У рубриці Фітнес: Памп аеробіка
Як вже було сказано, постава це зовсім не та напружена поза, яку ви вимушено брали в дитинстві, слідуючи окрику мами: «Ну-ка, випрямися зараз же! ». Постава - це саме невимушена поза, яку ваше тіло приймає несвідомо, коли ви стоїте.
Приправильну поставу ваш хребет абсолютно прямій (за винятком областей природного лордозу), підборіддя дивиться вперед, лінії лопаток, вигини талії і краю тазу розташовані горизонтально і симетрично.
Якщо питанняправильної постави вас ніколи особливо не займав, то, швидше за все, ви виявите зайві вигини і навіть деякі перекоси.
Якщо підійти до питанняправильної постави по-науковому, то потрібно провести спеціальні тести.
Тест 1. Встаньте біля стіни, торкаючись її п'ятами, литками, сідницями, лопатками і потилицею. Зрозуміло, що стіна повинна бути без плінтуса. Ваше тіло повинно при цьому відходити від стіни в двох місцях - області шийного відділу (шийний лордоз) і попереку (поперековий лордоз) не більше ніж на 3 сантиметри. Якщо це так, то вашапостава правильна.
Тест 2. Візьміть кравецькі метр і виміряйте відстань від сьомого хребця (самий виступаючий на шиї) до нижнього кута лівої лопатки. Це ж відстань до кута правої лопатки має бути абсолютно таким же.
Тест 3. За допомогою того ж метра дізнайтеся значення ширини плечей з боку грудей. Тепер прикладіть його до спини - ви дізнаєтеся довжину плечової дуги. Цей показник приймаємо за 100%. Якщо ширина плечей з боку грудної клітки становить не менше 90% від плечової дуги, значить, ваш плечовий індекс в нормі.
Якщо ви успішно пройшли всі три тести, значить у васправильна постава. В іншому випадку потрібно звернутися за порадою до лікаря або зробити деякі заходи самостійно. До вашого жаль, залишити все як є не можна.
Справа в тому, щоправильна постава допомагає підтримувати нормальне функціонування органів і систем вашого тіла, допомагає вберегтися від травм і болю внаслідок зайвої напруги при русі і багато іншого.
Відсутністьправильної постави загрожує в першу чергу захворюваннями хребта, суглобів, м'язовими болями. Внутрішні органи теж страждають від неправильної постави. Справа в тому, що коли ви сутулитеся, ваші ребра тиснуть на нижню частину тіла, внутрішні органи здавлюють один одного, функції їх порушуються, і ви захворієте.
Неможливість дихати на повні груди веде до захворювань серця і легенів, тиск на органи порушують роботу печінки, нирок, травної системи. Порушення постави можуть викликати навіть збій гормонального балансу і зубний біль, не кажучи вже про болі в шиї і запамороченнях.
Має значення і психологічний аспектправильної постави. Можливо, порушення постави у вас сталося ще в юності, коли ви соромилися свого високого зросту або намітилися округлостей в області грудей. Тепер ця пора минула, а звичка горбиться залишилася. І зараз вже не ваші комплекси регулюютьправильність постави, А навпаки, ваше тіло повідомляє мозку невірні думки.
Впевнена у собі людина завжди маєправильну поставу, Горду посадку голови, природні вільні рухи.
Що ж робити, щоб повернутиправильну поставу? В першу чергу це, звичайно спеціальнівправи для правильної постави. Якщо ви вже доросла людина (тобто вам більше 21 року), то формування хребта у вас вже завершилося, і вам, зрозуміло, буде тим важче щось змінити, ніж ви старше цього віку. Якщо ви молодше - вам пощастило, все ще можна виправити порівняно швидко і успішно. Але ясно одне - виправляти в будь-якому випадку треба.
Спочатку давайте з'ясуємо, які м'язи відповідають заправильну поставу. Проведемо черговий тест. Встаньте прямо, опустіть руки. Тепер підніміть плечі вгору наскільки можливо. Наступним рухом, не опускаючи, відведіть їх назад. Потім, не приводячи плечі вперед, опустіть їх.
Що ви відчуваєте? По-перше, звичайно, напруга в спині - слабкі м'язи спини насилу утримують плечі розгорнутими, а хребет рівним. По-друге, ви, швидше за все, несподівано виявили, що таз пішов далеко назад, а п'яти розсунулися. Щоб виправити становище, злегка напружте прес, і ви відчуєте, як таз повертається на місце, а п'яти з'єднуються разом. При цьому стежте, щоб не порушити положення плечей, якого ми добилися в першій частині тесту.
Отже, висновок:вправи для правильної постави повинні включати тренування м'язів спини і преса.
Наскільки слабкі м'язи спини можна перевірити, якщо сісти на стілець, випрямити спину і витягнути перед собою руки. Спробуйте втримати це положення півхвилини. Чим швидше руки відведуть ваше тіло з прямого положення, тим слабкіше спинні м'язи.
Вправи для правильної постави
Тепер, коли ми все з'ясували, можна переходити довправам для правильної постави.
1. Сядьте на підлогу біля дивана на такій відстані, щоб голова і шия вільно лежали на ньому. Ноги зігніть в колінах. Спираючись на стопи і напружуючи шию, піднімайте тіло вгору. Ця вправа зміцнить м'язи спини, шиї, преса і сідниць. Так як вправа важка починати слід з 3-5 повторень. Не захоплюйтеся опорою на шию і швидким темпом, інакше ефекту буде мало, а шию повернути не зможете декілька днів.
2. Хорошевправа для правильної постави «Кішка», воно зміцнює і одночасно розтягує м'язи спини. Стати на коліна, обіпріться об підлогу руками. Зігніть хребет, штовхаючи таз вперед і напружуючи м'язи преса. Голову опустіть. Тримайте напругу 10 секунд. Потім підніміть голову і зігніть спину у зворотному напрямку, розтягуючись, як кішка. Тримайте, рахуючи до 10. Повторіть 8 разів.
3. Основнимвправою для правильної постави завжди вважалося носіння предметів на голові. Встаньте прямо, підборіддя дивиться вперед. Покладіть на голову книгу або інший предмет (для початку зійде невелика подушка з піском) і походіть по кімнаті деякий час, намагаючись утримати предмет на голові. Поступово доведіть цю вправу до півгодини.
4. Ляжте на підлогу на живіт, руки витягнуті вперед. Одночасно піднімайте ноги і руки, намагаючись відірвати від підлоги грудний відділ. Утримуйте положення 10 секунд. Повторіть 8 разів.
5. У тому ж положенні підніміть голову і верхню частину тіла. Руками виконуйте на вазі руху, як ніби ви пливете кролем (махи руками поперемінно), загрібаючи воду спереду назад. Зробіть по 8 рухів для кожної руки.
6.Вправи для правильної постави повинні включати тренування м'язів преса. Зробіть кілька підйомів тулуба з положення лежачи (ступні можна зафіксувати) або навпаки, піднімайте ноги, лежачи на спині. Для початку можна зробити 8 вправ, згодом доведіть їх число до 20.
7.Вправи для правильної постави - Це не тільки тренування вдома. Добре впливає на хребет плавання (регулярне, хоча б 2-3 рази на тиждень), біг допомагає контролювати положення тіла, напружуючи м'язи спини і преса, лижні пробіжки роблять сильнішими м'язи преса, спини і ніг.
Правильна постава, Як ви зрозуміли, річ абсолютно необхідна. Звичайно, найкраще приділити цьому увагу ще в дитинстві. Але якщо час вже втрачено, це зовсім не означає, щовправи для правильної постави вам не допоможуть. Просто на це знадобиться більше часу і потрібно більше зусиль. І звичайно, головна умова - якщо ви вирішили серйозно зайнятися формуваннямправильної постави, Тренуйтеся регулярно протягом декількох місяців. Тільки в цьому випадку ви отримаєте хороший результат.
Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady