Як керувати колективом

% Катерина Копаєва, автор JustLady. % % %
��� ���������� �����������
% Ставши керівником відділу або цілої організації, молоді фахівці губляться у своїх діях: те, як їм представлялася ця посада з позицій звичайного менеджера або секретаря, як правило, не збігається з дійсністю. Як наслідок, починаються проблеми в колективі, коли підлеглі не сприймають свого керівника серйозно, відносяться просто по-дружньому і нехтують службовими обов'язками, сподіваючись на дружнє прощення. Як же керувати колективом, щоб товариші по службі сприймали вас серйозно?
% Статті за темою «Як керувати колективом» %
Як керувати колективом
% Як керувати жіночим колективом %
Як керувати колективом
% Як керувати групою %
Як керувати колективом
% Як керувати персоналом %
Як керувати колективом
% Як керувати відділом продажів %
% Найперше і головне правило - будьте ввічливі і тактовні з усіма працівниками. Вітайтеся вранці, похваліть кави, який вам принесла помічниця, і не бійтеся вибачатися, якщо якась помилка сталася з вашої вини. Якщо винен хтось із підлеглих, намагайтеся не кричати, а пояснити йому, як потрібно було виконати ваше доручення. Причому краще це зробити наодинці. Якщо у когось із працівників вашої фірми народилася дитина або має бути весілля, постарайтеся особисто привітати, а якщо дозволяють кошти, виписати невелику премію. У важкій життєвій ситуації підтримайте добрим словом, запропонуйте свою допомогу, в тому числі і матеріальну.%

Будьте зібрані. Якщо щоранку ви забуваєте вдома портфель, якісь папери, телефон або ключі від офісу - будьте впевнені, окрім смішків за спиною, ви від підлеглих нічого не доб'єтеся. Вам краще заздалегідь планувати свій день, а щоб нічого не забути, ведіть список справ в щоденнику: що вам потрібно взяти і з ким зустрітися.

Ставте здійснимі плани і завдання. Зрозуміло, що вам хочеться швидше розвиватися, рухатися вперед, підкорювати професійні вершини, вводити в роботу багато нового і сучасного. Враховуйте вік ваших працівників, їх підготовку та кваліфікацію, можливість швидко виконувати ваші завдання. Продумайте, яка справа кому ви можете довірити, і питайте підсумок саме з нього, а не з усього колективу. Якщо щось не вийшло, почніть шукати винних з себе: можливо, ви довірили виконувати важливу задачу не тому працівникові.

Не слухайте ніяких пліток про співробітників і не беріть участь в обговоренні перипетій їхнього особистого життя. Якщо ви і вирішили щось уточнити про якогось працівника, то запитайте це у нього безпосередньо. Це буде краще, ніж орієнтуватися на чутки, адже вони часто будуються на заздрості і обмані.

Навчіться говорити. Якщо, проводячи наради або виступаючи перед колективом, ви будете весь час затинатися, заїкатися, довго думати, як висловити свою думку, авторитету у підлеглих ви не досягнете. Заздалегідь складіть конспект промови, виділіть тези, сформулюйте основну думку. Якщо ви жахається під час виступів перед аудиторією, потренуйтеся перед дзеркалом. Продумайте, які питання вам можуть задати і як ви на них відповісте, - це не дозволить розгубитися і стушуватися під час бесіди з підлеглими.

Не будуйте високих перешкод між собою і підлеглими. Наприклад, під час спільного відпочинку допоможіть іншим: наберіть води, поріжте овочі на салат або розвантажите пакети з їжею. А, може бути, ви знаєте відмінний рецепт шашлику і вміє його смачно приготувати? Вашим колегам це явно сподобається і викличе повагу.

Теги: робота, начальник, колектив, керівництво, бос

Харассмент - що це?

% Solistka, автор JustLady. % % %
���������� - ��� ���?
% Харасмент - термін, яким позначається сексуальне домагання в американському законодавстві, форма сексуальної дискримінації в офісі. Сексуальним домаганням (якщо тільки ви самі не дали згоди на ці дії) вважаються прохання про сексуальні послуги, усні або фізичні дії сексуального характеру, сексуальні домагання - як у явній, так і в прихованій формі.

Щоб опинитися об'єктом харассмента, не обов'язково відчувати особисто на собі пряму дію, цілком достатньо при цьому бути присутнім або перенести стрес від того, що вам відомий такий факт.

Основні різновиди сексуального домагання:

Образи. Якщо на вашу адресу чи адресу іншої людини, або групи осіб однієї статі робляться прямі або непрямі образливі вислови, що дискримінують співрозмовника за статевою ознакою в будь-якій формі - це харассмент.

Це можуть бути образливі репліки, написи на стінах, непристойні жарти на тему сексу в присутності представників протилежної статі або навіть власної статі без їх згоди. Наприклад: «всі баби однакові», «у них у всіх тільки одне на умі», малюнки статевих органів в громадських місцях і так далі.

Запрошення до дій сексуального характеру - образливі і примусові. Це можуть бути повторювані запрошення до сексу, яких ви не хочете. Пропозиції разом поснідати пообідати, повечеряти або випити, які не обмежуються тільки зазначеними діями і носять небажаний для вас характер. Дзвінки, повідомлення, смс та інші форми запрошення до контакту, який не має ділового характеру.

Обіцянки. Якщо пропозиції сексуального характеру супроводжуються обіцянками будь-якої форми матеріального заохочення. Наприклад, якщо сексуальна послуга своєму начальнику підкріплюється його обіцянкою видачі преміальних або підвищенням по службі.

Примусу до сексу. Цей вид харассмента безпосередньо пов'язаний з насильством або агресією - якщо у випадку вашої відмови вам загрожують покаранням по роботі в будь-якій формі. Наприклад, ваш начальник запрошує вас провести з ним вихідні, а в разі відмови прозоро натякає на пониження в посаді, зарплати або погіршення умов праці.

Дотику. Включає в себе будь-які форми не бажаних вами як би випадкових дотиків, погладжувань, хапань. Наприклад - притискання в ліфті.

Інші види. До них відносяться: вторгнення в приватне робочий простір, довгий роздивляння, коментарі на тему одягу та зовнішності, компліменти еротичного змісту та багато іншого.

У Росії всі перераховані вище дії вважаються мало не нормальними, хоча практично на кожному підприємстві або в офісі існують внутрішні конфлікти або приклади такого роду. У нашому законодавстві закону про харассмент або інший його формі немає. Також ви не зможете за законом отримати компенсацію або хоча б покарати свого боса або нахабного колегу за їх дії.

Теги: домагання, харассмент, приставання

Як розташувати до себе начальника

% Н. Корбут, автор JustLady. % % %
��� ����������� � ���� ����������
% Щоб не проводити все своє життя у відстоюванні власних кар'єрних інтересів потрібно постаратися розташувати до себе начальника. Головне: грамотно підійти до цього питання і ваші вигоди одна за одною почнуть здійснюватися.
% Статті за темою «Як розташувати до себе начальника» %
Як розташувати до себе начальника
% Як налагодити відносини з начальством %
Як розташувати до себе начальника
% Підлабузництво на роботі, або Як завойовується любов начальства %
Як розташувати до себе начальника
% Як бути хорошим офіс-менеджером %
Як розташувати до себе начальника
% Знак зодіаку начальника %
% Начальнику потрібен компетентний і працьовитий співробітник. Всіляко допомагайте своєму керівникові. Вишукуйте нову інформацію у вашій галузі та діліться своїми ідеями. Якщо того вимагає справа, можна відкласти і свою відпустку. Ви все одно їм скористаєтеся, хоч і пізніше, проте залишите про себе думку співробітника, який інтереси справи ставить вище власних.%

Не бійтеся брати на себе відповідальність і виконувати складні доручення. Докладайте максимум зусиль, щоб успішно виконати завдання. І якщо у вас все вийшло не варто приховувати цього. Ваш бос повинен знати, що ви відмінно попрацювали, а може бути, навіть витратили свій вільний час заради інтересів підприємства.

У разі непередбачених обставин, наприклад, якщо ви раптом захворієте, телефонуйте безпосередньо керівнику, щоб поставити його до відома. Якщо повідомте йому про своє лікарняному по електронній пошті або через відділ кадрів, ваш шеф може подумати, що ви намагаєтеся його обдурити і прогуляти робочий день.

Не бійтеся спілкуватися зі своїм босом. Якщо ви щиро вважаєте чергове його рішення грамотним і далекоглядним, обов'язково скажіть йому про це. Так ви звернете його увагу на себе, і можливо в майбутньому він стане прислухатися до вашої думки.

Назавжди забудьте про лестощі і дешеві компліменти. Керівники з недовірою ставляться до підлеглих, які всіляко намагаються догодити і постійно співають хвалебні дифірамби.

Якщо у вас змінився начальник, у розмові з новим шефом ніколи не кажіть нічого поганого про його попередника, так як він може подумати, що ви підлизуватися, і після його відходу будете поширювати такі ж чутки і про нього.

Роблячи перші кроки по кар'єрних сходах або, влаштувавшись на роботу в нову фірму, пам'ятайте, що спочатку ви працюєте на свою репутацію, потім репутація працює на вас.

Теги: начальник, себ, керівник, авторитет, взаємовідношення