Ознаки та визначення овуляції

�������� � ����������� ��������
% Овуляція (ovum з латинської - яйце) - це певний етап менструального циклу, на якому дозріла яйцеклітина виходить з фолікула яєчника. Овуляція у жінок відбувається кожні 21-35 днів, змінюючи свій ритм впродовж життя: після аборту, пологів, в передклімактеричний період. Припинення овуляционний процесу трапляється під час вагітності і після згасання менструальної функції. У цій статті жіночий журнал JustLady розповість про ознаки овуляції і способах визначити її наступ.
% Статті за темою «Ознаки і визначення овуляції» %
Ознаки та визначення овуляції
% Як визначити термін овуляції %
Ознаки та визначення овуляції
% Як визначити овуляцію %
Ознаки та визначення овуляції
% Як визначити час овуляції %
Ознаки та визначення овуляції
% Овуляція: невеликий лікнеп %

Овуляція, як правило, відбувається за 12-16 діб до менструації, незалежно від тривалості вашого циклу. Якщо цикл дорівнює 28-ми днях - овуляція випадає якраз на середину, якщо цикл більше або менше, змінюється тривалість першої фази (період до овуляції).Скільки триває овуляція? Така постановка питання трохи некоректна, оскільки цей процес являє поодинокий вихід яйцеклітини з фолікула, і трапитися він може в будь-який час протягом доби.Визначення овуляції може бути необхідно з кількох причин:

- По-перше, сама овуляція, 3-4 дні (стільки живуть сперматозоїди) до неї і один день після (стільки живе дозріла яйцеклітина) - це сприятливий час для зачаття дитини: статеві стосунки в цей період дають самий гарантований відсоток вагітності. І, якщо, у жінки не виходить зачати незважаючи на наявність овуляції, значить, необхідно провести серйозне обстеження для виявлення причин безпліддя. Деякі пари, навпаки, спостерігають заознаками овуляції з абсолютно протилежними цілями - уникнути небажаної вагітності. Хоча, в плані контрацепції це не найнадійніший спосіб: овуляція може зрушитися або відбутися двічі за один цикл.

- По-друге,визначення овуляції важливо, якщо чоловік має проблеми зі спермограми (малорухливість сперматозоїдів або недостатня їх кількість). Тоді бажано, щоб інтимна близькість сталася не більше ніж за 2-е доби до овуляції, а за три дні до цього між подружжям не повинно бути статевих відносин - концентрація сперматозоїдів збільшиться і який-небудь з них обов'язково "добереться" до яйцеклітини.

Деякі пари стежать заознаками овуляції, Щоб спланувати стать дитини. Вважається, що чоловічі Y-сперматозоїди більш рухливі, але менш живучі, а жіночі Х-сперматозоїди - навпаки. Якщо статевий акт трапиться за три-чотири дні до овуляції, Y-хромосомні сперматозоїди просто не доживуть до дозрівання яйцеклітини, отже, у пари народиться дівчинка. Однак цей метод не дає 100% гарантії (втім, як і решта). Але, в будь-якому випадку, визначення овуляції має значення - її наявність говорить про те, що з менструальним циклом у жінки все гаразд.

Основні ознаки овуляції

1. Зміна базальної (ректальної) температури. Проводити вимірювання необхідно щодня в один і той же час, не встаючи з ліжка (після 3-6 годин сну). У нормі, перед менструацією температура піднімається на 0.5 градусів - це природна реакція організму на підвищення в крові прогестерону. День, в який відбувається її зниження (на 0.4-0.6 градусів) - і є день овуляції. При вимірюванні ректальної температури враховуйте, що на неї можуть вплинути різні чинники: запальні та інфекційні захворювання, прийом гормональних засобів, алкоголь і т.д. Якщо підвищення температури після овуляції зберігається більше 2-х тижнів, а менструації немає - значить, ви вагітні.

2. Зміна характеру вагінальних виділень. Ще однією ознакою овуляції є рясні виділення, схожі за кольором і консистенції на яєчний білок. Іноді ці виділення можуть бути з кров'яними прожилками - з цього приводу не варто переживати, це допустиме явище. Після овуляції виділення внутрішньопіхвового секрету скорочуються і стають більш густими.

3. Зміна положення шийки матки - ще одна характерна ознака овуляції. При овуляції шийка матки підніметься, стає м'якше на дотик, її зовнішній отвір має широкий просвіт. Після виходу яйцеклітини з фолікула шийка матки поступово опускається і закривається.

Можливовизначення овуляції за непрямими ознаками: тягнуть або колють болі внизу живота, збільшення лібідо - що не дивно на тлі підвищеного рівня жіночих статевих гормонів в крові. Крім того, визначити овуляцію дозволяє загальне спостереження за менструальним циклом. Регулярний цикл, що супроводжується передменструальний синдром (збільшенням маси тіла, набуханням молочних залоз та ін.) Свідчить, як правило, про наявність овуляції.

Длявизначення овуляції в домашніх умовах можна застосовувати тест-смужки і спеціальні мікроскопи. Тест-смужки працюють аналогічно тестів на вагітність: дві смужки (навіть, якщо одна з них бліда) говорять про позитивний результат. Визначення за допомогою мікроскопа засноване на зміні хімічного складу слини перед овуляцією. Слина наноситься на скельце і розглядається через мікроскоп - її певний малюнок (схеми додаються до мікроскопа) свідчить про наближення овуляції. До більш об'єктивним методам визначення овуляції відноситься УЗД, що дозволяє оцінити стан слизової оболонки матки і побачити зміна фолікула, а, також, лабораторний аналіз, що визначає концентрацію прогестерону в крові.

Світлана Крутова

Теги: вагітність, посол, аборт, живіт, овуляція, період, зрада, визначення, симптом, виділення, ознака, яйцеклітина

Помилкові сутички

������ �������
% Це, загалом-то, невинне і цілком природне явище, яке часто викликають справжню паніку у майбутніх мам, вперше описав англійський лікар Джон Брекстон Хікс в кінці 19 століття. Тому воно і отримало назву «сутички Брекстона Хікса». % Як ви, напевно, вже здогадалися, сьогодні мова піде про помилкових сутичках. % Що це таке і як відрізнити помилкові сутички від справжніх, детально розбереться жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Помилкові сутички» %
Помилкові сутички
% Ознаки пологів %
Помилкові сутички
% Помилкова вагітність: ознаки та причини %
Помилкові сутички
% Визначення помилкової вагітності %
Помилкові сутички
% Здоров'я вагітних: причини больових відчуттів в низу живота %

Медики стверджують, щопомилкові перейми трапляються мало не з самого початку вагітності, інша справа, що вони настільки слабкі, що майбутня мама їх просто не помічає. Починаючи з 20-го тижня, деяка кількість жінок відчуває їх досить ясно і регулярно, що змушує їх хвилюватися і відчувати дискомфорт.

Після 37-го тижня вагітності сутички Брекстона Хікса, особливо якщо це перший їхній прояв, здатні повалити бідну матусю в жах і змусити спішно їхати в пологовий будинок, незважаючи на погоду і час доби.

Що це за напасть така, помилкові перейми?

Зовсім не напасть, кажуть лікарі, а природний і навіть корисний процес. Таким чином матка готується до пологів. Вона як би тренується, використовуючи для цього м'язові скорочення.
% При цьому розкриття шийки матки не відбувається, тому їх ніяк не можна вважати початком пологів.

Правда, на більш пізніх термінах, частіше після 38-ми тижнів, шийка матки може дійсно розкритися на один сантиметр. Це в межах норми, заспокоюють медики,помилкові перейми не приведуть до передчасних пологів, а просто підготують вас до них.

На ранніх термінах таке тренування, як ми говорили, не відчувається зовсім. Ближче до середини помилкові перейми стають більш відчутними, але все одно майже безболісними. І тільки в останні тижні вагітності вони можуть діяти на нерви, так як стають сильнішими і можуть продовжуватися частіше.

Деякі жінки взагалі нічого не знають про ці сутичках і ніколи їх не відчували. Це нормальне явище, запевняють фахівці, зовсім не кожна жінка повинна відчувати помилкові перейми.
% І ще один важливий момент: якщо їх немає, це не означає, що організм ніяк не готується до пологів. Готується, просто цей процес вам, на щастя, не докучає.

Щоб поменше хвилюватися, логічно з'ясувати, як відрізнити помилкові сутички від справжніх і чи можна якось зменшити їх прояв.

Як відрізнити помилкові сутички від справжніх?

Медики кажуть, що відрізнити помилкові сутички від справжніх зовсім нескладно. Справа в тому, що у родових сутичок є два основних параметри: хворобливість і регулярність. Тобто, сутички відбуваються через певний проміжок часу, і цей проміжок поступово скорочується. У міру почастішання сутичок посилюються больові відчуття.

Помилкові сутички, По-перше, як правило, безболісні (тут все залежить від індивідуальної чутливості жінки до болю).
% По-друге, вони нерегулярні. Тобто, проміжок між переймами не зменшується, він може бути те довший, то коротше, не піддаючись чіткому ритму.
% А найчастіше вони взагалі трапляються раз на 4-5 годин.

Ще одним показником того, що сутички помилкові може служити джерело неприємних (або хворобливих) відчуттів. При помилкових сутичках в основному біль відчувається в нижній частині живота (як при болісних менструаціях). Якщо сутички справжні, то ви відчуєте тягнуть болі в нижній частині спини.

Ось, власне, і вся премудрість, за допомогою якої можнавідрізнити помилкові сутички від справжніх, Головне - не панікувати.
% Можна також прийняти деякі заходи, щоб зупинити черговий напад «тренування».

Помилкові сутички: що робити

Так, наприклад, багато жінок, регулярно піддаються «атакам» помилкових сутичок, помічають, що частіше вони трапляються після фізичного навантаження або в кінці дня, коли майбутня мама вже переробила купу справ і просто втомилася.

У таких випадках лікарі радяться розслабитися, краще всього навіть прилягти. Причому лежати рекомендується на лівому боці.
% Також можна прийняти теплу ванну (не гарячу!), Якщо не забороняє лікар.
% Іноді допомагає, якщо просто випити склянку води.
% Якщо лежаче положення і відпочинок не змінюють положення справ, вам, можливо, потрібно прогулятися.
% Тільки це має бути приємна прогулянка неспішним кроком, а не «заодно пробіжуся по магазинах».

Помилкові сутички або початок пологів?

На пізніх термінах вагітностіпомилкові перейми бувають сильнішими і можуть тривати протягом декількох годин. Зрозуміло, що жінка в таких випадках може заплутатися і злякатися, що не зможевідрізнити помилкові сутички від справжніх. І правда, раптом, на їх фоні пропустиш початок пологів?

Але ті жінки, які вже стали мамами, запевняють, що початок справжніх сутичок неможливо сплутати ні з чим.

Лікарі рекомендують звернути увагу, якщо сутички стали більш болючими, трапляються регулярно і інтервал між ними постійно скорочується.
% Якщо ви налічуєте більше 4-х сутичок на годину.
% Також сигналом може служити поява води або кров'яних виділень і / або характерних тягнуть болю в нижній частині спини.

Якщо небезпечних симптомів немає, алепомилкові перейми дошкуляють вас постійно, краще сходити до лікаря і переконатися, що матка не почав розкриватися. Це, власне, саме точне підтвердження того, що сутички насправді не справжні.

Зрештою, якщо ви дуже хвилюєтеся і не впевнені, що можете відрізнити помилкові сутички від справжніх, зателефонуйте доктору або сходіть на прийом. Вже краще ви дізнаєтеся, що тривога була помилковою, чим будете переживати, в такий відповідальний період.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, годинники, сутичка, відчуття