Фолієва кислота і вагітність

�������� ������� � ������������
% Жінки, які очікують дитину, повинні віддавати собі звіт в тому, що єдине джерело харчування маляти - це мама, тому так важливо, щоб при вагітності меню жінки було збалансованим і різноманітним, повним необхідних для матері і дитини вітамінів. Як тільки жінка завагітніла, їй потрібно запитати себе, здорове чи її живлення, що можна, а що не можна їсти, що корисно, а що шкідливо для дитини. Один з вкрай важливих вітамінів для жінки, що чекає дитину, - це фолієва кислота. Отже, тема сьогоднішньої розмови, який торкнеться жіночий журнал JustLady - це фолієва кислота і вагітність.
% Статті за темою «Фолієва кислота і вагітність» %
Фолієва кислота і вагітність
% Які вітаміни необхідні під час вагітності %
Фолієва кислота і вагітність
% Як приймати фолівую кислоту %
Фолієва кислота і вагітність
% Корисні властивості фолієвої кислоти %
Фолієва кислота і вагітність
% Як приймати фолієву кислоту %

Фолієва кислота і вагітність

Фолієва кислота (тобто вітамін В9) вкрай необхідна під час вагітності. Це вітамін бере участь в обміні речовин, допомагає формуватися імунітету, необхідний для правильної роботи шлунково-кишкового тракту. Фолієва кислота так важлива для вагітних жінок, тому що вона бере участь в утворенні нервової трубки плода і відіграє важливу роль при формуванні плаценти. Якщо при вагітності у жінки спостерігається нестача фолієвої кислоти, то це може відбитися на нервовій системі дитини. Підвищується ризик розвитку аненцефалії, гідроцефалії, а розумовий і фізичний розвитку дитини може затримуватися. Крім того, недолік цього вітаміну може призвести до передчасного переривання вагітності, а також до плацентарної недостатності. Якщо доросла людина має отримувати на добу 200 мкг фолієвої кислоти, то у вагітної жінки це доза в два рази вище - 400 мкг на добу.

Таким чином,фолієва кислота і вагітність - Це речі, які повинні супроводжувати один одному. Як показали дослідження, щоденний прийом добової дози фолієвої кислоти, необхідної вагітній жінці, може запобігти різні дефекти нервової трубки плода. Крім того, цей вітамін сприяють утворенню нервів плода. Не менш важливо й те, що фолієва кислота допомагає запобігти передчасні пологи. Тому журнал JustLady настійно рекомендує майбутнім мамам - не ігноруйте поради лікарів, адже вкрай важливо, щоб жінка почала приймати фолієву кислоту ще на ранніх термінах.

�������� ������� ��� ������������ ������������

Фолієва кислота при плануванні вагітності

Фахівці рекомендують фолієву кислоту не тільки вагітних жінок, але і тим, які планують дитини. Врахуйте, щофолієва кислота при плануванні вагітності відіграє вкрай важливу роль, причому приймати її потрібно на щоденній основі. Ви досягнете найбільшої ефективності цього вітаміну, якщо почнете приймати його ще до зачаття. Майте на увазі, що якщо жінка буде затягувати з прийомом фолієвої кислоти, поки не буде впевнена в тому, що вагітна, це може мати серйозні наслідки. Найбільшої ефективності цей вітамін досягає в поєднанні з вітаміном В12 і вітаміном С.

Основне джерело вітаміну В9 - це борошно грубого помелу. Також багато його в квасолі, зеленому горошку, петрушці, салаті, шпинаті. Також багаті фолієвою кислотою цитрусові та їх соки, авокадо, спаржа. Присутній цей вітамін і в печінці, в меншій кількості - в сирах, м'ясі та рибі. Журнал JustLady вже зазначав, що дуже важливафолієва кислота при плануванні вагітності і при самій вагітності, тому намагайтеся вживати в їжу більше цих продуктів. Але якщо ви не вживаєте їх регулярно, то вам необхідно додатково приймати фолієву кислоту у вітамінах і таблетках. До того ж, потреба в цьому вітаміні може бути збільшена через прийом деяких лікарських препаратів.

Дозування фолієвої кислоти

Як вже було сказано, при вагітності дозування фолієвої кислоти в день не повинна бути менше 400 мкг, однак якщо у жінки дефіцит цього вітаміну, то їй потрібна велика доза, щоб його компенсувати. Оскільки нервова трубка плода формується на в період з 16 по 28 день після того, як відбулося зачаття, а жінка може не знати про свою вагітність і не приймати вітамін В9, то його призначають ще при плануванні вагітності. Найважливіше - приймати цей вітамін в перші дванадцять тижнів вагітності. Багато жінок бояться передозування фолієвої кислоти. JustLady поспішає заспокоїти вас: таке трапляється вкрай рідко, і тільки якщо ви поставите метою ідозування буде перевищувати норму у багато разів - наприклад, якщо ви будете приймати в день по кілька десятків таблеток. В інших випадках вітамін сам виводиться з організму, ніяк не шкодячи йому. Однак, як і на багато інших препаратів, через фолієвої кислоти можуть бути алергічні реакції.

Зверніть увагу, що цей вітамін необхідний і при грудному вигодовуванні, при цьомудозування становить 300 мкг на добу. Ви можете приймати вітамін не окремо, а в складі полівітамінів. Це дуже корисно і для самої мами, і для її немовляти. Не хвилюйтеся про передозування, це ніяк не позначиться на вашому малюку. Навіть якщо ваша добове дозування становитиме 1000 мкг, то надлишокфолієвої кислоти просто виведеться з вашого організму. Для дитини ніякої небезпеки це не представляє. Якщо у мами чи майбутньої мами спостерігається дефіцит вітаміну, то тоді дозування може становити 2-3 таблетки на добу.

�������� ������� ���������

Фолієва кислота - це настільки важливий вітамін, що навіть затяті противники лікарських препаратів не заперечують його значення при вагітності. Журнал JustLady радить вам не відмовлятися від цього вітаміну, навіть якщо ви не хочете приймати нічого «зайвого» при вагітності. Пам'ятайте, що фолієва кислота вбереже і вас, і вашу дитину від багатьох проблем!

 Аліса Терентьєва
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, кислота, планування

Післяпологова депресія

������������ ���������
% Мати і дитя, вагітність і народження нового життя - це одне з найдивовижніших чудес світобудови, до слова, один з найпоширеніших сюжетів у світовій живопису, що викликає дивно ніжні і захоплені почуття. Але, як і будь-яке інше явище життя, вагітність і пологи мають і певні негативні сторони. На сторінках жіночого журналу JustLady завжди широко обговорюються найважливіші моменти з життя жінки, тому ми не можемо обійти мовчанням таке складне і неоднозначне стан, що переживається багатьма жінками, як післяродова депресія.
% Статті за темою «Післяпологова депресія» %
Післяпологова депресія
% Чому виникає післяродова депресія %
Післяпологова депресія
% Післяпологова депресія: симптоми %
Післяпологова депресія
% Післяпологова депресія: знайти і знешкодити %
Післяпологова депресія
% Як позбутися від післяпологової депресії %

Післяпологова депресія. Причини виникнення післяпологової депресії

Як відомо, під час вагітності в організмі жінки відбуваються найбільші гормональні та фізичні зміни, а так само, що не менш важливо, зміни моральні. Звичайно, більшість людей чуло про такому своєрідному явищі якпісляродова депресія, Багато хто навіть не з чуток, проте причини її виникнення і, тим більше, способи боротьби з нею відомі далеко не всім.

Моральний стан жінки безпосередньо пов'язане з гормональними змінами під час вагітності. Погіршення морального стану починається на п'ятий день після пологів. Пояснюється цей факт тим, що саме на цей період припадає значний гормональний стрибок, цілком природний після пологів.

А якщо на цей загальний емоційний фон накладаються ще й соціальні чинники, такі як:

• відсутність або незначна підтримка близьких,
% • відсутність перспектив подальшого працевлаштування або сильне невдоволення роботою, її нестабільність,
% • недолік вміння та досвіду у догляді за дитиною
% • матеріальні проблеми
% • дитина була небажаною або незапланованим
% • погані відносини між подружжям або, що ще гірше, відсутність батька у дитини
% • вживання алкоголю і наркотиків на ранніх термінах вагітності
% • виснаження організму від поганого харчування або фізична неповноцінність - все це може призвести до розвитку серйозного захворювання.

Ці пункти можуть бути не настільки сильно виражені або повністю відсутнім, але, тим не менш, за спостереженнями медиків, післяпологові розлади емоційного стану спостерігаються у 60-70% породіль.

������������ ��������� ��������

Симптоми післяпологової депресії

Найчастіше настрій починає псуватися вже до четвертого дня після пологів і стає вже дуже поганим до сьомого. При цьому спостерігається прояв зневіри різного ступеня, починаючи від дратівливості і занепокоєння, до порушення сну, нападами плачу і навіть істерик. Такі стани можуть чергуватися і з цілком нормальним настроєм, і цілком адекватною поведінкою.

У більшості випадківпісляродова депресія і не вимагає додаткового лікування і часто проходить сама собою через певний проміжок часу. Якщо ж такі депресивні хвилі будуть тривати більше двох тижнів, то необхідно звернутися до лікаря для консультації. Приблизно у 20% жінокпісляродова депресія переходить в яскраво виражені депресивні стани.

Першими симптомамипісляпологової депресії є такі фактори:

 1. Безсоння
% 2. Порушення апетиту
% 3. Поганий настрій
% 4. Дратівливість
% 5. Скарги, розгубленість
% 6. Різкі перепади настрою

Використовують у медичній практиці та спеціальне тестування, яке проходить раз на тиждень жінка після пологів, вибираючи відповіді на питання з представлених варіантів, що допомагає визначити виникнення депресії на ранніх стадіях.

Найчастіше близькі люди приймають поганий настрій породіллі за звичайні капризи і не надають їм серйозного значення, але якщо при виникненніпісляпологової депресії її своєчасному не усунути, то вона має вельми неприємну властивість наростати як снігова куля. Тому в післяпологовий період особливо важлива підтримка і любов близьких, добре ставлення і розуміння з боку медпрацівників.

������������ ��������� �������

Лікування післяпологової депресії

Трапляється, що симптомипісляпологової депресії проявляються через деякий временя після пологів - через 1-6 місяців і можуть затягнутися на кілька років. Так що до морального та фізичного стану жінки як до пологів, так і в післяпологовий період треба ставитися з особливою увагою і турботою. Післяпологова депресія, насправді, дуже небезпечна для організму і здоров'я жінки. Такий стан постійно супроводжується зниженою самооцінкою і пригнічують думками.

В комплекснелікування післяпологової депресії входять такі дії як психологічні бесіди з породіллею і її близькими, застосування спеціальних фармацевтичних і вітамінних препаратів з тонізуючу дію.

Лікування післяпологової депресії підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей жінки, а так само рівня депресивного стану: якщо ступінь депресії не сильно висока, то краще підібрати найменш психотропні та нетоксичні препарати з найбільш швидким періодом виведення їх з організму. Якщо депресія зайшла у вкрай важку ступінь, то тут вже не обійтися без антидепресантів. Однак, в будь-якому випадку, препарати слід підбирати дуже обережно, проконсультувавшись у кількох лікарів, адже в період грудного годування важливо уникнути шкідливого впливу медикаментів на організм дитини.

Однією з основних причин того, що екстрена боротьба зпісляпологовий депресією надзвичайно важлива є і те, що на ранніх стадіях розвитку дитина дуже сильно пов'язаний з матір'ю і погане емоційний стан матері може серйозно відбитися як на фізичному, так і моральному стані малюка, а також на його подальшому розвитку.

У вкрай тяжких, запущених формахпісляродова депресія може призвести до суїцидальних думок і думкам нанести дитині шкоду. У такому стані необхідна термінова госпіталізація в психіатричний центр.

 Галина Шредер
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, депресія, вплив, бесіда, породілля