теги: заяву, рахунок, відпустка, відгул

Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні

% Наталія Кулагіна, автор JustLady. % % %
��� ��������� ����������� �� ������ ��� ����������
% Нарахування та виплата компенсації за відпустку регулюється статтями №№ 126, 127, 141 ТК РФ. При звільненні співробітника в останній робочий день роботодавець зобов'язаний провести повний розрахунок, виплатити всю поточну зарплату і компенсацію за відпустку, який не був використаний.
% Статті за темою «Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні» %
Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні
% Як порахувати компенсацію за невикористану відпустку %
Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні
% Як оформити компенсацію невикористаної відпустки %
Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні
% Як правильно провести розрахунок невикористаних днів відпустки %
Як порахувати компенсацію за відпустку при звільненні
% Як чинити, якщо звільняють %
% Розраховуйте компенсацію за відпустку згідно фактично відпрацьованого періоду, протягом якого працівник не був у черговій відпустці. Для цього 28 розділіть на 12 і помножте на фактичне відпрацьований кількість робочих місяців. За кожен місяць, відпрацьований понад 15 календарних днів, нараховуйте 2, 33 дня компенсації. За місяць, відпрацьований менше 15 календарний днів компенсація не нараховується. Якщо співробітник протягом робочого періоду отримував відпустку без утримання більш ніж на 14 календарних днів, то один місяць в розрахунку не враховуйте.%

Компенсація за невикористані дні відпустки нараховується виходячи із середнього заробітку за 12 місяців відповідно до статті № 139 ТК РФ. Для нарахування складіть всі зароблені суми, з яких вираховували прибутковий податок, розділіть на 12 і на 29, 4. Отримане число буде дорівнює середньоденного заробітку за 12 місяців. Помножте його на кількість розрахованих днів компенсації, додайте поточну зарплату. Якщо у вашій місцевості виплачується районний коефіцієнт, то додайте його до загальної суми, відніміть прибутковий податок. Залишилася, цифра і буде розрахунком при звільненні.

Якщо співробітник відпрацював у вас менше 12 місяців, зробіть розрахунок виходячи з фактично зароблених сум, які слід розділити на кількість фактично відпрацьованих місяців і на 29, 4. Отриману цифру помножте на кількість днів відпустки. Наприклад, якщо співробітник відпрацював 6 місяців повністю і сьомий місяць менше половини, то йому належить заплатити компенсацію за 14 днів невикористаної відпустки.

Якщо співробітник відпрацював на вашому підприємстві менше 1 місяця, то компенсація за відпустку йому не належить.

Якщо співробітник відпрацював більше 6 місяців і отримав відпустку, а ви виплатили відпускні за 12 місяців, але при звільненні вони не відпрацьовані повністю, то всю переплату за оплачену відпустку вирахувати з розрахунку при звільненні.

Теги: відпустка, компенсація, звільнення, виплата, розрахунок