& Quot; Стартрек: Відплата & quot ;: живи довго і працьовитий

% Кіра Зайцева, автор JustLady. % % %
% За тиждень до світової прем'єри і за три тижні до виходу фільму в російський прокат в Москві відбувся показ нової частини легендарного «Стартрек». І, треба сказати, поведінка фанатів «Зоряного шляху», яких в обмеженому складі пустили в зал на прем'єру, запам'ятовується навіть більше, ніж приїзд самих акторів, що зіграли головні ролі, і навіть більше, ніж сам «Стартрек: Відплата».
"��������: ���������": ���� ����� � ���������

І немає, не було ніяких фанатських непритомності щастя і навіть сліз. Все обійшлося косплеєм підлітків на гостровуха Спока і членів Зоряного флоту і величезним написом на балконі кінотеатру «LIVE LONG AND PROSPER» зі складеними по-вулканском пальцями. Саме миле чекало під час перегляду фільму, коли при першій появі на екрані осіб капітана Кірка (Кріс Пайн), Спока (Закарі Куінто) і перших букв напису на кораблі «Ентерпрайз» галерка фанатів вибухала захопленими оплесками і зворушливим улюлюканням, ніж щиро заражала всіх інших глядачів.

& Quot; Стартрек: Відплата & quot ;: живи довго і працьовитий

А поки шанувальники насолоджувалися своїм небувалим щастям, Земля знову опинилася в небезпеці. У той час як норовливий Кірк (оплески), знову порушуючи всі регламенти, рятує надмірно старанного Спока (оплески) на богом забутій планеті і зізнається йому в теплих дружніх почуттях (Оооу!), Режисер Джей Джей Абрамс згадує про існування лиходія Хана (Бенедикт Камбербетч , втім, теж оплески) з дрімучих перших частин «Стартрек». Хан - надлюдина, який, судячи з його ж заявами про себе, від скромності не помре. У його голові зріє хитрий план помсти. Настільки хитрий, що Хану вдається без гіпнозу схилити на свій бік самого Кірка, якого перед цим відправили знищити лиходія 72 торпедами. Однак довірливість капітана може коштувати йому не тільки втратою улюбленої команди.

& Quot; Стартрек: Відплата & quot ;: живи довго і працьовитий

«Відплата» - дванадцята частина зоряної саги і друга частина «Стартрек» Джея Джея Абрамса. Тому-то, напевно, перед режисером стояло відразу два завдання: потішити пам'ять відданих шанувальників минулих частин ну і погодувати власне его флешбеками з попереднього фільму. Із завданням номер один Абрамс впорався на ура, особливо якщо судити з реакції фанатів у залі. «Відплата», як кекс родзинками, присмачений фразочками, жестами, деталями і персонажами минулих десятиліть «Стартрек». Одне поява в кадрі самого старого Спока, здається, довело шанувальників до інфаркту!

Із завданням номер два Абрамс трохи перестарався. Додавши в другу частину кексу трохи більше соди, ніж треба, він забезпечив «Відплата» застарілим присмаком. Його герої ніби вийшли з кріокамери минулого фільму. Їхні стосунки усталені і непохитні. Вони продовжують порушувати статут Зоряного флоту, рятуючи життя один одного. Їх самопожертва заради ідеалів dream team не знає меж. Але акцент на командний дух грає не на руку сюжету. Заварушка з суперчеловека набуває на цьому тлі якоїсь посередній характер, хоча і масштаб руйнувань в кадрі вражає.

& Quot; Стартрек: Відплата & quot ;: живи довго і працьовитий

Але, як ми знаємо, сталість - теж річ хороша. Наприклад, почуття гумору, яким Абрамс нагородив своїх персонажів ще в минулій частині, впевнено перекочувало і в «Відплата», що його особливо приємно освіжає.

Поклавши руку на серце, потрібно визнати, що «Стартрек» вже давно перейшов у розряд виключно фанатського кіно для людей на зразок Шелдона Купера з «Великого вибуху». Вони переживають за Кірка і Спока як за своїх кращих друзів. Вони тримають за них пальчики, якою б лиходій перед ними не з'явився. Хоча коли Спок несподівано для всіх перестає битися як дівчисько, згадуючи про свою людській натурі, і відважує Хану порядного ляща, починає радіти навіть людина, яка не дивився жодної частини «Зоряного шляху».

«Стартрек: Відплата» у російському прокаті з 16 травня.

Оз: я не чарівник, я тільки вчуся

% Кіра Зайцева, автор JustLady. % % %
% До відомих казок прийнято знімати продовження. Але «Оз: великий і жахливий» - інший випадок. Цей фільм навіть не казка, а захоплюючий байопік про чарівника Смарагдового міста.
��: � �� ���������, � ������ �����

Животіє в цирку на колесах фокусник, ловелас і знатний пройдисвіт Оз (Джеймс Франко) мріє в курному Канзасі про славу Гудіні і велич Томсона, який придумав електрику. Але йому дістаються лише запотиличники і стусани від життя. Коли проблеми досягають свого апогею, в Канзасі, за традицією, починається ураган. Він вихоплює Оза з вихору чорно-білих негараздів і доставляє на повітряній кулі в казкову країну, що носить за дивним збігом його ж ім'я, де проблеми набувають інший масштаб і фарби.

Оз: я не чарівник, я тільки вчуся

Тут він зустрічає нестандартних друзів в особі порцелянової дівчинки і крилатою мавпи в уніформі швейцара і трьох стандартних сестер-відьом: Теодору (Міла Куніс), Еванору (Рейчел Вайс) і Глінді (Мішель Вільямс). Всі вони вимагають від недбайливого ілюзіоніста порятунку країни Оз. Однак тому і невтямки, що дружба трьох сестер - це змова двох проти третьої, якщо перефразувати Чехова.

Оз: я не чарівник, я тільки вчуся

Улюблена кількома поколіннями казка «Чарівник країни Оз» Френк Баум, найбільш успішно екранізована ще в 1939 році, через багато років знайшла повноцінний приквел. І автором його став режисер трилогії про Людину-Павука Сем Реймі, якому по крупицях довелося вивуджувати передісторію з усіх 14 томів Баума, не спромігшись свого часу самостійно розповісти, як все починалося.

«Оз: великий і жахливий» при всьому при цьому виглядає вельми переконливо. У ньому все та ж знайома нам по кадрам 1939 доріжка серпантином з жовтої цегли, всі ті ж контури Смарагдового міста, все та ж фея, яка переміщається в просторі за допомогою мильних бульбашок, і натовп невтомних Жевунов. Реймі, ймовірно, вирішив взяти від старої екранізації, в якій ще не було місця комп'ютерній графіці і хромокею, найкраще і, вибравши собі в постановники оскароносного художника «Аватара» і «Аліси в країні чудес» Роберта Стромберга, зняв більшу частину фільму в натурі . Чому, правда, при вигляді, наприклад, мавпи і фарфорового дівчинки (зовсім по-діснєєвські отрісовани мультяшек) виникає певний дисонанс. Але з анімаційною стороною фільму інакше вийти і не могло. Адже "Оз: великий і жахливий" знятий на студії Disney.

Оз: я не чарівник, я тільки вчуся

«Оз» структурований просто і зрозуміло, за всіма канонами жанру. Добро від зла відрізнити легко. Переманити на темну сторону можна печеньки. І щоб перемогти зло, доведеться попихтіти і напружити звивини. Але в казках найважливіше не екшн, а мораль. У «Озі: великому і жахливому» вона виявляється актуальною не тільки для дітей, а й для дорослих.

Те, що червоною ниткою проходило через всю історію зі Страшилой, Дроворубом і Левом, знову знаходить сенс і в передісторії: кожному за потребами, від кожного за здібностями. Важливо просто ці здібності розглядати і грамотно застосувати. Так, наприклад, Оз, який у себе в Канзасі не може подарувати дівчинці з глядацького залу можливість ходити, раптом дає її розбитою ляльці з країни Оз. Не кажучи вже про те, як цьому цирковому пройдисвітові вдається стати великим і жахливим чарівником і знайти бажану славу і велич, не роблячи при цьому нічого надприродного.

Оз: я не чарівник, я тільки вчуся

Оза раптово осяває. І це осяяння пояснює всю подальшу логіку його поведінки в наступній частині казки. Йому стає доступна таємниця, яка відома кожному жителю країни Оз. Це місце, незважаючи на всі його чаклунські чари, чарівні палички, літаючих мавп і пронизливий відьомський сміх у виконанні зеленоліцей Куніс на мітлі, має ефект плацебо, який, як відомо, «чудесним» чином розкриває в персонажах прихований потенціал. І в результаті у когось знову прискорено б'ється серце, хтось хоробрий і розумний, а хтось, як в "Південному парку", сьогодні дуже багато чого зрозумів.

Фільм виходить у прокат 7 березня.