Папуги Кореллі: особливості утримання в домашніх умовах

% Юлія Отруйна, автор JustLady. % % %
������� �������: ����������� ���������� � �������� ��������
% Чубатий папуга - німфа або Кореллі (Nymphicus hollandicus) є однією з найпопулярніших птахів, що розводяться в неволі. Карелла порівняно невеликого розміру (30-33 см), завбільшки з крупного дрозда. Батьківщина цього папугу - Австралія. Птахи на волі живуть парами або об'єднуються в невеликі зграйки, тому не представляє великої праці тримати цей вид у вольєрах або клітинах в квартирах.
% Статті за темою «Папуги Кореллі: особливості утримання в домашніх умовах» %
Папуги Кореллі: особливості утримання в домашніх умовах
% Як надати зачісці об'єм %
Папуги Кореллі: особливості утримання в домашніх умовах
% Папуги проти стресу %
Папуги Кореллі: особливості утримання в домашніх умовах
% Приготування ефірних масел %
Папуги Кореллі: особливості утримання в домашніх умовах
% Час подорожей: Тенеріфе %

Забарвлення у папуг переважно сірий. Більш красиві самці корелл. Чубчик у птахів жовтий, з оливково-зеленими кінчиками пір'я. Передня частина голови - яскраво-жовта, на щоках червоно-помаранчеві плями. Хвіст темний клинчастий. Дзьоб і ніжки сіренькі. Самки корелл набагато тьмяніше, в основному брудно-сірого забарвлення. Слід пам'ятати, що у самців яскраве вбрання з'являється не відразу, а через 10-12 місяців, коли птах стає дорослою.

У неволі німфа дуже приємна і ласкава птах. Вона може чудово уживатися з іншими дрібними пташками (канарки, Ткачик). Корелла ніколи не ображає дрібних птахів. Голос у папуги приємний і неголосний. Різкі трелі видає птах, якщо тільки вона чимось налякана або надмірно збуджена.

Клітку для корелл краще вибрати прямокутну, не менш 40х50х60 см. Дрібні клітини приведуть до виламуванню у птаха пір'я. Найчастіше розташовують клітку на стіні, на рівні очей людини. Не варто розміщувати її на холодильнику, мікрохвильової печі або близько батарей опалення. Піддон затьмарюється чистим папером. Не варто кидати на дно клітки рвані газети і сипати пісок. Птах, змахуючи крилами, буде все це розкидати.
% Всі іграшки, поїлки, жердочки треба регулярно очищати від посліду і раз на тиждень обдавати клітку окропом.

Кореллі зерноядние птиці, тому переважно давати їм зерносуміші. Норма годування в день для однієї птиці - 1, 5 столових ложки, але молодим батькам потрібно збільшити порцію до 2 ложок. Переїдання небажано для корелл, а відмова від їжі може служити сигналом хвороби.

Крім зерна німф можна пригощати фруктами (яблука, груші), овочами (помідори, кабачки, огірки). Це, звичайно, не означає пхати в клітку фрукт цілком. Скибочки в день цілком достатньо. Можна запропонувати папузі кілька ягід або ложечку сиру. Зелень можна давати необмежено. Будь-яку нову їжу потрібно вводити в раціон поступово, пропонуючи її в подрібнений вигляді або підвішуючи до прутиках клітини. Питна вода для птахів змінюється щодня.

Як і всім зерноядние, Кореллі необхідно в клітці підвішувати спецкормушку з великим піском. Камінчики птах заковтує для правильного травлення.

Не варто зловживати вітамінними сумішами і добавками. Необхідність в них виникає лише в період линьки і одужання папуг. Необхідні норми вітамінів завжди вказані на упаковці.

Птахам потрібен більш тривалий сон (10-12 год.), Ніж людям, тому клітку з папугою у вечірній час коштує накривати щільною тканиною. Пам'ятайте, Кореллі потрібен повітря, не Уриваєв клітку повністю.

У гарну сонячну погоду можна влаштувати своєму улюбленцю сонячні ванни. Важливо тільки, щоб якась частина клітини була з тінню, щоб птах міг туди сховатися.

Папуги люблять купатися, але намагатися загнати їх під воду насильно не варто, це може викликати стрес. Деякі птахи звикають купатися під цівками води з-під крана або просто борсаються в мокрій травичці.

Будиночок для розведення варто вішати в клітці, якщо вашою птаху вже є 1, 5 року. Раніше цього робити не рекомендується. Самка відкладає в середньому 4-5 яєць у гніздо. Насиживание триває 21 день. Пташенята можуть покинути гніздо у віці 5-6 тижнів.

Якщо птах міститься одна, то через деякий час вона стає ручної: підлітає на поклик, годується з рук, дозволяє себе гладити.

Корелла може стати улюбленцем усієї сім'ї але, вирішуючи придбати папугу, ви все-таки повинні пам'ятати, що будь-яка тварина вимагає уваги та спілкування.

Теги: домашні, умова, корелл, зміст, особливість, німфа, каравела

Святкова скатертина своїми руками

����������� �������� ������ ������
% Мабуть, у кожної господині в будинку є скатертину. Скатертина - це прикраса столу, його «плаття». Тому підбір скатертини до столу досить важливий. Адже скатертину може скрасити недоліки сервіровки, а може вигідно відтінити страви.
% Статті за темою «Святкова скатертина своїми руками» %
Святкова скатертина своїми руками
% Креативні ідеї щодо оформлення новорічного столу %
Святкова скатертина своїми руками
% День Святого Валентина. Як привітати кохану? %
Святкова скатертина своїми руками
% 10 ідей для створення новорічного настрою %
Святкова скатертина своїми руками
% Ідеї для будинку своїми руками %

Скатертина на кожен день:

Скатертини бувають повсякденні, святкові та похідні. Повсякденними скатертинами користуються щодня, прикрашаючи ними трапезу і оберігаючи поверхню столу від ненавмисно розлитої або розсипаної їжі, напоїв. Тому повсякденні скатертини купуються або виготовляються з недорогих, добре стираються тканин. Іноді поверх скатертини стелиться прозора клейонка, яка збільшує термін служби скатертини. Останнім часом стали поширені пластикові скатертини або тканинні скатертини з тефлоновим покриттям. Вони легко відмиваються від найважчих плям, практичні і довговічні. До того ж колірна гамма їх дуже різноманітна, а ціна досить низька. Це дозволяє купити кілька різних скатертин для всіх випадків життя.

Скатертина на пікніку:

Похідна скатертину - це скатертина, яку беруть з собою на пікніки. Вона стелиться на землю, щоб оберегти продукти харчування від бруду і мурах. Такі скатертини повинні бути досить щільними і міцними, легко стиратися. Колір для похідної скатертини краще вибрати темний, не мазкий. Хоча для похідної скатертини підійде і повсякденна скатертину, що вийшла з ужитку.

На святковий стіл:

В особливих випадках на стіл стелять святкову скатертину. Вона може бути білою, що додасть святу додаткову урочистість, але може бути і кольоровий, гарно оформленої по краях. Таку скатертину нескладно зшити своїми руками.

Для святкової скатертини зазвичай вибирають однотонний матеріал. Розміри її визначаються розмірами столу і довжиною звисання скатертини. Найкрасивіші скатертини звисають до підлоги, але можливі й варіанти, коли вона звисає до половини або всього на 10-15 см.

Найпростіший спосіб виготовлення скатертини полягає в вирізання її за розміром з обраного матеріалу і обробці країв. Однак святкова скатертина все-таки повинна бути красивою, тому рекомендується прикрашати її низ всілякими красивими речами. Це можуть бути рюші з того ж матеріалу з кантом іншого кольору, з тюлю зі стрічками, кисті, бахрома.

До речі, щоб скатертина звисала з поверхні столу красивими фалдами, низ її можна погіршити. Для цієї мети підійде і кручений шнур, і кант з наповненням.

Теги: рука, вид, скатертину