Нетбук: комфорт чи данина моді?

% Воландеморт, автор JustLady. % % %
������: ������� ��� ���� ����?
% В даний час для активної людини складно уявити життя без інтернету і сучасних технологій. Інформація потрібна завжди, всім і скрізь. І для того, щоб максимально швидко її отримати і за необхідності обробляти, існує величезна кількість різних пристроїв. Серед найбільш популярних можна виділити: мобільний телефон (смартфон або комунікатор), ноутбук або нетбук і планшетний комп'ютер. Залишається лише вибрати пристрій, виходячи з власних потреб.
% Статті за темою «Нетбук: комфорт чи данина моді? » %
Нетбук: комфорт чи данина моді?
% Органічні продукти: данина моді чи здоров'ю? %
Нетбук: комфорт чи данина моді?
% Свінг: данина моді чи повальний гріх? %
Нетбук: комфорт чи данина моді?
% Змінити імідж ... Данина моді чи необхідність? %
Нетбук: комфорт чи данина моді?
% Модні кольори 2011 %

Наймоднішим девайсом в даний час є планшетний ПК. Після того, як компанія Apple випустила перший iPad, всі світові виробники мобільних пристроїв визнали за необхідне випускати планшети. Це досить зручні пристрої, що дозволяють користуватися будь-якими інтернет-сервісами, набирати тексти, переглядати фото та відео, а також грати. Однак вони не володіють такими функціональними можливостями, як ноутбуки і нетбуки. В цілому, планшет можна порівняти з потужним смартфоном з великою діагоналлю екрану.

Розглянемо нетбук. Спочатку цей молодший брат ноутбука розроблявся виключно для серфінгу по сторінках глобальної мережі. Звідси і пішла його назва - нетбук («ні» - скорочення від англ. Network - мережа; «бук» - скорочення від англ. Notebook - ноутбук). Перші нетбуки не відрізнялися високою продуктивністю, тому їх складно було використовувати для чогось, крім набору тексту і перегортання сторінок інтернету.

З часом вони ставали дедалі потужнішими й тепер по продуктивності практично порівнянні зі своїми старшими братами. Вони менше звичайних ноутбуків, їх зручніше носити з собою всюди. Вони здатні досить довго працювати автономно, окремі моделі - до 12 годин. За допомогою них можна виконувати ті ж завдання, що і на домашніх ПК, крім досить вимогливих ігор. Вони мають повний набір засобів зв'язку з інтернетом, що дозволить завжди залишатися онлайн. На даний момент існує величезна різноманітність кольорів і дизайнів нетбуків, здатне задовольнити найвибагливіший смак. Ще один важливий фактор - ціна. Вартість хорошого нетбука порівнянна з ціною доброго мобільного телефону і істотно нижче вартості ноутбуків і планшетних ПК.

Так що ж таке нетбук: комфорт чи данина моді? Нетбук - це комфортна данина моді. З ним сучасний активна людина виглядає ще сучасніше, а ті, кому він потрібен для роботи в будь-якому місці, отримають задоволення від потужності і функціональності.

Теги: інтернет, нетбук, здоров'я, мода, шкода, використання, комфорт, данина

Суперечки вчених про вплив мобільного телефону на організм людини

% Freya, автор JustLady. % % %
����� ������ � ������� ���������� �������� �� �������� ��������
% Поява мобільних / стільникових телефонів полегшило життя людям і зробило її більш комфортною, дозволивши бути на зв'язку з необхідними людьми в будь-який час і в будь-якому місці. Однак ще з середини XX століття почалися суперечки про вплив на здоров'я електромагнітного випромінювання.
% Статті за темою «Суперечки вчених про вплив мобільного телефону на організм людини» %
Суперечки вчених про вплив мобільного телефону на організм людини
% Вплив фізичної активності на обмін речовин %
Суперечки вчених про вплив мобільного телефону на організм людини
% До чого призведе обмеження в споживанні кухонної солі? %
Суперечки вчених про вплив мобільного телефону на організм людини
% Вплив харчування на імунну систему %
Суперечки вчених про вплив мобільного телефону на організм людини
% Шкода комп'ютера на здоров'я людини %
% На сьогоднішній день однозначних висновків про шкідливий вплив мобільних телефонів і ступеня цієї шкоди немає, в усякому разі у відкритому доступі. У будь-якому разі, сьогодні людину оточує така кількість приладів і випромінювань, що навіть якби по телевізору замість реклами розповідали про шкоду стільникових і комп'ютерів, навряд чи ними перестали б користуватися. Однак, якщо загроза для здоров'я дійсно існує, слід було б робити хоча б мінімальні запобіжні заходи і дотримуватися оптимальні правила експлуатації техніки.%

Думки вчених і лікарів

Спори про нешкідливість чи шкоду стільникових йдуть постійно. Ті, хто дотримується версії шкоди, наводять аргумент, чому детальна інформація на цю тему досі недоступна, - фінансова вигода виробників стільникових приховувати результати досліджень.

Щоб зв'язуватися з базовою станцією, мобільний телефон випромінює електромагнітну енергію. Людський мозок ж виступає в ролі антени і поглинає більшу частину випромінюваної енергії. При тривалому користуванні може підвищуватися температура живих тканин і розпадатися білки, відбуватися несприятливі зміни в хромосомах. Так вважають фахівці з Японії.

Організації з охорони здоров'я рекомендують використовувати мобільний і тримати його поблизу голови по можливості якомога менше.

Тому любителі багатогодинних розмов входять в зону ризику. Особливо це стосується дітей, оскільки їх мозок більш сприйнятливий до випромінювань. Чим менше додаткових функцій та ігор в телефоні дитини, тим краще, тому вони змушують користуватися апаратом частіше.

Експеримент, проведений протягом чотирьох років європейськими фахівцями, показав, що електромагнітні випромінювання ушкоджують ДНК. Також часті розмови по стільниковому провокують дратівливість, втому, безсоння, порушення статевих функцій і навіть рак. Чим довше розмови протягом дня, тим більше збільшується ризик втрати пам'яті.

Також є інформація про негативний вплив електромагнітних полів на нервову систему, на її функціонування, через порушення проникності клітинних мембран для іонів кальцію. В результаті може розвинутися депресія, дратівливість, неврівноваженість. За даними кембриджського професора Шпігельхалтера, існує «радіохвильова хвороба», що виявляється в астенічному синдромі, неврастенії. Довго знаходяться в електромагнітному полі люди відчувають швидку стомлюваність і слабкість, порушення сну, погіршення пам'яті. Також відбувається вплив на гени в ДНК клітин.

Серед вчених є думки про зв'язок тривалості використання мобільного і збільшенням ризику захворіти раком і про те, що телефони можуть викликати алергічні реакції на різні речовини, погіршувати якість сперми. Останнє актуально навіть просто при носінні стільникового в кишені брюк.

За висновком співробітників РАН, що працює в режимі очікування телефон може засмутити і скоротити швидкий і повільний сон - найважливіші його фази.

Данські вчені, проте, вважають, що чутки про шкоду мобільних телефонів перебільшені. Для своїх досліджень вони взяли дані статистики захворювань на рак в Данії і дані понад 300 тисяч власників телефонів. Зіставивши інформацію, вчені не побачили чіткої зв'язку між використанням популярного засоби зв'язку і рівнем захворюваності на рак або іншими хворобами. Інші заперечують - не відомо, як часто користувалися стільниковим люди зі згаданої статистики. У всякому разі, заяви датських фахівців викликали чималу критику.

Хтось ігнорує інформацію про небезпеку стільникових, кажучи, що сучасної людини і так оточує електромагнітне випромінювання різних приладів, і від цього вже нікуди не дітися, а вживання повних хімії харчових продуктів не менш шкідливо.

А хтось вважає, що немає сенсу панікувати, поки не з'являться факти, що дозволяють робити однозначні висновки про вплив випромінювання телефонів.

Офіційний підхід

Згідно опублікованому в червні 2011 р звітом ВООЗ, відповідно до висновків Міжнародного агентства з вивчення ракових захворювань, стільникові телефони відносяться до класу 2В - класу агентів, можливо канцерогенних для людини. Тобто, повної впевненості в канцерогенності немає.

Санітарні норми в деякій мірі регулюють шкідливий вплив телефонів, встановлюючи певні обмеження частотних характеристик і т.д.

Теги: організм, людина, телефон, суперечка, шкода, вплив, вчений