Вагітність після 40

������������ ����� 40
% Пам'ятається, героїня популярного фільму стверджувала, що після сорока життя тільки починається. Фільм закінчувався на тому, що вона нарешті знайшла кохання свого життя. На цьому мелодрама і закінчувалася. Але в житті з приходом любові все тільки починається і дуже часто, жінки після 40 не тільки влаштовують своє особисте щастя, а й стають мамами. Саме про них, про старородящими, ми сьогодні і поговоримо на сторінках жіночого журналу JustLady.ru
% Статті за темою «Вагітність після 40» %
Вагітність після 40
% Відновлення після вагітності %
Вагітність після 40
% Як вийти заміж після 40 років? %
Вагітність після 40
% Секс після 40 %
Вагітність після 40
% Біологічний годинник жінки %

Історія 1

У 42 роки Галина була одружена 20 років і встигла народити двох синів. До нової вагітності вона була зовсім не готова і не планувала мати ще одну дитину. Причому не просто не планувала, а не хотіла категорично. Але лікарі відмовилися переривати вагітність через патологію нирок. Вагітність протікала важко і з ускладненнями, як заспокоювали Галину лікарі, «це нормально у вашому віці». Старші сини поставилися до того, що мама чекає ще одну дитину без ентузіазму. На той момент старшому вже було 18, а молодшому 14. Чоловік підтримував її, бо дуже хотів дівчинку. Практично всю вагітність жінка провела в лікарні на збереженні. Через покладений час народився здоровий і красивий хлопчик. Чоловік був розчарований і відмовився допомагати дружині. В результаті - всі турботи про малюка лягли на Галину. Вона ні про що не шкодує, навпаки, з гордістю говорить про сина, вважаючи, що він дав їй шанс залишатися потрібною і коханою ще на довгі роки. Адже немає нічого безкорисливіше дитячої любові. 

Історія 2

Олена в 40 років була цілком відбулася і успішною жінкою: власниця власного бізнесу, першокласний водій, вона в обов'язковому порядку два рази на рік їздила відпочивати за кордон, змінюючи періодично супутників по турне. Після однієї з таких поїздок вона виявила, що «злегка вагітна», хотіла піти на аборт, але тут криза, проблеми, справи ... Озирнутися не встигла, як 12 тижнів пролетіло і діватися вже нікуди. Як людина практична, Олена, підійшла до вагітності по-діловому. Скоротила робочий день, перестала ганяти на машині з одного міста в інше, кинула палити і стала вести здоровий спосіб життя. Появи малюка вона не планувала, але вирішила, що проблем зі здоровою дитиною буде набагато менше ніж з хворим. Їївагітність після 40 пішла їй тільки на користь - вона стала спокійній, доброзичливій і жіночний. Малюка вона чекає, але чекає спокійно і розмірено, поступово звільняючи місце у своєму житті для нього. Правда няню вже підшукує, так як збирається на роботу через місяць після пологів.

Історія 3

Анна і Вадим дуже довго не могли завести дитину. Зустрілися вони досить пізно, коли обом було за 30, і всі наступні 10 років шлюбу витратили на лікування безпліддя. І ось в один прекрасний день Анна зрозуміла, що вагітна. Її радості не було меж, чоловік готовий був носити її на руках. І, начебто, все було добре, крім одного але ... Один з аналізів показав, що у дитини, швидше за все, хромосомні порушення. Ганні запропонували перервати вагітність. Вона відмовилася. Чоловік підтримав її і був всю вагітність з нею поруч, втішаючи і підтримуючи. Коли народилася дочка з синдромом Дауна вони обидва були готові до того, що їх дитинко не така як усі. Вони щасливі. Анна каже, що «мати дитину Дауна - це просто подарунок долі, бо стільки любові і доброти в інших дітях не побачиш».

Історія 4

Євгенія, 40 років. Мати 7 дітей. Чекає 8-го. Каже, що діти дають їй набагато більше, ніж вона їм - вони змушують її бути постійно молодий. Старші діти, оберігаючи матір, беруть турботу про маленьких дітей на себе, тим більше, що двоє вже закінчують навчання і виходять на роботу. Ходять чутки, що її первісток збирається одружитися. Євгенія жартує, що як тільки він почне народжувати дітей, їй доведеться зупинитися - інакше у онуки не буде бабусі. Відчуває себе прекрасно, інший раз заявляє, що нинішні 20-річні їй і в підметки не годяться, тільки й знають як бігати по лікарях. Сама вона приходить на консультації 2 рази на місяць, категорично відмовляючись лягти в лікарню на обстеження. Та лікарі і не особливо наполягають, розуміючи, що якщо вона цілком адекватно оцінює свій стан.

Вагітність після 40 рідко тішить лікарів, так як вони стверджують, що ризики всіляких ускладнень значно зростають: жінки старіють, старіють і яйцеклітини. Значить ризик всіляких вроджених патологій у дітей дуже високий. Та й самі жінки, після 40, уже не відрізняються міцним здоров'ям. За статистикою тільки 7 з 1000 вагітностей протікають нормально, та ж статистика стверджує, що у «пізніх» мам частіше розвивається цукровий діабет і гіпертонія. Це з одного боку, з іншого, ті ж лікарі знають, щовагітність у віці після 40 відсуває клімакс, продовжуючи молодість жінки. Якщо вже вам пощастило завагітніти в 40, то ви, насамперед, повинні більше піклуватися про себе: частіше бувати на свіжому повітрі, потрібно відмовитися від кави, сигарет і алкоголю. Їсти побільше м'яса і овочів, займатися дихальною гімнастикою, стежити за своїм здоров'ям і регулярно відвідувати свого гінеколога, терпляче виконуючи приписи лікарів і здаючи всі тести та аналізи. Якщо пологи перші, то потрібно заздалегідь подбати про пологовому будинку і лікаря, який прийматиме пологи. І потрібно віддавати собі звіт, що первісток після 40 - це важке випробування: безсонні ночі будуть даватися набагато важче, ніж молодим мамам. Та й за здоров'ям малюка потрібно буде стежити, чи не задухи його гіперопікою. Все це досить складно. Але ж цілком можливо!

 Наталя Торопова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: вагітність, посол, форум, кислота, здоров'я, викидень, резус, фактор, сорока, клімакс

Бар'єрні контрацептиви

��������� �������������
% Сьогодні відомо понад двадцяти видів інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом (так звані ІПСШ). Нам тільки здається, що в наше століття - століття високих технологій і розвиненою медицини - ризик зараження ІПСШ мінімальний. Чи потрібно говорити про те, яку серйозну небезпеку для людини становлять такі інфекції? Жіночий журнал JustLady впевнений, що ви і самі все чудово усвідомлюєте. Звичайно, медицина не стоїть на місці і медики всіма силами намагаються зупинити зростання інфекцій. Але, на превеликий жаль, часом діагностика таких захворювань складна і не завжди точна, а лікування - тривале і дороге. Тому люди повинні самі дбати про своє здоров'я, знижуючи ризик зараження інфекцією до мінімуму. Серед багатьох існуючих контрацептивів одними з найбільш ефективних є бар'єрні контрацептиви. Журнал JustLady сьогодні розкриє цю тему, і, можливо, прочитавши нашу статтю, ви дізнаєтеся для себе щось корисне. Пам'ятайте, що вибір засоби контрацепції вимагає ретельного і уважного підходу. JustLady рекомендує вирішувати це питання тільки після консультації з лікарем. 
% Статті за темою «Бар'єрні контрацептиви» %
Бар'єрні контрацептиви
% Бар'єрні контрацептиви %
Бар'єрні контрацептиви
% Як вибрати засіб контрацепції %
Бар'єрні контрацептиви
% Всі про контрацепцію %
Бар'єрні контрацептиви
% Вагітність при протизаплідних пігулках: яка ймовірність? %

Бар'єрні контрацептиви служать не тільки захистом від небажаної вагітності, але і практично від усіх інфекцій, що передаються статевим шляхом. Крім цього, бар'єрні контрацептиви мають і інші позитивні властивості:
% - Вони не впливають на організм;
% - Не мають тривалого ефекту;
% - Знижують ризик розвитку запальних захворювань, дисплазії, раку шийки матки завдяки захисному противірусного ефекту;
% - Доступні, недорого коштують.

Не менш важливо й те, щобар'єрні контрацептиви можна купити в будь-якій аптеці без рецепта лікаря.

Однак,бар'єрні контрацептиви мають і свої недоліки, до яких журнал JustLady відносить:

- Недостатньо високий ступінь захисту від небажаної вагітності, якщо порівнювати з гормональними контрацептивами;
% - Можливість виникнення алергічних реакцій, дратівної дії;
% - Можливий дискомфорт, зниження чутливості при статевому акті;
% - Не надто зручне застосування.

Бар'єрна контрацепція буває механічної та хімічної. Механічнібар'єрні контрацептиви не дають сперматозоїдам проникнути в канал шийки матки. У цей групу входять:

- Презервативи чоловічі і жіночі. Безсумнівно, це найпоширеніші засоби контрацепції в наші дні завдяки своїй доступності та ефективності. Вони бувають різної форми, товщини, з різною поверхнею і кольором. Виготовляються з латексу або інших матеріалів. Для великого ефекту часто презервативи використовують разом зі сперміцидами. Однак неправильне застосування презерватива знижує його ефективність в плані захисту від вагітності. Зокрема: повторне використання, неправильне зберігання, занадто інтенсивний статевий акт, застосування жирових мастил, які руйнують поверхню виробу. Презерватив - це одне з найбільш ефективних засобів захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ВІЛ-інфекція - не виняток). JustLady радить звернути увагу, що використання презерватива спільно з масляними вагінальними засобами може пошкодити латекс, в результаті чого захист проти вірусів буде знижена. Ефективність: на 100 жінок - 5-10 вагітностей на рік. 

- Діафрагма. Цібар'єрні контрацептиви схожі на ковпачки з гнучким обідком з латексу. Найчастіше діафрагма використовується разом з сперміцидним гелем. Якщо діафрагму правильно розташувати в піхву, то вона покриє шийку матки. Діафрагма підбирається індивідуально кожній жінці, бо вона буває різних моделей і розмірів. При правильному використанні такібар'єрні контрацептиви захищають від зараження ІПСШ. Витягують діафрагму не раніше, ніж через 6 годин, але і не пізніше доби після статевого акту. До переваг діафрагми відноситься те, що вона безпечна, може використовуватися постійно, не вимагає участі чоловіка. Жіночий журнал JustLady звертає вашу увагу і на протипоказання. Якщо у вас алергія на латекс, є аномалії піхви, присутні інфекції або запалення, то вам заборонено використовувати діафрагму. Ефективність: на 100 жінок - 5-10 вагітностей на рік.

- Цервікальний ковпачок. Цей ковпачок, виготовлений з латексу, щільно прилягає до шийки матки. Його можна використовувати як з сперміцидами, так і без них. Підбирає цервікальний ковпачок лікар індивідуально кожній жінці, і саме він одягає його в перший раз, адже головне - щоб ковпачок якомога щільніше прилягав до шийки матки. Потім жінка може проробляти це сама. Ковпачок повинен залишатися надягнутим мінімум на 6 годин після статевого акту. Дуже важливо, щоб жінка правильно наділу цей ковпачок, в іншому випадку він може зісковзнути, і, звичайно, ніякого захисту не буде.

Друга група - хімічнібар'єрні контрацептиви. До їх складу входять активні інгредієнти, які сприяють знищення сперматозоїдів, зниження їх рухливості і здатності до запліднення. Сперміциди володіють не тільки контрацептивним, але і деяким захисним ефектом від ІПСШ. До цієї групи відносяться: крем і гель, аерозольна піна, вагінальні таблетки та свічки, контрацептивний губка. Жіночий журнал JustLady нагадує: вибираючи засіб контрацепції, не забудьте проконсультуватися з гінекологом.Бар'єрні контрацептиви можуть бути рекомендовані жінкам, які мають протипоказання до внутрішньоматкової і гормональної контрацепції, годуючим матерям, при нерегулярному статевому житті.

 Аліса Терентьєва
% Жіночий журнал JustLady

Теги: організм, захист, ефективність, контрацепція