|
Речі з історією: путівник по блошиних ринках Європи
% В даний час туристи, які подорожують по Європі, не обмежуються відвідуванням цікавих об'єктів історії та культури або місць хорошого шопінгу. Багато з них прагнуть побувати і на знаменитих європейських блошиних ринках. Це й зрозуміло, адже ці своєрідні барахолки теж можна назвати музеями під відкритим небом, в яких можна знайти унікальні речі зі своєю багатою історією.
% Статті за темою «Речі з історією: путівник по блошиних ринках Європи»
%
% Ретро стиль і блошиний ринок
%
% Путівник по Відні: головні визначні пам'ятки
%
% Vintage: Інструкція по застосуванню
%
% Вінтажна брошка: прикраса з історією
%
% Якщо ви цікавитеся колекціонуванням або просто хочете знайти і купити для себе які-небудь цікаві старовинні речі, поїздка на блошиний ринок - захід для вас. Такі ринки існують практично у всіх європейських країнах. У столицях - одні з найбільших у світі; вони відвідуються щодня десятками і навіть сотнями тисяч туристів, колекціонерів і місцевих жителів, дбайливими господарями зі скромним достатком і голлівудськими зірками. У менших містах масштаби таких розвалив старих речей, звичайно, не такі великі, але не менш багаті за змістом. Відвідати блошині ринки можна спільно з туристичною групою, оскільки це, як правило, передбачено програмою туру. Але якщо ви справжній цінитель старовини, вам краще поїхати туди самостійно і приділити речам з минулого стільки часу, скільки ви можете собі дозволити.% На блошиних ринках можна знайти практично все, чого може побажати ваша душа: старовинні музичні інструменти, записи, одяг і взуття, антикварні меблі, столове срібло, фарфоровий посуд, футболки з незвичайними принтами і старі книги ... Головне - знайти місця, де продається те, що ви хочете придбати. Але доведеться запастися терпінням, тому доведеться пройти кілометри торгових рядів і поритися у величезних купах всіляких «скарбів».
Діють блошині ринки, як правило, по вихідних, але є і виключення, а значить, варто уточнити це заздалегідь, ще до вашої подорожі. Відповідна інформація є в інтернеті, але зверніть увагу на те, щоб вона не виявилася застарілою. % Який би ви ринок не вибрали, головне правило - прийти туди якомога раніше, до самого відкриття, адже найцікавіші речі розкуповуються в першу чергу. Але якщо у вас мало грошей, має сенс потрапити туди до закриття, коли продавці згодні значно зменшити ціну на те, що не зацікавило покупців раніше. Крім того, на блошиних ринках прийнято торгуватися, тому ви маєте шанс купити придивилася вам річ і дешевше.
У Парижі самий знаменитий ринок - Сент-Уан. Загальна довжина проходів в ньому - 17 км. Тут є антикварні речі, фарфор, дизайнерський одяг і аксесуари, букіністика, музичні записи, етнічні предмети та ін. Це цілий комплекс із 15 ринків, кожен своєю спрямованістю. Якщо ви не маєте досвіду в подібних покупках і погано розбираєтеся в предметах старовини і мистецтва, а також не маєте важким гаманцем, краще обмежитися екскурсією. Подивитися цікаво, але купувати що-небудь тут дорого, та й є велика ймовірність виявитися обдуреним.
За вінтажними недорогими речами радять їхати на інший паризький блошиний ринок - Порт де Ванв. Саме це місце приваблює колекціонерів одягу і всіх, хто вивчає історію моди. Крім того, ринок розташовується під відкритим небом, тому в дощ можна отримати найбільші знижки на речі.
Дуже вигідні та цікаві покупки ви можете зробити в перші вихідні в Ліллі. У ці дні місто перетворюється на столицю антикваріату. Прилавки розташовані на всіх центральних вулицях, торгові ряди тягнуться на багато кілометрів. Тут можна знайти товар на будь-який смак, а ціни набагато нижче паризьких.
У Лондоні теж є блошиний ринок - Портобелло. Ви можете знайти на ньому чимало старовинних речей з англійських аристократичних садиб, в т.ч. антикварні меблі, світильники, посуд і одяг. Цінителі старих столових приладів можуть годинами ритися в развалах з посудом, а стилісти і дизайнери - в нарядах англійських модниць. Популярні у любителів старовини і т.зв. розпродажі з багажника. Сотні автолавок збираються на Беттерсі-Парк-Роуд щонеділі. У них можна відшукати книги, старі листівки, посуд, білизну і навіть старовинні предмети меблів.
Для молодих людей буде цікавий ринок Ватерлооплейн в Амстердамі. На ньому можна знайти незвичайні футболки, стару військову форму, етнічні товари з Африки та Америки і т.д. за прийнятними цінами. А 30 квітня для любителів барахолки настає справжнє свято. У день народження королеви-матері скасовуються мита на вуличну торгівлю, тому голландці не тільки бурхливо веселяться, але й тотально розпродають непотрібні у господарстві речі.
Найбільший ринок Німеччини перебуває в Берліні. Там є де розгулятися цінителям раритетів минулого століття. Грамплатівки, кришталь, сімейні та солдатські фото, фарфор, атрибути періоду соціалізму та інше нагадують музей, а не ринок. Тому якщо навіть ви не плануєте нічого купувати, відвідати барахолку на Тиргартене цікаво.
Колекцію старих, але дуже привабливих милих штучок, ви можете поповнити, відвідавши брюссельський Антик Маркет, римський Порта Портезе, віденський Нашмаркт, мадридський Ель Растр і ще сотні інших великих і не дуже блошиних ринків. На будь-якому з них вас може очікувати приємний сюрприз.
Теги: річ, ринок, історія, європа, путівник, барахолка
Що купити в Таїланді: екзотичний шопінг
% Кожен мандрівник, повертаючись з будь-якої країни, прагне привезти додому, як нагадування про поїздку, щось специфічне, властиве саме цьому куточку світу. Не стає виключенням і загадкове і чудове, екзотичне і таємниче Королівство Таїланд - країна первозданної природи і тисяч храмів, багатої культури і золотистих пляжів.
% Статті за темою «Що купити в Таїланді: екзотичний шопінг»
%
% Подорож до Таїланду: spa-рай для леді
%
% Шопінг зі стилістом: плюси і мінуси
%
% Таїланд: країна тисячі храмів і тисячі посмішок
%
% Перш ніж іти за покупками, приготуйтеся до того, що ціни тут порівняно невисокі, тому будьте обережні - постарайтеся уникнути непотрібних спокус і витрат. Основні товари, які зазвичай набувають в Таїланді туристи - це ювелірні прикраси, одяг, шкіряні вироби і найрізноманітніші сувеніри.% Сапфіри, рубіни, смарагди вам запропонують у багатьох магазинах і магазинчиках, проте будьте обережні: якщо ви не розбираєтеся в дорогоцінних каменях, вам запросто можуть підсунути підробку. Тому краще здійснювати такі серйозні покупки в більш великих і солідних магазинах. А ось якщо ви хочете купити якесь виріб з чорного перлів, варто поїхати на перлову ферму на острові Пхукет - тут воно обійдеться дешевше.
Вирішивши привезти з цієї країни всілякі вироби зі шкіри, також прислухайтеся до того, що вам розповідають продавці: дуже часто ремінь або гаманець вам нахвалюють, як зроблений зі шкіри слона. Не вірте - найімовірніше, це була колись всього лише корова. Зате, якщо ви купите, наприклад, на крокодилової фермі (в Паттаї або Самут Пракане), сумочку з крокодила, повірте - вона буде вас радувати дуже довго.
У тайських магазинах у вас випаде нагода купити одяг практично всіх модних будинків світу - особливо багато таких бутиків і торгових центрів в Бангкоку. Проте, намагаючись купити натуральні Prada або Versace на ринку, будьте обережні - швидше за все, ви приїдете додому з підробкою.
Сувеніри з Таїланду - це окрема тема (їх, до речі, якраз найкраще купувати на ринках - обходяться дешевше). У цій країні ви можете підібрати сувенір для боса (наприклад, фігурку слона з бивня або бронзовий гонг), дрібнички для друзів (брелоки і магніти, фігурки жаб і рамки для фотографій, кепки та футболки), солодощі для знайомих (кокосові чіпси і кешью з шоколадом, спеції та сушені фрукти). Можна привезти додому щось, що доповнює ваш інтер'єр - світильники, зроблені з кокоса або картини на шовку або оксамиті, бамбукові крісла або шовкові парасольки, покривала або навіть килими. А можна поповнити ваш набір кухонного начиння: в Таїланді продається посуд з олова і черепашок, кокоса і дерева тика, а також всілякі серветниці, вазочки, канапешніци.
Словом, Тайланд - країна, багата на подарунки та сувеніри. І головне - купуючи, торгуйтеся, торгуйтеся - скрізь, де це дозволено.
Теги: купівля, тайланд, сувенір, таїланд, шопінг
|
|
|
|
|