Як навчитися грати в волейбол

% Олена Преснякова, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������ � ��������
% Якщо в школі на уроках фізкультури вам не довелося пограти у волейбол, то це ще не означає, що освоювати його вже пізно. У хорошого тренера і в згуртованій команді ви зможете досягти висот у цій грі, про які раніше не могли і мріяти.
% Статті за темою «Як навчитися грати в волейбол» %
Як навчитися грати в волейбол
% Як навчитися грі у волейбол %
Як навчитися грати в волейбол
% Як навчитися стрибати у волейболі %
Як навчитися грати в волейбол
% Як вибрати кросівки для волейболу %
Як навчитися грати в волейбол
% Як навчитися стрибати %
% Починайте вчитися грати в волейбол з освоєння подачі. Цим ви можете займатися і самостійно, не записуючись в секцію і не чекаючи пляжного сезону. Запам'ятайте: від хорошого подачі залежать не тільки промахи супротивника, але і те, наскільки ваша команда буде готова відбити м'яч, після того, як учасники іншої команди його перекинутий через сітку на вашу половину поля. Тому не відпрацьовуйте занадто сильних кидків. По-перше, тому що ви можете з незвички сильно відбити руки. А по-друге, при подачі важлива не стільки сила удару, скільки висота польоту м'яча.%

Якщо ви вирішили навчитися грати в класичний волейбол, то найкраще записатися у спортивну секцію ля дорослих, і поступово освоювати цю нескладну, в общем-то гру, яка, тим не менш, вимагає хорошої фізичної підготовки і відмінною реакції. Втім, навчитися швидко і єдино вірно реагувати на дії партнерів по команді і противників ви зможете, якщо будете досить регулярно відвідувати заняття і прислухатися до рекомендацій тренера.

Непогано буде, якщо ви ознайомитеся і зі спеціальною літературою, присвяченій методиці навчання волейболу. Такі книги написані, звичайно, тренерами і для тренерів, але навіть початківець спортсмен знайде в них багато цікавого. Але навіть якщо методика, викладена в посібниках, надто відрізняється від тієї, за якою ви займаєтеся в секції, не варто вказувати іншим гравцям і, тим більше, тренеру на можливі помилки. Якщо, звичайно, ви хочете залишитися членом команди, а не відсиджуватися постійно на лавці запасних.

Освоювати пляжний волейбол найкраще, зрозуміло, на пляжі. Гра проходить двоє на двоє, так що тут будуть відразу на увазі і ваші помилки, і промахи вашого партнера. Існують і професійні клуби з пляжного волейболу, так як він віднедавна входить в Олімпійську програму, але, на жаль, у нас таких клубів поки немає.

Пляжний волейбол відрізняється від класичного і тим, що грати доводиться інколи у доволі важких умовах. Тільки уявіть: розпечений пісок, в якому по щиколотку потопають ваші ноги, нещадно пекуче сонце - тут не тільки бігати і стрибати, і лежати щось на пляжі не захочеться. Тому для такого різновиду волейболу хороша фізична підготовка теж має важливе значення.

Теги: волейбол

Як розвинути швидкість бігу

% Love, автор JustLady. % % %
��� ������� �������� ����
% Хоча швидкість - вроджена якість, існують певні способи її збільшення. Насамперед, потрібно брати до уваги, що прискорення відбувається завдяки процесам, що відбуваються в нервовій системі - порушення і гальмування. Крім того, на швидкість впливають вроджені особливості, психічний стан людини, здатність до довгих тренувань і зовнішні чинники.
% Статті за темою «Як розвинути швидкість бігу» %
Як розвинути швидкість бігу
% Як бігати швидше %
Як розвинути швидкість бігу
% 6 причин зайнятися бігом %
Як розвинути швидкість бігу
% Що таке човниковий біг %
Як розвинути швидкість бігу
% Чи корисний біг вранці? %
% Щоб правильно розвивати швидкість, постарайтеся позбутися від критеріїв, що уповільнюють дію м'язових груп. На думку фахівців, перш ніж розвивати максимальну швидкість, спортсмену потрібно відпрацювати свою техніку на середній швидкості. Так він зможе уникнути шкідливого м'язового напруги.%

Спробуйте спочатку бігати з прискоренням. Секрет швидкості - уміння виконувати певний рух в розслабленому стані. По суті, для того щоб швидко бігати, вам необхідно навчиться швидко ходити з розслабленими м'язами. Один з методів нарощування швидкості вважається повторення забігів після певних перепочинків. Однак відпочинок не повинен бути занадто довгим. Зазвичай відновлення сил займає 4-6 хвилин.

Тренувати прискорення бажано 2 рази на тиждень. Для розігріву м'язів рекомендується біг з підскіками на кожному третьому кроці і біг на місці з упором руками в стіну, поперемінні стрибки на лавку або на сходинку зі зміною ніг, стрибки вниз з наступним вистрибуванням вгору. Для розвитку швидкості намагайтеся стартувати, нахиляючи корпус вперед. Для цього, не згинаючи колін, повільно нахиліться вперед так, щоб тулуб і ноги знаходилися на одній лінії. Досягнувши нахилу в 30 градусів, почніть біг. Ваші ноги при цьому повинні штовхати тіло вперед, а не слідувати за ним.

Добре розвиває швидкість біг на місці з високо піднятими колінами і біг з обмеженням навантаження. В останньому випадку на шляху біжить спортсмена укладають палички на відстані 120 см один від одного. Його завдання швидко пробігти дистанцію, не торкаючись до перешкодам і збільшуючи швидкість.

Окрім тренувань з обтяженнями і стрибків, спортсменам-бігунам рекомендується виконувати спринтерські сети, експериментувати зі спортивними снарядами, які створюють додатковий опір під час бігу. Радять також тренуватися на пологому схилі, бігаючи по доріжці вгору і вниз.

Теги: швидкість, біг

Як правильно займатися спортивною ходьбою

% Niverina, автор JustLady. % % %
��� ��������� ���������� ���������� �������
% Спортивна ходьба майже так само ефективна, як біг, але не дає зайвого навантаження на суглоби. Це вид аеробного тренування, яку можна проводити на свіжому повітрі з користю для здоров'я. Щоб правильно займатися спортивною ходьбою, достатньо засвоїти кілька основних правил і вибрати відповідне взуття.
% Статті за темою «Як правильно займатися спортивною ходьбою» %
Як правильно займатися спортивною ходьбою
% Який вид спорту вибрати? %
Як правильно займатися спортивною ходьбою
% Типи ходьби і оптимальне навантаження %
Як правильно займатися спортивною ходьбою
% Що таке скандинавська ходьба %
Як правильно займатися спортивною ходьбою
% Не любите бігати? Ходіть! %
% Величезний плюс спортивної ходьби в тому, що нею можуть займатися практично все. При цьому не обов'язково прагнути до рекордів, це все одно не впливає на кількість спалених калорій. Набагато більше значення має тривалість тренування, а щоб вона не здавалася нудною і монотонною, запросіть партнера або візьміть з собою плеєр.%

Швидка ходьба, на відміну від бігу, що не перевантажує серцевий м'яз, проте вона все ж має протипоказання. Наприклад, людям з надмірною масою тіла та бронхіальну астму краще попередньо проконсультуватися з лікарем і перший час працювати з інструктором. А при плоскостопості варто подбати про спеціальні вкладишах для взуття.

Виберіть для занять бігові кросівки. Вони добре тримають стопу, а м'який носок добре згинається при русі. Взуття має бути виготовлена ​​з дихаючого матеріалу, але все одно при регулярних тренуваннях міняти її потрібно хоча б раз на 6-8 місяців.

Будь аеробного навантаженні передують розігрів, спортивна ходьба не виняток. Розімніть тіло, починаючи з глибоких вдихів і видихів, розводячи руки в сторони і вгору, потім опускає вниз. Зробіть декілька нахилів, випадів і присідань. Приділіть увагу литкового м'яза. Для її розтяжки відведіть одну ногу назад і поставте на п'яту на 10-15 секунд.

При спортивній ходьбі працюють м'язи не лише нижній, але і верхньої частини тіла, особливо спини. З цієї причини завжди тримайте поставу, що не нахиляйтеся вперед і не завалюється назад. При цьому знайдіть для себе таке положення, щоб воно було природним, без непотрібної напруги.

Щоб правильно займатися спортивною ходьбою, потрібно запам'ятати наступне: опорна нога завжди залишається прямою. Почніть повільно. Поставте праву ногу вперед, перенесіть на неї вагу тіла. Переставляючи ліву ногу вперед, зробіть опорної її і т.д. Таким чином, одна нога завжди стосується землі, і ви не відриваєтеся від неї повністю. Допомагайте собі руками і тулубом, здійснюючи кругові рухи тазом навколо вертикальної осі. Ці маніпуляції допомагають переносити вагу, а значить, набирати швидкість.

Займайтеся не менше трьох разів на тиждень по 30-50 хвилин для отримання хорошого результату. Поступово підвищуйте ефективність тренування, збільшуючи швидкість. Закінчите заняття розтяжкою, поступово приводячи в норму пульс і розслабляючи м'язи.

Намагайтеся вибирати місце, де немає машин. Якщо ж ви все-таки ходите по проїжджій частині, надягніть що-небудь яскраве і не займайтеся під час туману, коли видимість падає. Для підрахунку відстані можна використовувати крокомір, однак пам'ятайте, що він дає коректні дані тільки на рівній поверхні, оскільки залежить від ширини кроку.

Теги: ходьба