Як сучасній жінці вибрати між сім'єю і кар'єрою

% Kaktus, автор JustLady. % % %
��� ����������� ������� ������� ����� ������ � ��������
% Жінка в традиційному розумінні хранителька вогнища, яка повинна виховувати дітей, вести домашнє господарство, в той час як чоловік дбає про матеріальний добробут. Проте світ змінюється, і перед сучасними жінками все частіше постає проблема вибору: сім'я чи кар'єра. Щоб прийняти правильне рішення, важливо ретельно все зважити і спробувати знайти компроміс.
% Статті за темою «Як сучасній жінці вибрати між сім'єю і кар'єрою» %
Як сучасній жінці вибрати між сім'єю і кар'єрою
% Роль жінки в сім'ї в сучасному світі %
Як сучасній жінці вибрати між сім'єю і кар'єрою
% Процвітаюча жінка і радість материнства %
Як сучасній жінці вибрати між сім'єю і кар'єрою
% Кар'єристка або домогосподарка? %
Як сучасній жінці вибрати між сім'єю і кар'єрою
% Складний вибір: він або робота %

Кар'єрне зростання

Сучасні жінки відчувають моральне задоволення від того, що є затребуваними на роботі. Спираючись на матеріальну незалежність, вони з упевненістю дивляться в майбутнє. Багато хто вирішує побудувати кар'єру або просунутися службовими сходами до заміжжя. Однак робота повністю поглинає їх, і на сім'ю вже не дістає часу. Очевидні плюси при виборі кар'єри: можливість присвятити себе улюбленій справі, стати фінансово незалежною, розширити кругозір, заслужити повагу колег і авторитет. Але є й мінуси: перевтома організму і стреси, конфлікти в сім'ї, втрата старих друзів, відсутність вільного часу.

Головне - це вміння поділяти кар'єру і сім'ю. Якщо на роботі жінка - керівник, вдома вона повинна ставати просто жінкою, в якої дитина бачить ласкаву маму, рідні - господиню, чоловік - коханку.

Сім'я

Жінка-домогосподарка повністю присвячує себе сім'ї: облаштовує будинок, підтримує сімейне вогнище. Чоловіків цілком влаштовує така ситуація: дружина завжди вдома, на столі смачний обід, кругом чистота і порядок, діти отримують необхідне виховання. Однак ставлення до цього слабкої статі кілька негативний. Це пояснюється тим, що поява почуття нереалізованості народжує комплекс неповноцінності. У прагненні самовираження жінка намагається оточити членів сім'ї надмірною турботою, що руйнує сімейні відносини. Навіть маючи роботу, жінка і не думає ні про яке кар'єрному рості. Позитивними сторонами вибору на користь сім'ї є можливість бути поруч з дітьми і займатися будинком; відвідувати кіно і театри; стежити за своїм здоров'ям і зовнішністю; зустрічаючись з друзями, не боятися проспати на роботу. Мінуси - нудьга, яка може виникнути від надлишку вільного часу; відсутність поруч чоловіка, який весь час зайнятий зароблянням грошей; те, що домашня праця стає обов'язком; фінансова залежність.

Як поєднувати кар'єру та особисте життя

Залишаючи офіс, всі проблеми і негативні емоції залишайте в його стінах. Вечорами читайте книги, проводите час разом із сім'єю. На вихідні відключайте телефон, відпочивайте.

% Поєднати сім'ю і жіночу кар'єру - завдання не з легких, але нічого неможливого для жінок немає. Не треба приховувати талантів, які потребують прояві на роботі, але і від особистого щастя відмовлятися не варто. Помічено, що більше успіху випадає на долю жінок, які продовжують або ще тільки починають робити кар'єру після декретної відпустки. Молода матуся, яка встигла пізнати радість материнства, впевнено зважує всі за і проти і знає, що робити з кар'єрою далі. Вона, як і більшість мам-кар'єристок, підходить до бізнесу спокійно, без гонки за нездійсненними мріями. Як не дивно, сімейним дамам дещо простіше розвиватися в професійному плані.

Теги: дитина, сім'я, кар'єр, сходи, виховання, просування, компроміс, жінка

Робота вдома: плюси і мінуси

% Макар Мишкін, автор JustLady. % % %
������ �� ����: ����� � ������
% У міру розвитку сучасних технологій все більше людей обох статей віддають перевагу можливості отримувати дохід, не покидаючи рідних стін. У роботи вдома більш ніж достатньо плюсів, але є і мінуси, часто представляють собою зворотний бік позитивних моментів.
% Статті за темою «Работа на дому: плюси і мінуси» %
Робота вдома: плюси і мінуси
% Робота вдома: плюси і мінуси %
Робота вдома: плюси і мінуси
% Вільний графік: плюси і мінуси %
Робота вдома: плюси і мінуси
% Заміський котедж: плюси і мінуси %
Робота вдома: плюси і мінуси
% Плюси і мінуси пластичної хірургії %

Почнемо все ж з плюсів. Перший і, мабуть, головний - це свобода. За винятком деяких випадків, коли віддалений працівник зобов'язаний строго в певний час бути на зв'язку або виконувати денну норму до призначеного часу, ви отримуєте можливість повністю самостійно планувати свій робочий графік. Це ж не офіс і не виробництво з корпоративними нормами присутності від дзвінка до дзвінка, а за замовчуванням при не такий вже рідкісною потреби і після офіційного закінчення робочого дня.

Відсутність прив'язки до робочого місця відкриває безмежні можливості. Можна віддатися трудоголізму і під час вихідних чи свят, а в будні присвятити день-другий особистих справах. Влаштувати шопінг, коли в магазинах мало народу, відвідати без черги салон краси, поплавати в басейні або позайматися в фітнесc-клубі в той час, коли більшість клієнтів на роботі, а заодно отримати знижку за візит в малопопулярні в основної маси клієнтів годинник @. @ Та хіба мало чого ще! Просто сходити у справах (наприклад, насущні бюрократичні питання вирішити в офіційних організаціях) можна, ні в кого не відпрошуючись.

До речі, про економію. Оскільки не треба щодня їздити в офіс і назад, скорочуються витрати на транспорт (і витрати часу на дорогу, а воно теж гроші). Потреба в гардеробі починає визначатися виключно вашими примхами. Адже, оскільки офіс з життя випаровується, потреба красуватися перед колегами відпадає. А вдома можна працювати і в піжамі, а то і в негліже, якщо родина не проти (а за відсутності дітей і старшого покоління в одній квартирі звичайно тільки за). Та й харчування вдома вийде значно дешевше бізнес-ланчу в ресторані і корисніше для здоров'я.

При наявності дітей або родичів, які потребують догляду, робота вдома дозволить забути про боязнь можливого невдоволення роботодавця співробітником, занадто часто беруть лікарняні та відпрошуватися з роботи за сімейними обставинами.

Багато коштує і фінансова незалежність, які часто різко втрачають мами з виходом у декрет: стрес ще той, навіть якщо немає особливих проблем у відносинах з чоловіком та іншими родичами, на утриманні яких опиняєшся.

Ну а після настільки радісною картини незайвим буде переходити до такої обов'язкової складової медового меню, як ложка дьогтю.

Свобода на перевірку виявляється ілюзорною. Ваших зобов'язань перед роботодавцем або замовником ніхто не відміняв. А ваші особисті справи і сімейні обставини його хвилюють ще менше, ніж начальника, який щодня бачив вас в офісі.

Покладені по трудовому законодавству соціальні гарантії відтепер не для вас. Ніхто не дорікне відходом на лікарняний, але і сенсу його брати немає: все одно ніхто не оплатить. Те ж саме стосується відпускних, допомог при скороченні і іншого. Втім, є варіанти і працевлаштування на віддалену роботу з дотриманням Трудового кодексу. Та й при грамотному розпорядженні власним заробітком і його достатньому розмірі можна створити собі особистий «стабфонд» на «соціальні потреби».

Справжньою засідкою для багатьох стає якраз згадане відсутність «дзвінка», яке нерідко обертається зірваними термінами, створеними собі і роботодавцю проблемами, зіпсованими відносинами, фінансовими проблемами. Але тут все залежить від самодисципліни людини. Є ті, хто годиться для віддаленої роботи, і ті, хто ні.

Але от з чим стикаються всі: поки є робота, мало хто розуміє, що це можливість вирватися з повсякденної побутової рутини, змінити обстановку, відмовитися від домашніх проблем. Коли ж робочим місцем стає будинок з усім осередком проблем і рутини, бігти від неї нікуди.

А ніхто не замислювався, що дві години шляху на роботу в один кінець насправді - благо. Поки трясешься в метро, ​​електричці або буксуешь в пробках, мізки капітально розвантажуються від того, що накопичилося на роботі за день. Спробуйте після цього влаштуватися на роботу в крокової доступності від будинку (недосяжний ідеал багатьох жителів мегаполісів)! Різницю відчуєте дуже скоро. І не факт, що в кращу сторону.

Інший аспект роботи «на роботі» - спілкування з колегами, в тому числі і неформальне. Трапляються, звичайно, і конфлікти, а вдома - хіба ні? Попліткувати в курилці або у кава-машини, перемити кістки начальству і колегам, обмінятися анекдотами, відірватися на корпоративі @. @ Усього цього тепер немає. Відпадають витрати на офісні сабантуї, але ж хороший сабантуй витрачених на нього грошей коштує.

Ну а сама неприємна особливість, мабуть, явище, яке можна охрестити «ефект присутності». Як роботодавцю немає діла до домашніх проблем, так і рідним, особливо дітям, до ваших виробничих авралів. І тут конфлікти неминучі. Пояснювати, що в робочий час вас все одно що вдома немає, марно, особливо дітям. Та й дорослим теж.

Але при нормальних стосунках у сім'ї та достатніх доходах всі проблеми можна поступово звести нанівець. Дефіцит офісного спілкування можна заповнити більш приватними контактами з друзями, зміну обстановки досягти за рахунок шопінгу, занять спортом поза домом, походів у справах та ін.

Теги: робота, дім