Якщо ви - інтроверт

% Марія Фокіна, автор JustLady. % % %
���� �� - ���������
% Інтроверт - від латинського "intro" - "всередину" і "versus" - спрямованість - тип особистості, орієнтований на внутрішній світ. Енергетичний обмін відбувається під час сну. Характер здається потайним, оскільки інтроверт не поспішає висловлювати свою думку і демонструвати свої емоції.
% Статті за темою «Якщо ви - інтроверт» %
Якщо ви - інтроверт
% Якщо подруга - інтроверт %
Якщо ви - інтроверт
% Екстраверт і інтроверт: особливості типів особистості %
Якщо ви - інтроверт
% Моя проблема - сумне вираз обличчя %
Якщо ви - інтроверт
% Людина в коконі: хто він? %

Інтроверт з комфортом переносить усамітнення, не відчуває необхідності постійно знаходитися в компанії. Навпаки, галасливі збори можуть вивести його з рівноваги і втомити. Працювати вони теж воліють на самоті, тому відповідні професії для них - учений, письменник, дослідник, індивідуальний підприємець.

У знайомствах інтроверт воліє мати мала кількість друзів (на відміну від екстраверта), з якими знайомий вже дуже давно і дуже близько. Але такий вірний друг, як інтроверт - справжній подарунок долі.

Гідності інтроверта - вміння працювати на самоті, неконфліктність, м'якість, готовність вислухати, вміння піти на поступки. Останнє можна віднести і до недоліків, оскільки іноді інтроверт настає собі на горло, аби уникнути конфронтації.

Недоліки інтроверта - погані навички комунікації, в тому числі нездатність зав'язати знайомство або розмова, боязнь сцени і публічних виступів.

Інтроверт збалансує свій характер, якщо навчиться домагатися позитивної реакції від співрозмовників і слухачів. Для цього важливо поважати оточуючих, ставити їх інтереси вище своїх.

А працюючи над собою можна досягти великих успіхів, адже є чимало прикладів геніїв-інтровертів, які отримали громадське визнання. Головне - знати свої слабкі сторони і робити ставку на позитивні якості. Про те, як розібратися в собі і стати успішною, не змінюючи тим цінностям, які закладені в вас, розповідається, наприклад, у книзі Сьюзан Кейн «Інтроверти. Як використовувати особливості свого характеру ».

Рік від року екстраверти все сильніше тягнуть канат в свій бік, в результаті їх світогляд набуває статусу культурної норми. У цій ситуації життя полярного типу особистості значно ускладнюється.

Особливо помітний цей процес в Америці, на батьківщині автора книги про інтровертів, де успіх і суспільне визнання цінуються вище, ніж де б то не було. Де широка посмішка, здатність заговорити з будь-яким незнайомою людиною або експромтом виступити перед великою аудиторією повинні вбиратися з молоком матері. Але чи всім комфортно жити в такому світі? У книзі Сьюзан розмірковує про природу интроверсии, підкріплюючи свої висновки результатами численних досліджень. Будучи інтровертом, ділиться своїм досвідом, розповідає надихаючі історії знайомих і людей, що залишили слід у світовій історії.

Книга містить практичні поради, як інтроверту стати успішним у тому, що його цікавить, але пов'язане з активними комунікаціями і необхідністю бути завжди на виду. Сьюзан зізнається, що, можна сказати, писала цю книгу все життя. І, як це завжди буває, коли письменник знає про проблему не з чуток, піднімає найгостріші проблеми, дуже точно описує ситуації і пропонує перевірені на собі рішення.

Поняття интроверсии розглядається в книзі досить широко, тому її можна рекомендувати всім, хто прагнути розібратися в собі і добитися успіху.

Теги: характер, друг, співрозмовник, знайомство, недолік, гідність, слухач, інтроверт

Соціальні стереотипи і їх мінуси

% Elena Weinberg, автор JustLady. % % %
���������� ���������� � �� ������
% З поняттям «стереотип» більшість з нас, так чи інакше, знайомі з повсякденного життя. Ми знаємо, що стереотип - це якийсь шаблон сприйняття об'єктів, завдяки якому ми наділяємо їх певними рисами. У більшості випадків ми також думаємо, що цей термін носить негативний характер. Таке уявлення вже саме по собі стереотипно. Що ж поганого в стереотипах, і навіщо вони взагалі нам потрібні?
% Статті за темою «Соціальні стереотипи і їх мінуси» %
Соціальні стереотипи і їх мінуси
% Стереотипи про відносини %
Соціальні стереотипи і їх мінуси
% 5 сексуальних стереотипів %
Соціальні стереотипи і їх мінуси
% Секс і вік жінки: стереотипи і упередження %
Соціальні стереотипи і їх мінуси
% Міфи та стереотипи про працевлаштування %

Наше сприйняття речей і людей залежить значною мірою від тих ідей та образів, які поширені в конкретному суспільстві або культурі. Не обтяжуючи себе глибоким аналізом цих ідей, але обмежуючись лише поверхневими знаннями, ми приймаємо їх як системи для категоризації малознайомих об'єктів.

Так, наприклад, інспектора ДІБДР ми, швидше за все, будемо сприймати як жодного хабарника, можливо, схильного до криміналу, вкриває доходи, необ'єктивного і вміє використовувати ПДР як засіб збагачення всупереч чинному законодавству. Приблизно такий стереотип сприйняття представників цієї професії склався в нашій країні. Наскільки таке уявлення відповідає дійсності?

Деякі автори, такі як М.-А. Робер, Ф. Тільман, вважають, що подібного роду стереотипами оперують без всякого на те об'єктивного підстави. Вони стверджують, що це подання не має нічого спільного з реальністю, а лише відповідає потребі людини в узагальненні та класифікації того, що він думає і відчуває. Оперування стереотипами в даному випадку представляється як перешкода для встановлення взаєморозуміння між людьми.

Але якщо стереотип не має нічого спільного з реальністю і тільки є перешкодою, чому ж тоді ми їх засвоюємо і використовуємо так часто? Т. Шибутані доводить, що все не так однозначно. Дійсно, ми засвоюємо стереотип, ще не маючи власного уявлення про дійсність, завдяки чуткам, розмовам, фільмів і т.п. Але стереотипи стають діючою моделлю сприйняття тільки в тому випадку, коли знаходять практичне підтвердження. Якщо вам доводилося самим «класти за рукав» даішнику за неправильну парковку або перевищення швидкості, то соціальне уявлення, про який ви тільки чули раніше, стає вашим стереотипом сприйняття. Якби всі інспектори ДПС зупиняли вас тільки для того, щоб подарувати вам квіти, ви б ніколи не повірили в те, що вони насправді такі неприємні люди, як про них говорять.

Але в цій ситуації саме завдяки стереотипу ви вже були готові до певної поведінки інспектора, тому воно не було для вас несподіваним або шокуючим. У цьому випадку позначається позитивний ефект стереотипу, тому сприйняте вами уявлення все ж мало щось спільне з реальністю. І тут стереотип сприяв якраз полегшення взаєморозуміння між вами та інспектором. Що ж тут поганого?

Розглянемо інший поширений стереотип. Існує досить стійке уявлення про вагітних жінок як примхливих, вибагливих, не зовсім здорових фізично і загальмованих розумово людях. Завдяки такому поданням до вагітних ставляться більш поблажливо, прощають їм більше, ніж іншим, потурають примхам, частіше балують. Здавалося б, у такому ставленні є тільки плюси. Але таке сприйняття невиправдано звужено: люди схильні приписувати вагітності занадто багато чого. А якщо ви під час вагітності, не дай бог, підхопили гепатит? Мало хто з оточуючих подумає про те, що нудота в даному випадку зовсім не є наслідком токсикозу. Та й ви самі, швидше за все, теж. І звернення до лікаря надійде несвоєчасно, а наслідки цього можуть бути плачевні.

Таким чином, ми бачимо, що в стереотипах є як плюси, так і мінуси. З одного боку, стереотипи спрощують сприйняття представників певних соціальних спільнот, полегшуючи взаємодію з ними. З іншого боку, таке спрощення, часто невиправдане, виключає з сприйняття багато значущих фактори, що пояснюють поведінку або стан людини, приводячи іноді до непоправних помилок.

Теги: взаєморозуміння, реальність, сприйняття, класифікація, узагальнення, стереотип