Апендицит: передумови
У маленьких дітей апендицит буває рідко. Пік цієї хвороби припадає на 9-12 років, а й після такого віку ризик отримати запалення апендикса є, особливо якщо організм зіткнувся з наступними проблемами:
- Запори, при яких відбувається закупорка просвіту апендикса (в основному цей фактор, що сприяє розвитку апендициту, актуальний для літніх людей);
- Глисти;
- Травми в області живота;
- Велика рухливість апендикса (цей фактор часто провокує появу такого захворювання, як апендицит, у дітей);
- Інфекції (в основному харчові) і різні запалення кишечника;
- Закупорка просвіту апендикса неперетравленої їжею, каловимимасами або дрібними деталями (останній варіант найчастіше зустрічається у дітей).
Ознайомившись з вищенаведеним списком передумов для виникнення апендициту, і, відповідно, для того, щоб проводитивидалення апендикса, Можна зробити висновок, що значно знизити ризик запалення апендикса можна. Для цього необхідно часто мити руки з милом, добре обробляти їжу перед вживанням і взагалі стежити за своїм раціоном.
Апендицит: симптоми
Апендицит, симптоми якого можуть в кожному конкретному випадку відрізнятися, розвивається досить швидко. Етапи хвороби вимірюються буквально годинами, тому головне - не затягувати зі зверненням до лікаря.
Втім, найчастіше затягувати і не доводиться, оскільки біль у животі, яка є основним симптомом апендициту, дає про себе знати із завидною зусиллям. У той же час, необхідно з увагою ставиться до дітям і літнім людям, оскільки перші не завжди можуть описати словами, де болить, а у другомуознаки апендициту і зовсім можуть бути не такими яскраво вираженими.
Всупереч загальноприйнятій думці, частоапендицит починається не з болю в правій нижній частині живота, а з болю у верхній частині живота (катаральний апендицит). Потім неприємні відчуття (якщо їх можна так назвати) переміщаються нижче і правіше (гнійний апендицит, а потім флегмонозний апендицит). Саме в ці моменти хворий може відчути,де знаходиться апендицит.
Крім болю в нижній правій частині живота апендицит може супроводжуватися болями в правому підребер'ї, і навіть болями, що віддають в спину або в задній прохід. Під час дотиків до живота біль зазвичай посилюється.
Як бачимо,апендицит симптоми має досить різноманітні. Крім того, є ще деякі характерніознаки апендициту, Які підтверджують, що за болем у животі ховається не просто «біль у животі, яка через півгодинки пройде», а цілком серйозне захворювання, яке передбачаєвидалення апендикса.
Так, апендицит провокує напруження м'язів живота, яке прощупується при пальпації, а також викликає у хворих бажання піджати ноги під себе. Цілком можливими є такі ознаки апендициту, як підвищення температури, зміна характеру стільця і навіть нудота з блювотою.
Відповідь на питання про те,де знаходиться апендицит, Все ж є: він знаходиться в нижній правій частині живота. Хоча ще раз кажу, що там знаходиться саме апендикс, а апендицит - це діагноз.
Апендицит: обов'язкові знання
При виникненні симптомів, які можуть говорити про можливе діагнозі «апендицит», строго не рекомендується відкладати візит до лікаря (до гастроентеролога або ж до хірурга) або виклик швидкої допомоги, приймати болезаспокійливі засоби, які ускладнять діагностику, прикладати тепло в будь-якому вигляді, є і пити.
Крім того, у жодному разі не можна відмовлятися від візиту в лікарню, якщо болі вщухають. Це може говорити зовсім не про те, що небезпека минула, а про те, що хвороба вже переходить в більш важку стадію, і може статися розрив апендикса.
Видалення апендикса
Апендицит не лікується консервативними методами. Для одужання хворого потрібно виключно хірургічне втручання, при цьому, чим швидше воно проведено, тим кращий прогноз має захворювання.
В принципі, існує два методи, за допомогою яких проводитьсявидалення апендикса - Апендектомія і лапароскопія.
Другий метод, зрозуміло, є кращим і з естетичної точки зору, і з точки зору крововтрат. Але видалення апендикса за допомогою лапароскопії проводять рідко, в основному в тому випадку, якщо лапароскопія спочатку проводилася для діагностики. В інших же випадкахвидалення апендикса - Це традиційна операція.
Апендицит: післяопераційний період
Важлива не тільки сама операція з видалення апендикса, але і післяопераційний період, під час якого обов'язково потрібно дотримуватися дієти.Харчування після видалення апендициту, Як і після будь-якої іншої операції, не повинно включати гострі, солоні, жирні, копчені і будь-які інші важкі для перетравлення страви.
Набагато легше сказати, що можна їсти після апендициту, ніж перераховувати все те, що дієта після видалення апендициту не включає в себе.
Отже,після операції апендициту хворому дозволяють пити воду і чай. У перші післяопераційні дні повинна дотримуватися суворадієта після видалення апендициту, Що включає бульйони, варену рибу і курку, тушковані овочі, сир. Порції повинні бути невеликими, але, в той же час, після операції апендициту слід їсти кілька разів на день.
Хоча загальноприйнята дієта після видалення апендициту існує, з питанням «що можна їсти після апендициту» обов'язково необхідно звертатися до лікаря.
Також деякий часпісля операції апендициту заборонені фізичні навантаження, секс та інші дії, які можуть перешкодити загоєнню і швидкому одужанню
Інна Дмитрієва
% Жіночий журнал JustLady