Як робити масаж шиї

��� ������ ������ ���
% Шия і плечі - місця, які першими дають знати про себе при втомі, фізичних навантаженнях або переохолодженні. Саме ця область затікає і німіє під час тривалого статичного положення тіла. Тому так важливо вміти робити розслабляючий масаж шийного відділу, щоб при виникненні дискомфорту не бігти за знеболюючими препаратами.
% Статті за темою «Як робити масаж шиї» %
Як робити масаж шиї
% Як зберегти шкіру шиї молодий %
Як робити масаж шиї
% Самомасаж шиї %
Як робити масаж шиї
% Масаж шиї в домашніх умовах %
Як робити масаж шиї
% Як підтягнути шкіру шиї %
% Для початку область шиї та передпліччя необхідно розігріти. Прийміть зручне для вас положення. Помістіть долоні на шию ззаду так, щоб безіменні, середні та вказівні пальці рук стикалася в місці закінчення шийного хребця. Легкими надавливаниями рухайтеся пальцями від даної точки до підстави плечей, роблячи кілька аналогічних повторень. Для розігрівання можете використовувати мазі або масажні масла.%

Тепер приступайте до розминання. Розминайте шийний відділ подушечками пальців, придавлюючи шийні м'язи до кістки і зрушуючи їх убік мізинця. Розминка проводите у напрямі від потилиці до рівня лопаток по 4-5 повторень на кожну сторону. Чергуйте розминання з поглаживаниями (3-4 повторення). Після починайте розтирати область потиличної кістки від правого вуха до лівого і назад. Робіть розтирання в чотири пальці руки круговими рухами в тому місці, де прикріплюються до голови м'язи шиї. Розтирати можна і вздовж хребців шиї двома руками від волосистої частини голови до спини. Руки при цьому як би зміщуються назустріч один одному.

Передню частину шиї розминати потрібно дуже обережно без сильного натискання, не розтягуючи шкіру. Поперемінно погладжуйте обома руками шию, рухаючись від підборіддя до грудей. При наявності подвійного підборіддя масаж передньої сторони шиї і області вилиць просто необхідний. Робіть його так: погладжуйте, а потім злегка поплескуйте двома руками (зовнішня сторона кисті) від центру підборіддя в сторони до вух і від центру підборіддя вниз по горлу. Повторення - 4-5 разів. Особливо ефективні поколачивания підборіддя відразу всіма пальцями обох рук або середнім і вказівним пальцями кожної руки.

Завершуйте масаж шиї плавними погладжуваннями задній частині шиї. Для цього проводите долонями обох рук по шийного хребця вгору і вниз (від потилиці до основи шиї і назад).

Завжди починайте масаж шиї з заднього боку, а після переходите до передньої частини. Після масажу зробіть кілька вправ для шиї: кругові рухи, вправо-вліво і вгору-вниз.

Теги: масаж, відділ, хребет

Пресотерапія - апаратний масаж

������������� � ���������� ������
% Пресотерапія - досить нова, але вже добре зарекомендувала себе методика апаратного масажу. Її основа - вплив на тіло пацієнта за допомогою стиснутого повітря, що нагнітається в спеціальний герметичний костюм. Ритмічне чергування стисків і пауз створює глибокий масажний ефект, впливаючи не тільки на шкіру і підшкірну жирову клітковину, а й на м'язи, і на великі судини.
% Статті за темою «Пресотерапія - апаратний масаж» %
Пресотерапія - апаратний масаж
% Пресотерапія: швидкий шлях до схуднення %
Пресотерапія - апаратний масаж
% Вакуумний масаж: показання до застосування %
Пресотерапія - апаратний масаж
% Пресотерапія проти целюліту %
Пресотерапія - апаратний масаж
% Як зробити апаратний манікюр %

Під час проведення сеансу пресотерапії подача повітря регулюється комп'ютером. Масажний костюм, що надягає на пацієнта, складається з окремих частин-сегментів. Їх можна використовувати як всі разом, так і окремо, надягаючи тільки на «проблемні» зони або частини тіла. В апараті передбачені 15 режимів роботи - їх можна поєднувати в одному сеансі на розсуд лікаря.

Сеанси пресотерапії можуть проводитися 1-3 рази на тиждень, залежно від відчуттів пацієнта та медичних показань. Зазвичай курс включає від 6 до 15 процедур, тривалість кожної з яких - близько півгодини. Ефект від цього виду апаратного масажу відчувається вже після першого сеансу: з'являється приємна розслабленість і легкість в тілі, а через деякий час пацієнт відчуває прилив енергії та бадьорості, його настрій поліпшується, з'являється почуття ейфорії. Ці відчуття пов'язані з тим, що прессомассаж покращує циркуляцію в організмі крові і лімфи, отже, прискорює обмін речовин і надає тонізуючу дію. Крім того, цей вид апаратного масажу допомагає повернути пружність шкірі і позбутися зайвої ваги.

Медичними показаннями до проведення пресотерапії є післяопераційна реабілітація, набряки, слабкість і важкість у ногах, ожиріння. «Повітряний» масаж також підвищує імунітет і робить позитивний вплив на нервову систему - допомагає протистояти стресам і боротися з розладами сну. Косметологи рекомендують його застосування при целюліті, одвислою і в'ялої шкірі. Лікувальний і косметичний ефект пресотерапії посилює її чергування з обгортання, електроліполіз, апаратної біостимуляція та іншими процедурами.

У цього виду апаратного масажу є і протипоказання: хвороби шкіри, тромбоз і тромбофлебіт, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, набряки, викликані нирковою недостатністю, недавні серйозні травми (удари, розтягнення і переломи). Її не можна застосовувати під час місячних і вагітності. Перед тим, як записатися на сеанс пресотерапії, обов'язково потрібно порадитися з лікарем - це допоможе уникнути можливих побічних ефектів процедури і загострення після неї хронічних захворювань.

Теги: целюліт, вага, масаж, процедура

Як робити китайський масаж

% Sestr, автор JustLady. % % %
��� ������ ��������� ������
% Китайські принципи масажу і, зокрема, точковий масаж, докорінно відрізняються від принципів і методик, які використовуються європейцями. Китайський крапковий масаж заснований на фізичному впливі на біологічно активні точки організму, кожна з яких безпосередньо пов'язана з яким-небудь внутрішнім органом. Робити китайський масаж таких рефлекторних зон можна і самостійно, для цього треба знати, де ці точки розташовуються. При виконанні масажу використовують подушечки пальців або, іноді, ніготь.
% Статті за темою «Як робити китайський масаж» %
Як робити китайський масаж
% Точковий масаж: основні принципи %
Як робити китайський масаж
% Масаж на всі випадки життя %
Як робити китайський масаж
% Як робити масаж комірцевої зони %
Як робити китайський масаж
% Масаж на будь-який смак %

Для розминання точок використовується подушечка великого пальця. Якщо потрібно впливати на велику групу м'язів або кілька точок, розташованих поруч, то використовується ребро долоні. Цей прийом допомагає усунути скутість м'язів, зняти напругу.

Натискання на точку виконується також подушечкою великого пальця, для посилення ефекту використовує натиснення суглобами пальців і ребром долоні. Натискання проводиться поступово, збільшуючи тиск, воно може тривати кілька хвилин. При такому впливі на точку відбувається розслаблення і зниження нервового напруження. Якщо натиснення триває кілька секунд, то, навпаки, відбувається стимуляції і підвищення тонусу.

З метою активізації лімфо- і кровотоку, застосовують розтирання точки або її погладжування. Рухи повинні бути легкими, без сильного натиску.

Для збільшення тонусу відкритих м'язів, наприклад, розташованих в області обличчя, використовується прийом вібрації за допомогою подушечки великого чи середнього пальця. Для відкритих м'язів спини можна використовувати стиснутий кулак, виробляючи цей прийом.

Виконуючи точковий китайський масаж, тиск слід проводити безпосередньо на точку. Його проникаюче дію закріплюється протягом 3 хвилин, під час проведення прийому, пацієнт може відчути в цьому місці оніміння або напруга, в деяких точках можуть виникнути хворобливі відчуття.

Сила тиску на точку регулюється власними відчуттями і відчуттями пацієнта. При виникненні сильного болю вплив має бути ослаблене. Нормальні відчуття при масажі точок - тепло і оніміння.

Теги: масаж, точка, натискання