Як навчитися стрибати у волейболі

% Bacheva, автор JustLady. % % %
��� ��������� ������� � ���������
% Всі, хто захоплюється грою у волейбол, мріють злітати над сіткою, як птах. І дійсно, високий стрибок у волейболі - запорука успішної гри. Комусь хороша стрибучість дається від природи, а комусь доведеться багато тренуватися. Головне, робити це правильно.
% Статті за темою «Як навчитися стрибати у волейболі» %
Як навчитися стрибати у волейболі
% Як навчитися стрибати %
Як навчитися стрибати у волейболі
% Як навчитися стрибати на сноуборді %
Як навчитися стрибати у волейболі
% Як навчитися грати в волейбол %
Як навчитися стрибати у волейболі
% Як навчитися стрибати у довжину %
% Особливої ​​волейбольного стрибка не існує. Існує звичайний стрибок з ходу, він однаковий і для волейболу, і для баскетболу, і для паркуру. Щоб злітати над сіткою, потрібні два фактори: хороший поштовх і правильна техніка.%

Почніть освоювати техніку стрибка з ходу з відпрацювання стопорящего кроку. Це дуже важливе вміння стане в нагоді, коли ви будете переводити горизонтально спрямовану кінетичну енергію у вертикальну.

Поштовховою ногою зробіть широкий крок вперед, потім короткий крок маховою. При цьому стопу махової ноги трохи поверніть усередину і слідом за нею злегка розгорніть корпус. Руки відведіть паралельно тому. Поштовховою ногою виконайте приставний крок-поштовх і вистрибніть вгору. Одночасно допомагайте собі руками. Різко винесіть їх вперед і вгору. Всі кроки повинні виконуватися на трохи зігнутих ногах, коліна повинні м'яко пружинити. На другому кроці присідайте трохи більше, щоб потім виштовхнути корпус якомога вище. Не прагніть відразу вистрибнути високо, відпрацьовуйте кроки.

Коли ви синхронізуєте руху рук і ніг і доведете їх до автоматизму, переходите до наступної вправи.
% Виконуйте стрибок з ходу, намагаючись торкнутися рукою якого-небудь орієнтиру. Це може бути верх волейбольної сітки, баскетбольне кільце або просто - позначка на стіні. Вчіться дотягуватися орієнтира по черзі правою і лівою рукою, а також двома руками одночасно.

На цьому етапі дуже важливо додати силу вашим ногам. Якою б ідеальною не була ваша техніка, високого стрибка не буде, якщо у вас слабкі ноги.

Краща вправа для розвитку м'язів нижньої частини тіла - це присідання зі штангою. Якщо штанга для вас - це важкувато, присідайте тільки з грифом або з гантелями. Правильно виконувані присідання дозволяють накачати абсолютно всі м'язи, що беруть участь в стрибку.

Крім силових тренувань обов'язково виконуйте пліометріческіе вправи. Їх основою є всілякі вистрибування. Завдяки пліометріі ви зможете зробити свій стрибок по-справжньому вибуховим. Але виконувати ці вправи нетренованим людям не варто, переходите до них тільки тоді, коли присідання зі штангою перестануть викликати у вас труднощі.

Опустіться в глибокий присед навпочіпки. Спину не округляйте і не опускайте погляд. Різким поштовхом вистрибніть, як можна вище і хлопніть над головою в долоні. Не затримуючись, тут же опустіться в присед і виконайте новий стрибок. Продовжуйте високо вистрибувати з ударами в швидкому темпі протягом 3 хвилин, а потім зробіть перерву на 30-40 секунд і повторіть.

Поступово додайте обтяження: візьміть у руки гантелі і в стрибку виштовхуйте їх над головою.

Ще одна вправа на розвиток стрибучості - це встрибування на платформу. Встаньте лицем до платформи заввишки 40-50 см або до стійкої лаві. Підніміть руки вгору, прогніться в попереку, потім нахиліться вперед, відведіть руки назад і присядьте. Різко викинете руки вперед і запригніте двома ногами на лаву. Спустіться на землю і повторіть. Виконайте без зупинки 12-15 стрибків. Поступово висоту платформи треба збільшувати.

Додайте в свою програму ще одна вправа, зворотне попередньому. Встаньте на платформу або стійку лаву. Зробіть замах руками і м'яко зістрибніть на землю, відразу ж не зупиняючись, вистрибніть високо вгору, підтягуючи коліна до грудей. Знову підніміться на платформу і повторіть.

Якщо ви впевнено виконуєте стрибки і відчуваєте, що можете перенести збільшення навантаження, спробуйте робити два останніх вправи, виконуючи поштовх тільки однією ногою. Врахуйте, що при таких стрибках навантаження на суглоби і м'язи дуже велика, тому працюйте дуже обережно і не форсує свою підготовку.

Теги: волейбол, ходу, технік, стрибок, поштовх

Як отримати чорний пояс з карате

% Олексій Пресняков, автор JustLady. % % %
��� �������� ������ ���� �� ������
% Чорний пояс в карате відповідає званню майстра спорту в будь-якому вигляді спортивних змагань. Тому отримати його можна лише після тривалих тренувань і успішної здачі іспитів за програмою обраного стилю карате. Як правило, шлях до чорного пояса триває від 3-х до 10-ти років і залежить від таланту учня, інтенсивності тренувань і завзятості навчається.
% Статті за темою «Як отримати чорний пояс з карате» %
Як отримати чорний пояс з карате
% Що таке карате %
Як отримати чорний пояс з карате
% Як надягати кімоно в карате %
Як отримати чорний пояс з карате
% Тейлор Лотнер - новий секс-символ? %
Як отримати чорний пояс з карате
% Поради дівчатам, які страждають через чоловіків %
% У європейських єдиноборствах, таких як бокс чи самбо, присвоєння спортивних розрядів залежить від отриманих результатів на змаганнях різного рангу. У японських бойових мистецтвах рівень майстерності оцінюють за допомогою іспитів і при успішній їх здачі присвоюють відповідну учнівську або майстерню ступінь. Кожній учнівської ступені відповідає свій колір пояса - від білого до коричневого. Чорні пояси присвоюються майстрам. Тому для досягнення заповітного чорного поясу необхідно послідовно пройти всі 10 учнівських рівнів зі здачею відповідних іспитів.%

Наймолодші учні 10 та 9 кю (учнівська ступінь) носять білі пояса. Учні 8-7 кю носять жовті пояси, 6-5 кю - зелені пояси, 4-3 кю - сині, а 2 і 1 кю - коричневі. Кольори поясів, відповідні кожному кю можуть змінюватися залежно від стилю карате, але, як правило, починають з білого. І лише власники 1 кю - вищої учнівської ступеня майстерності - допускаються до здачі іспитів на 1 дан.

Данамі в карате називаються майстерні ступені і їх власники мають право носити чорний пояс. Всього кількість данів прийнято вважати теж 10, але лише одиниці в усьому світі досягають 9 і 10 дана. Оцінити складність в отриманні 1 дана можна по тому, що рівень 3-4 кю відповідає 1 спортивному розряду. 1-2 кю відповідають званню кандидата в майстри спорту, а 1 дан - звання майстра спорту.

Враховуючи суто практичне значення бойових мистецтв у минулому, всі розуміли, що система присвоєння кю і данів за результатами змагань загрожувала б високим травматизмом і рівнем смертності серед учасників. Тому на початку ХХ століття балу розроблена система іспитів для кожного кю і дана. Згодом всередині кожного стилю карате вимоги до учнів і майстрам, які претендують на отримання наступному ступені, змінилася. В даний час програма іспитів на кожен кю і кожен дан може сильно відрізнятися від одного стилю карате до іншого. Спільним у програмі іспитів залишається вимога правильно і технічно наносити удари руками і ногами по повітрю на місці і в русі. У більшості стилів карате існує вимога до мінімального «тренувального стажу» кандидата або до його віку.

У деяких стилях карате до екзаменованих пред'являються вимоги з фізичної підготовки. Наприклад, віджатися на кулаках 100 разів, вистрибнути з присідаючи 100 разів, вичавити 95-кг штангу лежачи з грудей, присісти з 130-кг штангою. Часто в програму іспитів входять тести на розбивання твердих предметів. Від кандидатів на учнівський кю потрібно розбити дошку певної товщини за допомогою заздалегідь обумовленого удару рукою або ногою. На вищих щаблях кю потрібно вже розбити кілька дощок у серії різних ударів руками і ногами. Кандидат на отримання чорного пояса повинен не тільки вміти виконати складну комбінацію ударів, недоступну для непідготовлених, але і розбити цими ударами дошки.

Крім того, починаючи з середніх учнівських ступенів майстерності в програму іспитів часто включаються показові навчальні спаринги. Щоб успішно пройти це випробування кандидат повинен показати вміння практично застосовувати прийоми карате. Від кандидатів на чорний пояс потрібне вміння успішно протистояти кільком противникам, а також провести серію почергових спарингів зі свіжими партнерами.

Існує й інший варіант отримати чорний пояс з карате, не виснажуючи себе багаторічними тренуваннями. Почесні чорні пояси вручаються особам, які зробили неоціненний внесок у розвиток спорту. Але для цього необхідно займати пост керівника регіону і невпинно дбати про розвиток спорту в підлеглому суб'єкті РФ. Такі пояси мають Путін, Лужков, деякі міністри в уряді РФ і глави деяких регіонів, а також відомі тележурналісти.

Теги: чорний, пояс, карата