Хворіють мікозом, головним чином, дорослі люди. Зазвичай він виявляється як поразка нігтьових пластин, шкіри між пальцями і склепінь стопи, викликане інфікуванням ніг хвороботворними грибками. Таке інфікування може відбутися через предмети побуту хворої людини, при безпосередньому контакті з ним або використанні його рушників, одягу, взуття. Нерідкі ситуації зараження мікозом в лазнях, саунах, косметичних салонах, басейнах, на пляжах, якщо відвідують їх люди не користуються спеціальними тапочками.
Мікоз підступний і може проявити себе далеко не відразу. У порівняно здорової людинигрибкове захворювання стоп довгий час практично ні в чому не виражається і проявляє себе лише при виникненні сприятливих факторів. Досить носію грибків травмувати нігті на ногах або переохолодити, поламати, порізати ноги, як мікоз починає прогресувати і вимагати підвищеної уваги.
Уперше захворювання заявляє про себе тим, що між пальцями і ніг і на підошвах з'являються маленькі, постійно мокнучі, тріщинки. Спочатку вони сильно не турбують, тому мало хто надає значення настільки несуттєвим змінам у стані ніг. І дарма, оскільки в початковій стадії позбутися мікозу нескладно. А от після того, як процес пошириться на нігтьові пластини, длялікування захворювання стоп доведеться докласти чимало зусиль. Нігтьові пластини особливо швидко уражаються грибком, якщо інфікована людина тривалий час перебуває в тісному або гумового взуття або носить синтетичні шкарпетки або колготки, що підвищують пітливість ніг. У цих випадках на поверхні шкіри утворюється середу, ідеальна для розмноження грибків, ніж вони, звичайно ж, не забаряться скористатися.
Поразка нігтьових пластин ніг виражається в появі на них жовтих плям або смуг. Пластини поступово товщають або тоншають, нігті тьмяніють, починають розшаровуватися, кришитися і можуть відокремитися від нігтьового ложа. При деяких типахгрибкових захворювань стоп колір нігтьових пластин може стати зеленим, синім, коричневим і навіть чорним, а пальці ніг набрякають і починають хворіти.
Позбутися від запущеного микоза досить складно, тому, якщо на підошвах з'явилися мікротріщини, потрібно негайно приступити до їх лікування. Ні лазні, ні басейни, ні пляжі в цей період бажано не відвідувати. Після прийняття ванни або душу ноги слід обробити борним спиртом або розчином столового оцту.
Лікування захворювань стоп включає в себе регулярне використання протигрибкових мазей: сірчаної, дігтярною мазей, ламизила, клотримазолу, нізолрала, кетоконазолу, флуконазолу та інших. Так як вид мікозу може бути різним, а ураження нігтів незначним або досить великим, то вибрати найбільш підходящий тип мазі може тільки лікар.
При початковій стадії захворювання лікувальні процедури можна проводити самостійно. Вони полягають в наступному: уражені нігтьові пластини видаляються, нігті покриваються шаром лікувального лаку, а шкіра навколо них і поверхню стопи покриваються маззю з настойкою йоду.
Добре допомагає в лікуваннігрибкового захворювання стоп олія чайного дерева. Цим маслом обробляють попередньо добре промиті уражені грибком місця два-три рази на день. Вечорами ж періодично роблять двадцятихвилинну ванну для ніг з декількох крапель олії чайного дерева і чверті склянки молока, змішаних з п'ятьма літрами теплої води.
Для відновлення нігтьової пластини два-три рази на день під ніготь і на нігтьову фалангу капають по одній краплі олії. Процедури повторюють до тих пір, поки не зникнуть всі ознаки мікозу.
Слід пам'ятати, щогрибкове захворювання стоп може з'явитися знову, якщо під час лікування не проводити дезінфекцію шкарпеток, колготок і взуття. Після дезінфекції їх бажано упаковувати в поліетиленові пакети.
Дуже хорошою профілактикою мікозу є босохожденіе, що сприяє поліпшенню загального стану стоп. Регулярна вентиляція ступень в літній період і їх природний масаж, що активізує обмінні процеси і кровообіг, протидіють виникненнюгрибкових захворювань стоп, Створюючи несприятливе середовище для їх розвитку.
Народна медицина пропонує длялікування захворювання стоп винний або яблучний оцет, з якого робляться ванночки для ніг перед сном. Крім того, в якості лікарської суміші можна застосовувати оцтову кислоту, відвар нетреби, березовий дьоготь, настойку вероніки лікарської, товчену м'яту з сіллю, водний розчин харчової соди і солі.
Мікоз виліковний. Основний же момент у вирішенні цього питання, - ретельна гігієна. Щоб уникнутигрибкового захворювання стоп, Необхідно постійно стежити за станом свого взуття і одягу, користуватися тільки особистими предметами побуту і стежити за тим, щоб ноги знаходилися в чистому і сухому стані. І тоді ваші ступні будуть завжди виглядати чудово, радуючи своїм здоров'ям і красою!
Ольга Кочева
% Жіночий журнал JustLady