Як навчитися робити трюки на ковзанах

% Alien, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������ ����� �� �������
% Якщо ви вже впевнено тримаєтеся на льоду і можете без праці ковзати і гальмувати, саме час вчитися більш складним фігурам і трюкам. Якщо у вас добре розвинені координація і відчуття рівноваги, ви зможете виконувати ці прийоми всього через кілька занять.
% Статті за темою «Як навчитися робити трюки на ковзанах» %
Як навчитися робити трюки на ковзанах
% Як навчитися кататися на фігурних ковзанах %
Як навчитися робити трюки на ковзанах
% Як навчитися гальмувати на ковзанах %
Як навчитися робити трюки на ковзанах
% Як навчитися кататися на ковзанах %
Як навчитися робити трюки на ковзанах
% Як навчитися красиво кататися на ковзанах %
% У першу чергу потрібно навчитися робити повороти. Якщо звичайне ковзання і так званий «довгий крок» (деякий час проїхати на одній нозі) освоєні, поворотам буде нескладно навчитися. Почніть рух вперед, і коли захочете повернути, правою ногою відштовхніться, подавши ліву руку і плече вперед. Корпус буде скручуватися вліво. Права нога сама встане на лід у потрібний момент без праці. Після цього продовжуйте рух, переступаючи ногами. Якщо ви будете штовхатися лівою ногою слабкіше, ніж правою, ви будете постійно повертати і їхати по колу.%

Перебігання - більш складний спосіб повороту, в ньому беруть участь ребра ковзана. Щоб зробити перебіжку вліво, поверніть корпус у бік повороту, вивівши праву руку і плече вперед. Нахиліть тіло до центру коника, щоб зробити дугу. Після цього праву ногу виносьте вперед, перетинаючи лінію руху лівої ноги. Зігніть трохи праве коліно, щоб перенести вагу на цю ногу. Зовнішнім ребром лівого ковзанах відштовхніться від льоду. Але не можна відштовхуватися зубцями, інакше ви можете впасти. Починайте ковзання на внутрішньому ребрі правого ковзана - ви не впадете, тому що корпус нахилений до центру кола. Ліву ногу піднесіть до правої, відштовхніться. Ви почнете їхати на зовнішньому ребрі лівого ковзана. Продовжуйте переставляти ноги.

Навчіться їздити тому. Встаньте спиною у напрямку руху. Поставте праву ногу під кутом (щоб зубці дивилися на другий коник) і відштовхніться їй назад. Потім зробите те ж саме рух лівою ногою. Здійснюйте послідовно поштовхи, через деякий час тіло навчиться керувати рухом, і ви заскользіла тому.

Один з найскладніших елементів фігурного катання для початківців - обертання. Притиснувши руки до грудей, обіпріться на зовнішнє ребро ковзана, присядьте трохи і відштовхніться ногою в сторону цього ребра. Так ви будете обертатися на місці. Коли цей прийом буде виходити у вас без праці, переходите до освоєння обертання в русі. Перед трюком змініть трохи напрямок руху (якщо ви їхали за годинниковою стрілкою, почніть рух проти годинникової). Ногу, на яку ви будете спиратися під час обертання, тримайте трохи зігнутою. Зробіть поштовх правою ногою і рухайтеся вліво. Поступово випрямляйте опорну ногу. Щоб вийти з піруета, перенесіть вагу тіла трохи вперед.

Теги: коник, трюк, елемент, катання, обертання, поворот

Як навчитися гальмувати на ковзанах

% Avore, автор JustLady. % % %
��� ��������� ��������� �� �������
% Серед зимових видів спорту катання на ковзанах залишається одним з найбільш популярних і улюблених. Багато людей всією родиною ходять вечорами на каток, щоб весело і з користю провести час. Важливим умінням при катанні є правильне гальмування.
% Статті за темою «Як навчитися гальмувати на ковзанах» %
Як навчитися гальмувати на ковзанах
% Як навчитися кататися на фігурних ковзанах %
Як навчитися гальмувати на ковзанах
% Як навчитися робити трюки на ковзанах %
Як навчитися гальмувати на ковзанах
% Як навчитися швидко кататися на ковзанах %
Як навчитися гальмувати на ковзанах
% Як навчитися обертатися на ковзанах %
% Навчитися кататися на ковзанах можна досить швидко. Найчастіше проблеми виникають з гальмуванням. Сміливість і тренування дозволять вам освоїти техніку швидко.%

Якщо ви тільки починаєте кататися на ковзанах, збільшуйте свою швидкість поступово. Чим швидше ви будете їхати, тим складніше зупинитися. Освойте гальмування спочатку при повільному катанні і потім поступово збільшуйте швидкість.

Щоб загальмувати, для початку потрібно перестати прискорюватися. Поставте ноги разом і котитеся прямо. Поступово швидкість спаде сама по собі через сили тертя. Також можна почати робити Віхляєв рухи ногами: швидко змінювати напрямок лез один від одного і потім всередину.

На фігурних ковзанах на одному або обох лезах на носку є спеціальні зубці для гальмування. Використовуйте тільки одну ногу, інакше ви впадете вперед. Гальмуєте тим коником, яким вам більш зручно. Зазвичай правші застосовують праву, а лівші ліву ногу.

На хокейних ковзанах таких зубців немає, тому для гальмування застосовуються спеціальні техніки. Освоїти їх не важко, головне не боятися. Після декількох спроб у вас обов'язково вийде.

Щоб зупинитися швидко, потрібно різко розвернутися. Однак освоїти такий прийом новачкові проблематично. Почніть з більш простого варіанту.

Праву ногу потрібно направити в ліву сторону приблизно під кутом 50 градусів. При цьому слід напирати на ногу з силою, щоб виникло тертя коника з поверхнею льоду. Тулуб потрібно трохи нахилити назад або присісти, щоб змістити центр ваги назад і вниз, інакше вас за інерцією відкине вперед.

Коли ви освоїте метод гальмування однією ногою, можна переходити до тренувань з двома ногами. Обидва коника і тулуб потрібно різко повернути на 90 градусів щодо траєкторії руху. Одночасно тіло слід нахилити назад і з силою натиснути на ковзани, як би збираючись різати лід. Чим вище ваша швидкість, тим нижче вам слід нахилитися. Особливу увагу при цьому варто приділити рівноваги.

Чим більше ви будете тренуватися в гальмуванні на ковзанах, тим швидше навчитеся це робити.

Теги: нога, коник, поворот, гальмування

Як підібрати лижі по зростанню

��� ��������� ���� �� �����
% У спортивних магазинах можна зустріти безліч видів лиж: професійні, туристичні, аматорські, бек-кантрі, юніорські та дитячі. Невідповідні по росту лижі ускладнять катання і можуть призвести до прикрих падінь з травмами.
% Статті за темою «Як підібрати лижі по зростанню» %
Як підібрати лижі по зростанню
% Як вибрати лижі по довжині %
Як підібрати лижі по зростанню
% Як підібрати гірські лижі і черевики для гірських лиж %
Як підібрати лижі по зростанню
% Як підбирати гірські лижі %
Як підібрати лижі по зростанню
% Як стати на гірські лижі %
% Можна виділити три види катання на лижах: класичний, коли лижі ковзають паралельно один одному; коньковий, коли рух відбувається за рахунок відштовхування внутрішньою стороною лижі і нагадує манеру руху ковзанярі; комбінований - поєднує два попередніх стилю. Також розрізняють два типи лиж - м'які (для класичного стилю) і жорсткі (для ковзанярського стилю, щоб краще відштовхуватися).%

Довжина лиж залежить від зросту і ваги лижника. Важливі також вміння - професіонал, любитель і т.д. - І вибір стилю катання. Якщо віддаєте перевагу класичний стиль, носок лижі, який стоїть перпендикулярно підлозі, повинен доходити до середини долоні витягнутої вгору руки. Якщо вибрали коньковий стиль, відніміть 10 см від довжини відповідних лиж для класичного стилю.

Розміри лиж пов'язані і з фізичними особливостями людини. Зростання лижника 150 см - рекомендована довжина лиж при класичному стилі 175-180 см, при коньковом - 170 см; рекомендована довжина палиць 120 см при класичному стилі, при коньковом - 130 см.

Зростання людини 155 см - рекомендована довжина лиж при класичному стилі 180 см, при коньковом - 170 см; рекомендована довжина палиць 125 см при класичному стилі, 135 см - при коньковом.

При зрості 160 см рекомендована довжина лиж при класичному стилі 180-190 см, при коньковом - 170-180 см; рекомендована довжина палиць при класичному стилі 130 см, при коньковом - 140 см і т.д.

Якщо вирішили взяти з собою дітей, вам знадобляться наочні приклади вибору лиж і палиць для дітей. Зростання дитини 100 см - рекомендована довжина лиж 100 см, довжина палиць - 75 см.

Зростання дитини 110 см - довжина лиж 110 см, палиць - 80 см.

При зростанні 115 см рекомендована довжина лиж 129 см, палиць - 85 см.

Зростання 120 см - довжина лиж 130 см, палиць - 90 см і т.д.

Лижні палиці для професіоналів мають більш складну конструкцію, ніж для аматорів. Універсальне правило підбору палиць для класичного стилю - зростання лижника мінус 30 см; для ковзанярського стилю - зростання лижника мінус 20 см.

Теги: лижа, зростання, палиця, підбір