Дегустація вина як спосіб спілкування

% Настя Слон, автор JustLady. % % %
% Ірина та Андрій Сайкина, засновники B & H Mallorcawine, ось вже більше року займаються вкрай захоплюючою справою - п'ють вино. У розмові з JustLady вони розповіли, як проводяться дегустації і чи є шанс піти тверезим.
���������� ���� ��� ������ �������
JustLady.З чого почалося B & amp; H Mallorcawine?
Ірина.Спочатку ми зустрілися, а потім стали займатися дегустациями. Я вчилася в школі сомельє, а Андрій самостійно вивчав вино.
Андрій.Ми поїхали на Майорку, бо знали, що там має опинитися класне вино. Майоркінское вино - це окрема тема, воно не схоже ні на що інше. Подивилися виноградники, виноробні, все було настільки позитивно, що не хотілося звідти їхати. Купили багато вина і вирішили, що цим скарбом треба поділитися з іншими. Так народилася ідея для власного бізнесу.
JL.Тим самим ви, по-перше, відкрили новий для Росії регіон, а по-друге, почали самі розповідати про вина?
Андрій. До цього ми ходили на дегустації в один великий московський клуб.
Ірина. І в черговий раз прийшовши на дегустацію, запропонували наш майоркінскій сет. Нас попросили самим про нього розповісти. Підготувалися, провели дегустацію. Вона всім сподобалася, і ми зрозуміли, що можемо робити це самі.
Андрій. Навесні у нас досить популярною була вступна дегустація, коли люди, мало що знають про вино, приходили, і ми їм про нього розповідали. Зараз вона перейшла більше на корпоративний рівень. На мій погляд, вся винна тусовка трошки снобская. А ми хотіли б своїми дегустациями показати, що не тільки сноби можуть користуватися дарами винограду і розбиратися в цьому. Тому що і в низькому і середньому ціновому сегменті є вина дуже хороші.
JL. Дегустація - це ж більше, ніж просто прийти випити вино - кожна людина може зробити це сам, вдома. Що це за явище, чому цей формат цікавий? Навіщо люди на них ходять: навчитися розбиратися у вині, спробувати щось унікальне, чого немає в Росії?
Андрій.Особисто для мене вино завжди було певним способом спілкування. Коли в компанії закінчилися теми для розмови, можна почати обговорювати аромат і органолептичні властивості вина. Одне за інше ці відчуття чіпляються, і ти усвідомлюєш, що з людиною на одній хвилі - він розуміє тебе, ти розумієш його, з точки зору відчуттів. Це допомагає зближуватися. Наш головний посил - не тільки дати можливість спробувати якомога більше вин, а підвищити рівень культури вживання алкогольних напоїв в Росії. Можна сказати, що ми активісти в напрямку популяризації вина в нашій країні.
Дегустація вина як спосіб спілкування
% Редактор JustLady (ліворуч) пробує явно вдалий екземпляр
% Перехід від міцних напоїв до вина - всесвітня тенденція, тому що вважається, що це допомагає боротися з алкоголізмом. У тому числі у величезному числі американських серіалів можна побачити, як головні герої, позитивні персонажі, вживають вино.
Ірина.У Cougar Town («Місті хижачок»), наприклад - вони там постійно п'ють вино.
Андрій.Метою наших дегустацій дійсно не є напитися. Іноді люди просять плювальницю, якщо хтось за кермом, наприклад.
Ірина. Але приходять і такі, які кажуть: «Налийте мені побільше, чому так мало наливаєте? »,« У вас залишилося ще? Долийте мені ». Починають чокатися.
Андрій. Поки з культурою не надто. Але за півроку сформувалося коло постійних відвідувачів, і нас це дуже радує. Ми готові проводити дегустації хоч кожен день, якщо буде попит. В оповіданнях про вино ми завжди намагаємося підкреслити якісь особливості сорту або терруара, щоб люди дізналися щось нове, багато записують. Наші дегустації більше просвітницькі, ніж розважальні, хоча і розважальні моменти є.
Дегустація вина як спосіб спілкування
JL.Чому вино, а не коньяк, віскі або ром?
Ірина.Ми в цьому не експерти.
Андрій.Це раз. А по-друге, розповім секрет про дегустаційні особливості алкогольних напоїв, приготованих шляхом дистиляції. Конкурс сомельє, 7 зразків, закритих, ніхто нічого не бачить, сьомим зразком йде щось міцне. Всі три фіналісти конкурсу сомельє в один голос говорять, що це граппа - напій, зроблений з виноградного соку методом ректифікації. І ніхто не вгадав - ніхто не може за ароматом вгадати, з чого зроблений міцний напій. А коли йдеться про вино, малинове вино від натурального виноградного відрізнити, звичайно, можна. І в цьому вся принадність - ми займаємося напрямком, де начебто все схоже, але в той же час все різне.
Дегустація вина як спосіб спілкування
JL.Ми брали інтерв'ю у хлопців, які займаються кави. Коли проходить каппінг, вони пробують багато-багато сортів, а кава має сильний тонізуючий ефект. Вони його знімають вином. А чи є «протиотруту» від вина?
Ірина. Тільки випльовувати. Це ж алкоголь, його навіть якщо будеш закушувати, в крові менше не стане.
Андрій.Алкоголь все одно абсорбується в ротовій порожнині, коли ти його перевіряєш, полощешь рот. Як проходить професійна дегустація? Це годинний сет, 15 зразків, потім 15-хвилинний кава-брейк, потім ще 15 вин. І так 8 разів. 8-годинний робочий день, по 15 зразків на годину. Думаю, вже на другому сеті, якщо не випльовувати, будеш ніякої. Ми не перевіряли, скільки залишається проміле, але впливів, немає відчуття, що ти взагалі щось п'єш.
Дегустація вина як спосіб спілкування
Ірина.Варто просто походити по дегустації. Спочатку, якщо чесно, випльовувати погано виходить, бо здається, що ти не сприймаєш вино до кінця. Але раз на п'ятий вже можеш нормально 20 зразків спробувати, все виплюнути, все зрозуміти і при цьому залишитися в тверезому розумі.
Андрій.Ми були на одній професійної дегустації, і там юнак ходив з кавою. Він вино занюхувати кави, як парфум. Так от - так робити не треба.
Ірина. А щоб одне вино від іншого відокремити, очистити смакові рецептори, досить просто пожувати хліб.

Бойфренд з майбутнього: любов в машині часу

% Настя Слон, автор JustLady. % % %
% На фільм Річарда Кертіса з непривабливим назвою «Бойфренд з майбутнього» (в оригіналі About Time) захотілося піти в надії зустріти таке ж чарівну іграшку, як «Реальна любов». Зустріч виявилося чертовски приємною.
�������� �� ��������: ������ � ������ �������
% Зоряних сценаріїв на рахунку Річарда Кертіса незліченну безліч, а от в режисерське крісло він сідає рідко. Через десять років (правда, в 2009-му була ще «Рок-хвиля») Кертіс взявся за історію, яка сильно нагадує, але нічого не втрачає в цьому порівнянні, «Реальну любов», істинний зразок жанру романтичної комедії.
% Виверт з подорожами в часі - підморгування автора. Він створює ідеалізований, наймиліший і найдобріший світ, і відразу ж обмовляється, казковий.
% Тіму (Донал Глісон) виповнюється 21, саме час дізнатися від батька велику таємницю чоловіків їхнього роду - вони вміють повертатися в минуле і змінювати власне життя у своїх інтересах - НЕ меркантильних і не злобливих, звичайно. Поворот, гідний сюжетів закручених трилерів, тут грає роль динамічних театральних підмостків.
% Життя Тіма в сімейному особняку в графстві Корнуолл з мамою, схожою на Енді Ворхола, дядьком, ніби законсервованим ще на початку минулого століття, вишукувати геги у Діккенса батьком і сестрою Кит-Кат з повадками хіпі, була спокійним і розміреним. Кожен день всі разом вони пили чай на березі затоки, грали в пінг-понг або провалювалися в подушки м'яких шкіряних диванів кабінетів і віталень величезного будинку. Новина про суперздатність застала Тіма на порозі важливого етапу - початку дорослого життя. Відразу за нею низкою пройшли перше кохання, переїзд до Лондона, робота.
% Ах, так! Рудий Тім, як водиться, невдаха. І застосування своєму дару подорожувати в часі він знайшов виключно оригінальне - знайти дівчину. Дівчина перебуває дивовижна - співробітник видавництва, фанатка Кейт Мосс (Тім не забуде цим скористатися), і ім'я, як у мами Тіма, - Мері.
Бойфренд з майбутнього: любов в машині часу
% На його взаєминах з коханою і збудований весь фільм. Оточення, ситуації, в яких опиняються молоді люди, повні життя, щирості і обеззброюючого почуття гумору. Навіть скептично налаштований глядач не зможе втриматися, щоб не зареготав від душі. Кертіс спритно відчуває момент, коли головні герої можуть набриднути, коли інтелігентну іронію Тіма пора змінити грубуватою і цинічною фразочки Гаррі (сценариста й друга батька юнака, у якого він зупинився в Лондоні), а солодкі воркування Мері - сальної жартом її подруги Джоани. Також плавно і природно відбувається перехід від епізодів, наповнених щохвилинним дотепами, до серйозного філософствування ближче до кінця фільму, може, злегка затягнутому, але настільки милому і щирому, що це простимо. Та й зміна розгубленого погляду юного Тіма задумливим і заклопотаним, а захоплених інтонацій - серйозними і дорослими - відбувається своїм чередом.
% Режисер створює казкову історію, як ніби спритно в'яже затишний шерстяний светр, подібний тим, що люблять носити персонажі фільму в Корнуоллі. Паралельно вплітаючи візерунком велику людську правду - про цінності сім'ї, про неминучість труднощів, про зачарування звичайного життя. І милі тези і аргументи на зразок того, щоб народити третю дитину на випадок, якщо один виявиться занадто розумним - тоді двом дурника НЕ ​​буде прикро. Так, щастя по Кертісу представляється щоденним обрядом ініціації в людини в оточенні простих радощів і близьких людей.
% «Бойфренд з майбутнього» - подорослішала, зміцніла, що стала на ноги, але не розгубила ні краплі наївності і доброти версія «Реальною любові». І якщо ви переглядаєте це комедію кожні новорічні свята, то без праці зрозумієте, про що я, і підете дивитися новий фільм Кертіса в перший день прокату, 10 жовтня.