Раптом з маминої із спальні @. @
% Дмитро Вілкаст, автор JustLady.
%
%
%
% Дорогі росіяни дізналися про існування фемінізму з телепередачі «Я сама». Лебідь біла - Юлія Меньшова - плавала по студії, ошуюю да одесную сиділи громадянки Сердобова і Арбатова, на лаві підсудних - чоловіки. Сердобова вела мовлення за традиційні цінності, Арбатова - за фемінізм. З тих пір я здригаюся від терміна «фемінізм». Яскраве, лякає, малозрозуміле російському вуху слово це било наповал, у ньому звучало щось венеричне і розумне. Дуже розумне. Дуже-дуже розумне.
Уже в дванадцять років мені щиро здавалося, що я розумніший Арбатовой. Ще мені здавалося, що фемінізм - це хтось на кшталт Супермена, нищівного нерівноправність жінок, чоловічий диктат, ущемлення вагіни, тобто, Лекса Лютора. Я точно знав, що обидва персонажі - вигадані. З дитинства.
Якщо в дитинстві дівчинки - це паралельна і нудна реальність (якої, втім, належало в усьому поступатися), то в підлітковому віці від них залежало все. Наявність подружки робило альфа-самцем і першим у зграї надійніше, ніж уміння битися і лазити по деревах. Конкуруватисвояподружка могла тільки зісвоєї ігровою приставкою, нехай і програючи оной до пори до часу. Коротше: подружки вирішували.
За тих, у кого подружок не було, теж вирішували жінки - мами і бабусі, і в цьому була закономірність: або подружка, або квочка, а Болівар не винесе двох. Любов матері до сина, особливо єдиному, особливо з неповної сім'ї оспівана класиками. Про липкою, трясіноподобной природі цієї любові і катастрофічні наслідки від неї класики замовчували. Закутані, залюблений, законтроленние хлопчики до сивого волосся і алопеції залишалися безпорадними інфантильний, нездатні навіть самостійно заплатити за квартиру. «Кращий друг хлопчика - його мама», - казав Норман Бейтс з іншого приводу.
«Їж суп», «одягнися тепліше» і «я тебе проводжу» - фундамент, на якому згодом відбудують балкончик «вона тебе не варта» і терасу «вона з тобою тільки заради квартири». Теща і свекруха - жупели місцевих анекдотів, малозрозумілі європейцям. Їх гранд-покоління навіть не думає втручатися в сімейні справи покоління NEXT.
Це - незнищенна частина нашої ментальності. Поки німецьку жінку з перемінним успіхом вчили любити чотири речі - kinder, küche, kirche, kanzler, російського чоловіка переконали боготворити три - мати, Батьківщину і Батьківщину-матір (маскулінний синонім - «Вітчизна» - не прижився, в ньому занадто багато «так- с »і хрускоту французької булки). «Ти чо про мою матір сказав! »- Вступ до третини дворових бійок, інша третина теж відбувається через жінок, третина фінальна - за їх нацьковування типу« а ти знаєш, що Колян про тебе сказав? ». Все, що крім - статистична похибка. Кількість аварій від фрази «дорогою, невже ми не обженемо цей нещасний« жигуль »не підрахована зовсім.
Взагалі, дарма Толстой дав Буратіно тата - Карло. Карло мав бути Кларою - наука по виструганію буратін чисто жіноча, давня, поколіннєва. Від матері до дочки, від подружці до кумасі, від редактора до журналіста, від нашого столу - вашому: як управляти чоловіком, як перевиховати чоловіка, як прив'язати до себе чоловіка - заголовки статей переглянете, чи що, а? Тут же, поряд, народна мудрість - «чоловік - голова, а жінка - шия, яка нею крутить». Управління чоловічий волею (безпосередньо, поволі - як пощастить) - цінність, в якій не сумнівається, здається, вже ніхто з жінок. І ніхто з них не замислюється про етичність самої постановки питання. Дресирування чоловіків як дресирування собак. Що значить - «можна»? Треба!
Добре, нате! До тридцяти-сорока років багато хто або спиваються від туги, або інвестують комплекси в агресію, або йдуть до молоденької. Це тішить їх самолюбство - розтоптане, понівечене і закутані в мамин шарф, але головне - це єдина можливість відчути себе старшим і головним у сім'ї хоча б в силу віку. На виході - ще одна розлучена, ще один кинутий дитина. І якщо це хлопчик, його неодмінно залюбив, закутати, законтроліруют. Коло замкнулося.
«Твій батько - безвідповідальна сволота», - скаже мати. А хто його вчив відповідальності-то? Його вчили їсти суп і одягали потепліше. Головою крутила шия, шия крутила головою. Пацан, ти - наступний. А тобі, дочко, не зносити чужий голови.
Росія - країна перемігшого матріархату. Перемігшого, зрозуміло, чоловіків: безвольних, закомплексованих, що п'ють, безвідповідальних, інфантильних із середньою тривалістю життя в 59 років (у жінок - 72). Він їх переміг, він їх і відтворює, бездоглядність плодячи. Від памперса до памперса, від ясел до будинку престарілих: виховательки, вчительки, викладачки, лікарки, медсестри. Переважна більшість суддів в Росії - жінки. Переважна більшість чиновників в Росії - жінки. Переважна більшість виборців в Росії - жінки, які, до того ж, набагато частіше чоловіків ходять на вибори. Це - по соціуму в цілому. А якщо по частковостей, то еталонний, показною мачо перетворюється в ганчірку, як тільки переступає поріг будинку. Ноги витирай, козел, я забиралася. Так, люба.
Правда, кажуть, що чоловікові простіше зробити кар'єру і вибити підвищення зарплати. Підтверджую - простіше. Я особисто знаю сімох жінок, яким семеро чоловіків-начальників відмовили у підвищенні, а потім, за чаркою, зізналися: «Вона симпатична занадто, мене б дружина потім вбила». Відповідей «ще подумають, що я з нею сплю» - взагалі без ліку. Несимпатичним, втім, не легше: свої ж товаришки, колеги, «прекрасна частина колективу» - перемиють кістки, затеррорізіруют, зжеруть. До своїх - ніякої пощади, чоловік-начальник - добре. Майже в кожній ворушиться та сама любляча матуся, пхає сина в спецшколу, в інститут, в шкіряне крісло по блату. Або та сама жіночка - приворожити, прив'язати, перевиховати. Чоловіки в жіночих колективах, що телята на пасовищах. Милі, славні, опіками - пасіться. Ви ж на забій. У нас на вас плани.
Російський народ розкрив, розплутав, розкусив максимальну кількість світових змов, запитаєте хоч в Інтернеті, хоч в автобусі. Масонський, єврейський, американський, фінансовий, гомосексуальний, ліберальний, антиросійський, інопланетний - все бачимо, все розуміємо (дивно, що нас зважаючи на це ще не визнали найрозумнішим народом на землі; а, втім, зрозуміло - змова!). Чи не намацав лише один - жіночий. Якого, втім, теж немає. Система відтворює сама себе силами жінок, але без їх на те бажання. Порочне коло не дають перервати установки, традиції, саме буття. Як з повоєнних вдовині років пішло, так і живемо. Їмо супчик. Одягаємося тепліше.
«Придушити жінку, нав'язати їй своє волю - це природне, закріплене в поколіннях прагнення чоловіка, це наш бич», - говорила Арбатова з телепередачі «Я сама». Чоловіки на лаві підсудних мовчки дивилися в підлогу. Хіба тут поперек скажеш? Якщо скажеш, дружина вб'є. І мама засмутиться.
Шанель померла, хай живе Chanel!
% Кіра Зайцева, автор JustLady.
%
%
%
% Назріваючу в модній індустрії старий гнійник нарешті прорвало. Модельєрів XX століття знову поминають добрим словом, а от з їх наступниками вже обходяться жорсткіше. За що отримує молодняк?
Коли в січні Раф Сімонс показав свою другу колекцію haute couture на посту креативного директора Dior, частина модних критиків початку нарікати. Мовляв, ну що ж це таке, ну що за другосортний Dior, Крістіан перевертається в труні, або де він там зараз! Частина критиків, навпаки, підмітила, що робота Сімонса в моді високою - досить тонке цитування самого засновника цього бренду. Так, нехай і дещо розмите і з акцентом самого Рафа, але начебто він і не повинен «підробляти» метра і забувати про те, що і сам він - дизайнер, а не реставратор.
![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpbDZVbnR6TUg2OFk) ![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpSTBVZDBFeUxIVms)
Dior haute couture весна-літо 2013
Наприкінці лютого ефект розірвалася бомби справила перша ready-to-wear колекція Олександра Вонга в Balenciaga, який у листопаді залишився без Ніколя Гескьера біля керма. Спочатку багато переживали через його відходу. Все-таки він 15 років відтворював з попелу спадщина іспанця Крістобаля Баленсіаги. Думали, Гескьер незамінний. Його робота на генеральному посту цього модного будинку була настільки фундаментальною, що часом здавалося, що й не було ніякого вправного іспанця. А назва самого бренду все більше асоціювали з ім'ям Ніколя Гескьера. Після його відходу вже дуже молодому Вонг стояла важка робота: воскресити мертвих, не забути про живих і вставити слово від себе. Властиве його молодості бажання бути зразковим учнем, який вивчив формули напам'ять, змусило його створити занадто обережну колекцію, що повторює авторів «підручників» слово в слово, лише трошки прикрасивши. Вирує в передчутті показу емоціям критиків так і не вдалося википіти.
![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpVTNwbU1FN3BaOUU) ![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpV1FJdWtTTnVuNUU)
Balenciaga ready-to-wear осінь-зима 2013/14
Зате через кілька днів то незручне рівне замішання, в якому застигли критики після показу Balenciaga, ніби отримало множинний розряд дефібрилятором. Приводом до цього послужила провокаційна колекція Saint Laurent Еді Слимана. Тут вже за гранж, Нірвану, пубертатність і рвані в солідному Saint Laurent з його історично сформованим шармом і елегантним чарівністю на Слимана з усіх ланцюгів спустили собак. «Доки молода кров буде псувати імена безсмертних кутюр'є? »- Раптом разом кликали все.
![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpNW1odXoxUVR4SzQ) ![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpa0FGc1hNakZ4ajA)
Saint Laurent pret-a-porter осінь-зима 2013/14
Вся ця історія з модними будинками, їх засновниками і їх наступниками особисто мені починає здаватися фальшивої з того моменту, коли і вмирає засновник. І хоча сама Габріель Шанель перед власною смертю казала: «Нехай міф про мене не вмирає. Я бажаю йому щасливого майбутнього! »- Ця її фраза, по-моєму, придбала неправильне трактування. Все життя вона боролася з незручностями і снобізмом моди. І все, що їй було потрібно - щоб її боротьба не канула в Лету разом з її відходом. Вже напевно під «міфом» не мала на увазі вона ярлички з власним ім'ям за шалені гроші на речах, які не мають нічого спільного з її принципами моди.
І хоча динозавр фешн-індустрії Лагерфельд успішно замінює її на посаді і клонує її перлів, знамениті жакети та іншу твідову одяг з колекції в колекцію, він, як майстер фокусів, примудряється з тим же успіхом підміняти той міф, за який так боліла душею сама Шанель . Згадати хоча б всю цю минулорічну маніакальну одержимість Карла середньовіччям з усіма його фіжмамі, мантіями і пишними рукавами. Так, це приголомшливо, це геніально, це неймовірно красиво, але це вже не Шанель.
![Шанель померла, хай живе Chanel! Шанель померла, хай живе Chanel!](http://drive.google.com/uc?export=view&id=0B4D_-hfUivBpYWw5ZGdMRkt2Snc)
Chanel Коко Шанель та Chanel Карла Лагерфельда
Незрозуміліше за все те, навіщо запрошувати талановитого дизайнера на позицію креативного директора в бренд з традиціями, якщо його талант та ідейні пориви резонують з цими традиціями. Як, наприклад, у випадку Слимана з Saint Laurent. Я бачу в цьому тільки комерційний паразитизм власників модних будинків. Якщо на ярликах з чужим ім'ям можна непогано заробляти, то чому б і ні? І в цьому сенсі різниця між китайцями, що шиють підробки в підвалах, і 100-річними ательє в центрі модних столиць лише в ціні і якості матеріалів. Навіть якісне копіювання стилю засновника бренду (на кшталт того, що зараз є, приміром, у Alexander McQueen c Сарою Бартон) - це все одно що оригінальне полотно Далі і його прекрасна репродукція. Передавати справу у спадок, як це сталося в Versace, де креативним директором після смерті брата стала його ж муза Донателла Версаче, - можливо, найбільш чесний варіант, нехай багато в чому і дуже ризикований.
По-хорошому, залишене померлими кутюр'є спадщина з плином часу, безумовно, повинно еволюціонувати, прислухатися до вимог сучасності і т.д., якщо вже ніяк не виходить залишити Баленсіаги баленсіагово і Сен-Лорану сен-лораново. Але на ділі це виглядає якийсь летка-енкой: стрибок вперед, два назад. Це, чорт візьми, просто зіпсована машина часу, через яку можна десь надовго застрягти або, потрапивши в минуле, перелопатити чиїсь міфи в альтернативну реальність, ненавмисно зламавши крила метелика. Навіщо?
Багато хто може заперечити, мовляв, робота на посту креативного директора в чужому домі - це відмінна можливість отримати досвід молодому модельєру. Той же Ів Сен-Лоран колись займав цей пост в Dior. Правда, вже дуже недовго і, до речі, теж у спадщину (Крістіан Діор сам просив, щоб його справу продовжував Сен-Лоран). Але все це розмови на користь ліні і зручності. Ні в Шанель, ні у Діора не було такої можливості. Вони брали не вмінням підробляти чийсь почерк, вони придумували його самі. Тому якось особливо в точку сьогодні звучить сказана колись особистою помічницею Крістіана Діора фраза: «Якби Діор був живий, мода не опинилася б у такому жалюгідному стані, в якому вона знаходиться тепер». І тому так радісно, що стільки разів відмовлявся від інвестицій у власний бренд Ніколя Гескьер пішов з Balenciaga і нарешті відкриє модний будинок імені себе.
|