Як вести себе з начальником
% Sanny, автор JustLady.
%
%
%
% Кожна людина, що працює за наймом, стикається з проблемою спілкування зі своїм начальником. Хтось боїться його грубого вдачі, хтось підлещується і намагається потоваришувати з керівником, щоб не бути звільненим або скороченим. Але існують певні норми, яких варто дотримуватися, щоб зберегти хороші відносини з начальником.
% Статті за темою «Як поводитися з начальником»
%
% Якщо ваш начальник - психопат?
%
% Як налагодити відносини з начальством
%
% Імідж керівника: як поводитися з підлеглими
%
% Як розмовляти з начальством
%
% Якщо ви тільки недавно були оформлені на роботу, то спочатку ведіть себе якомога більш непомітно. Придивляйтеся, як поводиться ваш начальник, який у нього характер. Як він спілкується з колегами, партнерами і співробітниками по роботі. Зверніть увагу на те, що може вивести з рівноваги начальника.% Ваш керівник може робити вам зауваження з приводу робочого процесу, в таких випадках не варто активно проявляти своє невдоволення, необхідно просто прислухатися до діловим порадам і переробити роботу, ліквідуючи всі недоліки.
Коли ваш начальник дозволяє собі відгукуватися про своїх співробітників невтішним чином, ображати і принижувати персонал, у тому числі і вас, не слід відповідати грубістю на хамство. Ви не можете собі дозволити спілкуватися в тому ж тоні, що і ваш керівник, але і терпіти неповагу до себе не потрібно. Запропонуйте керівнику висловити всі претензії з приводу вашої роботи в нормальній формі і обговорити, якщо це необхідно, ваші помилки.
Ні в якому разі не обговорюйте з колегами свого начальника за його спиною. Як би ви до нього не ставилися, бесіда зі співробітниками з приводу керівника ні до чого доброго не приведе. Адже існує ряд людей, які в обговоренні беруть участь пасивно, але при нагоді донесуть до начальника ваше негативне ставлення до нього. І як наслідок - неможливість просування по кар'єрних сходах, причіпки і зауваження до роботи, що доходять до доган і штрафів. % З керівником дотримуйтесь субординацію і діловий стиль спілкування, не слід при зверненні до начальника переходити на «ти», навіть якщо вас він називає по імені.
Відсутність на вашій роботі дрес-коду не означає, що вам можна приходити на фірму в короткій спідниці і кофті з глибоким декольте. Адже такий ваш образ буде відволікати начальника від процесу. А також керівник може неоднозначно зрозуміти ваші натяки і почне фліртувати і приставати до вас. Якщо ви не переслідуєте таку мету, то не слід носити викликають вбрання.
Теги: начальник, сторона, співробітник, керівник, агресія, поведінка
Як виходити з конфліктної ситуації
% Робота є невід'ємною частиною життя більшості людей і, як і в міжособистісних відносинах, тут просто неможливо обійтися без конфліктів. Однак потрібно вчитися нейтралізувати будь-яку спірну ситуацію і виходити з конфлікту з найменшими втратами для себе.
% Статті за темою «Як виходити з конфліктної ситуації»
%
% Конфліктна ситуація і виходи з неї
%
% Як поводитися під час конфлікту. Збереження нейтралітету.
%
% Як вибачитися перед клієнтом
%
% Найчастіше конфлікт виражається в мовної агресії, так як всі емоції і переживання є ні що інше, як м'язовий затиск, насамперед, в області гортані. Його наслідком є крик, сильний стрес, неадекватна поведінка, залучення в конфліктну ситуацію все більшого числа людей. Іноді навіть малозначний конфлікт може перерости в затяжну війну, яка щодня отруювати життя всім її учасникам. Навчіться виходити з будь-якого конфлікту за допомогою нескладних мовних технік, які вибираються в залежності від ситуації, а також від того, з ким виник конфлікт - з колегами по роботі або з безпосереднім керівництвом.% Насамперед, необхідно виділити момент, коли назріває конфлікт, і постаратися раціонально оцінити ситуацію. Ні в якому разі не підключайте емоції, по можливості підіть з лінії атаки. Якщо ситуація дозволяє, краще всього на якийсь час покинути приміщення, навіть якщо ви знаходитесь в кабінеті начальника. Цілком припустимо сказати: «Продовжимо розмову, коли ви заспокоїтеся, вибачте» і вийти з кабінету боса. Пройдіться по коридору, вмийтеся холодною водою, так ви на час переключіться з негативних переживань на абстрактні фізичні дії і зможете впорядкувати свої думки.
Під час конфлікту з начальством погоджуйтеся і задавайте більше питань. Це один з ефективних способів виходу з конфліктної шаблону, особливо коли звинувачення на вашу адресу не безпідставні. Погоджуйтеся з усім, що вам говорить керівник, а потім попросіть про допомогу: «Підкажіть, як виправити ситуацію», «Я дуже переживаю, що так вийшло, дайте пораду» тощо. Уточнюючі відкриті питання, що вимагають розгорнутої відповіді, обов'язково врятують ситуацію.
Якщо ж хтось із колег по роботі вас навмисно провокує на конфліктну ситуацію і кидає на вашу адресу необгрунтовані звинувачення, зробіть вигляд, що не розчули його і перепитаєте його з байдужим виглядом. Як правило, в такій ситуації людина починає втрачатися. «Добийте» його словами: «Ось бачите, ви навіть не може чітко обґрунтувати свої претензії. Коли підшукайте потрібні слова, тоді й поговоримо більш детально на цю тему ».
Більшість конфліктів на роботі можна вирішити спокійно, за допомогою приватної бесіди за чашкою чаю. Постарайтеся поговорити з колегою, яка, на ваш погляд, живить до вас неприязнь, начистоту. Таке рішення конфлікту є найбільш конструктивним і цивілізованим.
Як переконати начальника підвищити зарплату
% Плясова Ірина, автор JustLady.
%
%
%
% Одним із складних розмов, що може виникнути у вас з начальством, є розмова про підвищення зарплати. Переконати керівництво збільшити вам платню непросто, але якщо ви правильно підготуватися до даного питання і психологічно вірно побудуєте вашу розмову, то у вас є всі шанси заробити додатковий авторитет в очах начальства і отримати бажану надбавку.
% Статті за темою «Як переконати начальника підвищити зарплату»
%
% Як переконати начальника підвищити зарплату
%
% Сила думки: як переконати себе бути стрункою
%
% Як переконати його одружитися
%
% Як просити про підвищення зарплати
%
% Насамперед необхідно ретельно підготуватися до розмови. Спробуйте поставити себе на місце свого керівника і подумайте про те, чи змогли ви заслужити надбавку. Які успіхи були досягнуті вами за останній час? Чи має фірма прибуток від ваших пропозицій? Чи були під час вашої роботи великі вигідні угоди? Відповівши на ці та інші питання, ви зможете зрозуміти, чи є сенс просити про підвищення саме зараз, або варто почекати більш підходящого випадку.% Важливо правильно підібрати момент і заздалегідь підготувати керівництво. Не звертайтесь до шефа з розмовою такого роду до обіду, так як це час вважається самим робітникам і у нього може бути багато інших більш важливих справ. Повідомте начальника, що ви хотіли б з ним обговорити кілька важливих деталей і попросіть його повідомити найбільш зручний для нього час. Обідня перерва для цієї мети абсолютно не підійде, так як начальник вас, звичайно ж, вислухає, але більшість інформації він пропустить повз вуха. Найбільш зручним моментом для таких розмов вважається друга половина робочого дня, коли людина трохи розслаблений, виконав велику частину своєї роботи і нікуди не поспішає.
Перейдіть до обговорення, враховуючи переваги шефа. Якщо він балакучий людина, почніть своє прохання з невеликого вступу про фірму і ваш внесок у неї. Якщо начальник любить стислість, викладіть йому відразу хвилюючу вас проблему. Під час бесіди не хвилюйтеся, поводьтеся гідно і відкрито. Приводьте більше позитивних доводів, згадайте ваші досягнення і заслуги, вкажіть на той факт, що фірма отримає тільки вигоду, якщо зробить для своїх працівників невеликий стимул у вигляді надбавки до заробітної плати. Чи не скигліть і уникайте повторюваних фраз і аргументів. Найголовніший аргумент найкраще залишати на кінець бесіди.
Повідомте начальника про розмір суми, на яку ви розраховуєте. Не завищувати її занадто сильно, інакше ваша прохання залишиться навіть не прийнятої до відома. Не варто торгуватися, тому що в цій ситуації ви будете виглядати смішно і безглуздо, а керівник, швидше за все, розсердиться і випровадить вас з кабінету.
Під час бесіди не поспішайте, говорите тільки по справі і чітко. Робіть невеликі паузи, тим самим даючи шефові обміркувати ваше прохання. Якщо начальник стверджує, що йому необхідний час щоб подумати, попросіть його сказати вам день, коли ви знову зможете повернутися до даного питання. Приготуйтеся почути будь-яку відповідь. У разі відмови, попросіть шефа пояснити докладно причину, по якій він не може здійснити ваше прохання. Уважно вислухайте його і дізнайтеся, що вам необхідно зробити, щоб розраховувати на підвищення заробітної плати в майбутньому.
Теги: начальник, підвищення, зарплата, надбавка, платню
|