Причини затримки місячних

% Безсумнівно, критичні дні вам жахливо заважають. Вам доводиться відмовлятися від якихось розваг, інтенсивних занять спортом, а то й взагалі, лежати на дивані з грілкою по п'ять днів поспіль. Але, коли трапляється затримка місячних, ви відразу починаєте хвилюватися і чекаєте їх приходу з нетерпінням. Воно й зрозуміло, небажана вагітність нікого не обрадує. Чи завжди затримка місячних говорить про вагітність, і що думати, якщо при цьому тест на вагітність негативний? Розібратися у проблемі вам спробує допомогти жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Причини затримки місячних» %
Причини затримки місячних
% Затримка місячних на 10 днів? Пора йти до лікаря! %
Причини затримки місячних
% Причини затримки менструації %
Причини затримки місячних
% Причини тривалих місячних %
Причини затримки місячних
% Аменорея. Причини та способи лікування %

Затримка місячних при негативному тесті - Явище далеко не рідкісне. Найчастіше боятися його не варто, це не хвороба. Але сам факт говорить про якийсь збій в роботі вашого організму, який якраз і може призвести до негативних наслідків. Тому, у разі якщо у вас трапляютьсязатримки місячних більше 10 днів при негативному тесті, Найкраще відвідати гінеколога.

Давайте розглянемо, про що сигналізуєзатримка місячних і до чого це може призвести.

Затримка місячних у підлітків

Як відомо, в перші рік-два від початку перших менструацій у дівчини-підлітка рідко буває постійний цикл. Тобто проміжок часу між початком одних критичний днів і інших, як це має бути в нормі, неоднаковий. Це якраз той випадок, коли турбуватися не слід, і навіть купувати тест не потрібно - він все одно нічого не покаже.

Справа в тому, що в перші два роки у зростаючої дівчинигормональний фон нестабільний, Можливі спади і злети настрої, що говорить про падіння або підвищення рівня гормонів в крові. Як тільки гормони перестануть бушувати, цикл налагодиться. Якщо ж регулярний цикл не встановлюється і після двох років, тоді, звичайно, до лікаря.

Затримка місячних, тест негативний

Тут може бутився справа в тесті. Він може бути прострочений, наприклад. Тому для більшої впевненості купуйте відразу 3, бажано різних фірм-виробників, вже один-то точно спрацює, якщо що.

Негативний тест при явній затримці місячних може бути і в тому випадку, якщо ви вирішили його використовувати занадто рано. Тест на вагітність реагує на гормон ГХЧ, який з'являється в організмі жінки приблизно через 10 діб після зачаття. Зрозуміло, що якщо ви занепокоїлися раніше, навіть діючий тест нічого не покаже.

������� �������� �������� ���� �������������

Затримка місячних при гінекологічних захворюваннях і розладах

Причиною затримки місячних може служити порушення функції щитовидної залози, яка відповідає за вироблення гормонів. І якщо в підлітковому віці це нормальне явище, то для дорослої жінки це сигнал звернутися до ендокринолога і гінеколога. Дисбаланс гормонального фону веде до порушення роботи яєчників, так званої дисфункції. Вилікувати подібне захворювання може тільки лікар.

Запальні процеси у внутрішніх жіночих органах, а також пухлини різної етіології, ендометріоз, теж можуть стати причиноюзатримки місячних. Причомунегативний тест при такій затримці, Також ймовірний, як і хибнопозитивний.

Причиною затримки місячних також може бути таке неприємно захворювання, як синдром полікістозних яєчників. Це таке явище, коли функція репродуктивних органів порушена через утворення в яєчниках кіст. Відбувається це часто через підвищеного рівня тестостерону - чоловічого гормону - в організмі жінки.

Надлишок тестостерону часто можна визначити за зовнішнім виглядом хворий. Це надмірна маса тіла, підвищена волосатість (ноги, пахви, пахова область, шкіра над верхньою губою), жирна шкіра обличчя і голови. Процес вважається цілком оборотним при вчасно розпочатому лікуванні. Якщо ж затягнути візит до лікаря, хвороба може посилитися і привести до безпліддя.

Загальні причини затримки місячних

Причиною затримки місячних при негативному тесті можуть бути банальні «ігри» з вагою. Якщо ви постійно сидите на дієтах, або не завжди, але за останній час вам вдалося позбутися великої частини жирових запасів, у вашому організмі відбувається деяка розбалансування, яка, в свою чергу, впливає на гормональний фон, в результаті -затримка місячних, тест негативний!

Теж саме може статися, до речі, і в тому випадку, якщо вам вже давно пора сісти на дієту - зайва вага переходить межі дозволеного, а саме підповзає до третього ступеня ожиріння (див. «Індекс маси тіла» на сайті JustLady).

Важка фізична робота (скажімо, шпалоукладчіци) теж може стати причиною затримки місячних. Якщо ви працюєте на виробництві і змушені тягати тяжкості, прийшов час подумати про зміну місця роботи. Тому що лікування в цих випадках можливе тільки при усуненні шкідливого фактора.

Якщо у васзатримка місячних і тест негативний, Задумайтеся над тим, чим ви останнім часом займалися і як взагалі себе почуваєте. Зміна клімату під час поїздок у відпустку чи у відрядження цілком може стати причиною затримки місячних на 5-10 днів. Також сильне нервове напруження, стрес, тривала робота, що вимагає концентрації уваги можуть порушити регулярність місячного циклу.

Ще однієюпричиною затримки місячних гінекологи схильні вважати брак в організмі вітаміну Е. Але такий діагноз вам може поставити тільки лікар, не поспішайте налягати на продукти, багаті цим вітаміном і купувати масляні капсули. Надлишок вітаміну Е не менш шкідливий, ніж недолік (див. «Надлишок вітамінів в організмі» на сайті JustLady).

Затримка місячних при негативному тесті може виникнути також і від нових ліків, які прописав вам лікар, або у зв'язку зі зміною оральних контрацептивів.

З усього вищевикладеного зрозуміло, що затримку місячних може спровокувати не тільки вагітність, але безліч інших чинників. Розібратися в цьому самостійно ви навряд чи зможете. А якщо менструації приходять не вчасно не в перший раз, обов'язково зверніться до лікаря.

������� �������� �������� ����� ������������

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: організм, кіста, яєчник, вагітність, посол, тест, заліза, ендометріоз, зміна, підліток, гормон, вік, вітамін, вплив, зміна, ліки, затримка, менструація, клімат, волосатість

Аналіз крові на вагітність

������ ����� �� ������������
% Сьогодні майже кожна з нас знає, що таке тести на вагітність і аналіз крові на вагітність. Але далеко не всі ми маємо уявлення, як саме визначається наявність зачаття або його відсутність. Жіночий інтернет-журнал JustLady знайомить своїх відвідувачів з подробицями того, що собою представляє аналіз крові на ХГЧ і яким чином він робиться. Ми розповімо і про те, як краще робити тести на вагітність.
% Статті за темою «Аналіз крові на вагітність» %
Аналіз крові на вагітність
% Аналізи під час вагітності - готуємося до пологів %
Аналіз крові на вагітність
% Як дізнатися про вагітність на ранньому терміні %
Аналіз крові на вагітність
% Планування вагітності: здача аналізів %
Аналіз крові на вагітність
% Як здавати клінічний аналіз крові %

Як відбувається формування зародка в матці? Запліднена сперматозоїдом яйцеклітина починає посилено ділитися. У зародка з'являються оболонки, і в одній з них, що називається «хоріон», виробляється гормон. Це хоріонічний гонадотропін (ХГ), - той же гормон, який виробляється і в плаценті вагітних жінок. У термінуаналіз ХГЧ розшифровка звучить так: хоріонічний гонадотропін людини.

Для точної діагностики вагітності малого терміну проводиться аналіз крові на вміст бета-ХГч - це скорочене найменування β-частинки хоріогонадотропіну людини. У порівнянні з іншими аналізами, це аналіз проводиться більш тонко, тому він практично не схильний до помилок. Як це відбувається?

Цей аналіз заснований на виявленні ХГ в крові жінки. Якщо вагітність настала, - результат аналізу буде позитивний, якщо ні - гормону в крові не виявиться.

Лише у двох випадках аналіз може виявити наявність ХГ при відсутності вагітності: якщо останнім часом жінка приймала цей гормон в якості лікарського засобу або при міхурово заметі. Якщо під час лікування міхура занесення не відбувається зниження ХГ або ж після періоду зниження відзначається підвищення його рівня, захворювання розцінюють як злоякісне і призначають хіміотерапію. Виліковність міхура занесення становить практично 100%. Природно, в цих випадках жінка поінформована про свій стан, тому результат аналізу буде передбачуваний.

Тести на вагітність

Тести на вагітність, які продаються в аптеках, розраховані на реакцію слідів ХГ з конкретними антитілами. Антитіла наносяться на тест-смужку. Біологічна рідина (сеча) наноситься на тест, на якому є дві смужки: одна їх них контрольна і на ній реакція видна завжди. На другий імуноферментна реакція станеться, якщо в досліджуваній рідині є ХГ. При його присутності рідина забарвиться в рожевий колір. Якщо при проведенні тесту не забарвилася ні одна смужка, це означає, що сам тест бракований. При покупці тесту потрібно завжди перевіряти термін придатності і купувати його тільки в аптеці.

Можливі помилки при проведенні тесту на вагітність

За допомогою цього методу можливість визначити вагітність наступає тільки на десятий-дванадцятий день після дня зачаття. Тому спочатку потрібно дочекатися затримки місячних і тільки потім проводити тест. Проведення тесту в більш ранній період видасть хибний результат.
% Буває, що через неточності дотримання методики (вона дана в інструкції кожного тесту), особливостей транспортування, зберігання деякі тести показують достовірну картину тільки після семи-десяти днів затримки. Таким чином, мало зробити тест на другий день затримки, необхідно провести його ще раз через п'ять-сім днів, і для гарантованої точності - зробитианаліз крові на ХГЧ.

Жінкам, які страждають захворюваннями нирок, ниркових артерій, нирковою недостатністю, вегетосудинною дистонією, артеріальною гіпертензією, атеросклерозом аорти, серцевою недостатністю та іншими захворюваннями, що супроводжуються порушенням кровообігу в нирках, спочатку тест може показати помилковий негативний результат. Їм, при підозрі на вагітність, слід зробити повторний тест через тиждень.

Необхідно суворо дотримуватися інструкції проведення тесту, що знаходиться у вкладиші. Бажано виконувати рекомендацію за часом: проводити тест в ранкові години, у свіжій порції сечі, відразу після сечовипускання. При неможливості провести тест вранці можна зробити це вдень, але, не відвідуючи при цьому туалет протягом чотирьох годин. Діагностувати вагітність потрібно тільки через п'ять хвилин. Через більший час результат не буде достовірним. Для проведення тесту не можна використовувати кров або слину, тести створені тільки для роботи з сечею.

Необхідність аналізу крові на ХГЧ

Якщо визначення вагітності або її відсутність - це дуже важливий і термінове питання, не варто втрачати час, необхідно відразу зробити аналіз крові на вміст β-ХГч (Бетті-частинки ХГ). Такий аналіз проводиться майже в будь-якому лікувально-діагностичному установі гінекології за один день. У методиці такого аналізу застосовуються більш точні і чутливі способи виявлення ХГ. У будь-якому випадку, при затримці менструації потрібно невідкладно звертатися до лікаря.

Необхідність аналізу крові на гормон ХГ існує ще й при діагностиці позаматкової вагітності. При виявленні позаматкової вагітності по тесту нерідко буває негативний результат, при цьому розвиток зародка відбувається в матковій трубі. За спеціальними таблицями концентрації ХГ на кожному терміні, його рівень при позаматкової вагітності складає приблизно 75-78% від показників при нормальній вагітності.

Аналіз крові на ХГЧ проводиться для спостереження і контролю над перебігом вагітності. Здається він двічі - перший раз у вісім-тринадцять тижнів вагітності, другий - у шістнадцять-вісімнадцять тижнів.

Теги: аналіз, вагітність, тест, гормон, антитіло, розшифровка