Безпечні фарби для волосся: міф чи реальність?

% Бажання змінитися і стати ще красивіше часто ставить нас перед вибором, якого хотілося б уникнути. Волосся красиві або волосся здорові? - Це питання, без сумніву, знайомий всім жінкам, у задумі зупиняється перед вітринами косметичних магазинів або перебирати палетки із зразками відтінків фарби в салоні краси. % Ще недавно рішення змінити дану природою масть неминуче означало обмеження волосся в їх праві рости і блищати. Але сьогодні стають все більш доступними нові інноваційні продукти, що пропонують принципово новий підхід до фарбування волосся. З подробицями - жіночий журнал JustLady. % %
% Статті за темою «Безпечні фарби для волосся: міф чи реальність? » %
Безпечні фарби для волосся: міф чи реальність?
% Точка G - міф чи реальність? %
Безпечні фарби для волосся: міф чи реальність?
% Зона Грефенберг - міф чи реальність? %
Безпечні фарби для волосся: міф чи реальність?
% Безпечні фарби для волосся: такі бувають? %
Безпечні фарби для волосся: міф чи реальність?
% 8 міфів про здоров'я волосся %

У рубриці Краса: спа педикюр

Маленький вибух з великими наслідками

Традиційнофарби для волосся діляться на три основні типи: стійкі, напівстійкі і відтінкові. Перший тип добре відомий кожен з нас - це класична фарба для волосся з аміаком (іноді його замінюють лужні частки аміни) і перекисом водню. Вона дає швидкий, але часто і непередбачуваний результат, що супроводжується характерним задушливим хімічним запахом, нерідкими алергічними реакціями і неможливістю повернення до натурального кольору волосся до тих пір, поки пофарбована частина не буде состріжени. Такі фарби впливають на структуру волосся подібно до вибуху: аміачна реакція буквально вздибливают волосяні лусочки (кутикулу), під них проникає барвник, який, завдяки вмісту перекису водню, змінює колір шевелюри. Після цього потерпіла кутикула абияк пригладжується за допомогою бальзаму для фарбованого волосся, але зробленого не змінити: цілісність волосини змінена безповоротно не в кращу сторону. І, що найприкріше, колір, заради якого відбувалися такі жертви, досить швидко тьмяніє: покалічені лусочки просто не в змозі утримати його у первісному стані. Якщо після фарбування в темні тони ще можна якось змусити волосся непогано виглядати, то блондирование їх без перебільшення вбиває. Сьогодні стійкі фарби збагачуються доглядають компонентами, які посильно знижують "шоковий" ефект, однак механізму дії барвника це не змінює. 

Відтінкові фарби практично не шкодять волоссю, але й мають дуже низьку стійкістю, змиваючись повністю менш ніж за десять раз. Втім, нікому не прийде в голову змінювати образ за допомогою оттеночного кошти - їх використовують, щоб підкреслити і зробити більш глибоким натуральний світло волосся, позбутися небажаного відтінку (наприклад, жовтизни після блондирования) або освіжити раніше фарбоване волосся.

Напівстійкі (semi-permanent) фарби для волосся в останні роки стають все більш популярними. Часто їх називають безаміачними, підкреслюючи, в ході фарбування дійсно не відбувається "вибуховий" реакції за участю неприємно пахне аміаку. Такі фарби містять перекис водню і можуть нерадикально освітлити, але не проникають глибоко в тіло волосся і під його лусочки, за рахунок чого поступово змиваються (в середньому за два місяці). У цьому є перевага - рівномірно сходячи зі всієї поверхні,безаммиачні фарби не утворюють чіткої межі між відрослими корінням і пофарбованої іншою частиною волосини. Ті, хто постійно використовує полуперманентние фарби, відзначають, що їх стійкість від застосування до застосування збільшується і фарба, нашаровуючись і поступово проникаючи все глибше, довше тримається на волоссі. Зазвичай безаммиачні фарби дають трохи темніший, ніж очікувалося, тон. Вони дійсно більш Щадно для волосся, ніж стійкі, і набагато рідше викликають алергічну реакцію але, проте, не можуть вважатися повністю безпечними через вміст перекису водню і, в деяких випадках, альтернативних окислювачів. Втім, фарба фарбі ворожнечу і зараз на ринку з'являються максимально "полегшені" і насичені натуральними компонентами безаммиачні фарби, м'яко змінюють колір волосся і практично не завдають їм шкоди.

������ ��� �����

Блискучий "чохол" для кожного волоса

Елюмінірування волосся було запропоновано виробником косметики для волосся Goldwell і викликало справжній фурор в перукарському світі. Аналогічну процедуру, але без використання препаратів Goldwell Elumen, називаютьламінуванням. У будь-якому випадку особливість технології така, що кожен волосся в ході спеціальних процедур покривається товщають і захищає плівкою. Оскільки в Елюмінірування не задіяні процес окислення, при змішуванні фарб відразу видно остаточний відтінок. Елюмінірування - це, швидше, фізична, а не хімічна процедура, так як в її ході особлива увага приділяється тому, що негативні частинки барвника "прилипають" до позитивно заряджених волосу, забезпечуючи стійкість впливу. Положення волосяних лусочок при цьому не порушується - фарбувальні частинки настільки малі, що просочуються в "щілини" кутикули.

Істотний мінус елюмініровання в тому, що його повинен проводити тільки сертифікований салонний фахівець і це досить витратна процедура. Елюмінірування оригінальними препаратами займає близько двох годин і складається з декількох стадій. Спочатку волосся обробляються підготовляє складом, "з'їдає" забруднення, потім в справу йде вирівнюючий структуру лосьйон, дія якого запобігає нерівномірне фарбування, після чого наноситься власне барвник Elumen. Після півгодини його впливу волосся ретельно двічі промивають і стабілізують колір і результат в два етапи, за допомогою закріплювача кольору і бальзаму. У тому випадку, якщо результат з якої-небудь причини не влаштовує клієнтку, елюмінірованіе прибирають за допомогою спеціального засобу.

По суті, ця технологія складається з двох етапів, які переслідують різні цілі. Барвник проникає глибоко в тіло волосся, забезпечуючи стійкість кольору, і за допомогою наступної обробки волосся покривається своєрідною захисною плівкою, допомагаючи не тільки кольором залишитися всередині волосся, але і перешкоджаючи всілякого зовнішньому шкоді, яке загрожувало шевелюрі.Елюмінірованние волосся виглядає екстремально блискучими і шовково гладкими - Як у рекламі шампуня. Часто відвідувачки салонів роблять безбарвне елюмінірованіе, що покращує зовнішній вигляд і стан натурального волосся до такої міри, що забарвлення їм стає не потрібна. Але не можна не відзначити, що палітра елюмінірующего барвника відрізняється дуже великою різноманітністю незвичайно чистих натуральних і екстравагантних кольорів, так що відмовитися від фарбування виявляється не так легко.

Проте за допомогою елюмініровання не можна блондірованних волосся. У випадку, якщо це необхідно, колористи зазвичай йдуть на компроміс - волосся спочатку знебарвлюються, а потім "запаюються" прозорим елюмінатом, який відновлює і утримує їх структуру.

Шовк і кераміка

"Керамічне фарбування" (воно ж "шовкове фарбування")теж базується на принципі магнітного тяжіння різноспрямованих частинок. Ця технологія була винайдена американським перукарем Фаруком Шамі і отримала назву CHI - це абревіатура, в перекладі з англійської означає "катіонно-зволожуючий взаємозв'язок". На думку творця, такий взаємозв'язок лежить в основі відносин волосся і цього інноваційного барвника.

У складі фарби CHI міститься спеціальним складним чином оброблений і підготовлений керамічний сплав, що сполучається з природної лугом. Суміш наноситься на волосся і, піддаючись впливу тепла, обережно піднімає кутикулу волоса, відкриваючи дорогу зволожуючого красящему крему на основі шовку. Завдяки близькій спорідненості структур шовку і людського волосся і їх різнополярних заряду молекули "вчіплюються" один в одного, а лусочки закриваються. Тому структура волосся в ході фарбування не тільки не випробовується на міцність, але і поліпшується - частинки шовку заповнюють "прогалини" в кутикулі.

Технології "керамічного фарбування" відносяться до елітних і вимагають високого професіоналізму виконавця. За їх допомогою можливо щадне висвітлення волосся аж до 10 тонів, але процедура ця відрізняється особливою складністю. Спочатку волосся вирівнюються за допомогою кератиновой емульсії, потім на них наноситься освітлюючий склад, який після закінчення терміну дії змивається спеціальними нейтралірующімі луг речовинами, а у фіналі результат закріплюється препаратом рідкого шовку.

Ольга Чернь
% Жіночий журнал JustLady

Теги: фарба, волосся, салон, реальність, склад, придатність, стійкість, освітлення, забарвлення, боронили, владивосток