Молоко: користь чи шкода?
% KamboJa, автор JustLady.
%
%
%
% Корисно або шкідливо молоко? Чимало зламано списів на користь як однієї, так і протилежної точки зору. Істина ж, як завжди, знаходиться десь посередині. Можливо, вона навіть не існує зовсім, так теж буває. Значить, пити чи не пити молоко, кожен вибирає сам.
% Статті за темою «Молоко: користь чи шкода? »
%
% Шкода і користь молока для дорослих і дітей
%
% Зелений чай: користь чи шкода
%
% Шкода газованих напоїв
%
% Вегетаріанство: шкода чи користь для організму
%
Молоко - перша їжа всіх ссавців. Цей аргумент часто наводять прихильники того, що молоко все ж корисно, містить величезну кількість поживних речовин, мікро- і макроелементів. Але чи багато ви знаєте ссавців тварин, які, навіть ставши дорослими, продовжували б харчуватися молоком?
Абсолютний шкоду або незаперечна користь молочних продуктів представляються досить сумнівними. Тому давайте уявимо якісь ваги, на одну чашу яких покладемо позитивні для людського організму якості молока, на іншу - негативні.
Користь молока обумовлена тим, що білки цього продукту містять практично всі незамінні для людини амінокислоти. Молочні білки засвоюються організмом на 96%, найбільш повноцінний серед жирів молочний жир - на 95%, молочний цукор - на 98%.
У молоці знаходяться ферменти й елементи, що беруть участь в безлічі метаболічних процесів. Також продукт багатий солями кальцію, фосфору.
Молоко - незамінний вид їжі для ослаблених людей, діабетиків, дітей, хворих на гастрит, туберкульозом, захворюваннями виводить системи і шлунково-кишкового тракту. Воно здатне обволікати шлунок, знижуючи тим самим вплив на його стінки шлункового соку.
Тепер плавно переходимо до шкоди. Почати, напевно, слід з того, що молока, як якогось універсального продукту, просто не існує. Молоко морського котика - їжа для його дитинчат і чиста отрута для мишенят. Точно так само різниться своїм складом жіноче молоко і коров'яче.
Саме тому материнське молоко корисно для людини (у всякому разі, грудне), а от коров'яче @. @ Тут все спірно. Наприклад, коров'яче молоко містить казеїну в 300 разів більше, ніж жіноче.
Молоко засвоюється досить важко. Тому під час його перетравлення в травному тракті виникають бродильні процеси, наслідком яких, як відомо, є метеоризм, посилене розмноження патогенних мікроорганізмів.
Крім того, молоко може спровокувати алергічні реакції (напевно серед ваших знайомих знайдеться парочка людина з алергією на компоненти молока) і навіть аутоімунні прояви.
Існує думка, що пастеризоване коров'яче молоко порушує мікрофлору кишечника людини. Непастеризоване ж - відмінна живильне середовище для патогенних бактерій типу сальмонели, які з молоком ж потрапляють в тіло людини.
Людина, звичайно, може вживати коров'яче молоко і його похідні без шкоди для себе. Але не будь-хто. Не більше 100 мілілітрів молока в день можуть випивати лише ті, хто є володарям III (B) групи крові. Всім іншим продукт у чистому вигляді протипоказаний, та і його похідні (сир, сметана, йогурт) можуть бути рекомендовані у вельми помірних кількостях.
Власне, чаші наших ваг зрівнялися. Втім, всі аргументи «за» і «проти» молока представляються досить спірними. Тому пити чи не пити цей напій, приготований самою природою, кожен вирішує сам.
Теги: молоко, користь, шкода
Тисяча і один секрет застосування ефірного масла меліси
% Ароматерапія, відома нашим предкам з давніх часів, довгий час залишалася недоступною для широких кіл споживачів, а ефірні масла вважалися предметом розкоші. Але все змінюється, і сьогодні аромамасла широко використовуються при виробництві косметики, а також для різних салонних процедур. Вчені підтверджують, що ефірні масла не тільки піднімають нам настрій, але і лікують від цілого набору хвороб, і ви можете вигідно поєднувати приємне з корисним. Варто відзначити, що у кожного ефірного масла є свої цілющі властивості. Сьогодні жіночий журнал JustLady розповість вам про те, як використовувати ефірна олія меліси.
% Статті за темою «Тисяча і один секрет застосування ефірного масла меліси»
%
% Ефірна олія кориці: пряна користь
%
% Опік ефірною олією - техніка безпеки при роботі з Фітоессенціі
%
Ефірні олії можна перетворити в насолоду, яку буде супроводжувати вам завжди і всюди. Якщо у вас є улюблені запахи, то ви можете зробити оригінальні духи, змішавши кілька крапель тих чи інших масел. Хочете, щоб удома вас завжди супроводжували лише приємні запахи? Купуйте аромалампу - вона допоможе вам впоратися зі стресом після важкого робочого дня і наповнить квартиру тонким і ніжним ароматом. Пару крапель олії можна капнути і в ванну, щоб пахнути після неї цілий день. І для всього цього можна ефективно використовуватиефірне масло меліси.
Мелісса - це багаторічна квітуча рослина, яке можна зустріти в країнах Європи та Азії. Мелісса має ніжний аромат лимона, і ті, хто коли-небудь відпочивав на дачі у бабусі, напевно пам'ятають неймовірно смачний чай з мелісою. Досить було кинути в окріп пару листочків, і він уже поширював яскравий лимонний запах. А все тому, що в листі меліси міститься багато масла. Його отримують методом парової відгонки.Ефірне масло меліси широко використовується в медицині: воно знімає спазми, протистоїть серцевим хворобам, допомагає боротися з раковими пухлинами, заспокоює нерви і знімає головний біль.
Варто відзначити, що відвар меліси також вельми цілюще: їм поять хворих на астму, тахікардією, недокрів'ям і порушенням травлення. А ефірне масло меліси благотворно впливає на емоційний фон людини. Ви страждаєте порушеннями сну? Трохи крапель олії меліси в аромалампу, і проблема вирішена. Не можете зосередитися? Візьміть масло з собою на роботу, і воно призведе ваші думки в порядок. Стали дратуватися? І в цьому випадкуефірне масло меліси - Це саме те, що лікар прописав! До того ж, меліса відмінно зміцнює імунітет і бореться з хвороботворними бактеріями в повітрі. Ті, хто пропонує боротися з грипом за допомогою часнику, напевно не знають, що меліса здатна вирішити цю проблему куди більш приємним способом.
Крім усього цього,ефірне масло меліси незамінне в косметології. Воно ідеально знезаражує і підсушує шкіру, і тому його рекомендують тим, хто страждає від розширених пор і вугрової висипки. Це стосується і жирного волосся: досить додати в шампунь пару крапель олії меліси, і скоро вони стануть чистішими і слухняним. Завдяки мелісі ви зможете забути про лупи. А якщо змащувати маслом губи, то до них незабаром повернеться їх початковий колір.
Для тих, хто захоплюється містикою і самопізнанням,ефірне масло меліси теж буде вельми цікаво. Воно здатне надати вам сили і впевненості в собі, а також надійно захистити від пристріту і недобрих побажань. Мелісса володіє так званим ароматом Меркурія, який відповідає за чарівність і розвиток розумових здібностей. Але всім любителям ефірного масла варто пам'ятати, що «у краплі - насолода, а в ложці - отрута». Якщо переборщити з дозуванням, то чи не мала ймовірність головного болю. Втім, мелісою дуже складно отруїтися, і вона практично не має протипоказань. Винятком є особиста непереносимість меліси.
Для тих, хто влітку страждає від укусів комах, буде гарною новиною те, щоефірне масло меліси відлякує комарів і кровосисних мошок. А ще воно відмінно лікує від укусів: для цього потрібно капнути кілька крапель олії на вологий компрес. Такий компрес допоможе подолати біль при ревматизмі, а також вилікує від грибка, висипу і інших неприємних висипань на шкірі. Просто дивно, що звичайний квітка володіє такою силою: природа зробила його незамінним помічником для людського здоров'я.
У кожного ефірного масла є свій характер: вони не завжди добре поєднуються з іншими маслами. Два цілком нешкідливих масла разом можуть призвести до безлічі неприємних наслідків. А союз поєднуються один з одним масел може бути для вас подвійно приємний.Ефірне масло меліси можна без побоювання поєднувати з такими ж цитрусовими і свіжими запахами: бергамотом, грейпфрутом, лимоном, ялівцем. Наприклад, змішавши дві краплі бергамоту, три краплі грейпфрута і одну краплю меліси, можна отримати есенцію, здатну перетворити простий крем в очищающий і протівоугревие.
Отже, ефірні масла - це багатий природний джерело здоров'я і чудового настрою, який при правильному використанні здатний стати для вас незамінним супутником у всіх справах і в будь-якому місці.Ефірне масло меліси - Це лише один із сотень ароматів, які можна придбати в будь-якій аптеці або косметичному магазині. Існує безліч рецептів, за якими мелісу можна змішувати з іншими ароматами і використовувати для додавання в крем, шампунь, під час масажу і ароматерапії. Але й саме по собіефірне масло меліси здатне на багато що - в цьому ми вже встигли переконатися в нашій статті.
Тетяна Карпова / Жіночий журнал JustLady % Фото: veer.com
Теги: масло, секрет, меліса, застосування
|