Якщо ви все-таки вирішили, що необхідно фігуру змінити, то вам на допомогу будуть наступні рекомендації, їх всього сім. Але перш ніж проаналізувати конкретні кроки, слід мати на увазі, що шлях до ідеальної фігури буде заснований на трьох концепціях: систематичність, регулярність і відсутність поспіху.
1. Ви повинні усвідомити необхідність кардинальної зміни життя і бути до цього готовим.
% Будь дорога починається з першого кроку. Для вас таким кроком має стати рішення кардинально змінити усталений порядок вашому житті, причому раз і назавжди, а також ваша психологічна і фізична готовність до цього. Якщо ви налаштовані просто спробувати, а там, як вийде, то краще не починати.
2. Ви повинні визначитися з метою.
% Тільки наявність певної мети дозволяє людині, незважаючи ні на що, йти до її досягнення, тому відразу ж необхідно визначитися чого ви хочете домогтися в результаті змін: знизити вагу, надати фігурі стрункість або просто вести здоровий спосіб життя. Як правило, якщо мова йде про ідеальну фігуру, то метою є зниження ваги, збереження досягнутого ваги і надання фігурі стрункості. Для того щоб постійно контролювати хід досягнення мети, заведіть собі щоденник, де складіть план на день, на тиждень, на місяць і т.д. По-перше, вам буде простіше себе контролювати, по-друге, кожен день, розуміючи, що ви домагаєтеся потрібного проміжного результату і чітко дотримуєтесь мети, ваш психологічний настрій буде тільки підвищуватися.
3. Завжди дійте усвідомлено.
% Побудова ідеальної фігури - це не той випадок, коли слід керуватися імпульсами і раптом емоціями. Ви повинні кожен день чітко уявляти собі, що і для чого ви робите. Кращий спосіб контролювати обсяги і частоту прийняття їжі - записувати ті продукти, які ви вживали протягом дня, а потім аналізувати, наскільки доцільно було часто перекушувати або поглинати велику кількість їжі. Не виключено, що ви намагаєтеся їжею зняти нервову напругу, тоді варто просто тримати поруч з собою у хвилини стресу низькокалорійні продукти, наприклад, овочі або фрукти.
4. Зверніть увагу на своє харчування.
% Багато хто чомусь вважають, що, якщо зовсім мало харчуватися, то швидше схуднеш, деякий ж взагалі починають голодувати. Голодування ніколи не приведе до ідеальної фігури, воно лише порушить роботу систем організму і добре, якщо тільки тимчасово. Правильне харчування - це не відмова від їжі, це збалансованість харчування. У їжі повинні бути присутніми всі необхідні речовини, потрібні для нормального і здорового функціонування організму. Якщо вам важко визначитися з дієтою, то побудуйте раціон, розділивши добову норму продуктів на три категорії: овочі, злаки та продукти, що містять білок. Кожна категорія повинна займати третину добового раціону, не більше і не менше. Оцініть, скільки калорій перевищує необхідний для вас обсяг. Необхідна кількість калорій безпосередньо залежить від того способу життя, який ви ведете, тому доведеться зайнятися підрахунками і визначити для себе баланс.
5. Активність і ще раз активність.
% Звичайно, не багато хто з нас можуть дозволити собі систематичні заняття спортом, фітнес, тренажерний зал і т.д., але без активності людина перетворюється на «овоч». Ніхто не змушує вас займатися щоденними фізичними навантаженнями і накачувати м'язи. Ідеально, зрозуміло, було б здійснювати 2-3 рази на тиждень походи в спортзал, але, якщо вам ніколи, спробуйте підняти м'язовий тонус і разом з тим спалити калорії банальними ранковими пробіжками, пішими прогулянками, замість транспортних поїздок, поднятиями по сходах пішки, а не так на ліфті і т.п. Важливо пам'ятати, що вага необхідно не просто знижувати, для ідеальної фігури важлива наявність гарної м'язової фактури, а від схуднення у вас буде тільки в'ялість в тканинах і м'язах.
6. Знайдіть собі групу підтримки
% Домагатися чогось, що вимагає великих зусиль, завжди краще разом з кимось, тому підшукайте собі друзів-однодумців або просто знайомих, які підтримали б вас, а найкраще слідували єдиної мети разом з вами.
7. Намітьте собі довгострокову програму вдосконалення.
% Кажуть, що мета втрачає свою привабливість після досягнення. До ідеї створення ідеальної фігури дане твердження дуже підходить. Ви все спланували, ви за кілька місяців наполегливої праці досягли бажаного результату, і ось тут-то організм починає вам нашіптувати, що непогано б трішки розслабитися, дозволити собі злегка зайвого. Ну що буде поганого, якщо ви на день-другий повернетеся до колишнього способу життя? Знайте, допустивши найменшу розслабленість, ви втратите контроль над собою. Ні, звичайно, один день нічого не вирішить, фігура не зміниться, але зміниться, та ще й як, психологічний настрій. Слід пам'ятати, що спочатку була поставлена мета не тільки досягти ідеальної фігури, але і зберегти її. Щоб уникнути таких конфліктів самого з собою, складіть план свого фізіологічного преображення не на місяць чи півроку, а на рік, на три, на п'ять років.
Наостанок хотілося б відзначити - найголовніше - це емоційний настрій і віра в свої власні сили.