Чорна п'ятниця і кіберпонеділок

% Кіра Зайцева, автор JustLady. % % %
% Для всіх шопоголіків світу настає найголовніша подія року, що минає. Вже через кілька годин у всіх великих магазинах США і Європи почнеться «чорна п'ятниця», день, коли стартують традиційні різдвяні розпродажі. Я розповім, що це таке, як виглядає, чого від усього цього очікувати і які є альтернативи.
������ ������� � ����������������

Black Friday, будучи колись терміном, описувати масштаби автомобільних пробок у Філадельфії після Дня Подяки, сьогодні асоціюється виключно з небувалими розпродажами перед католицьким Різдвом. Величезні натовпи народу в пледах або навіть в наметах збираються рано вранці, а то й зовсім вночі, перед дверима гіпермаркетів і деяких брендових магазинів в надії встигнути закупитися подарунками до свят за дуже вигідною ціною або придбати що-небудь собі з відмінною знижкою. Спеціально для цього багато хто навіть беруть на роботі вихідний.

Пропозиції магазинів (так звані «deals») бувають самими різними: хтось знижує ціни мало не на 80%, хтось пропонує скільком-то першим покупцям взяти якусь річ всього за 2 долари. Чи варто говорити, які бої іноді ведуться покупцями в чергах на вулиці і всередині магазину. Практично щороку в новинах США з'являються повідомлення про віддавленими ногах і синцях «жертв різдвяного шопінгу».

Чорна п'ятниця і кіберпонеділок

І щороку публікується інструкція з виживання в чорну п'ятницю:

1. Не пересувайтеся в поодинці. Створюйте свої загони для штурму відразу декількох магазинів. У будь-якій черзі знадобляться свої заслані козачки.

2. Заздалегідь дізнайтеся, у скільки відкриваються ті чи інші магазини в чорну п'ятницю, і заздалегідь займіть чергу. Краще за 2 години.

3. Стояти доведеться довго, тому візьміть з собою не тільки теплі речі і пледи, але ще хоча б кубик Рубіка або скачайте нові Angry Birds.

4. Якщо у вас залишилася їжа після святкування Дня Подяки (прим. Чорна п'ятниця в США завжди слід після Дня Подяки), візьміть її теж з собою. Пригостите сусіда, Вотрен до нього в довіру. Якщо індичка закінчилася, запасіться хоча б горішками.

5. Запам'ятайте вашого сусіда в обличчя.

Хоча що нового американці можуть нарадити нам, російським людям, з приводу виживання в чергах!

З часом традиція проводити чорні п'ятниці вийшла за межі Сполучених Штатів, і щорічні тотальні розпродажі стали проводитися в Європі (не знаю, правда, як з цим йде в Росії). Обвал цін під час різдвяних знижок завжди головним чином стосується всілякої техніки, однак чорна п'ятнична тінь часом падає і на індустрію моди. Так що, якщо ви в ці два дні (22-23 листопада) опинилися в США чи в Європі, не полінуйтеся постояти в черзі, щоб купити відмінну річ за низькою ціною. Ось кілька привабливих пропозицій:

  • % 23 листопада рівно опівночі відкриються магазини H & amp; M, в кожному з яких першій сотні людей будуть продані джемпери та сукні всього за 5 $;
  • % Topshop крім 30% знижки запропонує своїм покупцям заощадити 10 $ з кожної покупки на 30 $, 20 $ з 50 $ і 50 $ з 100 $;
  • % Мої улюблені Opening Ceremony запропонують у своїх магазинах знижку в 30-40% на колекції брендів Opening Ceremony, Band of Outsiders, Juun J, Mary Katranzou, Carven, Jeremy Scott x Adidas, PushBUTTON, Goen J і Jean Paul Gaultier;
  • % У AllSaints в ці дні буде діяти знижка всього в 20%, зате розкішні сукні до Нового року можна буде купити всього за 220 $.

З рештою акцій можна ознайомитися тут і тут.

Якщо в ці дні ви не поїдете за кордон, або просто не любите стояти в чергах, або просто боїтеся синців від завзятих шопоголіків, вас врятує кіберпонеділок (Cyber ​​Monday). Це явище відносно молоде, але по суті те ж саме, що і Black Friday з тією лише різницею, що всі розпродажі переносяться на простори інтернету. 26 листопада на більшість онлайн-магазинів як брендових, так і мультибрендових теж обрушаться великі знижки. Крім усього іншого, інтернет-розпродажі залучають ще й тим, що в цей день багато магазинів запропонують вам безкоштовну доставку. Що особливо актуально живуть, за межами США і Європи. Щоб придбати речі за кіберпонедельнічной знижці, в деяких випадках необхідно вказати якесь кодове слово при замовленні. Деякі з них можна знайти за посиланнями, які я розмістила вище. Величезну розпродаж одягу, взуття та аксесуарів, наприклад, обіцяє Amazon.com.

Чорна п'ятниця і кіберпонеділок

Тут ще варто відзначити, що багато магазинів розсунули часові рамки для знижок і передріздвяних акцій або зовсім перенесли дати. Уточнюйте цю інформацію на сайтах улюблених марок і магазинів. А поки бадьоро свого внутрішнього шопоголіка, складіть план покупок і надихнетеся цим жахливим відео черг чорної п'ятниці в Японії.