JustLady. Ти не тільки працюєш моделлю, але і викладаєш в школі. Що тобі більше подобається - самій ходити по подіуму, брати участь у зйомках або вчити інших?
Варя Герасимова. Одне без іншого не може існувати, бо викладати в модельній школі, не маючи модельного досвіду, не має ніякого сенсу. Від однієї Тижня моди до іншої змінюються стилі ходи, схеми показів, хтось вимагає йти з "порожнім" особою, хтось просить, щоб ти посміхалася. Все це потрібно знати, в цьому крутитися.
Я почала працювати досить пізно для моделі, в 17 років - була вже старенька. Швидко схопила основні моменти, тому зараз і викладаю. Мені подобається організовувати міні-покази, міні-вистави, які ми ставимо в кінці навчання.
Вибираємо тему іспиту (між собою показ ми називаємо іспитом), підбираємо костюми, зачіски, макіяж, музику, настрій - це дуже захоплює.
Екзаменаційний спектакль (показ)�в школе-студії агентства моделей Слави Зайцева
JL. Що в роботі на подіумі найцікавіше?
В.Герасимова. Для мене - трьох-, двох- або хвилинний вихід на подіум. Процес підготовки триває дуже довго. Як правило, коли показ призначений на сьомій вечора, просять приїхати до сьомої ранку. Весь цей час ти меря, репетируєш, чекаєш, коли тебе нафарбують, причешуть. Потім одягаєшся і, нарешті, виходиш. Вихід - найкрутіше, тому що ти відключаєшся від звичайного життя і перевтілюєшся в якийсь образ.
JL. Відчуваєш чи ти страх, коли робиш крок, щоб вийти на подіум?
В.Герасимова. Ні. Я хвилювалася тільки на самому першому моєму показі. Але там були дуже складна схема, непростий режисер і божевільний дизайнер, яких всі боялися. А коли нормальна атмосфера - чого хвилюватися? Упала - встала, пішла далі.
Mercedes-Benz Fashion Week Russia
JL.Траплялося з тобою щось подібне?
В.Герасимова. На останній Тижні моди під час фіналу в мене звалилася туфля з ноги. Добре, що у нас була така схема, що ми виходили групами - в натовпі це було не дуже помітно.
JL.А буває так, що хтось перед тобою збивається і порушує логіку проходу?
В.Герасимова. Іноді дівчинки плутають схеми. Було так, що модель вийшла на подіум і зрозуміла, що не може йти в туфлях, тому що вони їй великі, і їй простіше їх зняти і пройтися босоніж. Вона їх зняла і пішла босоніж.
Нещодавно на показі використовували масний дим-машину, не перевіривши її до цього. Вона напустила дим, який розвіявся, але осів масляною плівкою на підлогу, і кожна модель, виходячи на подіум і завершуючи показ, ковзалися. Доводилося буквально дертися по стіні. Виглядало це, звичайно, смішно, але моделям було нелегко.
Фото: Поліна Холодова
JL.Це залежить саме від того, продумав чи режисер показ чи ні. Оскільки ти сама влаштовуєш виступу, напевно, багато що береш на замітку?
В.Герасимова. Звичайно, є багато нюансів по світу, по музичних акцентів. Багато дизайнерів вимагають, щоб на певний момент композиції виходила конкретна модель. Тут потрібно прорахувати інтервал між виходами, скільки кожна дівчина повинна стояти на точці, виміряти час за секундоміром. І моделі потрібно пояснити, де вона буде стояти і як довго.
JL. А як взагалі придумуються покази?
В.Герасимова.Всі дизайнери працюють по-різному. Деякі кажуть режисерові: «Ось моя колекція, я хочу, щоб вони (моделі) пливли» - і надають повну свободу. А деякі відносяться до показів більш серйозно, пояснюють концепцію, тематику і вже спільно з режисером придумують якусь історію.
Взяти, приміром, покази Alexander McQueen, які завжди неймовірно продумані, стилізовані, це справжнє шоу.
JL.Ти кажеш, що схеми показів постійно змінюються, розкажи, якими вони бувають, що актуально зараз?
В.Герасимова. Один час було модно робити покази під музику без ритму: хвилі, прибій, спів птахів. Під фонові звуки моделі йшли в одному темпі. Перша його задавала, а всі інші намагалися зловити. Якийсь час була актуальна жорстка музика, хардкор, потім, навпаки, мелодійна - моделі могли йти і пританцьовувати. Незважаючи на загальну тенденцію, покази все одно завжди різні, тому потрібно вміти ходити жорстко, м'яко, присідаючи, «плисти», на каблуках, без каблуків, в спортивного взуття.
Фото: Оля Шуригіна
JL.Якраз цього ти і навчаєш? Розкажи про основні види ход.
В.Герасимова.У модельній ході головне - широкий крок. Він досягається двома способами: перший - за рахунок роботи стегон. Крок виходить спокійним, плавним, елегантним і жіночним. Другий - за рахунок роботи колін. Якщо високо піднімати ноги, сильно згинаючи при цьому коліна, теж вийде широкий крок, але він вже буде жорстким, твердим, брутальним.
Mercedes-Benz Fashion Week Russia
JL.Що з модельних прийомів може стати в нагоді в житті?
В.Герасимова.Зазвичай ми не звертаємо уваги на те, як ходимо. Одне плече вище, інше, на якому висить сумка, нижче, корпус вперед, і почухала - я так до університету зазвичай ходжу. Чому я в першу чергу вчу дівчаток - це постава і рівномірна робота рук і ніг. Руки повинні рухатися спокійно, плавно, не треба кульгати, присідати. Часто на це просто не звертають уваги, але варто постежити за собою і зосередитися на ході - випрямляєш спину, піднімаєш підборіддя і йдеш красиво.
JL. З ким ти займаєшся в школі, хто твої учні?
В.Герасимова.В основному дівчата від 14 до 25 років.
JL.Чи можна з першого погляду визначити, хто зможе вийти на подіум, а в кого не вистачить для цього здібностей.
В.Герасимова.Здібності є у всіх. На око же можна визначити, займається дівчинка бальними, спортивними танцями, гімнастикою. Або ніколи нічим не займалася і ледве стоїть, бідолаха. Навчившись тримати корпус і правильно рухатися, все освоять модельну ходу. Але все одно в кожної будуть свої відмінні риси, всі однаково ходити ніколи не будуть. А майстерність приходить тільки завдяки тренуванням.
JL.Але ж крім відпрацьованої ходи є щось ще, чому погляди будуть прикуті саме до цієї моделі на подіумі?
В.Герасимова. Якщо модель розуміє суть заходу, в якому бере участь, хоча б трохи ознайомилася з колекцією, хоча б знає ім'я дизайнера, вона зможе зрозуміти ідею. Ми ж показуємо не себе, а річ, створюємо образ, який модельєр хотів показати глядачам. Ми вживаємося в нього і доповнюємо, щоб всі сказали: «Я хочу саме цю сукню, хочу виглядати так само, бути такою ж».
SAPHIRE STELLATA MAGAZINE, червень 2012. Фото: Майя Теттер
JL.Чи вважаєш ти твердження, що моделі на показі лише манекени, справедливим?
В.Герасимова.Манекенская частина полягає в тому, що моделі повинні бути худими, щоб на них сиділа будь-яка річ, навіть зшита погано. Але деякі фасони одягу краще сидять на якихось певних фігурах, тому для одного показу можуть вибрати абсолютно різних дівчат, щоб на одній показати брючний костюм, на іншій коротку спідницю, на третьому - декольте.
Фото: Данило Малахов
JL.А що б ти порадила дівчатам, які замислюються про те, щоб стати моделлю?
В.Герасимова.Зайнятися ходою, підготувати фотографії, порадитися із знаючими людьми, які ваші шанси. Адже є шалено красиві дівчатка, але на фотографіях на них просто неможливо дивитися, чогось не дістає - не знаю, чого. А взагалі, якщо ви чогось хочете, потрібно просто піти і зробити.