Корисні каші для стрункості і здоров'я
% Sovenok, автор JustLady.
%
%
%
% Каша - дуже корисний продукт. Злаки, з яких складаються каші, містять складні вуглеводи, які повільно засвоюються і надовго дають відчуття ситості. Серед каш є особливо корисні, вживання яких допомагає зберегти стрункість фігури і здоров'я.
% Статті по темі «Корисні каші для стрункості і здоров'я»
%
% Не всі каші однаково корисні
%
% Дієтичні каші на сніданок
%
% Користь хурми для здоров'я, стрункості і краси
%
% Дієта на кашах при захворюваннях шлунка
%
% Каші допомагають людині залишатися ситим довгий час, а так само покращують травлення. Безпосередньо на травлення впливає клітковина, якої так багато в кашах.% Користь каші залежить не тільки від сорту, але і від методу приготування та рецепта страви.
Наприклад, коричневий рис більш корисний, ніж білий. Справа в тому, що білий, як манка і шліфоване пшоно - це очищений продукт. Під час очищення корисні речовини частково втрачаються.
Додаючи в кашу цукор, багато вершкового масла або варення, можна перетворити її в висококалорійний продукт. У такому вигляді каша не тільки марна, а й шкідлива. Після вживання її в їжу можна забути як про стрункість, так і про плюси для здоров'я.
Найкорисніші каші виходять з нешліфованих круп. До них відносяться дикий чорний рис, коричневий рис, гречка, кукурудза. Перлову крупу можна умовно віднести до цільним зернам. Не дивлячись на те, що при обробці вона позбавляється висівок, які так важливі. Її рятує те, що у ячменю клітковина знаходиться не тільки в них, але і в зерні, така особливість цього злаку. Подібними якостями володіє і подрібнений ячмінь, або ячна каша. Тому вживати в їжу перлову кашу або ячну однаково корисно.
Пластівці, це те ж саме зерно, тільки розкачане спеціальним чином. Такий метод обробки не позбавляє продукт важливих властивостей. Тому користь пластівців дорівнює користь злаків. Відмінні каші виходять з гречаних, перлових і вівсяних пластівців. Основна їх перевага в тому, що вони досить швидкий готуються. Можна просто залити пластівці окропом і через деякий час їх можна їсти.
Шкідливими роблять каші в основному добавки. До доповненням, від яких краще відмовитися відносяться - вершки, варення, мармелад, цукор та ін.
Але це не означає, що необхідно вживати в їжу позбавлені смаку каші. Можна додати дрібку солі, пів чайної ложки кориці або кордамона імбиру, мускатного горіха, гвоздики або запашного перцю. Блюдо негайно ж придбає вишуканий смак. Замість цукру можна додати банан, міді або фініки. Є так само природний підсолоджувач - стевія. Він додасть каші солодкість, але замінить шкідливий цукор.
Включаючи в раціон каші з кукурудзи, вівса, ячменю, дикого рису і гречки, можна не тільки поповнити запас вітамінів, а й зберегти струнку фігуру. З екзотичних цільних злаків найкорисніші - булгур, киноа і амарант.
А ось білий, рис, манна крупа або шліфоване зерно - не найкращі крупи для каш. Вітамінів них не багато, зате калорій достатньо, щоб розпрощатися зі стрункістю. Особливо це характерно для манки. З нею треба бути обережною і не зловживати.
Для того, щоб каші не втратили корисних властивостей слід готувати їх у пароварці або запарювати в термосі. Так вони збережуть корисні природні речовини і вам не доведеться стежити за тим, щоб вони не пригоріли.
Вживаючи в їжу корисні каші, приготовані на пару, ви збережете струнку фігуру і поповните організм вітамінами, які так необхідні для його життєдіяльності.
Теги: рис, каша, здоров'я, пластівці, клітковина, травлення, стрункість, вуглевод
Лікувальні властивості помідора
% Помідори з'явилися в Європі раніше, ніж тютюн і картоплю. Їх завезли з Америки в шістнадцятому столітті і використовували спочатку тільки як декоративні рослини - плоди помідорів дуже барвисто виглядали на зелених огорожах. Вживати їх у їжу ніхто не наважувався - всі були впевнені, що помідори отруйні. Переконання це було досить міцним, але час все розставило по своїх місцях. Сьогодні помідор - один з найсмачніших і найкорисніших овочів, дуже часто присутніх на наших столах. Про лікувальні властивості томатів розповідає своїм читачам жіночий інтернет-журнал JustLady.
%
% Статті за темою «Лікувальні властивості помідора»
%
% Лікувальні властивості ялівцю
%
% Лікувальні властивості чаги
%
% Лікувальні властивості селери
%
% Лікувальні властивості звіробою
%
Помідори. Корисні властивості
Сьогоднікористь помідорів для організму людини безперечна: в них міститься цілий ряд вітамінів групи В, вітаміни Е і К, вітаміни С, Р і РР, провітамін А. Відсоток вмісту цих вітамінів знаходиться в прямій залежності від стиглості помідорів. Чим вони спелее і красно, тим корисніше. При консервуванні томатів частина вітамінів зберігається, тому томатний сік, томатний соус і консерви з томатами є додатковим джерелом провітаміну А в зимовий і весняний час.
Лікувальні властивості помідора почали вивчати порівняно недавно, тому що ця рослина не так давно увійшло в нашу культуру харчування. Мінеральні речовини, що входять до складу помідорів залишають після себе в кишечнику лужної залишок, який нейтралізує кислоту, тим самим полегшуючи роботу нирок та інших органів видільної системи. За допомогою помідорів можна постійно нормалізувати кислотно-лужний баланс в крові, що є важливою умовою збереження молодості.
Склад клітковини помідорів відрізняється від інших овочів тим, що її структура більш тонка. Завдяки цьому помідори сприяють виведенню холестерину, протидіють розвитку гнильних процесів в кишечнику і стимулюють процеси травлення.
Лікувальні властивості помідорів обумовлені і невеликим вмістом в них пуринів і їх низькою калорійністю. Є помідори корисно тим, хто хоче схуднути, і тим, хто має проблеми з водно-соляним обміном, страждає захворюваннями нирок або відкладенням солей.
Помідори благотворно діють при порушенні обміну речовин, діабеті, ожирінні. Вони володіють слабким сечогінну і жовчогінну властивістю. Якщо пити томатний сік через півгодини після прийому їжі, поліпшується загальне самопочуття, і зникають проблеми з травленням. Свіжий томатний сік корисний під час загострення виразкової хвороби і при сечокам'яній хворобі.
Наявність значної кількості калію в помідорах сприяє підтримці нормальної діяльності серцево-судинної системи.
Фітонциди, що містяться в помідорах, є дієвим засобом проти мікозів, протидіють розвитку грибків і виробляють в організмі імунітет проти пневмококів, сальмонел, дизентерійної палички.
Томати багаті залізом, що допомагає боротися з анемією і астенією, і цинком, який поліпшує ріст волосся і регенерує клітини шкіри.
Дієтологи призначають томатну дієту тим, хто хоче скинути зайву вагу. У помідорах міститься багато хрому, який допомагає легше переносити голод, і мало калорій.
У народній медицині для лікування опіків застосовується м'якоть свіжого помідора. Рекомендується вона так само для лікування відкритих гнійних ран і виразок - дія фітонцидів томатів не дає розвиватися інфекції.
Користь помідорів визначається і містяться в них природним антиоксидантом лейкопіном, цілющі властивості якого в сто разів перевершують властивості вітаміну Е. Лейкопін є ефективним засобом профілактики ракових захворювань передміхурової залози у чоловіків і шийки матки у жінок. Він зупиняє розмноження мутованих молекул ДНК і хворих клітин в пухлинах, завдяки чому протистоїть багатьом онкологічних захворювань.
Лікувальні властивості помідорів зростають, якщо їх зварити. Зміст лейкопіна в томатній пасті в кілька разів вище, ніж у свіжому томатному соку.
Помідори підвищують рівень серотоніну в крові, тому цілком можуть виступати в ролі природних антидепресантів. Сприятливі вони для підвищення імпотенції і ступеня активності людини. Той, хто любить томати у всіх випадках, зазвичай відчуває прагнення більше рухатися, а це - хороший спосіб уникнути гіподинамії.
Томати, що ростуть на наших грядках, не тільки надзвичайно корисні, але і дуже смачні. У свіжому вигляді з них краще готувати салати, заправлені рослинним маслом - воно збільшує користь помідорів і активізує засвоювання містяться в них вітамінів. У звареному вигляді помідори використовуються для заправки супів або в якості соусів для других страв.
Такий ось це природний джерело корисних речовин, наш добрий знайомий помідор. Є його можна цілий рік, оздоровлюючи і молодіючи, практично всім, за винятком алергіків. Таким людям, перш, ніж вживати цей дивовижний овоч, слід упевнитися, що він не викликає негативної реакції. Якщо вона відсутня - хай живуть томати на наших столах! Ці чудові овочі допоможуть нам впоратися і з насувається старістю і з безліччю досить серйозних захворювань.
Ольга Кочева % Жіночий журнал JustLady
Теги: помідор, властивість
|