Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування

���������� ������������: �������� � �������
% Однією з найбільш частих причин болю в спині є остеохондроз. Залежно від локалізації болю говорять про шийному, грудному остеохондрозі, а також виділяють поперековий остеохондроз або остеохондроз поперекового відділу хребта. Жіночий журнал JustLady звернув увагу на проблему поперекового остеохондрозу, оскільки з нею досить часто стикаються люди різного віку. Саме тому пропонуємо з'ясувати, які основні симптоми поперекового остеохондрозу і як лікувати поперековий остеохондроз.
% Статті за темою «Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування» %
Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування
% Як лікувати остеохондроз %
Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування
% Симптоми і лікування грижі %
Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування
% Хребетна грижа: причини, симптоми, лікування %
Поперековий остеохондроз: симптоми та лікування
% Бронхіальна астма: симптоми і лікування %

Не можна сказати, щоостеохондроз поперекового відділу хребта - Це результат якогось конкретного способу життя. Поперековий остеохондроз,симптоми якого можуть бути більш-менш вираженими, зустрічається як у людей, що виконують важку фізичну роботу, так і у тих, хто заробляє гроші власним розумом, а значить, практично постійно перебуває в одному і тому ж положенні. А все тому, що поперековий остеохондроз, як, втім, і інші види остеохондрозу, виникає при навантаженні на міжхребетні диски, яка помітно збільшується як при довгому знаходженні в одній позі, так і при різкому піднятті важких.

Перш ніж визначитися з тим,як лікувати поперековий остеохондроз, Пропонуємо зрозуміти, які симптоми найбільш часто супроводжують це захворювання.

Поперековий остеохондроз: симптоми

Найбільш характерні симптоми поперекового остеохондрозу - болі в спині. При цьому болі можуть носити самий різний характер. Зустрічаються як стріляють болю, що супроводжують остеохондроз поперекового відділу хребта, так і ниючі, ріжучі, пекучі. Більш того, болі можуть супроводжуватися відчуттям повзання мурашок або онімінням.

Болю, що супроводжуютьпоперековий остеохондроз, Нерідко бувають іррадірующіе (відчуваються не лише в місці безпосереднього виникнення остеохондрозу). Залежно від того, де відчуваються болі, їх поділяють на три види: люмбаго, люмбоішіас, ішіас. У першому випадку відзначаються болі виключно в попереку, у другому біль зачіпає поперек і сідниці або кінцівки, а в третьому випадку (ішіас) людина скаржиться в основному на болі в кінцівках.

Симптоми поперекового остеохондрозу зазвичай виникають на тлі переохолодження, підняття важких речей, різких рухів, тривалого перебування в одній позі. Ці ж фактори провокують і загострення захворювання. Тому людям, які не з чуток знають, що таке остеохондроз поперекового відділу хребта, рекомендують взагалі не носити тяжкості і не перебуває на протязі, в холодному приміщенні.

Посилення болю відбувається при нахилах, ходьбі, кашлі. Враховуючи це, люди, що відчули симптоми поперекового остеохондрозу, мимоволі обмежують рухи, що може призводити до розвитку змін постави і до послаблення м'язів.

Жіночий журнал JustLady рекомендує для постановки точного діагнозу звертатися до лікаря. Фахівцями, які здатні поставити правильний аналіз і призначити адекватне лікування, в даному випадку є невропатологи або вертебрологи. Ми ж пропонуємо тільки ознайомитися з основними методамилікування поперекового остеохондрозу, Які застосовуються на сьогоднішній день.

Поперековий остеохондроз: лікування

Якщо основні схеми лікування поперекового остеохондрозу необхідно в обов'язковому порядку погоджувати з лікарем, то заходи безпеки, завдяки загострення цього захворювання, кожен з нас може застосовувати самостійно.

Оскількиостеохондроз поперекового відділу хребта характеризується наявністю періодів ремісії і загострення, необхідно виключити всі чинники, які можуть спровокувати загострення захворювання і, відповідно, призвести до виникнення болів. Як вже говорилося вище, до таких факторів належить переохолодження, підняття важких речей, різкі рухи. Крім того, потрібно працювати і над винятком такого чинника, як тривале перебування в одній позі. Не лінуйтеся частіше вставати з-за столу, якщо працюєте за комп'ютером. Так ви не тільки уникнете загострення поперекового остеохондрозу, але й принесете користь всьому організму.

Лікування поперекового остеохондрозу також має включати в себе підбір матраців і подушок, що забезпечують правильне положення тіла під час сну.

Хороші результати дають масажі, всілякі лікувальні ванни, витягнення і інші методи. Але таке лікування повинно проводитися тільки фахівцями. А ще на питання про те, як лікувати поперековий остеохондроз, практично всі лікарі відповідають, що величезну роль у профілактиці та лікуванні даного захворювання відіграє гімнастика при остеохондрозі.

Мова йде не про звичайну гімнастики, яка може навіть завдати шкоди, а про те, що необхідно виконувати спеціальнівправи при поперековому остеохондрозі, Які розробляються спільно з лікарем ЛФК.

Залежно від того, про який період поперекового остеохондрозу йдеться (гострий, підгострий або період ремісії) значно різняться як самі вправи при поперековому остеохондрозі, так і їх інтенсивність. Але в кожному разі гімнастика при остеохондрозі виконується в повільному темпі, крім того, вона в жодному разі не повинні завдавати болю. Якщо якісь вправи при поперековому остеохондрозі, що входять до складу комплексу вправ, приносять біль, то необхідно зменшувати амплітуди рухів або ж зовсім виключати такі вправи.

Основне завдання, яке переслідуєгімнастика при остеохондрозі - Зміцнення м'язового корсету, оскільки саме розвинені м'язи здатні зменшити навантаження на міжхребцеві диски і, відповідно, зменшити прояви поперекового остеохондрозу або ж запобігти появі остеохондрозу взагалі.

Інна Дмитрієва

Теги: остеохондроз, відділ, лікування, симптом

Жирне волосся: причини і лікування

% Ксенія, автор JustLady. % % %
������ ������: ������� � �������
% Нездоровий блиск волосся може з'явитися вже незабаром після миття голови, а вся справа в підвищеній продукції секрету сальних залоз, діяльність яких з певних причин порушується і виділяє занадто багато шкірного сала, що додає волоссю лискучий і недоглянутий вигляд. Але ці неприємні відчуття цілком можна забути, якщо з'ясувати й усунути причину жирності волосся.
% Статті за темою «Жирне волосся: причини і лікування» %
Жирне волосся: причини і лікування
% Маски для жирного волосся - наводимо голову в порядок %
Жирне волосся: причини і лікування
% Народні засоби лікування жирного волосся %
Жирне волосся: причини і лікування
% Проблема: жирне волосся %
Жирне волосся: причини і лікування
% Лікування жирної себореї шкіри голови %

Жирне волосся і їх причина

Основна причина жирного волосся в неправильному харчуванні, хронічному авітамінозі і зневодненні організму, які вносять зміни в діяльність нервової, ендокринної та багатьох інших систем, а також обміну речовин, порушуючи їх функціональні можливості і проявляючись назовні проблемами зі шкірою, нігтями і волоссям, т.е . роговим шаром. Ці порушення призводять до надмірної активності сальних залоз, які додають волоссю жирний вигляд. Важливою причиною жирного волосся є неправильний догляд і косметичні засоби не відповідають типу волосся.

Лікування жирного волосся

Лікування жирного волосся вимагає комплексного внутрішнього і зовнішнього підходу. У першу чергу необхідно наситити організм вологою (щоденне надходження води повинно бути з розрахунку 30 мл на 1 кг ваги), скорегувати раціон харчування, в якому велика частина їжі повинна бути молочно рослинного походження, сира і фруктово-овочева. Обов'язковою інгредієнтом щоденного меню повинні бути злаки - крупи, сірий хліб. Вони є джерелом вітамінів групи В, необхідних для нормальної роботи нервової системи, кровотворення, здоров'я волосся і шкіри. Слід виключити з раціону жирну і смажену, копчену, солону, солодку їжу, тваринні жири замінити рослинними.

Для відновлення діяльності залоз та хімічного складу шкірного сала корисно періодично приймати вітамінні комплекси. Вони заповнюють дефіцит необхідних речовин і відмінно підтримують організм. Необхідними для волосся є вітаміни А, Е, С, В і мінерали - сірка, цинк, залізо, кальцій, кремній та ін.

Велике значення в продукції сальних залоз відіграє догляд за волоссям. Для жирного волосся необхідно правильно підібрати шампунь. Краще віддати перевагу шампуню на травах. При жирних волоссі слід обережно користуватися бальзамом і не наносити його близько до коренів. Мити голову краще теплою водою, а обполіскувати прохолодною. Для ополіскування можна використовувати прохолодні трав'яні настої (ромашки, деревію, м'яти). Вони прекрасно звужують пори, помірно підсушують шкіру голови і знижують діяльність сальних залоз.

Варто зауважити, що часте миття волосся сприяє підвищеному утворенню шкірного сала, тому по можливості краще витримати час і мити волосся не частіше двох разів на тиждень.

При підвищеній жирності важливо правильно сушити волосся після миття. Щоб не провокувати діяльність залоз, краще користуватися феном на далекій відстані від волосся або вибрати режим холодного повітря.

Зазвичай насичення клітин організму водою, вітамінами і мінералами, а також правильного догляду за волоссям достатньо, щоб поступово відновити діяльність нервової, ендокринної системи, обміну речовин, а також функцію сальних залоз.

Теги: волосся, заліза, дієта, догляд, діяльність, лікування, причина