Хворі нирки при вагітності

������� ����� ��� ������������
% Захворювання нирок - одна з найпоширеніших причин, за якими жінкам доводиться відмовлятися від бажаної вагітності. % Чи завжди така жертва необхідна, який вплив роблять хворі нирки при вагітності на розвиток плода, і які заходи слід приймати, з'ясовує жіночий журнал JustLady. %
% Статті за темою «Хворі нирки при вагітності» %
Хворі нирки при вагітності
% Чому болять нирки %
Хворі нирки при вагітності
% Нефрит і вагітність: ризик для мами і малюка %
Хворі нирки при вагітності
% Діагноз або вирок: кіста нирки %
Хворі нирки при вагітності
% Сечогінні трави і протипоказання до застосування %

Перш за все, слід розібратися, чому саме хворі нирки при вагітності викликають найбільші побоювання у медиків.

Хворі нирки при вагітності: причини захворювань і ускладнень

З уроків анатомії нам відомо, що нирки відповідають за виведення рідини і токсинів з організму. До того ж вони щодня пропускають і очищають кров, загальний обсяг якої в триста разів перевищує її вміст в організмі взагалі.

Нирки майбутньої мами проробляють цю роботу ще й за малюка, який поки не має власної системи.
% Саме тому під час вагітності так часті випадки загострення хронічних захворювань нирок, а також їх появи.

З фізіологічної точки зору те є кілька причин.
% Наприклад, збільшення маси і розмірів матки, яка здавлює внутрішні органи, збільшує навантаження на нирки і перешкоджає вільному відтоку сечі.
% Різні інфекції, такі як перенесений раніше цистит, молочниця, можуть також «розбудити» хвороба.

Але не тільки захворювання сечостатевої системи провокують недугу. Такі, здавалося б, несуттєві фактори, як карієс або хронічний тонзиліт, так само можуть запустити чергове загострення або призвести до появи хвороби.
% Саме тому так важливо пройти обстеження у всіх можливих фахівців ще на етапі планування вагітності або, у всякому разі, не нехтувати ним на самому початку.

За погіршення ситуації також відповідальний і «сплячий» імунітет. Низька активність захисних сил організму в цей період зумовлена ​​безпекою для малюка, але для майбутньої мами це серйозне випробування - захисний бар'єр, який допомагав їй справлятися з інфекціями, і оберігав хворі нирки, при вагітності діє.

Підвищений вміст гормонів у крові, системні захворювання так само погано впливають нахворі нирки при вагітності.
% І, звичайно, великому ризику піддаються жінки з вадами розвитку сечовивідних шляхів та нирок.

Хворі нирки при вагітності: основні види захворювань

До найбільш поширених хвороб нирок відносяться пієлонефрит, гломерулонефрит, сечокам'яна хвороба.

У випадках пієлонефриту, що виник під час вагітності, або хронічно не ускладненого медики прогнозують цілком успішний результат. За умови, звичайно, що молода мама буде з усією серйозністю ставитися до лікування і підтримуючої терапії.

Вимагає ретельного контролю, але не є протипоказанням для вагітності та сечокам'яна хвороба.
Хворі нирки при вагітності в цих випадках так само диктують особливий підхід до харчування та дотримання режиму пиття.

Якщо пієлонефрит супроводжується підвищеним тиском або анемією, може бути прийняте рішення про переривання вагітності.
% Протипоказана вагітність у разі пієлонефриту єдиної нирки.

Гломерулонефрит - одне з найважчих захворювань нирок, тому не варто навіть планувати вагітність в цьому випадку без консультації лікаря. Ті ж рекомендації відносяться і до гідронефрозу.

Окрім, власне, самих захворювань нирок, слід також брати до уваги і наявність хвороб, які дають ускладнення на нирки. Зазвичай, жінки, які страждають такими недугами як вовчак, цукровий діабет, вузликовий поліартеріїт, склеродермія і т.п. достатньо обізнані про небезпеку.

Але трапляються випадки, коли такі хвороби ще особливо не проявили себе, і тут вся надія на обстеження, яке кожна майбутня мама повинна пройти перед тим, як планувати вагітність, або хоча б на її ранніх термінах.

Хворі нирки при вагітності: вплив на розвиток плода

Якщо лікар не знайшов серйозних причин для відмови від вагітності з причини хвороби нирок, і майбутня мама ретельно слідує рекомендаціям, то за здоров'я малюка побоюватися не варто.

Якщо ж рішення прийнято, незважаючи на заборону лікарів, або складна ситуація виникла під час вагітності, то є безліч факторів ризику як для плоду, так і для самої жінки. В особливо важких випадках аж до смертельного результату.

Хворі нирки при вагітності можуть стати причиною викидня або недоношування вагітності, загибелі плоду в результаті патологій або браку кисню.
% Можливо проникнення інфекцій в організм малюка.

Для самої мами є ризик важкої форми гестозу, який може з'явитися вже на ранніх термінах вагітності і протікати досить важко.
% Слід брати до уваги і ризик відшарування плаценти.

Хворі нирки при вагітності: запобіжні заходи

Як уже говорилося раніше, не варто нехтувати обстеженням лікарів, найкраще в період планування, так як хворі нирки при вагітності потребують особливої ​​уваги.

Важливе уточнення: якщо у вас коли-небудь були випадки захворювання нирок (навіть багато років тому), обов'язково скажіть про це лікаря, щоб він призначить спеціальні аналізи.
% Якщо ви перенесли операції або інші втручання на нирках та органах сечостатевої системи, про це теж треба згадати при першому огляді.

Якщо доктор запевнив, що ви цілком можете мати здорового малюка, незважаючи нахворі нирки, при вагітності строго виконуйте всі призначення.
% У випадку, коли доктора категорично проти, тверезо оцініть можливий ризик для вас і для малюка. Як би не було гірко, найкраще наслідувати їхній раді.

Якщо ви не пам'ятаєте, щоб колись страждали нирковими захворюваннями, але під час вагітності відчули дивні симптоми, обов'язково зверніться до лікаря. Це варто зробити якомога швидше, якщо з'явилися болі в спині або області попереку, які супроводжуються підвищенням температури і порушенням сечовипускання.

Підводячи підсумок, потрібно сказати, щохворі нирки при вагітності зовсім необов'язково призводять до тяжких ускладнень. Досить не пропускати планові огляди у лікаря і дотримуватися його рекомендацій.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, форум, хвороба, вплив, відмова, симптом, гідронефроз

Заняття сексом під час вагітності

������� ������ �� ����� ������������
% Сексуальний потяг під час вагітності зазнає певних змін, але це абсолютно не означає, що на області інтимних відносин у цей період необхідно поставити хрест. Навпаки, вагітність - це привід відкрити для себе незвичайні чуттєві відчуття, спробувати нові пози і ще більше зблизитися з партнером. Багато в чому поведінка вагітної жінки непередбачувано і залежить від гормонального фону і ще безлічі причин, які то підвищують, то зводять нанівець її сексуальні бажання. До того ж, побоюючись за майбутньої дитини, батьки намагаються обмежити сексуальні контакти, іноді абсолютно необгрунтовано. Давайте разом з сайтом JustLady спробуємо розібратися, чи можна під час вагітності займатися сексом, і які заборони існують у цьому питанні.
% Статті за темою «Заняття сексом під час вагітності» %
Заняття сексом під час вагітності
% Плюси і мінуси сексу під час вагітності %
Заняття сексом під час вагітності
% Чи можливий секс під час вагітності? %
Заняття сексом під час вагітності
% Статеве життя під час вагітності %
Заняття сексом під час вагітності
% Секс під час вагітності - так чи ні? %

Сексуальний потяг під час вагітності

На сексуальний потяг жінки під час вагітності впливає безліч причин, але, в більшості своїй, воно визначається особливостями її статевого життя, поведінкою партнера і активністю, яка була притаманна їй до вагітності. Хоча народні прикмети і кажуть, що жінка, вагітна хлопчиком, відчуває більш сильне сексуальне бажання, ніж жінка, яка очікує дівчинку - науково це не підтверджено.

Ставлення досексу під час вагітності проходить кілька стадій. У першому триместрі сексуальне бажання, як правило, слабшає, та це й не дивно. Токсикоз, підвищений емоційний фон і поява деякого фізіологічного дискомфорту змушують жінку переключитися на інші проблеми. Та й лікарі не радять займатися сексом протягом першого місяця після зачаття. Плід ще недостатньо зміцнів, інтенсивне скорочення матки в результаті оргазму може спровокувати викидень.

Другий триместр жінка зустрічає вже більш спокійно. Нудота і погане самопочуття, які переслідували її перший час, відступили, з'явилася впевненість і позитивний настрій. Жінці в такому стані, як ніколи, хочеться отримувати підтримку від своєї коханої людини, а маленький животик, який тільки-тільки починає формуватися, аніскільки не заважає інтимним пестощів.Заняття сексом під час вагітності в цей період не тільки не протипоказане, воно має бути регулярним, так як прекрасно впливає на самопочуття жінки, а значить і плода. Піхву стає більш чутливим, збільшується клітор і це допомагає досягти більш яскравого, сильного оргазму. Не треба турбуватися за дитину - він захищений м'язової стінкою, водним міхуром і слизовою пробкою, а посилене в результаті сексу кровообіг в області тазу мами забезпечує йому прилив додаткового кисню.

У третьому семестрі сексуальний потяг обох подружжя йде на спад з кількох причин. Великий живіт починає заважати фізичної близькості, а наближення пологів накладає свій відбиток на жінку. З'являється тривога і неспокій, які не сприяють розслабленню і заважають налаштуватися на інтимну близькість. Та й у майбутніх тат додається клопоту: треба встигнути купити коляску, ліжечко і підготувати квартиру до появи нового члена сім'ї. До того ж, парам, охочимпід час вагітності займатися сексом, Варто пам'ятати про те, що в останні 3-4 тижні краще від цього взагалі утриматися. Гормон окситоцин, що виробляється організмом жінки під час статевого збудження, стимулює маткові скорочення, а це, разом з механічним впливом на шийку матки, може викликати сутички і передчасні пологи.

Секс під час вагітності - що можна, а що не можна

Заняття сексом під час вагітності, За умови, що жінка себе нормально почуває, може проходити в будь-яких позах. Головне при цьому - виключити тиск на живіт і великі фізичні навантаження на жінку. Зростаючий живіт, з одного боку, обмежує вибір поз, але з іншого - надає шанс спробувати щось незвичайне, ще не освоєний парою.

На пізніх термінах вагітності переважні пози, при яких навантаження на партнерку мінімальна: "наїзниця", "на боці" і т.п. Прекрасним доповненням будуть оральні ласки - вони додадутьсексу під час вагітності ще більшої пікантності. Тут може бути тільки єдине протипоказання - герпес на губі у чоловіка, який самим непередбачуваним чином може вплинути на ослаблений організм вагітної жінки.

Додаткового змащення, швидше за все, призанятті сексом під час вагітності не знадобиться. Організм жінки виробляє достатню кількість естрогену, які запобігають сухість піхви. Якщо мастило вам все-таки буде необхідна, вибирайте лубрикант на гліцеринової основі - він безпечний для вашого малюка.
% Єдине, від чого доведеться відмовитися жінці призанятті сексом під час вагітності - Це від сексуальних іграшок. Фалоімітатори, вібратори і вагінальні кульки краще на якийсь час відкласти, оскільки вони можуть викликати механічні пошкодження піхви і шийки матки.

Не можна під час вагітності займатися сексом, якщо:

• лікарі визначили низьке розташування плаценти, передлежання плода;
% • існує загроза переривання вагітності;
% • є кровотеча або рясні виділення з піхви, підтікання навколоплідної рідини;
% • у партнера виявилося наявність інфекційних захворювань.

Крім того, рекомендується обмеження інтимних ласк при багатоплідній вагітності та абсолютне виключення сексуальних відносин з незнайомими партнерами - щоб уникнути можливого зараження.

 Світлана Крутова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, секс, заняття, поза