Кон'юнктивіт: симптоми та лікування

������������: �������� � �������
% Якщо ви страждаєте від відчуття сухості в очах в кінці робочого дня, вам, швидше за все, допоможуть промивання водою і спеціальні краплі, так звані «штучні сльози». Якщо ваші злегка почервоніли після сну, можливо, ви доспала. Але коли ви помічаєте, що сухість посилюється, а після нічного відпочинку на повіках утворюються скориночки, краще відразу звернутися до лікаря, це може бути кон'юнктивіт. % Що це за хвороба, і як з нею впоратися, розповість жіночий журнал JustLady. % %
% Статті за темою «Кон'юнктивіт: симптоми та лікування» %
Кон'юнктивіт: симптоми та лікування
% Бронхіальна астма: симптоми і лікування %
Кон'юнктивіт: симптоми та лікування
% Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування %
Кон'юнктивіт: симптоми та лікування
% Симптоми і лікування подагри %
Кон'юнктивіт: симптоми та лікування
% Запалення сідничного нерва: симптоми і лікування %

Кон'юнктива - слизова оболонка, яка вистилає передню поверхню ока і задню частину вік. Її запалення і називається кон'юнктивітом.
% Серед усіх очних захворювань,кон'юнктивіт складає більше 30% всіх випадків, і хворіють їм як дорослі, так і діти, включаючи новонароджених малюків.

Доктора розрізняють кілька типів і форм кон'юнктивіту залежно від збудника хвороби та її тяжкості.

Кон'юнктивіт: симптоми та лікування

У більшості випадків лікарям доводиться мати справу зінфекційними кон'юнктивіту, Так як цей вид захворювання дуже заразний і швидко поширюється в колективах (школа, дитячий садок, офіс і т.д.)

Також єалергічний кон'юнктивіт, Викликаний сезонним загостренням або безпосередньою реакцією на який-небудь подразник.
% Ще розрізняють запалення, викликані впливом шкідливих хімічних та фізичних факторів і ті, що з'явилися внаслідок загального захворювання.

Ми розглянемо симптоми і лікування трьох основних видів цього захворювання, які зустрічаються найбільш часто.

Гострий кон'юнктивіт: симптоми

Найчастіше його причиною служить інфекція (бактерії, віруси). У цьому випадку хвороба починається на одному оці, а через час переходить і на інший. При цьому очі червоніють, відзначається сльозоточивість, часто бувають виділення гнійного характеру. Хвора людина відчуває неприємне печіння і свербіж в очах, які не проходять після промивання.

Гострий кон'юнктивіт: лікування

При такій формі захворювання потрібно стежити за тим, щоб очі були чистими. Для цього регулярно видаляють гнійні виділення за допомогою ватних тампонів, змочених у дезінфікуючих рідинах. Найчастіше це розчини фурациліну, марганцівки, борної кислоти. Так само можуть допомогти відвари лікувальних трав (ромашки, шавлії, волошки).

Доктор призначить антибактеріальні краплі і мазі, які ви будете використовувати протягом дня і закладати на ніч.

Потрібно пам'ятати, щоінфекційний кон'юнктивіт досить заразний. Інфекція може передаватися повітряно-крапельним шляхом, а також через загальні предмети (рушник, наприклад).
% Щоб не заразитися, потрібно дотримуватися правил чиною гігієни (не чіпати очі брудними руками, мати особисте рушник, намагатися не контактувати з хворими), також, якщо в колективі є хворий кон'юнктивітом, для профілактики корисно закапувати в очі альбуцид протягом 3-х днів .

Якщо хворієте ви самі, то поки не припиняться гнійні виділення, для того щоб уникнути повторного зараження, слід щодня міняти рушник і постільну білизну.

Вірусний кон'юнктивіт: симптоми

Теж вельми поширений тип кон'юнктивітів. На сьогодні медиками виявлено більше трьох десятків типів вірусів, здатних викликати хворобу. Найчастіше це збудники тонзилітів, пневмоній, інших хвороб очей, респіраторних захворювань.

Як і в першому випадку, хвороба вражає спочатку одне око, а через пару днів переходить на інший. Повіки при цьому набрякають, червоніють, очі злегка сльозяться. Можливі слизисто-гнійні виділення. Червоність поширюється на весь очей, але найсильніше це помітно в нижній складці між століттям і очним яблуком.

Вірусний кон'юнктивіт часто супроводжується гарячковим станом: високою температурою, збільшенням лімфовузлів, до процесу залучаються верхні дихальні шляхи.

Вірусний кон'юнктивіт: лікування

Доктор пропише вам краплі, мазі та ін'єкції противірусних препаратів в залежності від збудника захворювання. Самолікуванням краще не займатися, адже ви не знаєте точно, який вірус вразив ваші очі. Ваше основне завдання - дотримуватися рекомендацій доктора і тримати очі чистими.

Хронічний кон'юнктивіт: симптоми

Основною причиною цієї форми кон'юнктивіту вважається сильна напруга очей з-за тривалої роботи в погано освітленому приміщенні.
% При цьому хворі відчувають печіння, відчуття піску в очах, характерна почервоніння і тяжкість у віках. Всі ці симптоми наростають до вечора, а вранці хворі помічають скупчення слизу в куточках очей.

Частохронічний кон'юнктивіт можна розпізнати тільки за власними відчуттями хворого, тому що зовнішній огляд не виявляє помітних змін.

Хронічний кон'юнктивіт: лікування

Лікують такі кон'юнктивіти за допомогою крапель, лікувальних примочок з лікарських розчинів. З домашніх засобів можна використовувати чай.
% У випадку, коли помітні виділення, призначають антибіотики та дезінфікуючі мазі, препарати срібла.

Як і при будь-якому іншому типі кон'юнктивіту, слід особливо ретельно дотримуватися правил гігієни і регулярно мити руки.

Кон'юнктивіт у дітей

Діти досить часто страждають інфекційними кон'юнктивіту. До того ж у дітей органи зору досить ніжні і захищені значно слабкіше, ніж у дорослих. Тому дитині навіть не обов'язково безпосередньо контактувати з хворим, досить буває просто перебувати деякий час в одному приміщенні.
% Також необхідно привчати дитину мити руки і трохи менше чіпати очі.

Симптоми схожі на ті, що відзначаються у дорослих, але при цьому хворобливі відчуття, набряки, можуть бути більш вираженими.Кон'юнктивіт у дітей може супроводжуватися підйомом температури. Виділення можуть бути прозорими, напівпрозорими, гнійними.
% Малюк може скаржитися на біль, печіння, ховати очі від яскравого світла.

Кон'юнктивіт у дітей часто виникає після перенесеного інфекційного захворювання, коли організм ослаблений.
% Тут важливо стежити за тим, щоб не допускати розвитку в організмі хронічних інфекцій (тонзилітів, гайморитів), так як це може стати причиною хронічного кон'юнктивіту, що, в свою чергу, може закінчитися погіршенням зору.

Існує також небезпека кон'юнктивіту для новонароджених немовлят. У цьому випадку хвороба вражає дитини під час проходження по родових шляхах, якщо у матері були які-небудь інфекційні захворювання (гонорея, хламідіоз тощо).
% Саме тому дуже важливо пройти обстеження на наявність таких бактерій під час вагітності, а ще краще - на етапі її планування.

У будь-якому випадку при перших ознаках хвороби найкраще відразу звернутися до лікаря, незалежно від того, захворіла дитина або дорослий.
% Самолікуванням хвороб очей займатися небезпечно.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: посол, крапля, лікування, симптом, виділення, кон'юнктивіт

Як лікувати запалення лицевого нерва

% Alunia, автор JustLady. % % %
��� ������ ���������� �������� �����
% Подивившись на спотворене обличчя людини, відразу і практично безпомилково можна поставити діагноз: неврит лицьового нерва. Це захворювання зустрічається досить часто, але лікується у всіх індивідуально. Тому до терапії потрібно підійди з усією серйозністю.%
% Статті за темою «Як лікувати запалення лицевого нерва» %
Як лікувати запалення лицевого нерва
% Неврит лицьового нерва: як знайти лікування %
Як лікувати запалення лицевого нерва
% Запалення сідничного нерва: симптоми і лікування %
Як лікувати запалення лицевого нерва
% Як лікувати утиск нерва %
Як лікувати запалення лицевого нерва
% Як лікувати трійчастий нерв %
% Прічінимогут бути різними: це і травма нервів, і інтоксикація під час цукрового діабету, але найбільш часто зустрічається - це запалення нерва. Захворювання провокується переохолодженням, якщо довго стояти на протязі або вмитися крижаною водою під час спеки.%

Проявляється запалення лицевого нерва сильними болями, одна половина обличчя, та, яка вражена, не рухається і паралізується. Неможливо посміхнутися і навіть нормально розмовляти.

Загалом, захворіти дуже легко, а на лікування запалення лицевого нерва потрібно досить тривалий час. Лікування може зайняти як 2-3 місяці, так і півроку.

Перш ніж приступити до лікування, необхідно звернутися до невролога, який проведе ретельну діагностику, встановить правильний діагноз і тільки після цього призначить лікування. У деяких випадках може знадобитися госпіталізація, і тільки після стаціонарного лікування та спостереження можна буде продовжити лікування вдома.

У перший тиждень захворювання, це гострий період, зазвичай призначаються протизапальні, спазмолітичні і судинорозширювальні таблетки. А для загального поліпшення самопочуття призначаються знеболюючі препарати, а також повний спокій. Препарати призначаються тільки індивідуально, для кожного пацієнта окремо, залежно від супутніх захворювань, індивідуальної переносимості, алергічних реакцій, віку і тяжкості захворювання. У період початку розвитку хвороби не рекомендується виходити на вулицю без шапки і шарфика, а найкраще зробити пов'язку на уражену сторону. Під час лікування слід уникати протягів і як менше бувати на холоді. Наприкінці тижня призначаються фізіопроцедури.

На початку другого тижня можна приступити до масажу ураженої ділянки і ЛФК. Спочатку навантаження має бути невеликий, але поступово її можна збільшити. До кінця другого тижня допускається використовувати парафінові аплікації. Хороший ефект дає грязелікування і голкотерапія. У цей період корисні і інші фізіопроцедури, які спрямовані на прискорення регенерації уражених м'язів.

Коли закінчувати лікування, може вирішити тільки лікар. Можливо, якщо м'язи не відновляться через 10 місяців, то невролог може вирішити питання за допомогою оперативного лікування.

Якщо виконувати всі призначення лікаря і не займатися самолікуванням, то через місяць про запалення лицевого нерва можна буде забути.

Теги: нерв, лікування, запалення, неврит