Токсикоз при вагітності - мучитель майбутньої мами

�������� ��� ������������ � �������� ������� ����
% Найпоширеніше нездужання у вагітних жінок - це, мабуть, токсикоз. Не помітити токсикоз неможливо - жінка відчуває «ранкову нудоту», у неї з'являється печія, запори. Всі ці неприємні симптоми і означають, що у майбутньої мами почався токсикоз. Відразу потрібно обмовитися, що токсикоз при вагітності - це не хвороба, але, скажемо прямо, дуже малоприємне стан, з яким потрібно боротися.
% Статті за темою «Токсикоз при вагітності - мучитель майбутньої мами» %
Токсикоз при вагітності - мучитель майбутньої мами
% Народні засоби від токсикозу %
Токсикоз при вагітності - мучитель майбутньої мами
% Нудота під час вагітності: як впоратися з токсикозом %
Токсикоз при вагітності - мучитель майбутньої мами
% Готуємося до народження трійні %
Токсикоз при вагітності - мучитель майбутньої мами
% Як позбутися від токсикозу %

Не варто сильно лякатися токсикозу, адже з цим стикається практично кожна майбутня мама, а значить, не потрібно запевняти себе в тому, що з вами щось не так. Тим більше, що подібного роду розлади зазвичай проходять після першого триместру. Як полегшити свій стан? Чому виникає ця неприємність? Як з нею боротися? Ці та інші питання хвилюють майбутніх мам, тому жіночий журнал JustLady постарається детально на них відповісти.

Ранній токсикоз при вагітності - що це таке

Токсикоз проявляється в пригніченому стані, нудоті, блювоті, через що у жінки знижується апетит або вона практично взагалі не може їсти. Звичайно, це позначається і на вазі. Якщо вагітність тече нормально, то нудота проявляється вранці не більше двох-трьох разів, звичайно натщесерце. Неприємні симптоми, як правило, припиняються до 12-13 тижня, але можуть і тривати ще якийсь час.

Ступінь тяжкості токсикозу

Раннійтоксикоз при вагітності розрізняється ступенем тяжкості. При легкому ступені блювота зазвичай буває натщесерце, повторюється не більше 5 разів на добу. Апетит і настрій майбутньої мами погіршуються, але вага залишається стабільним. При токсикозі середнього ступеня жінка відзначає не тільки блювоту (6-10 разів на добу), але і запаморочення, загальну слабкість. Вага зменшується, в середньому, на 2-3 кг на місяць. При важкого ступеня блювота виникає не тільки вдень, але буває і вночі. Через частої блювоти (до 20 разів на добу) організм сильно зневоднюється, і жінка різко худне. Артеріальний тиск знижується, температура збільшується до 37, 2-37, 5 градусів. Наскільки небезпечний токсикоз? Якщо ступінь легка і середня, то, як правило, прогноз сприятливий.

Причина появи токсикозу при вагітності

Російські та зарубіжні лікарі висувають цілий ряд причин того, чому у вагітної жінки настає такий неприємний стан. До них відносяться психогенні чинники (страх, хвилювання, негативні емоції, сильні переживання), хронічні хвороби печінки і шлункового тракту, а також астенічний синдром підвищують ризик розвитку токсикозу. Також поява токсикозу залежить від імунного статусу і спадкового чинника. Є теорія про те, що грає роль і вік вагітної жінки. Вважають, що токсикоз виникає через вплив плацентарного лактогену - гормону, який виробляє плацента. Через нього відбувається зміна обміну речовин: зменшується синтез білків, а запас амінокислот, які необхідні плоду, збільшується. Ці процеси, які відбуваються в організмі, постійно посилюються, а він просто не може пристосуватися до цих змін. Згідно цієї теорії, через це і виникає токсикоз.

Як запобігти нудоту

Щоб запобігти напади ранкової блювоти, залишайте вночі біля ліжка якусь легку їжу, щоб ви змогли прямо з ранку, тільки прокинувшись, злегка закусити. Це може бути все, що завгодно, починаючи з шматочка хліба, закінчуючи фруктом. Перегляньте свій раціон харчування: навіть у звичайному стані куди корисніше їсти частіше, але маленькими порціями, а під час вагітності - тим більше. Пийте більше рідини: фруктові та овочеві соки, компоти, зелений чай, легкі бульйони. Іноді, коли нудота виникає натщесерце, вони добре допомагають з нею впоратися. Виключіть з раціону ті продукти, запах і смак яких викликає у вас нудоту і блювоту. Якщо від молочних продуктів вам стає гірше, то не потрібно через силу запихати їх в себе - так вони не підуть вам на користь.

Може здатися, що токсикоз при вагітності пов'язаний тільки з їжею. На жаль, це не так: певні запахи або задуха в приміщенні можуть підсилити його. Тому, щоб полегшити прояви токсикозу, намагайтеся захистити себе від предметів, які виділяють сильний запах (це і продукти, і парфумерія, косметика, крему, мило, гелі для душу і т.д.).

Якщо у вас з'явилася печія, то знову таки, намагайтеся їсти частіше, але маленькими порціями, повільно і ретельно пережовуючи їжу. Уникайте жирних страв, не пийте газовані напої. Іноді токсикоз при вагітності проявляється і появою запору. Щоб полегшити своє самопочуття, їжте більше овочів і фруктів, пийте соки, особливо добре допомагає перистальтиці кишечника сливовий сік. Пам'ятайте і про користь прогулянок - гуляйте щодня по дві години, бажано по парках, набережних, скверам. Словом, там, де тихо і де чисте повітря. У вашому положенні дуже допоможуть і спеціальні вправи для вагітних - їх користь неоціненна.

Так, токсикоз при вагітності - це не хвороба в тому сенсі, як ми розуміємо це слово. Але, на жаль, часом він стає справжнім мучителем для майбутньої мами, тому з ним потрібно боротися. Однак не варто сприймати токсикоз з панікою. Так, це неприємно, але намагайтеся ставитися до нього більш-менш спокійно. До речі, є думка вчених, що токсикоз при вагітності вказує на її благополучне вирішення, так що навіть у цьому неприємне явище при бажанні можна угледіти щось позитивне.

Аліса Терентьєва

Теги: вагітність, токсикоз, мучитель

Негативний резус-фактор і аборт

% При всіх досягненнях сучасної медицини штучне переривання вагітності (аборт) дотепер залишається однією з найскладніших гінекологічних операцій і веде до безлічі ускладнень. Беручи подібне рішення, жінка найчастіше розуміє, що її може очікувати: різні травми внутрішніх статевих органів, моральні переживання, ризик безпліддя надалі. Найважчі наслідок при цьому очікують жінок, які зважилися зробити аборт при негативному резус-факторі. У чому причина? У цьому питанні буде сьогодні розбиратися жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Негативний резус-фактор і аборт» %
Негативний резус-фактор і аборт
% Що таке хірургічний аборт %
Негативний резус-фактор і аборт
% Вагітність і негативний резус-фактор крові %
Негативний резус-фактор і аборт
% Аборт і його наслідки %
Негативний резус-фактор і аборт
% Аборт: види та особливості %

Негативний резус-фактор і аборт: резус-фактор і резус-конфлікт

Резус-фактор - ні що інше, як білок, який утворюється на поверхні червоних кров'яних тілець - еритроцитів. У більшості людей він присутній, і вони називаються резус-позитивними, інакше кажучи, мають позитивний резус-фактор. Однак близько 15% людей не мають цього білка. Це люди з негативним резус-фактором.

Вперше дослідженнями даного явища зайнялися ще в першій половині 20-го століття. З тих пір знання про даному питанні значно розширилися, медики вміють робити необхідні заходи, щоб жінки з негативним резус-фактором, могли мати здорових дітей з протилежною резус-фактором.

Однакаборти при негативному резус-факторі залишаються, здебільшого, таким же ризикованим захід, як і раніше. Давайте розберемося, в чому причина.

Почнемо, як кажуть, від грубки.
% Якщо жінка з негативним резус-фактором чекає дитину від резус-негативного чоловіка, то турбуватися тут немає про що: малюк буде носієм резус-фактора батьків і резус-конфлікту не виникне. Думається, що і аборт в цьому випадку припускає тільки звичайні ризики.

Якщо ж жінка має негативний резус-фактор, а чоловік резус-позитивний, тоді плід цілком може успадкувати резус-фактор батька. У цьому випадку і прийнято говорити про резус-конфлікті.

Справа в тому, що організм жінки з негативним резусом сприймає кров резус-позитивної дитини, як загрозу, щось шкідливе і чужорідне. У крові матері починають вироблятися антитіла, які прагнуть захистити імунну систему жінки від «вторгнення». Звичайне, здавалося б, справа, але ці самі антитіла проникають через плаценту в кров малюка і ведуть «наступ» на його червоні кров'яні тільця, прагнучи «знищити противника».

В результаті таких «боїв» страждає не тільки жінка, але і дитина. Відчуваючи втрату червоних кров'яних тілець, організм малюка прагне збільшити їх вироблення, внаслідок чого печінка і селезінка збільшуються в багато разів. Однак імунітет жінки сильніше, і плід не витримує атаки. Кров'яні тільця гинуть, починається кисневе голодування, пошкоджується головний мозок.

Зараз лікарі навчилися справлятися з цією проблемою. Резус-негативну жінку з резус-позитивним плодом ретельно спостерігають, при необхідності призначають спеціальні процедури, для того, щоб зупинити «війну» і продовжити вагітність до природного закінчення.

Однак під час пологів виникає ризик потрапляння крові дитини в резус-негативну кров матері. Якщо це відбудеться, то організм, нехай і заднім числом, почне вироблення антитіл, щоб знищити чужорідні тіла.

Негативний резус-фактор і аборт: ризик безпліддя

Той же самий ризик, посилений багаторазово, існує і при проведенніаборту при негативному резус-факторі. Причому не важливо, який з видів штучного переривання вагітності належить виконати. Буде це хімічний, вакуумний або класичний аборт, навіть штучні пологи, якщо плід має позитивний резус, безслідно він не пройде.

І навіть це не головна небезпека. Справа в тому, що при першій зустрічі з чужорідними тілами резус-позитивної крові, організм матері виробляє антитіла особливого роду. Вони досить великі, малорухливі, насилу проникають через плаценту. Саме тому шанси виносити першу вагітність при резус-конфлікті надзвичайно великі, і жінкам ні за що не можна втрачати таку можливість.

Але, як би там не було, сигнал дан, і при наступній резус-конфліктної вагітності організм матері відразу ж отримає інформацію про «шкідливе об'єкті» і на «арену боїв» вийдуть «бійці» іншого роду.

Завдання у них та ж - знищити «противника». Але вони істотно відрізняються від своїх попередників: вони більш дрібні, дуже рухливі і здатні завдати досить потужний удар по «лінії оборони» малюка. Таким чином, кожна наступна резус-конфліктна вагітність підвищує ризик невиношування або патологій розвитку плоду. Те ж саме стосується і кожногоаборту при негативному резус-факторі при позитивній вагітності.

Кожен випадок вагітності, аборту, викидня, збільшує ці ризики на 10% по зростаючій. Таким чином, при достатній кількості абортів, в якийсь момент настання вагітності стає просто небезпечним для жінки і не має практично ніяких шансів закінчитися благополучно.

Негативний резус фактор і аборт: заходи безпеки

Однак рішення про аборт не завжди приймає жінка за власним розумінням. Бувають ситуації, коли збереження вагітності тягне за собою більше небезпек, ніжаборт. У цьому випадку жінці знегативним резус-фактором слід знати ще дещо.

Аборт при негативному резус-факторі може пройти з мінімальним ризиком сенсибілізації (вироблення антитіл), якщо він проходить до 7-го тижня вагітності. Справа в тому, що чужорідні негативного резусу тіла у плода починають вироблятися приблизно до 7-8-му тижні від зачаття, значить, до цього моменту організм матері ще не почне виробляти антитіла у разі попадання крові плоду.

Післяаборту при негативному резус-факторі обов'язково повинен вводитися антірезусний імуноглобулін - речовина, що отримується з донорської крові, яке здатне зупинити вироблення антитіл до білків резус-позитивної крові.
% Ця процедура проводиться в період від 2-х годин до 3-х діб з моменту переривання вагітності. Особливо вона важлива у разі аборту при першій вагітності, так як здатна істотно скоротити ризик загрози наступної позитивної вагітності.

Знаючи про це, якщо ви все-таки зважилися нааборт при негативному резус-факторі, Вибирайте клініку з хорошою репутацією і грамотними фахівцями, які зможуть забезпечити вам повний комплекс заходів щодо зниження ризику ускладнень, починаючи від вибору виду і строку переривання вагітності до наступній ін'єкції потрібного препарату.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, посол, аборт, дієта, наслідок, харчування, параметр, викидень, вплив, резус, фактор, антитіло, небезпека, переривання