Рівень гучності

% Настя Слон, автор JustLady. % % %
% (Пошепки) «Шістдесят чотири». - «Шістдесят чотири». - (Пошепки) «П'ятдесят вісім». - «П'ятдесят вісім». - (Пошепки) «Дев'ятнадцять». - «Дев'ятнадцять». - «Добре, сідайте». На цей раз мені хочеться поміркувати про звуки і «гучності» різних видів спорту.
������� ���������

Різноманітні шуми оточують нас щодня - вода з-під крана, ліфт, транспорт, телефон, розмови колег. Чи перебуваємо на вулиці чи вдома, відпочиваємо або працюємо, ми весь час щось і когось чуємо. Деякі звикли до міського шуму і навіть його потребують. Інші їм обтяжуються. Чи помічали ви, коли потрапляєш в спокійне тихе місце, де якщо і є якийсь звук, то це шелест листя на вітрі, стаєчутнотишу. Або виходиш з підземного переходу на велике шосе, а воно таке гучне, що замислюєшся: «А що, якщо його вимкнути? »Є, звичайно, і менш радикальні заходи, щоб опинитися в тиші (правда, не для вулиці) - беруші, наприклад, або навушники.

Серед видів спорту теж можна виділити тихі й голосні, де без захисту вух не обійтися. Уявіть оглушливий звук ралі, змагань на болідах, стрибків на мотоциклі, стрілянину. Будь-які види спорту з використанням техніки «звучать» голосно, адже виступи проходять на межі сил, і не тільки спортсменів, але і машин.

Рівень гучності

Наступні за рівнем шуму - змагання на льоду. Бобслей, ковзанярський спорт, нарешті, хокей. Ковзання шайби, удари б'ються одна об одну ключок, або, як у випадку з нашою збірною, не тільки ключок, але і спортсменів. Орущіе трибуни. За рівнем по гучності трибун немає рівних, звичайно, футболу з його несамовитими уболівальниками.

Рівень гучності

Взагалі командні змагання - баскетбол з рівномірним постукуванням м'яча об підлогу і скрипом прогибающейся під його вагою кошика, волейбол - з різкими ударами м'яча об руки гравців і про майданчик - стоять наступними.

Відразу за ними - настільний теніс, великий теніс. І наші «великі» тенісистки! Зафіксований «показник» Марії Шарапової - 105 Дб, що значно перевищує рівень гучності, безпечний для людського вуха (80 Дб). До речі, в десятці найбільш гучних спортсменок наші тенісистки займають аж 4 місця: Марія Шарапова 1-е, Олена Бовина і Анна Курнікова - 7-е і 8-е, Олена Дементьєва - 10-е.

Рівень гучності

Нехай собі дівчини кричать на здоров'я, головне, щоб вони не заважали самим «скромним» в плані шуму спортсменам - шахістам. Шахи - ідеальний вид спорту і для любителів тиші.

Рівень гучності

Інший «звуковий» проблемою, крім неминуче супроводжує змагання шуму, є музика. Вона допомагає перетворити його в шоу, зробити видовищним, підняти бойовий дух спортсменів. Але чи так це?

Напередодні Олімпіади в Лондоні велися напружені суперечки про те, чи варто включати музичні композиції перед виступами. Синхронне плавання, художня гімнастика, фігурне катання - тут номер споконвічно будується під музику. А не зіб'є чи настрій бігунів або волейболістів музика на старті? Все досить індивідуально: комусь мажорні акорди допоможуть зібратися з силами і зробити великий ривок вперед, а хтось втратить концентрацію.

Але не так важливо, чи звучить якась композиція під час змагань чи ні, справжні події завжди розгортаються на інших «частотах» - на межі людських можливостей.

Рівень гучності

Рівень гучності

Удар стрибуна з трампліна про воду, дряпає звук коника, гучне дихання борців, брязкіт рапір, удар жердини про поперечину, ковзання лиж по колії. Але, як у кіно, в найважливіший момент все нібито завмирає, звук вимикається - не чути ні звичного шуму, що супроводжує тренування, ні підбадьорюючих криків уболівальників - тільки снаряд і повна концентрація.

Рівень гучності

Секунда, дві - дистанція пройдена, бар'єр подолано - перемога, рекорд - і шум знову зайняв своє законне місце.

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

% Настя Слон, автор JustLady. % % %
% Фітнес-консультанти актрис і супермоделей під стать їм самим - красиві і, звичайно, з відмінною фігурою. Заняттями Хайді Клум керує Андреа Орбек. Вона створила секретну зброю - 5 асан, які варто включити в програму тренування всім бігунам.
���� ��� �������. ������ ������� ����� ����

Як ви розминайтеся перед бігом? Нахили вперед, в сторони, десяток присідань? Андреа Орбек пропонує більш ефективну розминку у вигляді 5 поз з йоги. Вона розробила цей комплекс вправ для Хайді Клум, яка дуже любить бігати.

Бігунам варто зосередитися на м'язах, які постійно знаходяться в напрузі або нерозвинені через сидячої роботи або в силу інших причин. Орбек пропонує працювати над розкриттям стегон, розтяжкою поперекових м'язів і підколінного сухожилля. Якщо добре розім'яти ці ділянки, біг буде даватися з легкістю і принесе задоволення.

1. Поза дитини (Баласана)

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Куприк лежить на п'ятах, руки витягнуті уздовж тіла. Вправа розкриває поперековий відділ і розтягує чотириголового м'яза стегна (квадрицепс).

2. Поза щасливої ​​дитини (Ананда Баласана)

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Коліна притягнуті до грудей на рівні пахв. Гомілки перпендикулярні підлозі, ступні - паралельні.

Як жартує Андреа, це поза для щасливого бігуна. Вона розкриває поперековий відділ, в ній також задіюється підколінне сухожилля і внутрішня поверхня стегна.

3. Поза голуба (Пада Раджакапотасана)

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Нога зігнута в коліні, гомілку лежить під стегном, корпус випростаний, руки упираються пальцями в підлогу на рівні коліна. Поза сприяє розкриттю тазу, покращує його рухливість, витягує м'язи-вращатели і м'язи-згиначі стегна. Орбек подобається ця вправа ще й за те, що ефект від цього нього помітний відразу: знімається так знайоме всім - бігунам, моделям, мамам - напруга м'язів.

4. Поза воїна (Вірабхадрасана)

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Передня нога зігнута під прямим кутом, коліно над п'ятою, друга нога витягнута. Одна стопа дивиться вперед, інша - розгорнута на 45 градусів, руки зімкнуті в долонях і витягнуті вгору. При виконанні вправи важливо стежити, щоб п'яти були на одному рівні.

Асана подовжує внутрішню поверхню стегна, основне навантаження при цьому йде на чотириглаву м'яз. Поза воїна також хороша для балансування.

5. Поза богині (Утката Конасана)

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Це відмінний спосіб розкрити внутрішні тонкі м'язи і грудну клітку, що дуже важливо для бігунів.

Тим, хто далекий від йоги і воліє більш динамічні руху, Андреа Орбек пропонує інші способи розминки.

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Лежачи на боці, ноги зігнуті. При виконанні вправи (до речі, не тільки цього) тримайте м'язи черевного преса в напрузі і виконуйте підйоми. Орбек радить робити не менше 20 повторень. Для більшої ефективності можна використовувати утяжелитель, закріпивши його біля основи гомілки.

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді КлумЙога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Під час бігу спина також відчуває велике напруження, важливо пам'ятати про це і намагатися тримати її прямо. Для розвитку правильної постави Орбек радить дві вправи.

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Перше: встаньте прямо уявіть, що лопатки зібране ззаду прищіпкою, і тренуйте рух рук під час бігу. Для цього спочатку витягніть їх перед собою, потім, зігнувши під прямим кутом, рухайте поперемінно вперед і назад.

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Інша вправа для тренування постави: плечі опущені вздовж тіла. Зводите і розводите передпліччя під прямим кутом.

Йога для бігунів. Поради тренера Хайді Клум

Остання вправа, яке, на думку Орбек, необхідно включати в тренування - нахили корпусу. Руки за головою, коліна прісогнути, спина пряма. Низько нахилятися не потрібно, між спиною і ногами повинен утворитися прямий кут, після чого потрібно повернутися у вихідне положення. Спину обов'язково тримайте рівно.

Поради Андреа Орбек показують, що улюблені види спорту можна успішно поєднувати, уважніше вивчивши особливості кожного з них.

Фото: YogaJournal, HeidiKlum on Aol.