Проблема абортів

% Абортом називається всяке переривання вагітності. Для вірного розуміння моральних аспектів цього виду медичного втручання необхідно усвідомлювати, що вагітність - це, з одного боку, нормальний фізіологічний процес, що відбувається з жінкою (її організмом), а з іншого, - це процес біологічного формування нової людини. Тому, навіть допускаючи практику аборту за принципом "меншого зла", слід мати на увазі, що він являє собою серйозну травму (моральну і фізичну) для жінки, а також є злом, переривають вже почалася життя нової людини. У зв'язку з цим невірно, як це іноді робиться, вважати його звичайним засобом "планування сім'ї" нарівні з контрацептивами.
% Статті по темі «Проблема абортів» %
Проблема абортів
% Таблетки проти абортів %
Проблема абортів
% Аборт і його наслідки %
Проблема абортів
% Види абортів та їх наслідки %
Проблема абортів
% Наслідки абортів %

Аборти - одна з центральних медичних проблем Росії. Загальновідомо, що здоров'я дітей залежить від здоров'я батьків, перебігу і наслідків вагітності та пологів. Щорічно 500 тисяч жінок світу помирають від ускладнень, пов'язаних з вагітністю. Це число набагато перевищує кількість жертв СНІДу. У 48-60% жінок дітородного віку реєструються гінекологічні захворювання, насамперед через перенесених раніше абортів.

Висока поширеність гінекологічної патології у жінок, ускладнений перебіг вагітності та пологів, післяпологового періоду створюють замкнуте коло захворювань: аборт - хворий плід - хвора дитина - хворий підліток - хворі батьки.

Заборона абортів:
% • НЕ збільшується народжуваність
% • ЗБІЛЬШУЄ материнської смертності
% • ЗБІЛЬШУЄ ЧИСЛО покинутих дітей

Проблема взаємовідносин з прихильниками заборони абортів вирішується одним способом: зниження кількості абортів, перетворення абортів в рідкісна подія.

«Фармацевтичний вісник» Підготувала Н.Маскіна

Теги: аборт

Внутрішньоматкова спіраль: ставити чи ні?

% Anzhelika, автор JustLady. % % %
�������������� �������: ������� ��� ���?
% Сьогодні проблеми планування сім'ї вирішуються досить просто, так як сучасним жінкам наданий широкий вибір різних методів контрацепції. Багато хто з них зупиняють вибір на внутрішньоматкової спіралі, проте інші сумніваються в її ефективності та безпечності для здоров'я. Щоб зробити вірний вибір, варто розібратися в тому, як діє внутрішньоматкова спіраль і чи здатна вона призвести до виникнення гінекологічних проблем.
% Статті за темою «Внутрішньоматкова спіраль: ставити чи ні? » %
Внутрішньоматкова спіраль: ставити чи ні?
% Внутрішньоматкова спіраль %
Внутрішньоматкова спіраль: ставити чи ні?
% Як вибрати спіраль %
Внутрішньоматкова спіраль: ставити чи ні?
% Методи екстреної контрацепції: гормональні і внутрішньоматкові засоби %
Внутрішньоматкова спіраль: ставити чи ні?
% Вагітність після видалення внутрішньоматкової спіралі %

В даний час в основному використовується два види внутрішньоматкових спіралей:

1. металовмісні спіралі (пластикова основа у формі кільця, спіралі або букви «Т», обмотана срібною або мідним дротом);
% 2. гормоносодержащіх спіралі (пластикова Т-подібна основа з капсулою, що виділяє левоноргестрел - синтетичний прогестоген).

Контрацептивна дія внутрішньоматкової спіралі (ВМС) обумовлено впливом іонів металу або гормонів на сперматозоїди, активність яких вони знижують. Гормоносодержащіх спіралі також виробляють додатковий контрацептивний ефект, а саме згущують цервікальний слиз, що ускладнює проникнення сперматозоїдів в матку.

Крім того, встановлена ​​спіраль сприяє посиленню перистальтики фаллопієвих труб і виробленню спеціальних ферментів і антитіл, що заважають закріпленню плодового яйця в матці. Тому, якщо запліднення все ж відбудеться, запліднена яйцеклітина потрапить в матку, будучи ще не готовою до імплантації. До того ж її закріпленню в порожнині матки будуть заважати виробляються ферменти і антитіла. В результаті запліднена яйцеклітина не зможе імплантуватися в ендометрій матки і незабаром загине.

ВМС також підсилює скоротливу активність матки. Тому в тому випадку, якщо плодове яйце все ж закріпилося в матці, спіраль викличе ранній самовільний аборт.

Таким чином, контрацептивна ефективність ВМС досить висока. За різними даними ймовірність настання вагітності при використанні спіралі складає всього 2-4 відсотки.

Введення внутрішньоматкової спіралі повинен робити тільки лікар-гінеколог. Зазвичай установка проводиться на 2 або 3 день менструального циклу, коли шийка матки максимально розширена. Процедура введення спіралі не заподіює жінці занадто великий дискомфорт і займає всього близько 10 хвилин. Однак за бажанням пацієнтки лікар може встановити внутрішньоматкову спіраль під місцевою анестезією.

Через місяць після установки внутрішньоматкової спіралі потрібно прийти на прийом до лікаря, щоб переконатися, що вона встановлена ​​правильно. Однак згодом відвідувати лікаря-гінеколога щомісяця зовсім не обов'язково. Якщо ВМС не заподіює жінці незручностей, досить проводити профілактичні перегляди раз на півроку.

Дискомфорт при статевому акті внутрішньоматкова спіраль не викликає. Чоловік може відчути тільки кінці ниток спіралі і то лише тому випадку, коли вони занадто довгі. Якщо даний факт заподіює незручності, жінці достатньо сходити до лікаря, який зробить нитки коротше.

Однак незважаючи на всі очевидні достоїнства внутрішньоматкової спіралі, даний метод контрацепції не вільний від недоліків.

По-перше, є протипоказання до її використання. До них відносяться гострі і хронічні хвороби органів малого таза, а також онкологічні захворювання жіночих статевих органів.

По-друге, спіраль оберігає тільки від настання вагітності, але не від захворювань, що передаються статевим шляхом. Тому цей метод контрацепції не підходить жінкам, які мають декількох статевих партнерів.

По-третє, частина лікарів-гінекологів вважає, що спіраль не варто використовувати жінкам, які планують дітей в майбутньому. Згідно з їх думку, установка ВМС родили жінці здатна спровокувати безпліддя.

По-четверте, нерідко через внутрішньоматкової спіралі менструації стають болючіше, тривалішим і рясніше. Також може зрости кількість вагінальних виділень.

По-п'яте, підвищується ризик настання позаматкової вагітності. Особливо не рекомендується установка ВМС жінкам, що вже мав позаматкову вагітність раніше.

Якщо при використанні ВМС все ж настала нормальна вагітність, рішення про видалення спіралі повинен приймати лікар залежно від ситуації, що склалася, оскільки через її вилучення може статися викидень. З одного боку, розміри ВМС настільки малі, що чисто механічно вона навряд чи зашкодить дитині в період вагітності або під час пологів. Але з іншого боку, нитки спіралі, що звисають у піхву, можуть стати «містком» для проникнення в матку інфекцій, та й підвищена рухова активність матки через спіралі може перешкодити нормальному розвитку дитини.

Теги: немає, введення, дія, установка, метод, спіраль, капсула, контрацепція

Годування груддю: цікаві відомості

% Юлія Дьякова, автор JustLady. % % %
��������� ������: ���������� ��������
% Годування немовля грудьми - природний процес, що забезпечує дитину всіма необхідними поживними речовинами, а також допомагає незміцнілий організм адаптуватися до зовнішнього світу. Всесвітня Організація Охорони Здоров'я рекомендує годувати малюка грудьми, щонайменше, протягом двох років. Однак не завжди жінки готові до тривалого грудного вигодовування, і причини бувають різні. Деякі з них стосуються зовнішності і способу життя новоявленої мами.
% Статті за темою «Годування груддю: цікаві відомості» %
Годування груддю: цікаві відомості
% Як схуднути під час годування грудьми %
Годування груддю: цікаві відомості
% Як збити температуру при годуванні груддю %
Годування груддю: цікаві відомості
% Як правильно харчуватися жінці при годуванні груддю? %
Годування груддю: цікаві відомості
% Як повернути форму грудей після годування %

Перша поширена причина відмови від годування - боязнь за форму грудей. Багато жінок вважають, що тривале грудне вигодовування негативно впливає на зовнішній вигляд молочних залоз. Насправді, зміна форми грудей відбувається ще у вагітність, коли жирова тканина змінюється залозистої. Також впливає найперший і рясний прихід молока. Надалі ж, навпаки, різке згортання годувань впливає на форму грудей негативно, тоді як дуже плавне відлучення в той момент, коли дитина до нього готовий, допомагає уникнути різких гормональних і анатомічних змін. Крім того, не варто забувати про те, що розмір грудей при грудному вигодовуванні більше, ніж при його відсутності, що гідно оцінюють багато чоловіки.

Ще одна часта причина відмови від годування грудьми - необхідність обмежувати себе в їжі. У пологових будинках і в дитячій поліклініці є брошури і плакати, що містять список продуктів, які годувальниці категорично не рекомендується їсти у зв'язку з їх алергенність. Від розмаїття і просторості списків стає страшно - що ж взагалі можна їсти мамі, що годує, в такому випадку? Відповідь проста - їсти можна все, що не викликає у малюка алергії. Так як алергія - явище суворо індивідуальне, ніхто не може заздалегідь передбачити, на що у малюка може бути негативна реакція. Пробуйте поступово пробувати по одному продукту в день. Якщо алергії немає, то можна сміливо продовжувати вживати його в їжу. До речі, діти-алергіки куди краще адаптуються до прикорму, якщо знаходяться на грудному вигодовуванні.

Часто також обговорюють вплив грудного вигодовування на жіноче лібідо. Відсутність бажання після пологів - на жаль, досить поширене явище. Але з годуванням грудьми воно ніяк не пов'язане. Причини більш банальні - гормональний дисбаланс, який призводить до відсутності мастила, боязнь больових відчуттів, загальна втома від нових обов'язків.

Як раз з втомою грудне вигодовування відмінно допомагає боротися. Всупереч поширеній думці, годувати грудьми зручніше, ніж сумішшю, так як немає потреби в постійній стерилізації посуду, підігріві води. Вночі теж не потрібно вставати і розводити суміш, досить просто дати прокинувся малюкові груди. Досить швидко це доходить до автоматизму, і мама навіть толком не прокидається.

Ще одне широко поширена помилка - прихильність годувальниці до будинку. Навпаки, грудне вигодовування істотно підвищує мобільність, можна відправитися з дитиною на прогулянку або в гості на цілий день, без необхідності везти великий запас пляшечок, води і суміші - все необхідне завжди є під рукою.

Теги: груди, посол, годування, вигодовування, зведення