Як написати детектив: 20 золотих правил

% Geo, автор JustLady. % % %
��� �������� ��������: 20 ������� ������
% Щоб написати хороший детектив необхідно не тільки побороти в собі лінь, а й виробити графік, звільнитися від повсякденних справ. Створити твір, який із задоволенням опублікує будь книговидавництво, непросто, але цілком можливо, якщо дотримуватися певних правил.
% Статті за темою «Як написати детектив: 20 золотих правил» %
Як написати детектив: 20 золотих правил
% Золоті правила бронзового загару %
Як написати детектив: 20 золотих правил
% Манікюр в золотих тонах %
Як написати детектив: 20 золотих правил
% Золоті нитки краси %
Як написати детектив: 20 золотих правил
% Золоте весілля %
% 1. Почавши писати, придумайте собі звучний псевдонім. Якщо ваша справжня прізвище не поєднується з детективним жанром, створіть вигадане ім'я. Особливо це актуально, коли розповідь ведеться від першої особи.%

2. Обов'язково напишіть план. Перерахуйте головних дійових осіб, визначте їхні взаємини, прорисуйте чітку сюжетну лінію. Це суттєво полегшить написання детектива, так ви зможете дописати всі голови до кінця, нічого не забувши.

3. Не варто створювати багато імен, щоб не заплутати читача. Досить 3-5 головних героїв, стільки ж другорядних і 10-12 епізодичних. Відразу вирішите, хто з них негативний персонаж, щоб по ходу викладу періодично відводити або посилювати підозри щодо них.

4. Ретельно вибирайте героям імена та прізвища. Герої детективів мають чіткий розподіл на позитивних, негативних, нейтральних і комічних. Виходячи з їх якостей давайте їм прізвище, яке повинна або підкреслити їх гідності, або зберегти інтригу до кінця твору.

5. Нічого не виправляйте у вже завершених частинах, поки не опишіть розв'язку. По закінченні процесу написання детектива починається ревізія, в ході якої виявляється, що твір занадто коротке, а початок доведеться переписувати, або вводити додаткову сюжетну лінію і т.д.

6. Включайте в текст діалоги героїв, вони сприймаються читачем легше, ніж суцільне виклад. Намагайтеся, щоб обсяг був не менш 50-70%. При цьому герої не повинні вести завжди бесіди про те, хто кого вбив і хто в чому винен, можна вибирати й інші теми для розмов.

7. Не варто нехтувати деталями. Значення може мати будь-яка дрібниця, навіть фіранки на вікні, іржа на воротах, запахи і багато іншого. Як би між іншим описуйте всі докази по ходу опису сюжету.

8. Введіть у розповідь любов і секс. Це цікаво багатьом, тільки подібних вставок не повинно бути багато, все ж це не любовний роман і читацькі аудиторії у цих жанрів збігаються дуже рідко.

9. Не робіть жертвами злочинців дітей. Люди болісно ставляться до подібних сюжетів. До того ж, велика частина читачів самі є батьками і їм читати такий твір буде вкрай неприємно.

10. Пишіть щодня, інакше зав'язнемо в роботі назавжди. Визначте мінімум, який треба відпрацювати, навіть якщо сусіди влаштували потоп у квартирі.

11. Відправляйте повний текст твору. Шанси, що хтось у видавництві зацікавиться частиною детектива, малі.

12. Вивчіть правила прийому рукописів, дотримуйтесь потрібний формат. Є видавництва, які беруть текст тільки на папері або в електронному вигляді.

13. Розсилайте свій твір одночасно в кілька видавництв. Цим ви підвищуєте шанси на те, що саме ваш детектив вийде в світ в найближчому майбутньому.

14. Напишіть короткий супровідний лист, часто саме воно змусить головного редактора прочитати ваш детектив першим з надісланих на перевірку.

15. Отримавши негативну відповідь, не варто засмучуватися. Якщо видавництво вважає твір непридатним, рецензія не пишеться зовсім. Тому негативну відповідь - теж результат.

16. Не треба вимагати від редакторів звіту, крім того, не варто висловлювати обурення. Рецензенти уважно читають все, що приходить на адресу видавництва. І якщо вони не дали відповіді, значить детектив НЕ БУДЕ ними прийнятий, тобто відповідь негативна.

17. Можна розмістити детектив в інтернеті, там його може прочитати редактор з початківця книговидавництва та посприяти швидкого випуску обмеженої серії.

18. Можете звернутися до літературному агенту, який, поки ви пишете свій твір, буде шукати спосіб його випуску. Тут є свої плюси і мінуси. Добре те, що сидячи вдома, ви не спантеличені майбутнім свого детектива. Поганий стороною стане необхідність ділитися власним гонораром.

19. Закінчивши першу книгу, негайно - поки вас не забув читач і видавець - приступайте до написання другої.

20. Працюйте постійно, так шанси на публікацію хоча б однієї з ваших робіт зростуть, а успіх навіть однієї книги зможе окупити всі витрачений на роботу час.

Теги: автор, книга, рада, детектив, написання

Репетиторство: з чого почати?

% Леля Ужегова, автор JustLady. % % %
�������������: � ���� ������?
% Репетиторство - прекрасна можливість не тільки поділитися власними знаннями з іншими, а й самостійно планувати навантаження, тривалість робочого дня, кількість занять і вартість своїх послуг. Почати працювати репетитором не так вже й складно.
% Статті за темою «Репетиторство: з чого почати? » %
Репетиторство: з чого почати?
% Як зайнятися репетиторством %
Репетиторство: з чого почати?
% Як заробити гроші музикою %
Репетиторство: з чого почати?
% Англійська мова будинку %
Репетиторство: з чого почати?
% Де можна працювати з музичною освітою %
% Репетитор - одна з тих кар'єр, в розвитку якої головну роль грає професіоналізм та рекомендації. Якщо хтось невтішно відгукнувся про приватний стоматолога чи перукаря, число відвідувачів у нього різко впаде, і навпаки, якісна робота і хороші рекомендації допоможуть йому процвітати. Те ж саме і тут. Якщо у вас немає знайомих сімей, де є школярі, або просто потенційних учнів, яким ви могли б запропонувати свої послуги, то перших учнів доведеться шукати за допомогою оголошень.%

Перш, ніж починати шукати учнів, проясніть для себе кілька основних моментів.

1) Будете ви займатися вдома або ж на виїзді. У того, і в іншого варіанту є свої плюси і мінуси. Якщо ви працюєте на виїзді і у вас немає автомобіля, вам доведеться витрачати час і гроші на дорогу до учня, крім того, займатися доведеться на чужій території, приймаючи чужі порядки. Але для початківців репетиторів це, часом, єдиний вихід - не всі готові платити вчителю без досвіду, до якого ще й їздити потрібно. Займаючись будинку, ви позбавляєте себе необхідності мотатися по місту, зате будете змушені підтримувати ідеальний порядок і робочу обстановку: ні діти, ні домашні тварини, ні запах свіжозвареного борщу не повинні відволікати від занять.

2) На яку вікову групу учнів ви розраховуєте? Специфіка роботи зі школярами і з дорослими людьми дуже різна. Дитина, як правило, залежна від батьків, сприймає репетитора як дорослої людини, якого потрібно слухатися, як учителя. Дорослий учень наймає репетитора сам, з певною метою, у нього є свої інтереси і справи, тому працювати з ним може бути досить важко.

3) Які саме предмети ви хочете викладати? Список предметів аж ніяк не обмежується шкільною програмою. Часто потрібні репетитори іноземних мов, вокалу, спортивні тренери, гувернантки, помічники у виконанні домашніх завдань. До репетитора можуть звертатися студенти з проханням допомогти розібрати контрольну або написати курсову роботу.

4) Яку ціну за заняття ви хочете призначити і яка тривалість одного заняття? Принадність роботи репетитором в тому, що ви самі встановлюєте ціну за свою роботу. Щоб не продешевити, але й не вимагати захмарну плату, вивчіть оголошення репетиторів з того ж предмета і не забувайте, що ви повинні зробити знижку як початківець репетитор. Якщо ви, звичайно, не фахівець високого класу в своїй області.

Крім приватних оголошень, ви можете зареєструватися на одному з репетиторства сайтів, які допоможуть вам шукати учнів. Схема досить проста: вам знаходять учня, за це ви платите компанії якусь суму і продовжуєте займатися з учнем з вигодою для себе. Найбільш великий з подібних сайтів - сайт «Ваш репетитор».

Що стосується юридичної частини, то ні спеціальний дозвіл, ні ліцензія на заняття репетиторством не потрібні, як і педагогічне та профільну освіту, хоч воно і вітається. Правда, за законом ви зобов'язані будете платити податок з доходу, тому в ідеалі потрібно буде зареєструвати ІП. Більшість репетиторів не звітує про свої доходи і не сплачує жодних податків, однак якщо це з'ясується, то з законом можуть виникнути проблеми.

Теги: робота, учень, репетитор, репетиторство