Методи м'язової релаксації - геть стреси і неврози!

������ �������� ���������� � ����� ������� � �������!
% Загальновідомо, що в результаті тривалих стресів, нервових перенапруг виникають емоційні зрушення, які, в свою чергу, можуть стати причиною різних недуг. Тому профілактику багатьох захворювань потрібно починати до того, коли з'являється невроз, першопричина якого - стресові ситуації. За своєю суттю, стрес - це напруга, а стан, протилежний напрузі - розслаблення або релаксація. Саме тому релаксація і є одним з найефективніших способів, що допомагають боротися з напругою. А про те, які бувають методи релаксації, повідає жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Методи м'язової релаксації - геть стреси і неврози! » %
Методи м'язової релаксації - геть стреси і неврози!
% Стоун-масаж: геть стрес, напругу і втому %
Методи м'язової релаксації - геть стреси і неврози!
% Як займатися релаксацією %
Методи м'язової релаксації - геть стреси і неврози!
% Сила стресу %
Методи м'язової релаксації - геть стреси і неврози!
% Як не набрати вагу під час стресу %

Методи релаксації можна розділити на кілька груп, кожна з яких відрізняється своїм змістом. У першу групу входятьметоди м'язової релаксації.

Цей метод розроблений Е. Джекобсоном, який припустив, що між тонусом скелетної мускулатури і негативним емоційним збудженням в його різних формах (тобто гнів, страх, нервозність, дратівливість) існує прямий зв'язок. Він розробив спеціальні вправи, за допомогою яких людина повинна послідовно розслабляти всі м'язи. Релаксаційний ефект після таких тренувань полягає не тільки в тому, щоб зняти м'язовий тонус, але і в досягненні розслаблення нервово-психічного стану. Тобто вся суть такої методики релаксації полягає в тому, що стресові ситуації і негативні емоції викликають напруження м'язів, а, навчившись розслабляти м'язи, можна зменшити стрес. Цьому і сприяютьметоди м'язової релаксації.

������ ����������

Краще за всіх вміють розслаблятися тільки маленькі діти - якщо придивитися, як вони сплять, то можна помітити, як вони розслаблені. А от дорослі люди, вічно поспішають, зайняті на роботі, повні клопотів і турбот, збирають всю напругу, стрес, негативні емоції. З часом вони просто розучуються розслаблятися ... Телевізор, комп'ютер, читання і будь-які інші види дозвілля не допомагають повноцінно розслабитися. Навіть сон стає поверхневим, тому що людина не може розслабитися навіть вночі. Як результат - вранці він відчуває себе втомленим, апатичним.

Методи м'язової релаксації засновані на тому, що розслаблення найкраще відчувається після напруги. Тому тренування за такою методикою складаються з чергування максимального напруження м'язів і подальшого максимального розслаблення. Відчуваючи різницю напруг, людина з часом починає розрізняти ступінь релаксації. Інакше кажучи, коли людина займається м'язової релаксацією, він досягає нервово-психічного розслаблення.

Методи релаксації, засновані на диханні

Коли людина знаходиться в стані стресу, коли він боїться, розсерджений або хвилюється його дихання стає судорожним, поверховим. Оскільки все тіло людини в цей момент наповнене негативними емоціями і переживаннями, то вдих просто блокується ними. Коли людина заспокоюється, його дихання стає неспішним, рівним. Тобто, при повному диханні хвилювання зникає і досягається стан релаксації. Тому кожній людині потрібно навчитися правильно дихати (акцент на слово «правильно»). «Як же так, адже ми з самого народження вміємо дихати» - запитаєте ви. Вірно, ми все вміємо дихати, але далеко не всі це роблять правильно. Дихання потрібно тренувати, щоб у процесі вдиху і видиху брала участь не тільки грудна клітка, а й нижні відділи живота.
% Дихальної гімнастики дуже багато - можна зайнятися йогою і тренувати дихання з її допомогою, можна почитати літературу сучасних фахівців.

Методи релаксації, засновані на образах

Образи можуть робити на людину зовсім різне вплив: одні роблять нас радісними й енергійними, інші - сумними і сумними. Важливо, щоб людина зуміла знайти той образ, який допоможе йому досягти стану повного розслаблення. Дайте волю уяві, шукайте той самий образ і відчуйте, як саме він діє на вас. Можливо, образи того, як ви ніжитеся в теплій ванні з ароматними травами, або відпочиваєте на м'якій перині, огортає вас своєю ніжністю і теплом, допоможуть вам досягти стану релаксації. Словом, потрібно постаратися зануритися в таку ситуацію, яка вам приємна і благотворно на вас впливає. З часом, якщо ви будете часто й успішно тренуватися, вам можна буде тільки уявити цей образ, і м'язова пам'ять тіла допоможе вам досягти розслаблення.

І, наостанок, декількаметодів релаксації від жіночого журналу JustLady. Виберіть час, коли ви будете самі вдома, і ніхто не буде вам заважати. Почніть з вашої ведучої руки: розслабте долоню, відчуйте, як вона, а потім і вся рука стає теплою і важкою. Потім переходьте до решти частин тіла. Ви відчуєте, як ваше тіло буде поступово розслаблятися. Ці нескладні вправи можна виконувати не тільки вдома, але і в будь-якому іншому місці, де можлива складна ситуація.

Кожна людина повинна знайти свої власніметоди релаксації: Комусь допоможуть вправи по напрузі і розслабленню м'язів, іншим - тренування дихання або словесне переконання. Словом, потрібно знайти свій шлях для найбільшого розслаблення. Журнал JustLady звертає вашу увагу, що вправи не приведуть з першого разу до максимальної релаксації. Тільки після тренувань людина зможе розвинути в собі здатність за мінімальний час занурюватися в розслаблений стан. Присвятіть таким тренуванням хоча б 5 хвилин в день, і з часом ви навчитеся виходити з стресових ситуацій з мінімальними для вас втратами.

 Аліса Терентьєва
% Жіночий журнал JustLady

Теги: стрес, користь, метод, релаксація

Гідромасажна ванна для ніг: масаж для ніг, а користь для всього організму

�������������� �������� ��� ���: ������ ��� ���, � ������ ��� ����� ���������
% Вам подобається ефект, який дає джакузі? Розслаблення, оздоровлення, даний відновлення сил. Ось і нашим ніжкам, яким доводиться несолодко протягом усього дня, такий ефект точно сподобається. І зовсім не потрібно пристосовувати джакузі для цих цілей. Розробники нових корисних пристосувань вже давно подбали про наших ніжках, створивши для них своєрідне міні-джакузі, гидромассажную ванночку для ніг. Про те, як влаштована гідромасажна ванна для ніг, як працює це чудо-пристрій і який ефект можна очікувати від його застосування, розповідає жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Гідромасажна ванночка для ніг: масаж для ніг, а користь для всього організму» %
Гідромасажна ванна для ніг: масаж для ніг, а користь для всього організму
% Як робити ванночки для ніг %
Гідромасажна ванна для ніг: масаж для ніг, а користь для всього організму
% Домашні маски і ванночки для рук %
Гідромасажна ванна для ніг: масаж для ніг, а користь для всього організму
% Шоколадна косметика %
Гідромасажна ванна для ніг: масаж для ніг, а користь для всього організму
% Правила масажу ступень %

Моя знайома Рита настільки любить масаж, що набагато частіше необхідного відвідує салон краси для зустрічі з перукарями і майстрами манікюру і педикюру. Дівчина зізнається, що у всіх салонних процедурах її найбільше приваблює саме масаж. Масаж голови, кистей рук, стоп ніг - це, на думку Ріти, достатній привід для того, щоб в черговий раз відвідати салон краси.

Та що приховувати, багато хто з нас цінують супутній манікюру і педикюру масаж нітрохи не менше, ніж ефект від цих процедур. Томугідромасажна ванна для ніг, Властивості якої недавно можна було оцінити тільки в салонах краси, викликає захоплення у всіх.

Сьогоднігідромасажна ванна для ніг - Це вже не ексклюзив, заради якого треба йти в салон краси. Тепер насолоджуватися розслаблюючим і оздоровчу дію цього пристрою можна і в домашніх умовах. Але перш ніж відправлятися в магазин за цим дивом техніки, визначитеся, якого саме дії ви чекаєте від гідромасажною ванночки для ніг. JustLady допоможе вам у цьому, розповівши про основні можливості такої ванночки для ніг.

Гідромасажна ванна для ніг: будову та функції

Зовнішній вигляд такої ванночки для ніг зовсім не приводить в жах навіть тендітних дівчат, які не мають уявлення про те, як користуватися складними пристроями. Для функціонування ванночки необхідно тільки наявність води і джерела живлення. Все інше гідромасажна ванна для ніг зробить сама, а вам лише потрібно насолоджуватися її сучасним дизайном і ефектом від процедур.

Залежно від моделі ванночки стандартний набір процедур може відрізнятися. Але практично всі сучасні гідромасажні ванни для ніг здатні забезпечити, щонайменше, два види масажу: бульбашковий і вібромасаж. Для рефлекторного масажу стоп зазвичай в конструкції передбачається один або декілька роликів.

Гідромасажна ванна для ніг здатна підтримувати рівномірну температуру води (в деяких моделях можна вибирати температурний режим), а для комфорту і безпеки її поверхня може бути покрита гумовими ніжками.

Зі збільшенням ціни на моделі гідромасажних ванн для ніг збільшуються і їх функціональні можливості. Так,гідромасажна ванна для ніг може бути оснащена магнітами для терапії магнітним полем, інфрачервоними світловими точками для додаткового розслаблення, таймером і дисплеєм для комфортного управління.

�������������� �������� ��� ���

Гідромасажна ванна для ніг: якого ефекту чекати

Перш за все, гідромасажна ванна для ніг - це прекрасний засіб для розслаблення. Як відомо, масаж стоп робить позитивний вплив не тільки на ноги, але і на весь організм в цілому. По-перше, під час масажу розслабляється все тіло, а по-друге, рефлексотерапія, в основі якої лежить зв'язок між точками на стопах і окремими органами, забезпечує зарядом здоров'я і бадьорості весь організм.

Наприклад, за допомогою гідромасажною ванночки для ніг можна позбутися головного болю, якщо вона викликана стресами, напруженням або втомою, а також цілком успішно боротися з проявами вегето-судинної дистонії.

Ви обов'язково оціните властивості гідромасажною ванночки для ніг, якщо є любителькою високих підборів. Така ванночка допомагає боротися з набряками і навіть з судомами в стопах і в області гомілки. Крім того, за допомогою гідромасажу можна налагодити нормальний приплив крові до судин, прискорити обмін речовин, а також висновок з організму солей і шлаків.

Не можна не сказати про профілактику варикозного розширення вен.Гідромасажна ванна для ніг дійсно може стати серйозною перешкодою на шляху у даного захворювання. Але наявність цього захворювання вже є протипоказанням для використання гідромасажною ванночки для ніг.

Гідромасажна ванна для ніг: домашній SPA-салон

Отже, ми вже розібралися з тим, що гідромасажна ванна для ніг корисна як для здоров'я, так і для емоційного стану. Але існують і додаткові хитрощі, за допомогою яких можна подвоїти користь від гідромасажу.

Мова йде про трави та ефірних маслах, аромати яких вам подобаються. З ранку можна зробити тонізуючий гідромасаж для ніг з використанням ефірного масла розмарину, а ввечері - розслабляючий, що передбачає додавання у воду, наприклад, краплі олії лаванди.

Втім, розбавити користь від масажу користю від ароматерапії можна за допомогою практично будь-якого ефірного масла, трав'яного відвару або іншого ароматизирующего кошти. Потрібно тільки пам'ятати, що такий засіб має бути сумісним з водою і не повинно сильно пінитися.

Після сеансу гідромасажу витріть ноги насухо і нанесіть на шкіру живильний крем. Недорога, але дуже ефективна SPA-процедура завершена.

Інна Дмитрієва

Теги: масаж, форум, розширення, користь, ванночка, шлак, краснодар